رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

مهمان
در 20 ساعت قبل، فین رود فلاگوند گفته است :

همین کار هم نمی تواند سایت را پربارتر کند. دلیل آن هم این است که مطالب مربوط به دنیای تالکین تقریبا از همه چیز در این سایت و فروم هست .

درباره اینکه چه لزومی داره مطالب موجود در سایت و فروم رو مجددا در کانال قرار بدیم قبلا توضیح دادم، اگه پست های قبلیم رو خونده باشید متوجه میشید.

می شود که کسی عضو کانال بشود و کلا فروم را فراموش کند؟ یقینا خیر.

پس طبق حرف شما دوستان نباید دلیل بیارن که ایجاد کانال تلگرام کاربران رو از سایت دور میکنه و فروم رو راکد میکنه!

و در ضمن ما به دنبال پربار شدن سایت هستیم نه فضاهای دیگری مانند تلگرام. ایجاد اکانت در بستر های دیگری همانند فیسبوک و اینستاگرام با تلگرام فرق دارد.

اول اینکه کانال تلگرام میتونه به پربار شدن سایت کمک بکنه اگه مطالب با سیاست درست گذاشته بشن، مثلا لینک سایت زیر هر مطلب ضمیمه بشه و مطالب هم به صورت خلاصه باشن تا کاربر تشویق بشه به سایت اصلی سر بزنه. بعلاوه کانال در جذب طرفدار خیلی موثره. همه اینا رو توی پست های قبلیم گفتم!

دوم اینکه فیسبوک و ایسنتاگرام فقط یه تفاوت با کانال تلگرام دارن: اینکه توی کانال نمیشه کامنت گذاشت. درباره اینم توی پستهای قبلیم توضیح دادم.

به دوستانی هم که می گویند ایجاد کانال در تلگرام باعث جذب مخاطب می شود بگویم کمتر کسی در فضای تلگرام به دنبال قصه های تالکین می رود!!! و اگر هم برود به جای جست و جو در تلگرام در گوگل سرچ می کند که سایت آردا به عنوان اولین سایت می آید.

الان درصد زیادی از ایرانیا نمیدونن تالکین کیه؟ نمیدونن ارباب حلقه ها دقیقا چیه و نمیدونن آردا کجاست! خیلیا این اسم ها رو اصلا نشنیدن که برن توی گوگل سرچ کنن. خود من تا وقتی بازی کانگوئست رو نخریده بودم، توی گوگل سرچ نمیکردم. بعد از اینکه این بازیو خریدم رفتم سرچ کردم و آردا رو پیدا کردم. پس باید یه زمینه ای برای سرچ کردن بوجود بیاد! مثلا یه نفر درباره ارباب حلقه ها صحبتی کنه تا مردم کنجکاو شن و توی گوگل سرچ کنن. حالا کانال تلگرام میتونه خیلی در این زمینه مفید باشه. الان دیگه تلگرام فراگیر شده و با ایجاد یه کانال مخصوص سایت آردا در تلگرام، افراد زیادی اسم آردا رو می شنون و مستقیما سایت آردا رو سرچ میکنن و وارد سایت میشن! پس حرف شما کاملا اشتباهه.

ضمنا چطور اینهمه آدم توی تلگرام دنبال قصه های رولینگ و مارتین و... میرن، اون وقت دنبال قصه های تالکین نمیرن؟! الان کانال دمنتور 1.2K و کانال وستروس (که البته وابسته به سایتش نیست!) 2.8K عضو دارن!

در 7 ساعت قبل، dain گفته است :

گندالف عزیزم، اولا من چیز خاصی نگفتم که شما تا این حد تندخویانه و بد پست گذاشتین این تنها عقیده من بود و صد درصد عضو نمیشم

من تندخویانه و بد پست نذاشتم! برداشت شما اشتباه بوده لابد. :)

اما اینکه شما میگید من یا دوستان مخالف، عضو نشیم خب بقیه چی میشن؟؟؟؟اگر دوستانی که به قول شما خیلی تمایل دارن و در اکثریتن عضو کانال تلگرام بشن مطمئن باش دیگه زیاد تو سایت نمیان چرا؟بهتون میگم چون که وقتی مطالب در کانال در اختیارشون باشه مگه مجنونن که سه ساعت بیان تو سایت حتی اگر موضوع هم خلاصه باشه بازهم به همین موضوع اندک کفایت میکنن

کاملا اشتباه میگید. اگه مطالب با سیاست درست گذاشته بشن صد در صد فعالیت در سایت بیشتر میشه. من نمیخوام حرفایی که در پست های قبلیم زدم رو تکرار کنم، فقط در همین حد میگم که برای مثال در کانال می نویسیم «رضا علیزاده بستری شد»، زیرش هم لینک خبر در سایت. بعد مطمئن باشید اگه کسی یه طرفدار واقعی باشه میاد توی سایت تا ببینه چی شده. اون کسی هم که این پست رو می بینه اما به سایت نمیاد مطئمن باشید اگه کانال ایجاد نشه هم به سایت سری نمیزنه! حالا فرض کنید یه نفر هست که طرفدار واقعی تالکینه اما به دلیل مشغله، دیر آپلود شدن سایت در گوشی، کارکرد سخت مرورگر (نسبت به تلگرام) یا حتی حوصله نداشتن نمیاد سایت! (چنین کاربرانی  رو زیاد دیدم) اما اون فرد تلگرام میاد، چون استفاده از تلگرام بسیار ساده و راحته (اینو هم دیدم خودم). اون وقت وقتی توی تلگرام براش از کانال آردا نوتفیکیشن میره و اون پست رو می بینه سریع میاد به سایت. اینطوری از مطالب جدید سایت خبر میشه در صورتی که قبلا با خبر نمیشد. همه اینا تکرار پست های قبلیم اند...

درباره پاراگراف دوم پستتون  اگر قرار باشه بنا به فرموده شما کسانی که مخالفن، بدلیل اکثریت موافقان حرفی نزنن پس لطفا سایت رو ببندید چون در اینصورت همه یا مخالفن یا موافق و چیز جذابی در سایت نمی مونه.

من نگفتم مخالفین به خاطر موافقین حرفی نزنن! من میگم اگه اکثریت موافق کانال هستن، حداقل برای آزمایش یه کانال ایجاد بشه. نه اینکه چون چند نفر مخالفن ایده کانال همینجا سرکوب بشه، اونم بدون آزمایش!

ضمنا من قسمت دوم نوشته تون رو متوجه نشدم! گفتید چون یا همه مخالفن یا همه موافقن سایت رو ببندن!؟ همه موافق یا مخالف چی اند؟! کانال چه ربطی به بستن سایت داره؟!؟ چرا چیز جذابی در سایت نمونه؟؟؟ نفهمیدم متاسفانه!

ضمنا لطفا به نوشتنتون دقت کنین اعتراض ما اصلا نشان از اعتقاد ما با اکثریت هم عقیدگان شما نیست و البته نخواهد هم بود چون اصلا این دو مسئله ربطی به هم ندارند.

من کِی گفتم اعتراض شما یعنی اعتقادتون به اکثریت هم عقیدگان من؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :/

درباره پرا گراف اخر پستتون باید بگم اتفاقا خوندمشون و با برهان های شما موافق نبودم که اومدم اعتراض کردم.

