رفتن به مطلب
3DMahdi

اخبار «هابیت: نبرد پنج سپاه»

Recommended Posts

تور

آقاى تور اتفاقاً خيلى از مكان هاى فيلم بردارى مخصوصاً تو هابيت 1تو فضاى باز گرفته شده مگه پشت صحنه ها رو نديدى...

بله معدود صحنه هایی بوده که تو فضای باز بوده. اما بیش از 80 درصد فیلمبرداری تو استودیو بوده و متاسفانه اگر همون پشت صحنه ها رو دیده باشید مثلا تو میرک وود حتی درخت ها و برگ ها و همه نیمه ماکت و نیمه انیمیشن هستند. البته بحث درباره جلوه های ویژه نباید تو این تاپیک باشه باید تو تاپیک جلوه های ویژه هابیت باشه بهرحال هرکس سوالی با بحثی داشت اونجا ادامه میدیم اما من هم بزودی از پشت صحنه ارباب حلقه ها مطالبی رو میگم تا متوجه فرق این ها بشید.

به اویس: بله منظور از CGI تصاویر گرافیکی تولیدی در کامپیوتر هست اما بنظر من محیط ها رو در هابیت از تکنیک دیگه ای استفاده کردند حالا باید بیشتر بگردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

والا من که تشابهی نمی بینم . شاید منظورت این باشه که تورین در حالی که دراز کشیده ، شمشیر رو بر میداره (که شمشیره هم شکسته نیست) و بلند میشه و دست آزوگ رو قطع می کنه (نه انگشتانش رو :دی)

نه بابا ، چرا با تبر آخه ؟ :دی

بابت اون پست گلایه هات من باش مواقفم و از گفتن فیلم هندی عذر میخوام. اما بابت قضیه ی تکرار های پیتر :

نه ایوب جان قبول کن که پیتر زیادی تکرار کرده اینجا (https://arda.ir/forum...indpost&p=43279) هم کلی روش بحث شده همین مورد سوم پست مهدی آقا رو بخون ؛ تازه منم یکی بهش اضاف میکنم (مورد 11 همون پست) گوهر ارکن برا فرمانبرداری دورف ها ، شده اندوریل برا سرگردانان کوه :) یکی دیگه هم صحبت تورین با ارباب شهر دریاچه (حالا نمیدونم این توی کتاب هست یا نه) ؛ اصلا همین که گفت "what say you" همون موقع درست ذهنم رفت رو صحبت آراگورن با سرگردانان کوه!

ویرایش شده در توسط Elendil322

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو فریمن

دوستان به نظرم بهتره منبع این نوع خبرها رو هم درج کنید ،

منبع این خبر : نقدفارسی ...

و همینطور این خبر زیاد ربطی به این تاپیک ندارد و بهتر است در تاپیک پیتر جکسون قرار داده شود.

حذف شد دوست عزیز

ممنون از تذکرتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بابت اون پست گلایه هات من باش مواقفم و از گفتن فیلم هندی عذر میخوام. اما بابت قضیه ی تکرار های پیتر :

نه ایوب جان قبول کن که پیتر زیادی تکرار کرده اینجا (https://arda.ir/forum...indpost&p=43279) هم کلی روش بحث شده همین مورد سوم پست مهدی آقا رو بخون ؛ تازه منم یکی بهش اضاف میکنم (مورد 11 همون پست) گوهر ارکن برا فرمانبرداری دورف ها ، شده اندوریل برا سرگردانان کوه :) یکی دیگه هم صحبت تورین با ارباب شهر دریاچه (حالا نمیدونم این توی کتاب هست یا نه) ؛ اصلا همین که گفت "what say you" همون موقع درست ذهنم رفت رو صحبت آراگورن با سرگردانان کوه!

خب پس با این حساب من هم می توانم ورود سایرون در قسمت اول هابیت هم رو شباهت با همان سکانس قسمت آخر ارباب حلقه ها صحنه ای که آراگورن از میان کوه ها ارواح مردگان رو می بیند بدونم. :D

ببینید دوستان مدت زمان هر سه قسمت ارباب حلقه ها حدودا نزدیک به 9 و نیم ساعت هستش و درش هرگونه دیالوگ ها و اتفاقاتی شکل گرفته و امکانش خیلی زیاده که شباهت هایی رو با هابیت داشته باشه. حال قبول دارم که پیتر سعی کرده آلفرد و همینطور ارباب شهر دریاچه رو با گریما و تئودن تشابه کنه ولی من اصلا نمی تونم قبول کنم که جکسون از عمد بعضی از صحنه های دیگر فیلم رو سعی کرده با ارباب حلقه ها تشبیه کنه !

