رفتن به مطلب

Recommended Posts

Tom Bombadil

من هم قبلا این عکسو گرفته بودم...اما بنظرم اومد که هیچی رو تو عکس نشون نمیده.واسه همین رو سایت نزاشتمش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

خب من هنوز ماندوس رو نمیشناسم! ولی کسی که بالای صخره ایستاده که ماندوس هست جذبه داره، عجیب هم داره. فقط این طناب و عرشه کشتیه جالب طرح زده نشده. و اینکه من هنوز متنش رو ندارم تا نظر هنریم رو بگم

این اشتباه تایپی از کجا اومد! نکنه خود تام دستکاری کرده:دی من به عنوان دومین ناظر کیفیت کار پوزش میطلبم.

ویرایش شده در توسط bagins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب من هنوز ماندوس رو نمیشناسم! ولی کسی که بالای صخره ایستاده که ماندوس هست جذبه داره، عجیب هم داره. فقط این طناب و عرشه کشتیه جالب طرح زده نشده. و اینکه من هنوز متنش رو ندارم تا نظر هنریم رو بگم

این اشتباه تایپی از کجا اومد! نکنه خود تام دستکاری کرده:دی من به عنوان دومین ناظر کیفیت کار پوزش میطلبم.

اینکه ماندوس رو نمیشناسی یعنی نصف عمرت به فناست! :ymblushing:

خوندن این تاپیک رو پیشنهاد میدم:

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=966&st=0

متنی که میخوام زیرش بذارم اینه، خیلی طولانیه و اصلا هم نمیشه کوتاهش کرد(لااقل خود پیشگویی رو نمیشه اما توصیف قبلش رو شاید بشه یه کاری کرد):

"آنجا به ناگاه چشمشان به هیئتی تاریک افتاد که ایستاده بر روی سنگ، افراشته، بر ساحل فرو می نگریست. برخی میگویند او خود ماندوس بود و نه یکی از چاووشان کهتر مانوه؛ و صدایی بلند شنیدند، پر ابهت و هول انگیز که فرمود بایستند و گوش فرا دهند. آنگاه همه از رفتن باز ایستادند و بی حرکت ماندند، و خیل نولدور سر به سر صدای نفرین و پیشگویی او را شنید، همان که آنرا پیشگویی شمال و تقدیر نولدور نام کرده اند. چه بسیار چیزها که به کلامی پوشیده گفت و نولدور درنیافتند تا آنگاه که آن وقایع بعدا رخ داد؛ اما جملگی شنیدند از زبان او نفرین کسانی را که نمی ماندند و در پی هلاک می رفتند و آمرزش از والار نمیخواستند.

«چه اشکهای بی حد و حصر که نخواهید ریخت؛ و والار والینور را از شما محصور میدارند، و در به روتان می بندند، چنان که حتی طنین گریه و زاری تان از کوه ها نگذرد. خشم والار از غرب تا اقصای شرق دامن گیر خاندان فئانور خواهد بود، و نیز دامن گیر جمله کسانی که از پی او میروند. سوگندشان آنان را پیش خواهد راند، و باز امیدشان را بر باد خواهد داد، و تا ابد همان گنجینه ای را که سوگند به تعقیب اش خورده اند، از چنگشان درخواهد ربود؛ هر چه را که به خیر می آغازند، به شر ختم خواهد شد؛ و روزگارشان با خیانت خویشان به هم، و بیم خیانت سپری خواهد گشت. تا ابد خلع ید خواهند شد.

شما خون خویشان را به ناحق ریختید و زمین آمان را لکه دار ساختید. بهای خون را با خون خواهید پرداخت، و در فراسوی آمان در سایه مرگ خواهید زیست. اگرچه ارو مرگی از برای شما در ائا مقرر نداشته است و شما را از بیماری آسیبی نیست، اما کشته میشوید، و کشته خواهید شد: از زخم سلاح و شکنجه و اندوه؛ و آنگاه روح بی کالبدتان به ماندوس خواهد آمد. دیری در آن مکان به سر خواهید برد، در حسرت جسم، و ترحمی اندک خواهید یافت، اگرچه همه کشتگان شفاعتتان کنند. و آنان که در سرزمین میانه ماندند و به ماندوس نیامدند از جهان به سان باری گران خسته خواهند گشت، و رو به افول خواهند گذاشت، و در برابر نژاد جوان تری که پس از این خواهد آمد همچون سایه های افسوس خواهند بود. این بود سخن والار.»"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

