رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Vána

آها یعنی همون کتاب ارباب حلقه ها.آره

نه صرف کتاب شامل فیلمهام میشه کلا یعن ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل
ارسال شده در (ویرایش شده)

سه تا سوال داشتم:

1- راجع به زندگی الداریون، پسر شاه اله سار و بانو اوندومیل جایی چیزی نوشته؟

2- راجع به پیش گویی اسم اله سار بر روی آراگورن، چه کسی این پیش بینی رو می کنه؟ من یه چیزایی توی قصه های نا تمام خوندم اما ناقص بودن.

3- احتمالا اینو دوستان قبلا جواب دادن اما بازم می پرسم: باتلاق های مردگان توی لوتر، از چه سالی و طبق چه حادثه ای به اون وضع متعفن و کثیف تبدیل شدن و در زمان دوران چهارم تحت ملاکیت و فرمانروایی گوندور بودن؟

ممنون

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سه تا سوال داشتم:

1- راجع به زندگی الداریون، پسر شاه اله سار و بانو اوندومیل جایی چیزی نوشته؟

2- راجع به پیش گویی اسم اله سار بر روی آراگورن، چه کسی این پیش بینی رو می کنه؟ من یه چیزایی توی قصه های نا تمام خوندم اما ناقص بودن.

3- احتمالا اینو دوستان قبلا جواب دادن اما بازم می پرسم: باتلاق های مردگان توی لوتر، از چه سالی و طبق چه حادثه ای به اون وضع متعفن و کثیف تبدیل شدن و در زمان دوران چهارم تحت ملاکیت و فرمانروایی گوندور بودن؟

ممنون

سوال اولتون رو توی پست اخیرتون در همین تاپیک جواب داده بودم! البته الان منتقلش کردم به تاپیک «الداریون» و اگه بازم سوالی بود، میتونید اون تاپیک رو بخونید و همونجا بپرسید: https://arda.ir/forum...indpost&p=50517

در مورد سوال دوم هم توی همون داستان های ناتمام براساس یکی از داستان های گوهر اله سار که اولورین که حالا کالبد گندالف خاکستری رو داره، اون رو از والینور برای گالادریل میاره و همونجا پیشگویی این اسم رو به همراه چندتا چیز دیگه همراهش انجام میده

سوال سوم هم توی تاپیک «مردگان در آب» پست شماره 7 (پست جناب اله سار) به طور کامل توضیح دادن

فقط قسمت قلمرو میمونه که بله، باید جزو قلمرو گوندور بوده باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
i am strange

یه سوال

سرنوشت فرودو بعد از ارباب حلقه ها چی میشه؟

کجا میره ؟

چرا میره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

یه سوال

سرنوشت فرودو بعد از ارباب حلقه ها چی میشه؟

کجا میره ؟

چرا میره؟

توی تاپیک «رفتن فرودو» فکر کنم بتونید به جوابتون برسید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

دوستان در صفحه 479 در شورای الروند گلوین جمله ای داره که به نقل از سفیر موردور میگه:

«زیرا سائورون می داند زمانی یکی از اینها (هابیت ها) را شما می شناختید...»

و در ادامه میگه که سائورون حتی از دزدیده شدن حلقه توسط یک هابیت آگاهه...

حالا سوال من اینه که سائورون چطوری متوجه شد که در گروه تورین و شرکا یک هابیت بوده و این هابیت حامل حلقه بوده؟!

کجا جاسوس گذاشته بود که اینقدر دقیق با خبر شده من چیزی به یاد نمیارم...

و اینجا شاید بشه کار پیتر جکسون رو که اسماگ رو (که از حمل حلقه توسط یک هابیت اون هم در گروه تورین آگاه بوده) مرتبط با سائورون نشون داده توجیه کرد. :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

دوستان در صفحه 479 در شورای الروند گلوین جمله ای داره که به نقل از سفیر موردور میگه:

حالا سوال من اینه که سائورون چطوری متوجه شد که در گروه تورین و شرکا یک هابیت بوده و این هابیت حامل حلقه بوده؟!