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

حمله ی شورای سفید به دال گولدور... اوففففف

کلا هوگو ویوینگ در هر استیلی واسه من الراند هست! :) حتی مامور اسمیت!

1.من فکر می کردم که طراحی صحنه های دولگلدور به کمک جلوه های ویژه هست ولی حالا که میبینم به نظر می رسه که بیشترشون دست ساز باید باشه .

2.من حالا این فلسفه ی چایی خوردن پیتر جکسون رو دونستم . از زمانی که در حین نوشتن رمانم بودم زمانی که چایی می خوردم مخم بهتر کار می کرد و ایده های بهتری به سرم می زد. :دی و امیدوارم که این چایی خوردن های جکسون هم در قسمت آخرش خودی نشون بدند :دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elf_

ايول

چي بشه اين قسمت :) :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اگر دوست دارید خیلی دقیق باشید در لینک زیر بچه های د وان رینگ اومدن و لحظه به لحظه تریلر رو موشکافی و آنالیز کردن. خیلی نکات خوبی بعضیاشون گفتن مثلا در اون صحنه گالادریل و گندالف (که جالبه اسمشم گذاشتن Kiss of Life :) ) یکی از تحریف گفته یکی از زمینه سازی جکسون برای صحنه ای در یاران حلقه که به بانو گالادریل میگن گندالف مرده گفته خلاصه خیلی طولانی و مفصل و البته جذابه این تحلیل هاشون. اگر حوصله دارید بخونید البته اگر نه باید تا آخر هفته صبر کنید! :D

یک اسلاید شو از تیزر هم بالای صفحه داره.

http://www.theonering.net/torwp/2014/07/31/91784-frame-by-frame-analysis-of-the-hobbit-the-battle-of-the-five-armies-trailer/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

خب پس با این حساب من هم می توانم ورود سایرون در قسمت اول هابیت هم رو شباهت با همان سکانس قسمت آخر ارباب حلقه ها صحنه ای که آراگورن از میان کوه ها ارواح مردگان رو می بیند بدونم. :D

ببینید دوستان مدت زمان هر سه قسمت ارباب حلقه ها حدودا نزدیک به 9 و نیم ساعت هستش و درش هرگونه دیالوگ ها و اتفاقاتی شکل گرفته و امکانش خیلی زیاده که شباهت هایی رو با هابیت داشته باشه. حال قبول دارم که پیتر سعی کرده آلفرد و همینطور ارباب شهر دریاچه رو با گریما و تئودن تشابه کنه ولی من اصلا نمی تونم قبول کنم که جکسون از عمد بعضی از صحنه های دیگر فیلم رو سعی کرده با ارباب حلقه ها تشبیه کنه !

ممنون از پاسخت ایوب جان :)

ببینین اینایی که شما میگید صرفا شباهت هست ، یعنی اومدن سائرون و مشاهده ی سرگشتگان شبیه هم هستند. اما حرف من و اونایی که (توی پستم لینک دادم که صحبت میکردند) شباهتی که شما گفتید نبود. حرف ما عیناً یکی شدن ، و تکرار شدن قضیه با بازیگران دیگه هست ؛ یعنی با دیدنشون (حتی اگه یه بار لوتر رو دیده باشی) عین صحنه ی لوتر برات یادآور میشه.

نمیدونم منظورم رو میفهمید؟

حالا من حرفی که در مورد صحبت تورین و ارباب شهر دریاچه زدم ررو پس میگیرم اون زیاد یکی نبود.

اما خداییش وقتی گندالف توی بیری به تورین گفت "اژدها رو بیرون کن" بعد تورین گفت " دورف ها فقط به کسی جواب میدن که آرکنستون رو داشته باشه " ؛ صحنه ی صحبت الروند و آراگورن در باره ی آندریل براتون تداعی نشد؟ (برا من که خداییش شد !)

الان به لوتر و هابیت دسترسی ندارم وگرنه براتون عکسشو میزاشتم ، صحنه ای که تورین سرش رو میچرخونه سمت گندالف و میگه "ارکنسون لازمه" ، عین صحنه ی چرخیدن سر آراگورن به طرف الروند و گفتن "لزوم اندریله" خودتون یه لحظه مقایسه شون کنید...