اگه خوندید پس جواب خیلی از چیزایی که گفتید رو قبلا دادم و باید بدونید. :)

اگه عیبی نباشه من جواب پست دومتون رو هم (با اجازه نیه نور عزیز) بدم...!

خب چرا این خبررسانی در سایت نباشه؟؟تازه ماها هشت ساله بدون تلگرام موندیم و موفق هم بودیم و هستیم.بعدش من یک سوال داشتم دقیقا کسی جز عضو های اردا هم عضوش میشه؟خب کسی که سایتو نمیشناسه انتظار دارین کانال رو بشناسه؟؟؟؟من مطمئنم فقط خودمون تو کانال عضو میشیم که اونم اتلاف وقته و از اونجایی که سایتو میشناسیم پس کانال هم گزاف میشه.

اولا درباره اینکه چرا این خبر رسانی در سایت نباشه: کی گفت این خبر رسانی در سایت نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما میگیم هم در سایت باشه هم در کانال! دلایلش رو در پست های قبلیم گفتم، لطفا دقیق بخونید!

دوما 8 سال پیش تلگرام اصلا نبود! تازه سال 2013 تلگرام منتشر شد و بخش کانال هم به تازگی ایجاد شده. درسته که وقتی تلگرام نبود سایت آردا فعالیت خودشو به خوبی ادامه میداد، اما حالا که یه امکان تازه ساخته شده چرا ازش برای کمک به سایت استفاده نکنیم؟! حرف شما مثل این می مونه که بگیم هزاران سال پیش اتومبیل نبود و انسان هم زندگیشو میکرد، پس اتومبیل ها رو جمع کنیم! برقها رو کلا قطع کنیم! قبل از اینکه برق کشف بشه هم انسان به خوبی زندگی میکرد! تازه شاید زندگیش از خیلی جهات بهتر بود. پول برق نمیداد مثلا! :))

سوما اگه کانال آردا رو در کانالها و گروه ها یا بین دوستانمون تبلیغ کنیم صد در صد افراد بیشتری که ممکنه حتا نام تالکین رو نشنیده باشن عضو کانال بشن. اگه لینک سایت آردا رو بدیم، یا اصلا بازش نمیکنن یا باز میکنن و هیچی سر در نمیارن و می بندنش! اما تبلیغات کانال میشه مثل تبلیغات کانال های دیگه، یه معرفی مختصر از تالکین باشه با لینک سایت و آیدی کانال. اینطوری دیگه کسی نمیخواد سایت رو در مروگر موبایل سرچ کنه، بلکه میتونه سریع وارد کانال بشه و یه نگاه اجمالی به همه مطالب که خلاصه ی مطالب سایت هستن بندازه و با آردا آشنایی پیدا کنه.

چهارم هم اینکه میگید چون ما سایت رو میشناسیم نیازی به کانال نیست! من درباره اینم قبلا توضیح دادم.

موفق باشید

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

در 26 دقیقه قبل، گندالف سپید گفته است :

درباره اینکه چه لزومی داره مطالب موجود در سایت و فروم رو مجددا در کانال قرار بدیم قبلا توضیح دادم، اگه پست های قبلیم رو خونده باشید متوجه میشید.

حرف های شما در این باره بدی نبود اما واقعا نیازی به این کار نیست. در ضمن باید فرد یا افرادی هم باشند تا این محتوای عظیم را در کانال بگذارند که کار بسیار زمان بری است.

پس طبق حرف شما دوستان نباید دلیل بیارن که ایجاد کانال تلگرام کاربران رو از سایت دور میکنه و فروم رو راکد میکنه!

بله کسی نباید این حرف را بزند. اما باید دانست که اگر کانال تلگرام با شود وقت مدیران بیخودی گرفته می شود.

اول اینکه کانال تلگرام میتونه به پربار شدن سایت کمک بکنه اگه مطالب با سیاست درست گذاشته بشن، مثلا لینک سایت زیر هر مطلب ضمیمه بشه و مطالب هم به صورت خلاصه باشن تا کاربر تشویق بشه به سایت اصلی سر بزنه. بعلاوه کانال در جذب طرفدار خیلی موثره. همه اینا رو توی پست های قبلیم گفتم!

دقیقا این طوری که می گویی نیست؛ بعد هم سایت ما سایت مشهور است  پس این قدر به فکر تبلیغ سایت نباشید.(یعنی درسر زدن کانال به پربازدیدتر سایت آن نمی ارزد)

الان درصد زیادی از ایرانیا نمیدونن تالکین کیه؟ نمیدونن ارباب حلقه ها دقیقا چیه و نمیدونن آردا کجاست! خیلیا این اسم ها رو اصلا نشنیدن که برن توی گوگل سرچ کنن. خود من تا وقتی بازی کانگوئست رو نخریده بودم، توی گوگل سرچ کردم. بعد از اینکه این بازیو خریدم رفتم سرچ کردم و آردا رو پیدا کردم. پس باید یه زمینه ای برای سرچ کردن بوجود بیاد! مثلا یه نفر درباره ارباب حلقه ها صحبتی کنه تا مردم کنجکاو شن و توی گوگل سرچ کنن. حالا کانال تلگرام میتونه خیلی در این زمینه مفید باشه. الان دیگه تلگرام فراگیر شده و با ایجاد یه کانال مخصوص سایت آردا در تلگرام، افراد زیادی اسم آردا رو می شنون و مستقیما سایت آردا رو سرچ میکنن و وارد سایت میشن! پس حرف شما کاملا اشتباهه.

ضمنا چطور اینهمه آدم توی تلگرام دنبال قصه های رولینگ و مارتین و... میرن، اون وقت دنبال قصه های تالکین نمیرن؟! الان کانال دمنتور 1.2K و کانال وستروس (که البته وابسته به سایتش نیست!) 2.8K عضو دارن!

به هیچ وجه حرف من اشتباه نیست. شما خیال می کنی غالب مردم  در تلگرام به دنبال کانال سایت طرفداری آردا می روند یا کانال وگروه های خودشان که درون آن کلی جک و مسائل به اصطلاح فان هست؟

بعد هم ما در رسانه فرم و محتوا داریم. شما نمی توانی محتوایی که ما می خواهیم(یعنی اخبار و مقاله ها ی مربوط به دنیای تالکین) را در فرمی (مانند کانال تلگرام) بریزی که بستر آن بیشتر برای جک و شوخی مناسب است.  غالب مردم پست های بیشتر از 4 خط را در تلگرام نمی خوانند (من مطمئنم که اگر شما هم کاربر تلگرام باشی همین طور هستی) حال بیایند خلاصه مقاله تالکین که بود و فلسفه داستان های تالکین را بخوانند؟؟

این کار(یعنی ایجاد کانال تلگرام) احتیاج به مخاطب شناسی دارد که در بخش سواد رسانه ایست و نمی توان یلخی کار را شروع کرد.

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

ضمنا یه سوال بعدش چجور باید در تلگرام و اینستاگرام طرفدار جلب کنیم؟؟؟؟؟:>

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ZeitGeist
در در 2/19/2016 at 5:49 PM، dain گفته است :

ضمنا یه سوال بعدش چجور باید در تلگرام و اینستاگرام طرفدار جلب کنیم؟؟؟؟؟:>

خب من خودم توی سایت تازه واردم اما از تجربیات سایتای دیگه می تونم بگم. 