و اینجا شاید بشه کار پیتر جکسون رو که اسماگ رو (که از حمل حلقه توسط یک هابیت اون هم در گروه تورین آگاه بوده) مرتبط با سائورون نشون داده توجیه کرد. :((

خب گولوم بوده دیگه! از زیر زبون اون کشیده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آره درسته من اصلا حواسم به گولوم نبود.

اما دو مسئله هست:

یک اینکه گولوم از کجا از هم سفران بیلبو اطلاع داشته؟!

دو این که گولوم هم نام بیلبو و هم محل زندگیشو میدونسته و به موردوری ها لو داده...چرا سفیر موردور میاد و نام و مکان زندگی اون هابیت رو از دورف ها میپرسه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

توسط اسمیگل

اسمیگل بسیار زیرک و دقیق بوده ناسلامتی خودش هابیتی از رده استور ها بوده

اعتراف های اسمیگل که مثل بقیه نبوده . یحتمل مجموعه ای از هذیان و گفتگوهایی با خودش بوده که نشانی بیلبو رو از اونجا در آوردن ولی اطمینانی بهش نبوده

پس نیاز بوده که بیشتر تحقیق کنند

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

آره درسته من اصلا حواسم به گولوم نبود.

اما دو مسئله هست:

یک اینکه گولوم از کجا از هم سفران بیلبو اطلاع داشته؟!

دو این که گولوم هم نام بیلبو و هم محل زندگیشو میدونسته و به موردوری ها لو داده...چرا سفیر موردور میاد و نام و مکان زندگی اون هابیت رو از دورف ها میپرسه؟!

نیازی نبود حتما از گالوم در مورد دورف های همراه بیلبو چیزی بپرسه ، سفر دورف ها بعد از سقوط اسماگ عالم گیر میشه و همچنین خیلی از اورک ها در طول سفر بیلبو و وقایع هابیت اینها رو با هم میبینن که میتونن منبع خوبی برای سائرون باشن .

فکر کنم سائرون شناخت کاملی نسبت به جغرافیا و بخصوص قسمت هابیت ها نداشته و با دو کلمه بگینز و شایر امیدی نداشته به راحتی بتونه پیداش کنه به خاطر همین هم بود که گالوم رو آزاد میکنن تا یه جورایی راهنماشون باشه برای پیدا کردن حلقه .

دقیق نمیدونم سیر زمانی رو اما فکر کنم مدت کوتاهی بعد از شکنجه، گالوم رو آزاد میکنن و گالوم می افته به دست گندالف و آراگورن و گندالف میفهمه حلقه لو رفته و مابقی جریانات به سرعت اتفاق می افته .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مطمئنا خبر از اسماگ به سائرون نرسیده چون اسماگ بلافاصله بعدش میمیره. اصلا شک دارم که از وجود حلقه آگاه شده باشه.

گولوم فقط اسم شایر رو میاره. شایر اسم جدیدی بوده و فقط برای هابیتها آشنا بوده. سائرون نمیدونسته که شایر یه جایی توی اریادور هست. سائرون بیشتر به بالادست آندوین مشکوک بود. جایی که ایسیلدور کشته شد و حلقه گم شد و اجداد هابیتها ساکنش بودن. سائرون خیلی دیر میفهمه که شایر کجاست و سریع نزگول رو میفرسته اما دیر شده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
KHAMUL THE SHADOW OF EAST

یه سوال عکسی که روی پروفایل منه پرچم کیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

این پرچم گوندور در دوران سوم است. آن درخت هم درخت سفید است که نهال آن را الف ها در دوران دوم به آدمیان دادند.

post-2837-0-09640500-1403950414_thumb.gi

post-2837-0-81323300-1403950428_thumb.gi

post-2837-0-06806900-1403950435_thumb.jp

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ببخشيد تو ياران حلقه تمامي فك و فاميلاي گيملي!(منظورم دورف هاي اربور و مورياست)منقرض شده بودن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اسماگ

