رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

3DMahdi

تا اونجایی که تم فروم اجازه میداده از نشانها و عکسهای تالکینی استفاده کردیم. همون لوزی رو هم خودم آماده کردم برای فروم و جزو پیش فرض فروم نبوده. در اصل نشان گیل گالاد هست:

Gilgalad.jpg

رنگ آمیزیش رو تغییر دادم که تو اون ابعاد کوچیک مشخص باشه و دو رنگ مشکی و قرمز براش تعیین کردم تا نشون بده خوانده شده است یا نه.

واقعیتش اینه که تم فروم زیاد امکان استفاده از عکس رو به ما نمیده. اگه مورد دیگه ای مد نظرتون هست بگید تا ببینیم میشه تغییرش داد یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

فکر کنم سایت در حد مطلوبی نشون های آردایی داره

از اون درخت و خونه ی پایین صفحه،شیپور پایین سمت چپ

تصاویری از فیلم هابیت و سرزمین میانی هم در بالا

باید طوری هم باشه که خیلی شلوغ نشه

البته برای زیر انجمن ها میتونیم در کنار عنوان زیر انجمن، عکس های جمع و جور در نظر بگیریم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من متوجه نشان گیل گالاد شدم اما همه ک متوجه نمیشن. منظورم شکل و علامتی هست ک هویتش کاملا برای همه شناخته شده باشه. چه برای کاربران و چه مهمان.

مثلا همین تکه چوبایی ک انجمن هارو از هم جدا کرده. بجاش میتونیم نوشته ی روی حلقه رو بنویسیم. البته بدون اون چوب.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خب دوستان اله سار هم ک موافقت کردند و حالا دیگه امکان انجام اینکار هست.

من ک خودم اصلا اینجور کارا رو بلد نیستم اما شاید یکمی بتونم طرح پیشنهاد کنم. اونایی ک بلدین همت کنین.

ممنون.=))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

به نظرم فروم زیاد توش عکس نداره

درهرحال واسه هدر بالای تاپیک ها که چوبه باید یکم بیشتر فکر کنم

واسه این نمیشه کاری کرد چون پوشیده میشه توی صفحه ی اول

https://arda.ir/forum/public/style_images/nature/top_bg.jpg

اما واسه قسمت پایین فروم میشه اینجوریش کرد مثلا

post-1139-0-95049900-1386620166_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
به نظرم فروم زیاد توش عکس نداره درهرحال واسه هدر بالای تاپیک ها که چوبه باید یکم بیشتر فکر کنم واسه این نمیشه کاری کرد چون پوشیده میشه توی صفحه ی اول https://arda.ir/forum/public/style_images/nature/top_bg.jpg اما واسه قسمت پایین فروم میشه اینجوریش کرد مثلا post-1139-0-95049900-1386620166_thumb.jp

مرسی.

امکان انداختن اون نوشته ها روی اون عکس نیست. توی css اون عکس فیکس و سنتر در نظر گرفته نشده و دینامیک خودش رو با اندازه ی مرورگر بازدید کننده تطبیق میده. اگر عرض مرورگر از 1024 بیشتر بشه از سمت راست شروع به تکرار شدن می کنه و اگر کمتر از این اندازه باشه از همون سمت کراپ میشه. در نتیجه متقارن نمی مونه و ظاهر بدی پیدا می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

از همین میترسیدم، که به جای Resize بزنه Tile کنه =))

پس فقط این چوب بالای پست ها و تاپیک ها موند :دیــ

+ این همه طراح بهتر از من، بقیه دست به کار نمیشن؟ :دیــ

خب، چوب ها هم پرید! :دیــ نمیشه روشون طرح زد به این خاطر که به واسطه ی اندازه ی صفحه از سمت راست عکس میزنه حذف میکنه برای هر رزولیشنی متفاوت و باید یه چیز دیگه جاشون گذاشت کاملا :/ کسی چیزی به ذهنش نمیرسه که تالکینی باشه؟ من چیزای وستروسی یادم میاد و تالکینی نه =)) :دیــ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اینقدر دنیای تالکین علامت داره که نگو

از انگشتر آراگورن

درخت میناس تیریت

اسب نشان روهان

تصویری از میناس مورگول و اسگیلیات

نشانی از سه سیلماریلیون

پنجه سپید نشان سارومان

تازه این چیزای تیپیکه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

یه چیزی هم من اضافه کنم. خیلی از این علامتها رو من و بعضی از دوستان تو این تاپیک جمع کردیم که اگه کسی خواست از این علامتها استفاده کنه، بد نیست یه نگاهی به اون تاپیک داشته باشه:

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1208&st=0

اگه بشه یه دستی روی دیزاین سایت و فروم کشید و از این علامتها به جای آیکونهای کنونی استفاده کرد که خیلی عالی میشه.