من هم نصف عمرم بر فناست :ymblushing:

حالا که متنشو خوندم میبینم همچین عکس بی مربوطی هم نیست و به عظمت شخص ایستاده رو سنگ پی بردم...فقط متنش واقعا طولانیه...اگرم بخواین توصیف اولشو بردارین اصلا قشنگ نمیشه...اون اول متن کمک میکنه به شناختن عظمت ماندوس برای کسانی که نصف عمرشان برفناست :-*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به نظر من هم تصویر خیلی خوبیه ، اما نقطه ضعفش اینه که ما هیج الفی رو نمیبینیم ، بلاخره باید تو عکس الف هایی که مورد خطاب ماندوس قرار گرفتن دیده بشن . اینطوری به نظر میرسه که نقاش تصویر یه شبح رو در هوای مه آلود صبح گاهی ، وقتی در تنهایی دیدتش به تصویر کشیده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

راجع به Feanor دو تا عکس دیگه پیدا کردم.

post-1574-0-98589800-1325272462_thumb.jp

post-1574-0-99891800-1325272479_thumb.jp

اینم دو درخت جدید...فقط متاسفانه واترمارک داره...به طراحش نوشتم اگه میتونه بدون واترمارکش رو بهم بده(خواستم بدونید که همچنان پیگیرم :ymblushing: )

post-1574-0-15115400-1325272548_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این عکس رو چند شب پیش وقتی با دوستم چندین ساعت صرف پیدا کردن عکس دو درخت کردیم ، دیدم ، به معنای واقعی زشته ! از اینکه رنگ نقره ای با آبی اشتباه گرفته میشه متنفرم ، نقاشش واقعا آدم کج سلیقه ایه ...لائوره لین رو چرا پیچونده ؟! ریشه هاش چرا از خاک بیرون زده ؟!

تام جان ! به جای اون در خواست بهتر بود حال نقاشش رو میگرفتی :ymblushing:

نمیدونم چرا هیچ کس از زیباترین جلوه دنیای تالکین تصویر مناسبی نکشیده ، ما که تو چند تا موتور جستجو و با استفاده از فی*** شکن به نتیجه ای نرسیدیم ، واقعا ناامید کننده است .

برادر مهدی ، شما که تو طراحی سه بعدی دستی داری ، ما رو از چنگ این عکس های بیریخت نجات بده !

تام! حالا کدوم این ها فئانوره ؟ فکر کنم خود فئانور جزشون نباشه چون این ها هفت تا هستند و فئانور هم هفت پسر داشت . مگر این که نقاش یکی از بچه هاش رو جا انداخته باشه . :-*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

به آرون:اگه عکسو save میکردی میفهمیدی که اسمش son of feanor!!!!!

داشتم جستجو میکردم تو عکسا که با این عکس روبرو شدم ...با خودم گفتم شاید به یه بخش از کتاب بهش مریوط باشه...حیفه که ازش بگذریم.واسه همین گذاشتمش

اما در مورد 2 درخت:یه متن انگلیسی از فحش و دری وری آماده کن...واسم پیغام خصوصی کن تا بفرستم واسه طراحش :ymblushing:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون ساقه در هم پیچیده رو نمیدونم از کجا گیر آورده!

نمیدونم چرا هیچ کس از زیباترین جلوه دنیای تالکین تصویر مناسبی نکشیده ، ما که تو چند تا موتور جستجو و با استفاده از فی*** شکن به نتیجه ای نرسیدیم ، واقعا ناامید کننده است .

برادر مهدی ، شما که تو طراحی سه بعدی دستی داری ، ما رو از چنگ این عکس های بیریخت نجات بده !

برای اینکه کسی جرئت نمیکنه اونو بسازه. این جور تصاویر رو ساختن خیلی سخته نه باید خیلی وارد جزئیات بشی که کار حالت واقعی پیدا نکنه و نه میشه خیلی محو کشیدش. پر نور باشه یا کم نور. تصور هر کس از درختها یه چیزیه و نمیشه طرحی ساخت که همه قبولش داشته باشن.