من مخالفم که  سایت گروه تشکیل بده. چون تجربه به من ثابت کرده که وقتی گروه وجود داشته باشه افراد از سایت کوچ می کنن(!) به گروه و این باعث رکود سایت می شه. یعنی خود اعضایی که قبلاً توی سایت فعال بودن این بار به خاطر راحتی و قابل دسترس بودن شبکه های اجتماعی اونجا فعالیت می کنن. در ضمن گروه مسلماً اصلاً کارکرد سایت رو نداره و با توجه به اینکه اصلاً ساختار مشخصی نداره فقط برای چت کردن به درد می خوره.

اما کانال قضیه اش متفاوته. به نظر من با توجه به اینکه الان شبکه های اجتماعی هستن که طرفدارای زیادی دارن ما از این شبکه ها می تونیم برای تبلیغ سایت و همین طور اطلاع رسانی بیشتر درمورد جهان تالکین استفاده کنیم. مثلاً نکته ای که وجود داره اینه که بین هواداری های مختلف بین نوجوون ها تالکین خیلی مهجور و دورافتاده است. مثلاً رولینگ طرفدارهای خیلی بیشتری داره. البته این تا حدی مربوط به ماهیت اثر هم هست چون به هر حال جهان تالکین کمی ثقیل تر از فانتزی های دیگه است اما دلیل نمی شه که طرفداراش کم تر باشن. به نظر من کانال خیلی روش خوبی می تونه باشه برای جذب این دسته از مخاطب ها چون سر و کله شون توی تلگرام بیشتر پیدا می شه. 

کانال می تونه خیلی مفید باشه. مثال دقیق می زنم تا عملکردش رو ببینیم. مثلاً یکی از مدارس اینترنتی هاگوارتز تا مدت ها با تعداد شاگردهای کمش مشکل داشت و بعد از تأسیس کانال تونست شاگرد جذب کنه.

به نظر من بهتره بحث سر این نباشه که کانال بده یا بد نیست. این از اول این طور شروع کنیم شاید روند خیلی معقولی نباشه. به نظرم بهتر اینه که بحث کنیم روی این مسأله که چه طور از ابتدا بهترین استفاده رو از کانال ببریم و برای این کار بهتره راهکار ارائه بدیم. مثلاً یک چنین جدولی درست کنیم:

یک. به نظرم خوبه که از اعضای سایت یک گروه تشکیل بشه که مسئول کانال تلگرام باشه و در مجموع مسئول اطلاع رسانی. اگه وظایف مشخص باشن و افرادی که به کانال رسیدگی می کنن کار منظم تر پیش می ره. حتی خود اعضای گروه می تونن تقسیم کار بکنن.

دو.یه لیست از مطالبی که می شه توی کانال منتشر کرد رو درست کنیم تا بدونیم می خوایم چی کار کنیم. اگه طبق اصول پیش بریم دست و پامون رو گم نمی کنیم که حالا باید چه مطالبی رو برای کانال بذاریم! مثلا این زیر یه لیست-خیلی عجله ای البته ؛)- از مطالبی که می تونیم منتشر کنیم.

1. هر روز شرح رویدادی که اون روز در آردا اتفاق افتاده مثلا در دوره ی سوم در چنین روزی گندالف رفت فلان کار رو کرد.

2. تاریخ های تولد شخصیت ها رو جشن بگیریم(مثلا تولد بیلبو امروزه) یا مرگ شخصیت ها(مثلا امروز تورین سپربلوط به رحمت ارو-ایلواتار رفت :دی)

3.تاریخ تولد های دست اندر کاران تالکین. مثلاً خود تالکین یا هنرپیشه ها و عوامل فیلم های تالکینی که خودش نوعی جذب مخاطبه برای سینما دوستان

4.اطلاعات به روز تالکینی و اخبار مربوط به دنیای تالکین. مثلاً اگه قراره یک بازی با موضوع تالکین منتشر بشه یا یه نمایشنامه اقتباسی از اون درست بشه. چه توی ایران چه توی جهان

5. فن آرت های تالکینی که ماشاالله(البته باید بگیم آن طور که ارو می خواهد :-"""") توی اینترنت پره.

6.اشتراک گذاشتن مینی کلیپ، بازی، GIF، استیکر و...سایر موارد تالکین محور

7.برپا کردن مسابقات تالکین محور(مثلاً از مخاطب ها بخواین تبریک عید تالکینی بفرستن یا سفره هفت سین تالکینی بچینن)

8. یک مقاله جذاب(!) روزانه از دانشنامه

و هزارتا کار خلاقانه ی دیگه

سه. کارهایی که بالا انجام دادیم انحصاراً مربوط به سایت نبود اما توی کانالمون می تونیم بین سایت و مخاطبین پیوند ایجاد کنیم در اون صورت اگه چیزی برای مخاطبین جالب بود می تونن بیان توی سایت چک کنن. این روش خوبی برای جذب مخاطبه. نه اینکه مخاطبی  مثل من اندازه سن تام بامبادیل طول بده تا تو سایت ثبت نام کنه :-"""

1. مطلب خیلی جذابی(!) رو به طور ناکامل توی کانال می ذاریم و بعد لینک می دیم به سایت

2. می تونیم بخش هایی از پادکست رو توی کانال قرار بدیم

3. اگه مسابقاتی توی سایت وجود داره توی کانال برای شرکت در اون فراخوان می دیم.این در مورد هر فعالیت دیگه ای صادقه. 

و... کلی کار دیگه

نکته ی مهمی که وجود داره اینه که اگه ما داریم از طریق کانال اطلاع رسانی و جذب مخاطب می کنیم باید چیز خوبی هم برای ارائه داشته باشیم. باید سایت رو پربار کنیم تا برای مخاطب جذابیت ایجاد بشه. برای این منظور می تونید یه گروه خلاقیت یا Research and development :)))) ایجاد کنید تا از رکودی که ظاهراً دوستان اشاره کردن(خب من جدیدم قدیمشو ندیدم:دی) خارج بشیم.

خب من الان از ارباب داین نقل قول کردم بهتره جواب بدم ^__^

روش جذاب مخاطب می تونه از طریق تبادل لینک باشه که متداول ترین روش جذب مخاطبه. مثلاً تبادل لینک با هم صنفی ها. (تقریباً هم صنفی ها) مثل دمنتور یا وستروس یا حتی فروشگاه هایی مثل فانتازیما یا حتی شهر کتاب و......

یه روش دیگه که البته خلاقانه تره طراحی استیکر و این جور چیزاست که آدرس سایت و کانال رو روش نوشته باشید. این جوری آدما میان تو تا استیکر و GIF گیرشون بیاد.

قرار دادن لینک کانال توی سایت تا کانال براشون فعال بشه.

روش های دیگه هم هستن فکر کنم من همینا به ذهنم میاد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 2 ساعت قبل، ZeitGeist گفته است :

خب من خودم توی سایت تازه واردم اما از تجربیات سایتای دیگه می تونم بگم. 