منم خیلی وقت پیش گفته بودم اگه بشه تم رو تالکینی تر کرد خیلی خوب میشه ولی چون خودم طراحی بلد نبودم و دوستان طراح هم در غیبتبسر میبردن کسی دنبالش نرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله واقعا تاپیک جالبیه بخصوص خطوط و نوشته ها و خطوط روی حلقه

برای هر زیر انجمن میتونیم نشانی مخصوص به خودشو در نظر بگیریم و حتی میتونیم از نشانه های نیروهای تاریکی هم استفاده کنیم تا به نوعی تعادل رعایت شه

البته باید این ناشن ها مثل پست های اولی شکیل باشه و غیر از اون عمومی باشه و همه تقریبا بشناسنش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

منم اول این به ذهنم رسیده بود اما نشان مخصوص برای هر زیر انجمن مساوی یه تصویر جدید برای هر زیر انجمن هست، دیگه خودتون بالارفتن سرعت لود رو حساب کنید...

اون تاپیک هم چیز خوبیه اما چیزی نیست که من میخواستم...

مثلا اگه فروم چیزی مثل وستروس یا وارکرفت بود، میشد به جای چوب ها از یه شمشیر اینطوری مثلا استفاده کرد، هرچقدر هم از سمت راست حذف بشه مشکلی پیش نمیومد اما این روح تالکینی نداره (این شمشیر بورومیره حتی) و یه چیزی به ملایمت آردا لازمه... من دارم روی یه طرح فکر میکنم اما خب هنوز چیزی مناسب به ذهنم نرسیده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

آخه مشکل منم همین ملایمته الوه

آردا تا بخوای نشونه های انسانی و عاطفی داره

کمی هم باید از طرف شر داشته باشه و همچنین نبرد ها و لحظات حساس و عاطفی تا طوری باشه که تموم دنیای تالکین رو پوشش بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

من یه فکری دارم که فکر نمی کنم عملی باشه و زیاد هم از این چیزا سر در نمیارم ولی در هر حال:

برای اون چوبا نمیشه ازطرح هایی استفاده کنیم که مثلا مثل شاخه های دو درخت والینور باشه ؟ تو مایه های همون طرحی که خود استاد برای درختا زده فقط افقی تا بشه برا اون کار ازش استفاده کرد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

برای این طراحی میتونیم از بگینز و فکر کنم پیجک استفاده کنیم

یه پیشنهاد:میشه 10 یا 15 طرحی که به نظرمدیریت خوب میاد رو بیاریم در یه نظر سنجی بزاریم با مثلا 5 انتخاب

اونوقت انتخاب هایی رو بیشترین رای رو داشته رو استفاده کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

سلام

من نمیدونم اله سار و دوستان تصمیم گیرنده چقدر حاضر به تغییر هستن. و این تغییرات شامل چی میشه.

اگر اجازه داده بشه کدهای css تو این فرایند تغییر بکنه، میشه به یه طرح جدید فکر کرد. یه تغییر ظاهری نزیک به 80 درصدی.

و مورد بعدی اینه که طرح نهایی {که مسلما زمانبر خواهد بود} امکان تأیید نشدنش وجود داره؟ حالا به هر دلیلی: مشکل ساز بودن در آپدیت ها یا..

برای انجام کار هم یه تیم لازمه که وقتشون نسبتا آزاد باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

سلام

من نمیدونم اله سار و دوستان تصمیم گیرنده چقدر حاضر به تغییر هستن. و این تغییرات شامل چی میشه.

اگر اجازه داده بشه کدهای css تو این فرایند تغییر بکنه، میشه به یه طرح جدید فکر کرد. یه تغییر ظاهری نزیک به 80 درصدی.

و مورد بعدی اینه که طرح نهایی {که مسلما زمانبر خواهد بود} امکان تأیید نشدنش وجود داره؟ حالا به هر دلیلی: مشکل ساز بودن در آپدیت ها یا..

برای انجام کار هم یه تیم لازمه که وقتشون نسبتا آزاد باشه.

مرسی برای پیشنهاد. محدودیت ذاتی برای تغییر مد نظر من نیست. یعنی بصورت کلی از هر طرح جدید و مناسبی استقبال می کنم.

اما بهتره اول محدوده ی تغییرات رو مشخص کنی. چی مد نظرته؟ ایده ی اولیه و کلیش رو می تونی نشون بدی یا شرح بدی؟

اینو هم مد نظر داشته باش که تغییرات با ساختار استاندارد تمهای خود IPB سازگاری داشته باشه تا سر آپدیتها هم مشکلی پیش نیاد. IPB در طول سال آپدیت مینور و ماژور زیاد داره که بعضیهاشون از تم تاثیر می گیرند و روی اون تاثیر می گذارند. و من بروز بودن اسکریپت واسم مهمه.

