رفتن به مطلب

Recommended Posts

baggins

اولین طرحی که داده بودین روش کار کردم، خوشتون میاد؟ من یه همچین قالبی رو می پسندم. امیدوارم خوشتون بیاد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

هم قصدش رو دارم و هم عکسش رو، مشکل نبود وقته! :ymsmug:

قالبت خیلی خوبه. همین که متن از رو تصویر میاد کنار خیلی خوبه(واسه بعضی عکسها لازمه). هم ساده است و هم قشنگ اما فونت قبلی رو بیشتر دوست دارم(در واقع نگاه من به سیلماریلیون مثل شاهنامه است!). چرا متن نصفه است! بد جایی قطع شده. به نظرم همین قالب رو ادامه بدیم(راستش خودم هم از کادری که انتخاب کرده بودم راضی نبودم). اما متن کامل باشه و شماره صفحه کتاب رو هم زیرش بزنیم. مثلا اینجوری «سیلماریلیون-والاکوئنتا، 55».

فرصت شد یه تستی میزنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

فونتش یه جوری نیست :ymsmug: واقعا نمیخواین عوض کنید؟

فونت اینم خوبه ها؟ نظرتون چیه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این آخری فونتش بهتر از قبلیه، فونتی که من استفاده کردم B Hamid بود. اگه وقت کردی یه تست براش بزن.

اون آدرس رو هم همینجوری مثال زدم آدرس این متن اینه: سیلماریلیون-حدیث آئوله و یاوانا، 56

به نظر من اگه رنگ فونت تیره باشه بهتره و اگر فونت آدرس هم با فونت متن یکی بشه و اندازه اش کوچکتر از فونت متن بشه بهتر میشه.

اول متن هم آئوله رو آنوله نوشتی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

فونت مهدی بهتره. :ymsmug:

اگه نکته ای داره بگین تا قالب کامل تر بشه. اون کادر که برای متن اضافه شده خوبه یا حذفش کنم؟

من میگم آرم آردا هم توش استفاده بشه. مهدی لوگوش رو داری؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون کادر باشه خیلی بهتره. هم به تصویر نظم میده و هم اگه رنگ پس زمینه برای متن مناسب نبود میشه با کادر درستش کرد.

یه سوال؟ فونت رو Bold کردی؟ اگه آره ببین معمولیش بهتره یا همین درشته.

این فونت فقط یه مشکل داره اونم اینکه خودش یه فاصله اضافی قبل از حروف ک و گ میذاره. باید فاصله قبل از کلماتی که با این حروف شروع میشه رو حذف کرد. اگه به کلمه قبلی می چسبه از فاصله مجازی استفاده کن: Ctrl+alt+2 البته برای 2 باید از دکمه بالای w استفاده کنی نه 2 ماشین حساب.

آرم و کپی رایت سایت رو که حتما میزنیم. مثل اینکه اله سار میخواد لوگو جدید برای سایت جدید طراحی کنه. هر وقت آماده شد بهت میدم. فکر کنم جاش هم بالا و سمت چپ باشه خوبه. اون قالب قبلی این مشکل رو داشت که تو هر تصویر مجبور بودم کادر رو یک جای تصویر بذارم اما الان میشه به یه قالب واحد برای همه تصاویر رسید. هم جای کادر و هم لوگو توی همه تصاویر ثابته.

ویرایش:

توی کار من فاصله سرکش گ با خودش زیاده اما اینجا چسبیده حفره های حرف ه و هـ هم خیلی کوچیک شده. اول فکر کردم Bold کردی اما دیدم Bold نداره. حتی توی حالت Strong هم مال من نمی چسبید. فکر کنم افکتی روش گذاشتی. ببین بدون افک بهتر میشه یا نه. الان مثل اینه که خودکارش جوهر زیادی داره! :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

تصحیح شد:

آره strang بود بخاطر فونت قبلی تغییر داده بودم، الانم تو حالت sharp قرار داره. تو عکس هایی که خودت گذاشتی کیفیت text پایینه نمیتونم با اون مقایسه کنم ببین درست شده یا نه!

نیم فاصله ها رعایت شد. هم گ و ک ها و هم کمله های دو بخشی "می بینی و ساختی شان" تو نسخه ctrl+shft+2 ME.

زمینه هم از دو قسمت، بکراند مناسب خاکی + لایر 50 درصد خود عکس بوجود اومده؛ فکر نکنم تو زمینه ها دیگه مشکل داشته باشیم :-o

اووووه چقدر اسپم، انقریبه مهدی بیاد پاکشون کنه :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برای اینکه تو کادر جا بشه مجبور بودم فونت متن رو کوچیک کنم. این آخری بهتر شده. اما منظورم چیز دیگه ای بود، تو فونت قبلی که سفید رنگ بود برای حروف خط دور مشکی گذاشته بودی، حس میکنم که این خط دور حروف هنوز هم وجود داره و حروف رو کلفت تر نشون میده(شاید من اشتباه حس میکنم)

یه سوال دیگه: کتاب رو داری؟ من سعی میکنم که علائم نگارشی رو دقیق مثل متن کتاب بذارم اما مثل اینکه تو از متنی که من نوشته بودم خوندی و نوشتی و چون متن توی تصویر کوچیک بوده ، رو . و ؛ رو : و حتی ! رو ا گذاشتی. یه جا هم غلط املایی داره(گزارد).