من مخالفم که  سایت گروه تشکیل بده. چون تجربه به من ثابت کرده که وقتی گروه وجود داشته باشه افراد از سایت کوچ می کنن(!) به گروه و این باعث رکود سایت می شه. یعنی خود اعضایی که قبلاً توی سایت فعال بودن این بار به خاطر راحتی و قابل دسترس بودن شبکه های اجتماعی اونجا فعالیت می کنن. در ضمن گروه مسلماً اصلاً کارکرد سایت رو نداره و با توجه به اینکه اصلاً ساختار مشخصی نداره فقط برای چت کردن به درد می خوره.

اما کانال قضیه اش متفاوته. به نظر من با توجه به اینکه الان شبکه های اجتماعی هستن که طرفدارای زیادی دارن ما از این شبکه ها می تونیم برای تبلیغ سایت و همین طور اطلاع رسانی بیشتر درمورد جهان تالکین استفاده کنیم. مثلاً نکته ای که وجود داره اینه که بین هواداری های مختلف بین نوجوون ها تالکین خیلی مهجور و دورافتاده است. مثلاً رولینگ طرفدارهای خیلی بیشتری داره. البته این تا حدی مربوط به ماهیت اثر هم هست چون به هر حال جهان تالکین کمی ثقیل تر از فانتزی های دیگه است اما دلیل نمی شه که طرفداراش کم تر باشن. به نظر من کانال خیلی روش خوبی می تونه باشه برای جذب این دسته از مخاطب ها چون سر و کله شون توی تلگرام بیشتر پیدا می شه. 

کانال می تونه خیلی مفید باشه. مثال دقیق می زنم تا عملکردش رو ببینیم. مثلاً یکی از مدارس اینترنتی هاگوارتز تا مدت ها با تعداد شاگردهای کمش مشکل داشت و بعد از تأسیس کانال تونست شاگرد جذب کنه.

به نظر من بهتره بحث سر این نباشه که کانال بده یا بد نیست. این از اول این طور شروع کنیم شاید روند خیلی معقولی نباشه. به نظرم بهتر اینه که بحث کنیم روی این مسأله که چه طور از ابتدا بهترین استفاده رو از کانال ببریم و برای این کار بهتره راهکار ارائه بدیم. مثلاً یک چنین جدولی درست کنیم:

یک. به نظرم خوبه که از اعضای سایت یک گروه تشکیل بشه که مسئول کانال تلگرام باشه و در مجموع مسئول اطلاع رسانی. اگه وظایف مشخص باشن و افرادی که به کانال رسیدگی می کنن کار منظم تر پیش می ره. حتی خود اعضای گروه می تونن تقسیم کار بکنن.

دو.یه لیست از مطالبی که می شه توی کانال منتشر کرد رو درست کنیم تا بدونیم می خوایم چی کار کنیم. اگه طبق اصول پیش بریم دست و پامون رو گم نمی کنیم که حالا باید چه مطالبی رو برای کانال بذاریم! مثلا این زیر یه لیست-خیلی عجله ای البته ؛)- از مطالبی که می تونیم منتشر کنیم.

1. هر روز شرح رویدادی که اون روز در آردا اتفاق افتاده مثلا در دوره ی سوم در چنین روزی گندالف رفت فلان کار رو کرد.

2. تاریخ های تولد شخصیت ها رو جشن بگیریم(مثلا تولد بیلبو امروزه) یا مرگ شخصیت ها(مثلا امروز تورین سپربلوط به رحمت ارو-ایلواتار رفت :دی)

3.تاریخ تولد های دست اندر کاران تالکین. مثلاً خود تالکین یا هنرپیشه ها و عوامل فیلم های تالکینی که خودش نوعی جذب مخاطبه برای سینما دوستان

4.اطلاعات به روز تالکینی و اخبار مربوط به دنیای تالکین. مثلاً اگه قراره یک بازی با موضوع تالکین منتشر بشه یا یه نمایشنامه اقتباسی از اون درست بشه. چه توی ایران چه توی جهان

5. فن آرت های تالکینی که ماشاالله(البته باید بگیم آن طور که ارو می خواهد :-"""") توی اینترنت پره.

6.اشتراک گذاشتن مینی کلیپ، بازی، GIF، استیکر و...سایر موارد تالکین محور

7.برپا کردن مسابقات تالکین محور(مثلاً از مخاطب ها بخواین تبریک عید تالکینی بفرستن یا سفره هفت سین تالکینی بچینن)

8. یک مقاله جذاب(!) روزانه از دانشنامه

و هزارتا کار خلاقانه ی دیگه

سه. کارهایی که بالا انجام دادیم انحصاراً مربوط به سایت نبود اما توی کانالمون می تونیم بین سایت و مخاطبین پیوند ایجاد کنیم در اون صورت اگه چیزی برای مخاطبین جالب بود می تونن بیان توی سایت چک کنن. این روش خوبی برای جذب مخاطبه. نه اینکه مخاطبی  مثل من اندازه سن تام بامبادیل طول بده تا تو سایت ثبت نام کنه :-"""

1. مطلب خیلی جذابی(!) رو به طور ناکامل توی کانال می ذاریم و بعد لینک می دیم به سایت

2. می تونیم بخش هایی از پادکست رو توی کانال قرار بدیم

3. اگه مسابقاتی توی سایت وجود داره توی کانال برای شرکت در اون فراخوان می دیم.این در مورد هر فعالیت دیگه ای صادقه. 

و... کلی کار دیگه

نکته ی مهمی که وجود داره اینه که اگه ما داریم از طریق کانال اطلاع رسانی و جذب مخاطب می کنیم باید چیز خوبی هم برای ارائه داشته باشیم. باید سایت رو پربار کنیم تا برای مخاطب جذابیت ایجاد بشه. برای این منظور می تونید یه گروه خلاقیت یا Research and development :)))) ایجاد کنید تا از رکودی که ظاهراً دوستان اشاره کردن(خب من جدیدم قدیمشو ندیدم:دی) خارج بشیم.

خب من الان از ارباب داین نقل قول کردم بهتره جواب بدم ^__^

روش جذاب مخاطب می تونه از طریق تبادل لینک باشه که متداول ترین روش جذب مخاطبه. مثلاً تبادل لینک با هم صنفی ها. (تقریباً هم صنفی ها) مثل دمنتور یا وستروس یا حتی فروشگاه هایی مثل فانتازیما یا حتی شهر کتاب و......

یه روش دیگه که البته خلاقانه تره طراحی استیکر و این جور چیزاست که آدرس سایت و کانال رو روش نوشته باشید. این جوری آدما میان تو تا استیکر و GIF گیرشون بیاد.

قرار دادن لینک کانال توی سایت تا کانال براشون فعال بشه.

روش های دیگه هم هستن فکر کنم من همینا به ذهنم میاد!

سلامZeitGeist(ماشالا چه اسم سختیی)دوست عزیزم در بعضی موارد مانند خبررسانی(مث یه سایت خبری)موافقم میتونه خوب باشه لکن عزیزم شما توجه کنید از بین هفت موردی که گفتین پنجتا از اموراتش درباره سایته خب ما اینارو تو کانال بزاریم باید گردو بشکنیم تو سایت:دی.البته من درباره مطالب نیمه تمام توی کانال و ارجاعشون به سایت تا حدودی موافقم میتونه خوب باشه.ولی من بازم تو جلب مخاطب شک دارم اخه کسی حتی اگه در سایت هایی مثل وستروس باشه خب وقتی تالیکنو نشناسه به نظرت میاد تو سایت؟؟؟؟؟؟ضمنا ورودتو خوش امد میگم.