من خیلی هنر کنم این دوتا کار تالکینی که شروع کردم به سرانجام برسونم. بیشتر از یه ساله که شروع شده و الان 6 ماهی میشه که طرفشون نرفتم. تازه غیر از اینکه فرصت ندارم، هنوز خودم رو در سطحی نمیبینم که برم سمت اینجور کارها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

یه عکس از turin turambar

post-1574-0-65459600-1325423011_thumb.jp

راستی قضیه ی این عکس چیه؟

post-1574-0-77606200-1325423136_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بعد از غرق شدن نومه نور کشتیهای مومنان به سمت سرزمین میانه حرکت میکنن. دریا بدجوری طوفانی بود و تمام کشتی ها داشتن غرق میشدن تا اینکه اولمو میاد و 9 تا کشتی شامل کشتی های الندیل، ایسیلدور و آناریون رو نجات میده و اونا رو سالم به سرزمین میانه میرسونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

کشتیهای مومنان؟مگه تو آردا هم مومن و کافر داریم؟

ویرایش شده در توسط tom bombadil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مومن(faithful) داریم اما کافر نه.

انسانهای نومه نور در پایان دوران دوم خیلی مغرور شدن و اکثرشون(تحت فریبهای سائرون) خواستن برای دستیابی به جاودانگی به والینور حمله کنن و با سکونت در اونجا به خیال خودشون نامیرا بشن. عده ای که به والار وفادار موندن و تو این کار شرکت نکردن مومن نامیده میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

ما رفتیم این عکسی که تام گذاشته بود رو یه یکی دو سایزی بزرگتر پیدا کردیم تا جزئیات بیشتری رویت کنیم. برگ ها جالب رنگ آمیزی شده بودن!.

http://s1.picofile.c...gilgalad_f_.jpg

بعد تو یه مرحله دیگه طرح رو روشن تر کردم، پشت تپه کلی درخت یه دریاچه کشیده شده. کسی که این جزئیات کار رو در آورده چرا باید اونا رو محو کنه! آسمونش رو بگو، کدوم طراح میاد از کار های گرافیکی برای گذاشتن ستاره استفاده میکنه؟ "دایره"

http://s1.picofile.c...gilgalad_fa.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

بابا بگینز چه کارهایی از تو برمیاد...حالا هی من بیام بگم این عکس بهترینه هی شما بگین نه...خداییش یه نگاه کنین....اصلا آدم زندگی میکنه با این طرح!!!!

آقا همین رو منتخب کنیم دیگه؟هان؟

به بگینز:تو اون حالت روشنش نمیشه رنگ درختا رو به همون شکل تاریک جایگزین کرد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

اهم...اهم...

آقا والپیپر هارو دیدم از اول... خیلی خوب شده مرسی از دستندرکاران این حرکت...مخصوصن جناب بگینز عزیز... فقط به نظر من اگه یه اسمی از نقاش ها هم برده می شد تو کارها بهتر بود...

در مورد اون عکس آخر هم بگینز جان توی کانتراست خیلی زیاده روی کردی برادر من... من فکر می کنم حالت اول تصویر بهتره {از نظر من البته}... یه معقوله ای داریم به نام پرسپکتیو جوّی، قرار نیست چشم ما اجسام دور رو به همون شفافی اجسام نزدیک ببینه که ببم جان...

باز هم تشکر...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

ورود جناب ت.ت رو به قسمت والپیپیر ها خیرمقدم میگوییییم

در مورد اسم بردن نقاش ها باهات موافقم، اما وقتی خودت تد روی نقاشی هاش امضا داره نیازی به آوردن اسمش نیست. ولی بقیه نقاش های دیگه رو چرا.

اون عکس هم که بستم به کنتراست رو فقط میخواستم جنبه های دیگه نقاشی رو نشون بدم. و الا اصلا مورد قبول من نیست. در مورد پرسپکتیو، تو این نقاشی اصلا رعایت نشده. یا بهتر بگم اصلا وجود نداره :ymblushing: . پرسپکتیو جوّ! علم ما فقط به پرسپکیتو خط و رنگ میرسه:دی کسی تو این عکس عمق رو احساس میکنه " مثلا فاصله درخت ها از کوه ".

و در انتها مهمترین جنبه، این نقاشی دو درخته چه دلیلی داره این همه تاریکی. ما نور مییییخوایییم یاوانا کجایی این روزا رو ببینی:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد گذاشتن اسم طراح باهاتون موافقم. بگینز جان بی زحمت از این به بعد یه گوشه تصویر بنویس "Art by xyz" تا کپی رایت رو هم رعایت کنیم. برای کارهای تد نسمیت هم این کارها رو بکن.