ویرایش شده در توسط Elendil322

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Moji

خیلی غر میزنین بچه ها...از رو یه تریلر یه دقیقه ای فیلمو ورداشتین کوبیدین رفت،یعنی این قدر که تو این فروم از هابیت ایراد گرفتند تو وان رینگ و این ور اون ور نگرفتن،یه ذره صبر کنین بابا شماها که خوب میدونین جلوه های ویژه ی تریلر همیشه ضعیفتر از فیلمه خیلی صحنه ها ممکنه اصن فقط واسه تریلر باشه و تو فیلم نباشه،بعضی ایرادها هم که واقعا" بنی اسرائیلیه مثل اینکه چرا فلان دیالوگ هم تو لوتر تکرار شده هم تو هابیت،آخه اینم شد ایراد؟ شما واقعا" از پیتر چه انتظاری دارید؟که یه ارباب حلقه های دیگه براتون بسازه؟آخه اصلا" کتاب هابیت پتانسیلشو داره؟ارباب حلقه ها دیگه تکرار نمیشه خواهش میکنم دست از مقایسه ی این دوتا وردارین...قبول دارم هابیت ایراد کم نداره ولی واقعا" دیگه دارین بزرگش میکنین...من خودم با استفاده ی بیش از حد از سی جی آی مخالفم پیتر واقعا" زیاده روی کرده ولی همون طور که دوستان گفتن چه طور تو آواتار همه به به و چه چه راه انداخته بودن حالا تو هابیت شد اه اه پیف پیف؟ واقعا" نمیفهمم...یکم انتظاراتتونو ازپیتر و فیلم بیارین پایین تکرار میکنم هابیت ارباب حلقه ها نیست.

بابا دمت گرم الگولاس گرين ليف اصلن حال كردم با اين حرفات منم دقيقاً نظر تو رو دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

ببخشید دوستان ولی فکر می کنم این تاپیک بیشتر برای انعکاس اخبار قسمت سوم هابیت هست.نه تحلیل و نقد و برسی!البته از استاد مهدی معذرت میخوام که در حضور ایشان جسارت کردم و گفتم.

ازتون میخوام صبر کنید تا قسمت سوم هم بیاد و بعد اگه میخاید پیتر جکسون رو بکوبید یا به عرش علیین ببریدش!

البته بنده هم انتقاداتی دارم ولی پیش داوری درباره نبرد پنج سپاه درست نیست.

با سپاس.لردلاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

ببخشید دوستان ولی فکر می کنم این تاپیک بیشتر برای انعکاس اخبار قسمت سوم هابیت هست.نه تحلیل و نقد و برسی!البته از استاد مهدی معذرت میخوام که در حضور ایشان جسارت کردم و گفتم.

ازتون میخوام صبر کنید تا قسمت سوم هم بیاد و بعد اگه میخاید پیتر جکسون رو بکوبید یا به عرش علیین ببریدش!

البته بنده هم انتقاداتی دارم ولی پیش داوری درباره نبرد پنج سپاه درست نیست.

با سپاس.لردلاس

بند 2 تو پست اول رو بخون. در مورد خبرهایی که میاد میشه بحث کرد. ما هم داریم در مورد صحنه ای که توی تیزر بود بحث میکنیم.

:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

الان من یه سوال دارم. کدوم این دو صحنه که اشاره به لوتر داشت برای شما لذت بخش تر بود: صحنه ای که گندالف توی خونه بیلبو بلند میشه و همه جا تاریک میشه و بقیه رو ساکت میکنه(که عینا شبیه صحنه یاران حلقه است) یا صحنه ای که لگولاس عکس گیملی رو از گلوین میگیره و نگاهش میکنه و میگه این چه موجود زشتیه؟

هر دو به لوتر دارن اشاره میکنن اما ببینید تکرار اولی رو چقدر خراب کرده و ظرافت توی دومی چقدر زیاده. به نظر من هر اشاره ای توی هابیت قراره به لوتر بشه باید از نوع دوم باشه نه از نوع تکرار.