ویرایش شده در توسط dain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ZeitGeist
در 19 دقیقه قبل، dain گفته است :

سلامZeitGeist(ماشالا چه اسم سختیی)دوست عزیزم در بعضی موارد مانند خبررسانی(مث یه سایت خبری)موافقم میتونه خوب باشه لکن عزیزم شما توجه کنید از بین هفت موردی که گفتین پنجتا از اموراتش درباره سایته خب ما اینارو تو کانال بزاریم باید گردو بشکنیم تو سایت:دی.البته من درباره مطالب نیمه تمام توی کانال و ارجاعشون به سایت تا حدودی موافقم میتونه خوب باشه.ولی من بازم تو جلب مخاطب شک دارم اخه کسی حتی اگه در سایت هایی مثل وستروس باشه خب وقتی تالیکنو نشناسه به نظرت میاد تو سایت؟؟؟؟؟؟ضمنا ورودتو خوش امد میگم.

مرسی بابت خوش آمد گویی! @-} 

خب پس خبر گذاری اوکیه.هممم؟

در مورد مواردی هم که به سایت مربوطه می تونیم این کار رو بکنیم که یه مقدار کمی اش توی کانال باشه و بعد ارجاع داده بشه به سایت. انگار که کانال دموی سایته.  نه کاملاً مال کانال نه کاملاً مال سایت.این جوری تونستیم یه تعادلی رو رعایت کنیم. در ضمنفکر نکنم ما وقتی هم برای گردو شکستن توی سایت داشته باشیم(هرچند که گردو چیز خوشمزه ایه) چون هم زمان باید کلی فعالیت توی سایت کنیم تا سایت پربار باشه و وقتی افراد میان تو سایت سرخورده نشن :دی

در مورد اینکه کسی تالکین رو نشناسه چند تا راه حل وجود داره. اولیش اینکه به جرم نشناختن استاد تالکین بدیم به اسماگ تا خورده بشه و این جوری همه تالکین نشناسان رو نابود کنیم و حکومت دیستوپیایی تالکینی تشکیل بدیم یا اینکه روش دموکراتیک تری رو در پیش بگیریم و توی خود کانال، تالکین رو معرفی کنیم. حتی می تونیم متن هایی رو در رابطه با شناخت تالکین تهیه کنیم و از طریق تبادل لینک توی گروه های دیگه منتشر کنیم. و یعد لینک کانال و سایت رو بذاریم و بگیم جهت اطلاعات بیشتر مراجعه کنید. این دیگه به خلاقیت ما بستگی داره که چه جوری می خوایم اطلاع رسانی کنیم!

به هر حال فکر نکنم امتحانش ضرری داشته باشه. فوقش شکست می خوریم و کانال رو می ندازیم توی شکاف های هلاکت :-"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 4 دقیقه قبل، ZeitGeist گفته است :

مرسی بابت خوش آمد گویی! @-} 

خب پس خبر گذاری اوکیه.هممم؟

در مورد مواردی هم که به سایت مربوطه می تونیم این کار رو بکنیم که یه مقدار کمی اش توی کانال باشه و بعد ارجاع داده بشه به سایت. انگار که کانال دموی سایته.  نه کاملاً مال کانال نه کاملاً مال سایت.این جوری تونستیم یه تعادلی رو رعایت کنیم. در ضمنفکر نکنم ما وقتی هم برای گردو شکستن توی سایت داشته باشیم(هرچند که گردو چیز خوشمزه ایه) چون هم زمان باید کلی فعالیت توی سایت کنیم تا سایت پربار باشه و وقتی افراد میان تو سایت سرخورده نشن :دی

در مورد اینکه کسی تالکین رو نشناسه چند تا راه حل وجود داره. اولیش اینکه به جرم نشناختن استاد تالکین بدیم به اسماگ تا خورده بشه و این جوری همه تالکین نشناسان رو نابود کنیم و حکومت دیستوپیایی تالکینی تشکیل بدیم یا اینکه روش دموکراتیک تری رو در پیش بگیریم و توی خود کانال، تالکین رو معرفی کنیم. حتی می تونیم متن هایی رو در رابطه با شناخت تالکین تهیه کنیم و از طریق تبادل لینک توی گروه های دیگه منتشر کنیم. و یعد لینک کانال و سایت رو بذاریم و بگیم جهت اطلاعات بیشتر مراجعه کنید. این دیگه به خلاقیت ما بستگی داره که چه جوری می خوایم اطلاع رسانی کنیم!

به هر حال فکر نکنم امتحانش ضرری داشته باشه. فوقش شکست می خوریم و کانال رو می ندازیم توی شکاف های هلاکت :-"

البته نظر با ادمیناس تا اونا چی بگن.ولی میگما گل پسرم امتحانش ضرر نداره؟خب کلی زحمت باید کشیده بشه این چیزی نیس که امتحانی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

@فین رود فلاگوند ما راجع به غالب افراد که حتی کتابم شاید نخونن صحبت نمیکنیم. مشخصه دوستان منظورشون کساییه که پتانسیلش رو دارن. @dain بله.چرا نیاد؟ من خودم وقتی عضو اینجا شدم اصلا نمیدونستم آردا چی هست.بعد که یکم تو آردا جا افتادم و کتابا رو خوندم علاقه مند شدم با فانتزیای دیگه هم آشنا شم.جدا از اینکه سه سایت دیگه رو عضو شدم، به وستروس علاقه مند شدم.اونجا عضو شدم و کتاباشو بعدا خوندم.خیلی فانتزیای دیگه رو هم از طریق آردا شناختم و قصد دارم بعدا بخونم.چون شخصا به کتاب مخصوصا فانتزی علاقه داشتم.فکر کنم کسای دیگه هم اگه واقعا به فانتزی علاقه داشته باشن جذب میشن. و یه چیز دیگه اینکه من چند روز پیش از طریق دوستانم تو دمنتور تو گروهی واسه طرفدارای هری پاتر عضو شدم. مدیر گروهم لینکو به یکی از کانالها داد و به جرعت میگم تو یک روز حداقل شصت نفر عضو شدند.همونجا هم سه-چهار تا گروه و کانال دیگه معرفی شد. بعد من همونجا از اعضا پرسیدم طرفدار فانتزی هاى دیگه هستین؟ از ده نفری که بامن صحبت میکردند پنج-شش نفر به شدت عاشق واکینگ دد،سوپرنچرال و وستروس بودن اما فقط دو نفر بودن که انگار فیلم ارباب حلقه ها رو میشناختند. و فقط یک! نفر تالکین رو میشناخت. بی تعارف بگم دلم واقعا گرفت...شاید اگه اونا یه خط سیلماریلیون بخونن عاشقش بشند.اما نمیشناسن که بخونن! منم قبلا گفتم فضای سایت خیلی بهتر از کاناله اما به این نتیجه رسیدم که "اگه" بیان! همون طور که دوستمون  گفتن(منم خوشامد میگم و تشکر میکنم از نظراتتون) پدر فانتزی نویسی! بین نوجوونا به شدت مهجوره! و ما هم که به خودمون طرفدار میگیم مسئولیم! و نگیم اشکال نداره! وقتی اعضای قدیمیتر درگیر زندگیشون شدن و فعالیت ندارن. باید اعضای جدید  بیان و یکم شور به اینجا بدند. قدیمیا هم اگه بنظرشون پستا ایراد داره بیان مثل تابستون گوشه ای از تجربیات خودشونو در میون بذارن باهاشون.بگن بهشون اینجا فضاش اینطوره.وگرنه معلومه بحثا و سوالا هم تموم میشه یه روز...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