از طرفی منتظر آپدیت به نسخه ی 4 هم هستم، پس قبل از شروع هرکاری یه نیگا به مستندات و بحث های فروم تیم اینویژن-پاور هم بندازی بد نیست ببینی ایده ت با چیزی که قراره روی نسخه ی 4 پیاده کنند می خونه یا نه.

در کل اگر توضیح بدی چیکار می خوای بکنی یا در نظر داری میشه بهتر وارد اما و اگر ماجرا شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

خب مشکل اینجاست که من آشنایی با سیستم های فرومی ندارم مخصوصا IPB. دیدی هم که نسبت به تغییرات داشتم صرف برای پیاده کردن طرح گرافیکی ـه. ساختار جدیدی هم مدنظر نداشتم. تغییرات تو همین ساختار جایگزین میشن ولو با صفت های تغییر کرده.

در مورد طرح گرافیکش هم بعد از همفکری میشه نتیجه ای رو به نمایش گذاشت. در اصل فکر کردم بتونم تو این کار ایده های دوستان رو با شاخ و برگ دادن تو قالب مناسبی پیاده کنم. همین در توان منه.

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

خب مشکل اینجاست که من آشنایی با سیستم های فرومی ندارم مخصوصا IPB. دیدی هم که نسبت به تغییرات داشتم صرف برای پیاده کردن طرح گرافیکی ـه. ساختار جدیدی هم مدنظر نداشتم. تغییرات تو همین ساختار جایگزین میشن ولو با صفت های تغییر کرده.

در مورد طرح گرافیکش هم بعد از همفکری میشه نتیجه ای رو به نمایش گذاشت. در اصل فکر کردم بتونم تو این کار ایده های دوستان رو با شاخ و برگ دادن تو قالب مناسبی پیاده کنم. همین در توان منه.

هوم، خوب اینطوری از نظر سازگاری خیلی سخت نیست. بهرحال هروقت خواستید، شما یا بقیه، یه ایده ی کلی از طرح بگذارید تا نظر بدیم، قبل از اینکه کاملش کنید یا زحمت زیادی روش بکشید، برای اما و اگرها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

برای نمونه تو تغییراتی که میشه داد:

مثلا میخوام بدونم طرح الوه {نوشته الفی ؟} رو اگه تو فوتر تغییر دینامیکی بدیم کار غیر متعارفی محسوب میشه یا نه. مثلا به این صورت بشه که اون عکس تو فوتر از آیدی corner خارج بشه و تو خود کلاس foot تعریف بشه. اینطوری میشه position رو تو حالت سنتر قرار داد یا هر حالتی دیگه ای. و مشکل ظاهری حل میشه

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوسیوس مالفوی

منم چند تا نظر بدم

اول اینکه وقتی داخل تاپیک ها هستیم و مثلا وسط صحفه هستیم سایت اصلا حس آردا نداره بیشتر شبیه یه فروم در زمینه ساختمانی است =))

به نظرم از طراهی ها و نماد های مربوط به کتاب استفاده بشه تا فیلم ها، برای هر انجمن در صحفه اصلی انجمن ها یک تصویر بند انگشتی مرتبط با اون انجمن استفاده بشه

در مورد سرعت لود صفحات معمولا تصاویر بعد از یک بار لود شدن در کش مرورگر سیو میشن تا در مراجعه بعدی سریع تر لود بشن پس خیلی از این بابت جایه نگرانی نیست همچنین نسبت به گذشته سرعت دسترسی کاربران نیز افزایش یافته.

در مورد استفاده از نماد های مختص جبهه تاریکی به شدت استقبال میشه ( اصلا کلا سایت را هم سیاه کنید مشکلی نیست =)) )

یه پیشنهاد دیگر هم که دارم توسعه یک ویکی پر مایه و کامل است پر از جزئیات و تصاویر مرتبط است الان ویکی که در سایت وستروس برای طرفداران نغمه ای از یخ و آتش است خیلی داره پیشرفت میکنه و خیلی جذاب است و من خیلی حسودی میکنم...

همچنین قسمت گالری سایت بسیار بد است در قسمت طراحی های هنری که آثار طراحان قرار داره بسیار به هم ریخته و فقط تساویر مرتبط با تقویم ها بود در صورتی که افراد سر شناس که دارای طراحی بسیار زیبا برای کتاب و دنیای تالکین هستند هیچ آلبومی ندارن.

با تشکر

ویرایش شده در توسط لوسیوس مالفوی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اون نوشته ی الفی که من گذاشتم، نوشته های روی حلقه هست و خب دو مدلش رو به صورت فایل PNG موجوده با زمینه ی Transparent و میشه توی فوتر به جای یک عکس، دوتا عکس بزاریم و بدون تغییر کلاس عکس فوتر، عکس جدید رو با z-index بزاریم روش مثلا و اون به حالت center باشه (با در نظر گرفتن اندازه ی آرم که فاصله بزاریم بینش رو) ؟

پ.ن.