به نظر من این موضوع سلیقه ایه کاملا".منظورم این تکرارهاست.ممکنه یکی خوشش بیاد و یکی خوشش نیاد شاید یکی واقعا" لذت ببره از اون صحنه ی گندالف و ممکنه یکی از اون صحنه ی لگولاس و گیملی که به نظر ماها ظریف و قشنگه خوشش نیاد اینا کاملا" نظرای شخصی ماست و بستگی به مخاطب داره.خوشبختانه من هابیت رو با مخاطب های مختلف تماشا کردم.مثلا" برادرم مثل تو بود،خوشش نیومد از اون تیکه ی گندالف ولی من خوشم اومد یا با دوستم که تماشا کردیم اونم خوشش اومد ولی دوباره یکی دیگه از دوستام خوشش نیومد،میبینی؟نمیتونی مطلقا" بگی فلان تقلید خوب بوده یا بد،بدبختی اینجاست که نمیشه همه رو راضی نگه داشت.شاید اگر این تقلیدهایی که تو فیلم سوم انجام شده رو تو روند فیلم ببینیم خیلی هم بد نباشه...به نظر منم باید صبر کنیم تا فیلم اکران شه الان واسه قضاوت خیلی زوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

گزارشی از پنل اختصاصی فیلم The Hobbit: The Battle of Five Armies در جشنواره کامیک کان 2014

پیتر جکسون در پاسخ به یکی از سوالات حضار گفت که شاید روزی نسخه ای از سه گانه اصلی منتشر شود که شامل تمامی سکانس های حذف شده باشد و هنوز سکانس هایی از فیلم هستند که کسی آنها را ندیده.

منظور پیتر از این جمله چیه ؟؟؟؟ منظورش صحنه ها وسکانس های حذف شده سه گانه ارباب حلقه ها هست؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

شاید منظورش نسخه ی اکستندد هابیت بوده... یعنی بعد از انتشار کل سه گانه جمیعا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

به نظر من که منظورش از سه گانه اصلی همون ارباب حلقه هاست به حرف های بعد و قبل این جملش دقت کنید؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
ممنون از پاسخت ایوب جان :D ببینین اینایی که شما میگید صرفا شباهت هست ، یعنی اومدن سائرون و مشاهده ی سرگشتگان شبیه هم هستند. اما حرف من و اونایی که (توی پستم لینک دادم که صحبت میکردند) شباهتی که شما گفتید نبود. حرف ما عیناً یکی شدن ، و تکرار شدن قضیه با بازیگران دیگه هست ؛ یعنی با دیدنشون (حتی اگه یه بار لوتر رو دیده باشی) عین صحنه ی لوتر برات یادآور میشه. نمیدونم منظورم رو میفهمید؟ حالا من حرفی که در مورد صحبت تورین و ارباب شهر دریاچه زدم ررو پس میگیرم اون زیاد یکی نبود. اما خداییش وقتی گندالف توی بیری به تورین گفت "اژدها رو بیرون کن" بعد تورین گفت " دورف ها فقط به کسی جواب میدن که آرکنستون رو داشته باشه " ؛ صحنه ی صحبت الروند و آراگورن در باره ی آندریل براتون تداعی نشد؟ (برا من که خداییش شد !) الان به لوتر و هابیت دسترسی ندارم وگرنه براتون عکسشو میزاشتم ، صحنه ای که تورین سرش رو میچرخونه سمت گندالف و میگه "ارکنسون لازمه" ، عین صحنه ی چرخیدن سر آراگورن به طرف الروند و گفتن "لزوم اندریله" خودتون یه لحظه مقایسه شون کنید...

اولا به دوستانی که دوست دارند همش ایراد بگیرند عرض بکنم و یا بهتر بگویم که بهشون پیشنهاد می دم که دیگه قسمت جدید فیلم هابیت رو تماشا نکنند ، هر چند که خودشون زودتر از همه می روند و هابیت رو حتی با کمترین کیفیت تماشایش می کنند :دی (خیلی معذرت از دوستان که اینقدر رک گفتم :دی)

دوما حرفم خطاب به دست عزیزمون الندیل 322 : من نمی دونم شما این صحنه ی صحبت های تورین رو با گندالف ، با کدام یک از صحنه های ارباب حلقه ها مقایسه می کنید ولی فکر کنم که منظورتون همان صحنه ای که در قسمت سوم ارباب حلقه ها جایی که الروند به دیدار آراگورن می آید باشد ولی هر چه قدر که دقت می کنم نه تنها همچین جمله ای رو از زبان الروند نمی بینم بلکه اصلا هیچ تشابهی رو هم با گفتگوی تورین با گندالف نمی بینم ! ولی با اینحال اگه میشه کمی کامل تر توضیح بدین تا بهتر به نتیجه ی مطلوبی برسیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