ببخشید میپرم وسط حرف اما الان که خود اعضای سایت دو تا گروه تشکیل دادن خیلی از اعضا دیگه توی سایت فعالیت نمیکنن....اگه کانال بسازید.... بهتره یه چیزی مثل کانال های خبری باشه که فقط موضوع رو میگن و فرد علاقه مندمیشه برای خوندن متن کامل به سایت اصلی مراجعه کنه...اما اگه کل مطالب باشه..خب.....سایت خیلی خلوت میشه...قبول دارین؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 41 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

@فین رود فلاگوند ما راجع به غالب افراد که حتی کتابم شاید نخونن صحبت نمیکنیم. مشخصه دوستان منظورشون کساییه که پتانسیلش رو دارن. @dain بله.چرا نیاد؟ من خودم وقتی عضو اینجا شدم اصلا نمیدونستم آردا چی هست.بعد که یکم تو آردا جا افتادم و کتابا رو خوندم علاقه مند شدم با فانتزیای دیگه هم آشنا شم.جدا از اینکه سه سایت دیگه رو عضو شدم، به وستروس علاقه مند شدم.اونجا عضو شدم و کتاباشو بعدا خوندم.خیلی فانتزیای دیگه رو هم از طریق آردا شناختم و قصد دارم بعدا بخونم.چون شخصا به کتاب مخصوصا فانتزی علاقه داشتم.فکر کنم کسای دیگه هم اگه واقعا به فانتزی علاقه داشته باشن جذب میشن. و یه چیز دیگه اینکه من چند روز پیش از طریق دوستانم تو دمنتور تو گروهی واسه طرفدارای هری پاتر عضو شدم. مدیر گروهم لینکو به یکی از کانالها داد و به جرعت میگم تو یک روز حداقل شصت نفر عضو شدند.همونجا هم سه-چهار تا گروه و کانال دیگه معرفی شد. بعد من همونجا از اعضا پرسیدم طرفدار فانتزی هاى دیگه هستین؟ از ده نفری که بامن صحبت میکردند پنج-شش نفر به شدت عاشق واکینگ دد،سوپرنچرال و وستروس بودن اما فقط دو نفر بودن که انگار فیلم ارباب حلقه ها رو میشناختند. و فقط یک! نفر تالکین رو میشناخت. بی تعارف بگم دلم واقعا گرفت...شاید اگه اونا یه خط سیلماریلیون بخونن عاشقش بشند.اما نمیشناسن که بخونن! منم قبلا گفتم فضای سایت خیلی بهتر از کاناله اما به این نتیجه رسیدم که "اگه" بیان! همون طور که دوستمون  گفتن(منم خوشامد میگم و تشکر میکنم از نظراتتون) پدر فانتزی نویسی! بین نوجوونا به شدت مهجوره! و ما هم که به خودمون طرفدار میگیم مسئولیم! و نگیم اشکال نداره! وقتی اعضای قدیمیتر درگیر زندگیشون شدن و فعالیت ندارن. باید اعضای جدید  بیان و یکم شور به اینجا بدند. قدیمیا هم اگه بنظرشون پستا ایراد داره بیان مثل تابستون گوشه ای از تجربیات خودشونو در میون بذارن باهاشون.بگن بهشون اینجا فضاش اینطوره.وگرنه معلومه بحثا و سوالا هم تموم میشه یه روز...

Nienor Ninielعزیز

من شخصا متقاعد شدم.شاید چون من تجربه چندانی ندارم این نظرو دادم.اگه واقعا اینقدر گروهو اکتیو کنه پس کار فوق العاده ای.منتها برای مدیریت کانال خیلی باید اعضای فعالی بزارین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 20 دقیقه قبل، Lord Thranduil گفته است :

ببخشید میپرم وسط حرف اما الان که خود اعضای سایت دو تا گروه تشکیل دادن خیلی از اعضا دیگه توی سایت فعالیت نمیکنن....اگه کانال بسازید.... بهتره یه چیزی مثل کانال های خبری باشه که فقط موضوع رو میگن و فرد علاقه مندمیشه برای خوندن متن کامل به سایت اصلی مراجعه کنه...اما اگه کل مطالب باشه..خب.....سایت خیلی خلوت میشه...قبول دارین؟؟

والا با تعریفی که نیه نور کرد. منم خیلی جلب شدم البته تاکید میکنم مطمعنا باید افراد با تجربه و اکتیو ادمینش بشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

@Lord Thranduil  @dain بله موافقم با نظراتتون.خب کسیم باید باشه که مسلط باشه.البته به قول شما بازم تصمیم نهایی با ما نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

حرف من این است که اولا همین طوری نمی شود کانال زد باید مخاطب شناسی کرد.

ثانیا من می گویم که اگر کانال بزنیم باید مقدار عظیمی مطلب در آن بگذاریم که وقت ادمین های سایت را می گیرد.

در 2 ساعت قبل، Nienor Niniel گفته است :

@فین رود فلاگوند ما راجع به غالب افراد که حتی کتابم شاید نخونن صحبت نمیکنیم. مشخصه دوستان منظورشون کساییه که پتانسیلش رو دارن.

شما حرف خود را نیز نقض می کنید  می دانیم اگر کسی بخواهد تالکین را بشناسدباید کتب او را بخواند(که هدف ما اگر کانال بزنیم آشنایی مردم با دنیای تالکین است که از راه کتاب خوانی میسر می شود)حال  اگر کسی در تلگرام آن قدر فعال باشد که حتی پست های کانال تالکین که از اولویت های  اصلی او نیست را بخواند پس در روز چه وقتی برای کتاب خواندن وی می ماند تا کتب تالکین را که به او در کانال ما معرفی شده، بخواند؟؟؟(این همان مخاطب شناسی ای است که می گویم.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 39 دقیقه قبل، فین رود فلاگوند گفته است :

با عرض اجازت

حرف من این است که اولا همین طوری نمی شود کانال زد باید مخاطب شناسی کرد.

ثانیا من می گویم که اگر کانال بزنیم باید مقدار عظیمی مطلب در آن بگذاریم که وقت ادمین های سایت را می گیرد.

شما حرف خود را نیز نقض می کنید  می دانیم اگر کسی بخواهد تالکین را بشناسدباید کتب او را بخواند(که هدف ما اگر کانال بزنیم آشنایی مردم با دنیای تالکین است که از راه کتاب خوانی میسر می شود)حال  اگر کسی در تلگرام آن قدر فعال باشد که حتی پست های کانال تالکین که از اولویت های  اصلی او نیست را بخواند پس در روز چه وقتی برای کتاب خواندن وی می ماند تا کتب تالکین را که به او در کانال ما معرفی شده، بخواند؟؟؟(این همان مخاطب شناسی ای است که می گویم.)