متن من اینه(نیم فاصله هم رعایت شده و جدا و چسبیده بودن کلمات هم کاملا مطابق با کتابه):

آنگاه آئوله پتکی بزرگ برداشت تا دورفها را در هم‌کوبد، و‌گریست. اما ایلوواتار بر آئوله و

شور و شوقش، به سبب فروتنی او رحمت آورد؛ و دورفها، خود را از پتک فراهم گرفته و

بیمناک بودند، و‌کرنش‌کنان بخشش می‌طلبیدند. و صدای ایلوواتار به آئوله گفت: «هدیه تو را

همان‌گاه که ساختیشان پذیرفتم. نمی‌بینی‌که این موجودات اکنون برای خود جان دارند.

و با صدای خود سخن می‌گویند؟ اگر چنین نبود از ضربه تو، و نیز از هیچ فرمان اراده‌ات

بر‌خود نمی‌لرزیدند.» آنگاه آئوله پتک خویش را بر زمین انداخت و شادمان بود و ایلوواتار را

سپاس‌گزارد و‌گفت: «اروکار مرا متبرک و نقیصه‌هاش را برطرف گرداناد!»

قالب به نظرم خوبه. حتی میشه برای عکس و کادر هم سایه گذاشت.

خیلی ممنون از زحمتی که میکشی :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

فکر کنم یه بار دیگه اشتباه داشته باشه رفوزه میشم@

کتابو ندارم :ymsmug:

برای پیوست زدن حجم حداکثر باید 1 مگ باشه، بخاطر همین مجبورم رزولیشن و کیفیت رو بیارم پایین. نمیشه حجم پیوست بیشتر بشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حجم پيوست رو نميشه بيشتر كرد. مشكل تكنيكي داره. ميتوني تو يه جاي ديگه آپلود كني، هر چند همين اندازه هم خوبه. مگه رزولوشن عكس چقدره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins
مگه رزولوشن عكس چقدره؟

2080*2944 پیکسل با رزولیشن 300 ، کیفیت هم 3 واحد کم شده. رزولیشنش الان 1500*2100 در 300.

? continue

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

عکس با این رزولوشن رو از کجا گیر آوردی؟ من از خود سایتش گرفتم 924*1320 بود. حتی توی سرچ گوگل هم بزرگتر از اون پیدا نکردم!

حتما ادامه بده اما یکم صبر کن تا لوگو آماده بشه و قالب نهایی بشه. فعلا ببین بازم میتونی قالب رو بهتر کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

سایز عکس منم 924*1320 هست، من فقط گفتم عکسم بزرگه. سایزی که گفتم مربوط به زمینه خاکی بود.

پس صبر می کنم تا بقیه بیان نظراشون رو بدن /:ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

من الان داشتم عکس هایی که از سیلماریلیون دارم رو چک میکردم، فقط 75 عکس تو آرشیو. در کل چندتا تصویر از کتاب سیل کشیده شده؟؟ اگه همین 75 تا هست بنظرتون کم نیست؟!

بعضی هاش هم کیفیت والپیپر شدن رو ندارن. :ymsmug:

در مورد قالب هم نظراتون رو بگین، لازم دیدید تغییرات کلی هم روش انجام میگیره :-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منطورت از آرشیو، آرشیو خودته یا گالری سایت؟

من 49 تا تصویر با کیفیت فقط از تد نسمیت دارم، جان هو و آلن لی و بقیه هم هستن. تعدادش بیشتر از اینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins
منطورت از آرشیو، آرشیو خودته یا گالری سایت؟

آرشیو خودم.

فکر کنم این تاپیک نامرئی شده فقط من و مهدی میتونیم ببینیم. :ymsmug: البته تمام اعضا قبل از من پست ها و ایده هاشونو دادن :-o . خیلی خوب میشد اگه دوباره تاپیک فعالی بشه.

من دارم رو نقشی که بشه قسمت کناری صفحه از بالا تا پایین پوشش بده فکر میکنم. طرح یا نقش و نگاری از سیلماریلیون تصویر شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

طرح برای سیلماریلیون؟ :ymsmug: برای افراد و حکومتها نماد داریم اما برای کتاب نه. میشه نماد خود سیلماریلها رو برای کتاب گذاشت، البته کوچیکه.

TheSilmarils.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins
طرح برای سیلماریلیون؟

مثلا، قسمت هایی از فیلم که ریوندل رو نشون میده، یه نقش و نگاری روی وسایل هست که تو بیشتر قسمت ها دیده میشه. یه همچین چیزی. میشه از این طرح هایی که تو فیلم ارباب هست واسه سیل استفاده کنیم؟

بزرگش رو پیدا کردم، فقط رنگش فرق داره. همونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

فکر کنم این تاپیک نامرئی شده فقط من و مهدی میتونیم ببینیم. :ymsmug:

البته تو این فروم هیچ تاپیکی برای مهدی نامرئی نیست هر چی بنویسی یهو سر کله ی مهدی پیدا ی شه :-o

من گفتم بیایم یه اردای تصویری بسازیم در کنار اون هم والپیپر می سازیم اولش با نظرات خوبی پیش رفت اما در آخر سر یهو رفت به طرف والپیر ساختن و یه ذره از موضوع اصلی خارج شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه اتفاقا خوب شده، اونجا خیلی خالی بود. بالاش هم اگه لوگوی سایت بیاد اون قسمت کامل پر میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

دیدم نماد سیلماریل ها یکمی زمخت چیده شده تغییرش دادم.؟

ببخشید برای قالب اولیه این همه پست زدم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

به نظرت قبلیه جای نماد سیلماریل هاش بهتر نبود؟ همون حالت لوزی شکل رو من به شخصه بیشتر خوشم اومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

به نظر من هم اولیه بهتر بود.خیلی عالی شده....خسته نباشی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره منم قبلی رو ترجیح میدم. الان منظم نیست. حتی اگه جوری ردیفش کنی که دقیقا وسط همدیگه باشن باز هم خوب نمیشه. حالت لوزی بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...