من هر بار تیزر را نگاه میکنم این سوال برام پیش میاد که منظور بارد از اینکه با نگرانی به تورین میگه : صلح را انتخاب میکنی یا جنگ - چیه؟ چون در برابر سپاه سائرون که صلح معنی نداره و مشخصه که سائرون به کسی پیشنهاد صلح نمیده . حدسی که من میزنم اینه که در این جمله منظور بارد جنگ با سپاه سائرون نیست . حدس من اینه که تراندویل که از فرار دورف ها و تسلط دوبارشون بر اربور و همچنین ماجراهای لگولاس و تائوریل عصبانی شده با ارتش خودش میاد برای جنگ با دورف ها و تصرف اربور . ومنظور بارد همین جنگ هست که بعد دو طرف وقتی میفهمن که دشمن اصلیشون داره میاد طرفشون با هم متحد میشن

نمیدونم تا چه حد درسته و یا اینکه در کتاب هم چنین چیزی هست یا نه ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
من هر بار تیزر را نگاه میکنم این سوال برام پیش میاد که منظور بارد از اینکه با نگرانی به تورین میگه : صلح را انتخاب میکنی یا جنگ - چیه؟ چون در برابر سپاه سائرون که صلح معنی نداره و مشخصه که سائرون به کسی پیشنهاد صلح نمیده . حدسی که من میزنم اینه که در این جمله منظور بارد جنگ با سپاه سائرون نیست . حدس من اینه که تراندویل که از فرار دورف ها و تسلط دوبارشون بر اربور و همچنین ماجراهای لگولاس و تائوریل عصبانی شده با ارتش خودش میاد برای جنگ با دورف ها و تصرف اربور . ومنظور بارد همین جنگ هست که بعد دو طرف وقتی میفهمن که دشمن اصلیشون داره میاد طرفشون با هم متحد میشن نمیدونم تا چه حد درسته و یا اینکه در کتاب هم چنین چیزی هست یا نه ؟؟

کاملا حدست درسته داداش چونکه در کتاب هم همینگونه هستش ...

تیزر تریلر هابیت : نبرد پنج سپاه ، در برخی سینماهای جهان به نمایش گذاشته شد. این تیزر تریلر پس از اتمام فیلم "محافظان کهکشان" (ساخته ی کمپانی مارول) به نمایش گذاشته شده و کسانی که توی سینما حضور داشتن ، در مورد تفاوت کیفیت 3D بین تیزر تریلر هابیت و فیلم محافظان کهکشان گفتن که مطمئنا این تیزر تریلر خیلی بهتر و طبیعی تر از تمام صحنه های فیلم محافظان کهکشان بوده !!! منبع : TheOneRing.net پ.ن : این اولین ترجمه ی من بود و چیزایی رو که فهمیدم واستون نوشتم . اگه مشکلی داره به بزرگی خودتون بخشید :D

حالا هی بگین جلوه های ویژه اش ضعیفه . همین فیلم محافظین کهکشان با اینکه مایل ها جلوه های ویژه اش از هابیت ضعیفتره ولی بازهم امتیاز بسیار خوبی از منتقدین گرفته ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

باسلام خدمت تمامی دوستان.

تیزر رو یک بار دیگر با دقت کامل نگاه کردم و باید بگم که جلوه های ویژه قابل قبول بودند به جز صحنه اسماوگ و اون دو وارگی که شبیه ببر بودن که امیدوارم کاملا برطرف بشه.قسمتی که واقعا عالی کار شده بود لحظه نمایش ارابه یا همون گردونک دورف ها بود، به نظر من کاملا واقعی بود.

لازم به ذکره که باید بگم قسمت سوم هابیت غوغا خواهد کرد، اینو مطمئنم.من ازهمین الان واسه تورین بسیار ناراحتم با اینکه زیاد احساساتی نیستم اما حرف آخر تورین داغی بر جگرم زد؛امیدوارم که در فیلم شاهد مرگ تورین نباشیم انصافا با شخصیتش خیلی انس گرفته ام.

اون قسمت که بارد میگه، یاصلح یاجنگ، به نظر من مخاطبش تورین نیست،چون احساس میکنم تیزر رو طوری نشون میدن که انگار مخاطب بارد،تورینه.

پس منتظر تیزر و تریلرهای بعدی فیلم میمانیم.

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

دوستان جلوه های ویژه هابیت بینظره ! از گالم گرفته تا بقیه چیزها.. ولی در ساخت افراد در حالت عادی نباید از جلوه های ویژه استفاده کرد و مخصوصا در ساخت مکان ها نباید اون مکان رو کلا با جلوه های ویژه درست کرد

این تصویر رو ببینید چقدر ظعیف کار شده:

post-1521-0-02833400-1407044499_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...