دوست عزیز درباره ادمین ها باید بگم الانم در اینستاگرام ادمین ها حضور ندارن و فقط یکیشون اونجاس پس کانالم میدیم به یکی که هم قابل اعتماد و هم یکی که پرکار باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

@فین رود فلاگوند البته من نمیخواستم بیشتر نظر بدم.فکر میکنم دیگه خیلی کش پیدا کرده اما از اونجا که منو مخاطب قرار دادین باید بگم منظور منم دقیقا مخاطب شناسی بود.من که حرف خودمو نقض نکردم :| منم گفتم مخاطب ما قراره نیست اونا باشن که کتابم نمیخونند. متوجه نمیشم مشکل حرفم کجاست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

اول اينكه مخالف ايجاد كانالم

دوم اينكه، ميشه پوسته قديمى سايت، حداقل نسخه موبايلش رو به پوسته ها اضافه كنيد، اگر هم امكاناتش كم ميشه مشكلى نيس، لطفا اون پوسته ها رو اضافه كنيد (خاطره داشتيم باهاشون :x)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

سلام دوستان گلم....

یه پیشنهاد شما که زحمت کشیدین یه پیج اینستاگرام زدین خوب یه کانال تلگرام هم بزنید دیگ...☺

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

سلام خسته نباشید. من چند صفحه آخر این تاپیک و تاپیک مشکلات سایت رو نگاه کردم اما ندیدم کسی در این باره چیزی گفته باشه...

امکانش نیست همه نظرات یک نمایه در مرحله اول دیده بشه؟! الآن برای دیدن نظرات تو هر مرحله 3 تا کامنت نشون داده میشه و مثلا برای دیدن نمایه ای که 30 کامنت داره باید ده بار کلیک کنیم که کمی مشکله...

ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
در 5 ساعت قبل، گندالف سپید گفته است :

سلام خسته نباشید. من چند صفحه آخر این تاپیک و تاپیک مشکلات سایت رو نگاه کردم اما ندیدم کسی در این باره چیزی گفته باشه...

امکانش نیست همه نظرات یک نمایه در مرحله اول دیده بشه؟! الآن برای دیدن نظرات تو هر مرحله 3 تا کامنت نشون داده میشه و مثلا برای دیدن نمایه ای که 30 کامنت داره باید ده بار کلیک کنیم که کمی مشکله...

ممنون.

والا فکر کنم قبلا اله سار توضیح داده بود، توی سیستم امکانش نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

با سلام خدمت دوستان مدیریت و ناظران محترم

نظر به اینکه یکی از محبوب ترین قسمت های سایت آردا با عنوان معما در تاریکی. مدت زیادیه که معمایی و مسابقه ای جدید طرح نکرده , لذا میخواستم در این مورد سوال کنم چرا این بخش خاموش مونده؟ و ضمنا مسئول این بخش کدوم کاربره؟ و اینکه آیا برنامه ای برای آینده نزدیکف برای این بخش دارین یا خیر؟  پیشنهادم اينه که زودتر این بخش محبوب براه بیفته. 

سپاس

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند
در در 3/23/2016 at 1:34 PM، Armando گفته است :

نظر به اینکه یکی از محبوب ترین قسمت های سایت آردا با عنوان معما در تاریکی. مدت زیادیه که معمایی و مسابقه ای جدید طرح نکرده , لذا میخواستم در این مورد سوال کنم چرا این بخش خاموش مونده؟ و ضمنا مسئول این بخش کدوم کاربره؟ و اینکه آیا برنامه ای برای آینده نزدیکف برای این بخش دارین یا خیر؟  پیشنهادم اينه که زودتر این بخش محبوب براه بیفته. 

سپاس

با عرض اجازت

باید از دوست عزیزمان آرماندو تشکر کنم که این نکته را یادآور شد و بالاخره یکی از درددل های ما را گفت.هرچند که من در همین تاپیک چند بار متوالی به این موضوع اشاره کرده بودم و به بعضی از ادمین ها و مدیران سایت هم پیغام خصوصی زدم ولی یا خیلی بد جواب من را دادند و یا اصلا جوابی ندادند.

در هر صورت من فکر نمی کنم برپاکردن دوباره این مسابقه کار چندان سختی باشد. من خودم هم حاضرم سوالات را طرح کنم و همکاری داشته باشم.

من برخی از خوبی های این مسابقه را لیست می کنم:

پویاترشدن سایت

خوانش دوباره متون تالکین به بهانه مسابقه

پربازدید تر شدن سایت 

اهدای جوایز بیشتر و ترغیب کاربران به سرزدن به سایت

و......

به امید بازگشایی این بخش!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

اگه بتونیم تو سایت سرزمین میانه رو بازسازی کنیم خیلی خوب میشه. مثلا یه قسمت گاندور باشه و وقتی وارد اون بخش میشین همه چیز راجع به گاندور هست یا وقتی وارد ریوندل میشیم طراحیش متفاوته و عناصر مربوط به اون سرزمین هست. اگه یه هابیت وارد خزد دوم میشه متوجه تفاوتها بشه و دورفها ازش استقبال کنن و توی تالارهای تو در توی اونجا اطلاعاتی کسب کنه. هر سرزمین یه ارباب یا پادشاه داشته باشه که مسئول اون سرزمین و امور مربوط به اون باشه. باید درهای مرموز هم داشته باشه و افراد مهمان تنها در صورت وارد کردن رمز و گذشتن از دروازه وارد سرزمین بشه. میدونم خیلی پیچیده و غیرممکن به نظر میاد اما اگه بشه تو دنیای مجازی اینکار کرد اونوقت رو دست تمام دنیا بلند میشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

سلام...

من چند پیشنهاد راجع به تالار سرزمین میانه یعنی بخش فن فیکشن ها و رول پلینگ داشتم... 

در مورد قسمت فن فیکشن ها : یکی اینکه بنظرم خیلی خوبه اگه یه نفر مسئولش باشه. چون اگه کسی سوالی داره بدونه دقیقا از کی میتونه کمک بگیره. درسته ناظرا هم هستن اما اگه یکی باشه که دستی به قلمم داشته باشه اونی که تازه وارده و باکاربرا هم چندان آشنا نیست ممکنه کمتر گیج بشه. بعد اون شخص میتونه داستانای کامل شده رو به صورت پی دی اف در بیاره. خیلیا خوندن پی دی اف رو ترجیح میدن و یه جور جذب مخاطبم هست.

یه تاپیکم بود به اسم روش های خلق افسانه تو بخش یاران حلقه که نکته هایی راجع به نویسندگی و فانتزی نویسی توش هست که میتونه کمک کنه به اونا که قصد نوشتن دارند.

موضوع دیگه اینکه الان سایت آردا تیم پادکست،ترجمه، ماهنامه و اینا داره، چرا یه تیم داستان نویسی نداشته باشه؟ میدونم ... بنظر بعضیا فن فیکشن نویسی اصلا اهمیتی نداره اما چرا سایتی که بیشتر کاربراش دستی به قلم دارند کنار کارای دیگش پروژه داستانی نداشته باشه؟

اگه یه نفرباشه که بقیه رو با هم هماهنگ کنه که ارتباط متقابل داشته باشند میتونند به هم کمک کنند.شاید یه نفر الان موضوع داشته باشه اما نتونه بنویسه. یا کس دیگه توان نوشتن داشته باشه اما موضوع نداشته باشه. بنظرم نویسنده های سایت با مکمل شدن میتونند کارای بی نظیری انجام بدند.