ببخشيد تو ياران حلقه تمامي فك و فاميلاي گيملي!(منظورم دورف هاي اربور و مورياست)منقرض شده بودن؟

البته نه همشون فقط یه سری از اونا که در موریا ساکن بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jack Walters

من سوال خیلی داشتم اما اونی که الان به ذهنم میرسه در مورد فیلم دوم هست وقتی که قرار بود جنگ هلمز دیپ اتفاق بیفته زنان و کودکان رو فقط به دهلیز ها منتقل میکنن اما احتمال سقوط قلعه دربرابر هجوم ده هزار از ارک های میرفت که در نتیجه این امکان داشت جان آنها به خطر بیفتد و بعد سقوط دیوار ها تازه یکی از فرماندهان تئودن میگه که راهی بین کوهستان ها برای انتقال اونها وجود داره و به نظر میرسه خود تئودن خواهان اعلان این موضوع نبوده و در این زمینه از سوی تئودن دیر اقدام میشه و کوتاهی میشه گویی قصد مخفی کردن اون راه رو داشتن و امکان داشته برای اونا خطرناک باشه وبهتر نبود اول از همه پیش از جنگ اونها به دهلیز ها فرستاده نشن و از راه کوهستانی راه خودشون رو آغاز کنن؟

ویرایش شده در توسط Jack Walters

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

دوست عزیز توجیهی که کتاب در این مورد داشته منطقی تر به نظر میرسه.در داستان زنان و بچه ها به هلمز دیپ نمی رن.تو ادوراس می مونند و ائووین سرپرستیشون رو بر عهده می گیره.با این وجودحتی اگر مبنا رو بر فیلم هم بگذاریم باز به نظر نمی رسه زن ها و بچه ها در صورت خروج از شاخ آواز هم شانس زیادی داشته باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

چند تا سوال داشتم :

1_ زمانی که ویچ کینگ به مورگول رفته بود و دیگه شمال نبود باز اورک ها اونجا با دونادان می جنگیدند یا نه؟ منظورم مثلا حوالی انتقال حلقه از بیلبو به فرودو و و این سال هاست

2_وقتی آرنور شکست خورد چرا اورک ها دیگه پایین تر نیومدن که برسن به شایر؟

3_خویشاوند های آراگورن تو کدوم قسمت شمال زندگی می کردن نام منطقشون یا روستاشون چی بود

4_مادر آراگورن کی میمیره و کجا میمیره؟

5_در مورد آنگمار می خوام بیشتر بدونم

بسی ممنان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

چند تا سوال داشتم :

1_ زمانی که ویچ کینگ به مورگول رفته بود و دیگه شمال نبود باز اورک ها اونجا با دونادان می جنگیدند یا نه؟ منظورم مثلا حوالی انتقال حلقه از بیلبو به فرودو و و این سال هاست

2_وقتی آرنور شکست خورد چرا اورک ها دیگه پایین تر نیومدن که برسن به شایر؟

3_خویشاوند های آراگورن تو کدوم قسمت شمال زندگی می کردن نام منطقشون یا روستاشون چی بود

4_مادر آراگورن کی میمیره و کجا میمیره؟

5_در مورد آنگمار می خوام بیشتر بدونم

خب جواب همه ی سوال هاتون رو تقریبا میشه گفت میتونید در ضمیمه ی بازگشت شاه پیدا کنید و من هم دارم از همونجا میگم یا به یاد دارم. اما خب به صورت خلاصه اینهاست:

1- اون زمان با شکست سنگین جادوپیشه و نابودی تقریبا همه ی موجودات پلید، تا مدتی اونجا اورک ها ساماندهی نداشتن و نقش تکاوران یا همون دونه داین بیشتر شبیه به شکارچی بود (چیزی شبیه به گروه تورین تورامبار هم میتونید فرض کنید) تا زمان قدرت گرفتن سائورون در دول-گولدور که اورک ها دوباره در اریادور جولان خودشون رو شروع و باعث مشکلاتی شدن. درهرحال بین شکست جادوپیشه (و قبل از اون) تا سفر تورین و شرکا بسیار فاصله هست. اما میشه گفت در اون زمان هنوز تکاوران مشغول شکار (جنگ کلمه ی سنگینیه) بودن در اریادور (البته میتونید مقاله ی تاریخچه آردا رو هم بخونید و از وقایع با خبر بشید)

2- همونطور که بالاتر گفتم، پیروزی جادوپیشه که به نابودی پادشاهی شمال انجامید، خیلی طولانی نبود و با شکست سنگینی که از الف ها و انسان ها خورد، نتونست نقشه هاش رو عملی کنه (در این پست میتونید در مورد این واقعه بخونید) درهرحال شایر یک جای تقریبا مخفی و همچنین تا حدی تحت حمایت تکاوران بود، جای خیلی خاصی هم نبود که نیروی تاریکی بخواد زیاد به اونجا سرک بکشه. البته در سال 2747 دوران سوم به رهبری باندوبراس توک یک فوج از اورک ها در فاردینگ شمالی شکست میخورن

3- تا جایی که من اطلاع دارم محل مشخصی وجود نداره اما کلا اون منطقه به اریادور معروفه

4- چقدر این دیالوگ های بین آراگورن و گیلراین منو ناراحت میکنه :) بگذریم! همونطور که در «حکایت آراگورن و آرون» میخونیم گیلراین پیش مردمش (دونه داین) در سال 3007 دوران سوم درگذشت.

5- علاوه بر اینکه مثل همه ی جواب ها میتونید به ضمیمه ی بازگشت شاه مراجعه کنید، مدخل آنگمار در فرهنگنامه بزرگ آردا هم حاوی اطلاعات بسیار خوبی هست که میتونید بهش نگاهی بندازید. البته تاپیک «آنگمار» هم وجود داره که بازهم درش مطالبی هست یا میتونید در اون به سوالات تخصصی تر بپردازید

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوالین

ببخشید تو ارباب حلقه ها اورک ها از توی گل در میومدن. قضیه چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

ببخشید تو ارباب حلقه ها اورک ها از توی گل در میومدن. قضیه چیه؟

قضیه ابتکار پیتر جکسونه!

الف هایی که توسط خادمان مورگوت{ارباب سائرون} دزدیده و اسیر میشدن طی شکنجه هایی روح و جسمشون تغییر میکرده. روحی موحش درون جسمی کریه جای داده میشده. که البته این روح الهامات و تزریقات غیرمادی خود ارباب تاریکی بوده. بعد ازون هم اسم اورک روشون گذاشته شد. اورکهای اولیه هم مانند دیگر موجودات زنده از طریق تولید مثل نژادشون رو زیاد میکردن.

پس اون چیزی که شما دیدین فقط ساخته و پرداخته ی ذهن سینمایی کارگردان بوده:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meri

یه سوال که نمیدونم قبلا مطرح شده یا نه!

چرا بانو گالادریل وقتی یاران حلقه رو بدرقه میکنه،به همشون یه هدیه میده الا به برومیر ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

یه سوال که نمیدونم قبلا مطرح شده یا نه!

چرا بانو گالادریل وقتی یاران حلقه رو بدرقه میکنه،به همشون یه هدیه میده الا به برومیر ؟

بانو به برومیر هم کمربندی از طلـا هدیه میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meri

توی فیلم که نشون نمیده این قضیه رو؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

توی فیلم که نشون نمیده این قضیه رو؟

دوست عزیز توی فیلم وقایع به طور دقیق نشون داده نمیشه ، به عنوان مثال میبینید وقایع گورپشته یا دیدار با تام بامبادیل حذف میشه ، توی فیلم تا اونجایی که من به یاد دارم خیر نشون داده نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...