در مورد محو بودن دوردست هم حق با تورینه، پرسپکتیو جوی میخوای ببینی بیا از پنجره خونه ما منظره تهران رو ببین! هر چه اجسام دورتر باشن به دلیل آلودگی هوا و تفاوت غلظت هوا در قسمتهای مختلف تصاویر محو تر دیده میشن(و بعضا دیده نمیشن!). حالا اونجا آلودگی هوا نبوده اما همون دریاچه باعث وجود بخار آب در همون قسمت میشه و اون بخش رو محو میکنه، در واقع بخار آب مثل مه رقیق عمل میکنه.

دایره چه مشکلی داره؟ نمیخوای بگی که باید از اون ستاره های 5 پر که تو کودکستان میکشیدیم میذاشت! در واقعیت ستاره ها کروی هستن و از روی زمین هم دایره دیده میشن.

همچنان میگم این عکس بهترین عکسیه که میتونیم پیدا کنیم!

پ.ن:

راستی برادر تورامبار اون قضیه احساس دین چی شد؟! :ymblushing:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

مهدی باهات موافقم این تنها یه عکسه چون طراحش فقط چند تا عکس گذاشته همین. "هنوز مطمئن نیستم، نگی تهمت میزنی ها"

دقت کنین:

کوه پشت با اون جزئیات کلا کار رئاله یعنی عکس واقعیه، خود تپه مثل یه فوم میمونه که لبه هاش خوب نچسبیده، دریاچه و درخت ها هم عکس، زمینی که تپه ها روش قرار دارن هم احتمالا عکس، درخت ها هم معلوم نیستن. بگیم اونا رو یکی کشیده "یکی". فقط میمونه اون چمن جلوی عکس با امضای طراح ، نه دیگه اون برای خودشه.

حالا یکی اومده کار گرافیکی کرده و همه اینا رو پیش هم قرار داده "من نمیگم کار گرافیکی جایگاه و منزلت پایینی داره"

از همه ی اینها بگذریم با توصیفات متنی که برای دو درخت هست همخونی نداره!!!!!

تو متن برای تلپریون گفته میشه برگ های سبز تیره که زیرش نقره ای میدرخشه. کجاش آخه اون نقره ای، ما فقط آبی میبینیم. پس به گیرنده هاتون دست نزنید:دی

برای لائوره لین هم گفته شده برگ های سبز روشن که لبه اونها به رنگ طلایی میدرخشه، من که سبز روشنی نمیبینم، "فقط نارنجی و طلایی" (طراحش مثل آرون عاشق پاییز بوده:دی)

در تعجبم که چرا هنر نقاشی اصلا براتون مهم نیست.:دی (مزاح)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من نگفتم اين تصوير كاملا ايده آله! گفتم بهترين تصويريه كه داريم، اگه تصوير بهتري سراغ داريد استقبال ميكنيم.

باز حداقل اين بنده خدا رعايت كرده و نصف برگها رو تيره نشون داده. بقيه كه اصلا اين كار رو نكردن و درخت رو كاملا روشن نشون دادن. در اينكه تمام تصوير عكس باشه شك دارم اون درختهاي پشت سر عكسه اما بقيه رو نميشه با اطمينان گفت. كم بودن نور هم به نظر من به خاطر اينه كه حس خاطره وار داشته باشه. اگه دقت كنين گوشه هاي تصوير محو و تاريكه و خود درختها مثل خاطره اي ضعيف در ذهن نشون داده شده.

پ.ن:

والپيپرهاي جديد به گالري سايت اضافه شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

در مورد رعایت حق کپی رایت طراح ها در والپیپر های ساخته شده من نام چند تا از طراح هایی که میدونستم رو نوشتم...

عکس:Nienna The Mourning Vala طراح:moon blossom

عکس:luthien طراح:moon blossom

عکس:The Oath of Feanor طراح:aautio

عکس:The Threat of Feanor طراح:aautio

عکس:Miriel in Lorien طراح:LadyElleth

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

ای کاش از این خویشاوند کشی بازم عکس داشتید...

نمی دونم دقت کردین یا نه ولی اون الفه که تو قسمت پایین سمت چپ عکسه شکل میمونه... :دی

ولی خب از اونجایی که نداریم هیچ عکس به درد بخور دیگه ای همین خوبه...مرسی بگینز جان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

آره منم در مورد این عکس خیلی جستجو کردم.فقط و فقط همین یه عکس وجود داره و باقی چیزهایی که من دیدم تقلید هایی ناموفق از همین عکسه!!!

این عکس فوق العاده شده بگینز.من واقعا لذت بردم.فقط چون از گوشی وصل شدم اشتباهی دکمه آنلایک رو به جای لایک زدم و خواستم اینجا عذرخواهی کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...