برای رول هم یادمه وقتی تاپیک قلعه خاکستری در جریان بود، خیلیا دوست داشتن توش شرکت کنن اما وضعیتش محدود بود و نمیشد.

نمیشه یه تاپیک عمومی هم باشه که "مثلا" هرهفته بروز شه داستانش؟ 

و برای نقش کاربرا هم بشه از اسامی شخصیتای کتاب استفاده کرد.البته نه اینکه فقط همون یک نقش برای تمام داستانا باشه.میشه فقط برای اون تاپیک ثابت اینطور باشه. شاید بعضیا به خاطر شخصیت محبوبشونم حاضر به فعالیت بشن و براشون میشه شرطی هم گذاشت مثلا اکه کسی تا زمان خاصی بی دلیل فعالیت نکرد نقشش ازش گرفته شه و آزاد بشه. اینجوری حس رقابتی هم ایجاد میشه!

یه چیز دیگه ، تو رول معمولا یه نفر یه ایده میده یا یه داستان شروع میکنه اما دیگه ادامش نمیدن بقیه. اگه مثلا هرکس الزاما موقع تاپیک زدن بیاد حداقل با دو نفر دیگه هم هماهنگ کنه و اسمشونو به مسئول اون بخش بگه شاید بهتر شه... 

راستش من این نظرا رو بیشتر از تجربه شخصی خودم (یعنی مشکلاتی که برای خودم پیش اومد یا چیزایی که جاهای دیگه دیدم) گفتم. سعی کردم نظراتم منطقی و مفید بوده باشه اما بازم ببخشید اگه نظراتم غلطه... از اون جایی که خودم به این بخش فروم علاقه ی خاصی دارم امیدوارم پر رونق تر از الان بشه :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
در در 3/23/2016 at 1:34 PM، Armando گفته است :

سپاس

در در 3/25/2016 at 3:03 PM، فین رود فلاگوند گفته است :

با عرض اجازت

باید از دوست عزیزمان آرماندو تشکر کنم که این نکته را یادآور شد و بالاخره یکی از درددل های ما را گفت.هرچند که من در همین تاپیک چند بار متوالی به این موضوع اشاره کرده بودم و به بعضی از ادمین ها و مدیران سایت هم پیغام خصوصی زدم ولی یا خیلی بد جواب من را دادند و یا اصلا جوابی ندادند.

در هر صورت من فکر نمی کنم برپاکردن دوباره این مسابقه کار چندان سختی باشد. من خودم هم حاضرم سوالات را طرح کنم و همکاری داشته باشم.

من برخی از خوبی های این مسابقه را لیست می کنم:

پویاترشدن سایت

خوانش دوباره متون تالکین به بهانه مسابقه

پربازدید تر شدن سایت 

اهدای جوایز بیشتر و ترغیب کاربران به سرزدن به سایت

و......

به امید بازگشایی این بخش!!!

ممنون از پیشنهادات.

علت فعال نبودن اون بخش اینه که دوستی که سوالات رو طرح می کرد فعلا در دسترس نیست.

پس اگر هرکدوم از دوستان می تونند سوال طرح کنند، اینکارو بکنند، برای ما بفرستند، اون بخش هم دوباره فعال خواهد شد.

در ۱ ساعت قبل، Nienor Niniel گفته است :

سلام...

من چند پیشنهاد راجع به تالار سرزمین میانه یعنی بخش فن فیکشن ها و رول پلینگ داشتم... 

در مورد قسمت فن فیکشن ها : یکی اینکه بنظرم خیلی خوبه اگه یه نفر مسئولش باشه. چون اگه کسی سوالی داره بدونه دقیقا از کی میتونه کمک بگیره. درسته ناظرا هم هستن اما اگه یکی باشه که دستی به قلمم داشته باشه اونی که تازه وارده و باکاربرا هم چندان آشنا نیست ممکنه کمتر گیج بشه. بعد اون شخص میتونه داستانای کامل شده رو به صورت پی دی اف در بیاره. خیلیا خوندن پی دی اف رو ترجیح میدن و یه جور جذب مخاطبم هست.

یه تاپیکم بود به اسم روش های خلق افسانه تو بخش یاران حلقه که نکته هایی راجع به نویسندگی و فانتزی نویسی توش هست که میتونه کمک کنه به اونا که قصد نوشتن دارند.

موضوع دیگه اینکه الان سایت آردا تیم پادکست،ترجمه، ماهنامه و اینا داره، چرا یه تیم داستان نویسی نداشته باشه؟ میدونم ... بنظر بعضیا فن فیکشن نویسی اصلا اهمیتی نداره اما چرا سایتی که بیشتر کاربراش دستی به قلم دارند کنار کارای دیگش پروژه داستانی نداشته باشه؟

اگه یه نفرباشه که بقیه رو با هم هماهنگ کنه که ارتباط متقابل داشته باشند میتونند به هم کمک کنند.شاید یه نفر الان موضوع داشته باشه اما نتونه بنویسه. یا کس دیگه توان نوشتن داشته باشه اما موضوع نداشته باشه. بنظرم نویسنده های سایت با مکمل شدن میتونند کارای بی نظیری انجام بدند.

برای رول هم یادمه وقتی تاپیک قلعه خاکستری در جریان بود، خیلیا دوست داشتن توش شرکت کنن اما وضعیتش محدود بود و نمیشد.

نمیشه یه تاپیک عمومی هم باشه که "مثلا" هرهفته بروز شه داستانش؟ 

و برای نقش کاربرا هم بشه از اسامی شخصیتای کتاب استفاده کرد.البته نه اینکه فقط همون یک نقش برای تمام داستانا باشه.میشه فقط برای اون تاپیک ثابت اینطور باشه. شاید بعضیا به خاطر شخصیت محبوبشونم حاضر به فعالیت بشن و براشون میشه شرطی هم گذاشت مثلا اکه کسی تا زمان خاصی بی دلیل فعالیت نکرد نقشش ازش گرفته شه و آزاد بشه. اینجوری حس رقابتی هم ایجاد میشه!

یه چیز دیگه ، تو رول معمولا یه نفر یه ایده میده یا یه داستان شروع میکنه اما دیگه ادامش نمیدن بقیه. اگه مثلا هرکس الزاما موقع تاپیک زدن بیاد حداقل با دو نفر دیگه هم هماهنگ کنه و اسمشونو به مسئول اون بخش بگه شاید بهتر شه... 

راستش من این نظرا رو بیشتر از تجربه شخصی خودم (یعنی مشکلاتی که برای خودم پیش اومد یا چیزایی که جاهای دیگه دیدم) گفتم. سعی کردم نظراتم منطقی و مفید بوده باشه اما بازم ببخشید اگه نظراتم غلطه... از اون جایی که خودم به این بخش فروم علاقه ی خاصی دارم امیدوارم پر رونق تر از الان بشه :)

ممنون از پیشنهادتون، در موردش حرف می زنیم و اگر نتیجه‌ی مناسبی داد خبر میدیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...