اگه حرفام نامعقول به نظر میاد، ببخشید، دانش کمی در مورد CSS دارم و اونم به واسطه ی کارهای اندکی با WP و چیزای دیگه هست :وی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

بنظر من برای تالکینی تر کردن ظاهر سایت بهتره فقط از نشانه ها و شکلای الفی و موردوری استفاده کنیم. بیخیال علامتای انسانی بشیم. چون مثلا شمشیر بورومیر رو فقط ماهایی ک تو جو تالکین قرار داریم میشناشیمش. باید یه چیزایی باشه ک فقط مختص دنیای تالکین باشه. و هیچ جای دیگه مثالش رو نداشته باشیم. این مورد رو هم مد نظر داشته باشین. و البته اون چیزایی ک تو فیلم هم استفاده شدن و معرف حضور همه هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
برای نمونه تو تغییراتی که میشه داد: مثلا میخوام بدونم طرح الوه {نوشته الفی ؟} رو اگه تو فوتر تغییر دینامیکی بدیم کار غیر متعارفی محسوب میشه یا نه. مثلا به این صورت بشه که اون عکس تو فوتر از آیدی corner خارج بشه و تو خود کلاس foot تعریف بشه. اینطوری میشه position رو تو حالت سنتر قرار داد یا هر حالتی دیگه ای. و مشکل ظاهری حل میشه

مرسی.

نه غیرمتعارف نیست. اما یه مشکل پیش میاد، مثلا وقتی عرض بقیه ی فروم کم بشه، اگر اینو سنتر قرار بدیم از دوطرف کراپ میشه، یا اگر عرض مرورگر رو بیشتر کنیم، از دوطرف خالی میشه. من برای حل این موضوع دیروز یه ایده ی دیگه رو هم تست کرده بودم، یه کلاس جدید درست کردم و طول و عرضش رو 100% دادم که در هر حالت عکس کش بیاد و خودش رو با سایز مرورگر تنظیم کنه (مثل عکس و وضعیتی که الان توی هدر هست) اما وقتی سایز رو کوچیک می کنیم عکس روی لوگوی وسطش جمع و فشرده میشه و وقتی بزرگش می کنیم فاصله ی خالی دوطرف لوگو زیاد میشه. در هر دوحالت نمای خوبی پیدا نمی کنه.

موضوع اینه که عرض فروم فیکس نیست، پس ما عکس تکرار شونده لازم داریم واسه ی اونجا و فکر می کنم باید بین این دوتا یکی رو انتخاب کنیم.

اون نوشته ی الفی که من گذاشتم، نوشته های روی حلقه هست و خب دو مدلش رو به صورت فایل PNG موجوده با زمینه ی Transparent و میشه توی فوتر به جای یک عکس، دوتا عکس بزاریم و بدون تغییر کلاس عکس فوتر، عکس جدید رو با z-index بزاریم روش مثلا و اون به حالت center باشه (با در نظر گرفتن اندازه ی آرم که فاصله بزاریم بینش رو) ؟ پ.ن. اگه حرفام نامعقول به نظر میاد، ببخشید، دانش کمی در مورد CSS دارم و اونم به واسطه ی کارهای اندکی با WP و چیزای دیگه هست :وی

مرسی.

نه اصلا غیر معقول نیست، اینکارو رو هم میشه کرد، اما بازهم همون مشکل فیکس نبودن پیش میاد و با کم شدن عرض خواه ناخواه نوشته ها از دو سمت بیرون می رند.

از طرفی میشه سه تا عکس توی فوتر لود کرد و شناوری یکی رو به سمت چپ گرفت و شناوری اونیکی رو به سمت راست، لوگو رو هم وسط فیکس کرد، اما هم حجم کمی (بی دلیل) بالا میره هم اون فشردگی و فاصله ی خالی اینجا هم پیش میاد.

پی نوشت: فایلهای تمپلت فروم رو هم واستون آپلود کردم، اگر خواستید کدهاش رو کامل ببینید.

فرمتش xml هست. اگر خواستید باهاش سروکله بزنید، باید روی لوکال IPB نصب کنید و اینو توش ایمپورت کنید.

arda-v1.xml.gz

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

خب دوستانی که ایده و یا شناخت خوبی از طرح های تالکینی دارن میتونن به من پیام بدن تا طرح رو تو گفتگو جمعی پ.خ ای پیش ببریم.

فکر کنم پ.خ قابلیت 6 نفر بیشتر نداشته باشه.

امیدوارم با این محدودیتی که فروم داره {ثابت نبودن عرض} بشه کار مناسبی ارائه داد.

منتظرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...