رفتن به مطلب
pirooz

سوالات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

baradil soldier of dale

واقعن ممنون بابت توضیح مفصلتون. تا اونجایی که من میدونم هندی ها وایرانی ها توی جنگ از فیل استفاده میکردند. وقتی هم از صورت هاشونو دیدم یه خورده شک ورم داشت. D:

خواهش مي كنم.

اگه از اين مي ترسيدي كه شايد اون ها نمادي از ايراني ها، هندي ها و ... باشه همين جا خيالت رو راحت مي كنم كه تالكين از هيچ گونه نماد نژاد پرستي در كتاباش استفاده نكرده. يه عده مي گن كه اكثر سرزمين ميانه نماد اروپا است و هاراد و رون نماد آفريقا و آسيا.حرفشون كاملا بي اساسه. چون اصلا سرزمين ميانه و آردا با زمين خودمون قابل مقايسه نيست و حتي اگه هم باشه، در بدترين حالت كل سرزمين ميانه ميفته رو اروپا( مقياس نقشه رو اگه داشته باشي متوجه ميشي خودت)

حالا اين فيلم يه اقتباس سينماييه و نميشه چيزايي كه به تصوير كشيده شده رو خيلي به كتاب ربط داد. مثلا هيچ جاي كتاب اشاره نشده كه هارادريم ها دستار به سر مي بستن ولي تو فيلم اينطوريه. البته بودن اين جور چيزها به نظر من هيچ گونه لطمه اي به عظمت كار پيتر جكسون وارد نمي كنه و قطعا اين دو تا سه گانه شاهكار هايي بي نظير هستن كه كسي در روياهاشم نمي تونست چنين چيزي رو تصور كنه( حتي خود كريستوفر)

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ثورین

ممنون. تا یادمه این سوال ها رو هم بپرسم. گاندولف توی فیلم هابیت گفت ما 5 تا جادوگریم (سارومان سپید - گاندولف خاکستری - راداگاست قهوه ای و دو تا جادوگر آبی). این رنگ ها یه جور رتبه بندیه؟ و این جادوگرها که توی فیلم شبیه پیغمبرها هستند از چه نژادین؟ سارومان از همون اول طرف سائرون بوده یا یهو تغییر جهت داده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اون رنگ ها نوعی لقب بود و معمولا به رنگ ردا و لباس و ریش شون بوده. رتبه بندی از روی رنگ وجود نداره. گرچه می دونیم قدرتمند ترین جادوگران سارومان ـه.

جادوگران یا ایستاری از نژاد مایار یا همان آینور هستند. در ابتدا خدمتگذار والار بودند اما بعد برای ماموریتی به سرزمین میانه فرستاده شدند. ماموریتشون نجات مردم و خنثی کردن توطئه های سائورون و مقابله با او بوده و یه ماموریت های دیگه. سارومان هم بعنوان مهتر گروه همچین هدفی داشته اما پس از مدتی بودن در سرزمین میانه قدرت وسوسه اش میکنه.

برای اطلاع بیشتر به تایک های مخصوص به خودشون مراجعه کن:

https://arda.ir/forum...p?showtopic=840

https://arda.ir/forum...indpost&p=14925

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
farifa

سلام

دوستان این چشم اتشین در ارباب حلقه ها رو میشه یکم بیشتر توضیح بدین . مثلا از اول چگونه چشم به وجود امد ؟ ارگ ها چگونه به وجود میامدند ؟

اونجا که در قسمت سوم ارگ ها و ... برو بچ بهش حمله کردن اسمش چی بود و چرا به اونجا حمله شد ؟

P.EYE.RA.MID-LE_1024x768.jpg

اون روحان کی بود ؟ یکم بیشتر توضیح بدین .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

سلام

دوستان این چشم اتشین در ارباب حلقه ها رو میشه یکم بیشتر توضیح بدین . مثلا از اول چگونه چشم به وجود امد ؟ ارگ ها چگونه به وجود میامدند ؟

اونجا که در قسمت سوم ارگ ها و ... برو بچ بهش حمله کردن اسمش چی بود و چرا به اونجا حمله شد ؟

اون روحان کی بود ؟ یکم بیشتر توضیح بدین .

سلام و خوشامد به شما

اگر فیلم رو با دقت بیشتری می دیدید حتما جواب سوال هاتون رو حتی خیلی بیشتر پیدا می کردید.

چشم در کتاب تنها نام برده شده و منظور همان روح سائورونه که چون دیگه جسم نداره به اون شکله. اما در فیلم به صورت چشمی آتشین بی پلک بر بلندای برج باراد-دور نشون داده میشه.

ارک ها هم توسط ملکور، ارباب سائورون با شکنجه الف ها درست شدند.

در قسمت سوم فیلم ارک ها ابتدا به ازگیلیات و سپس به شهر سفید میناس تی ریت حمله کردند.

"روهان" منظورته احتمالا. یکی از قلمرو های سرزمین میانه. قلمرو اربابان اسب ها. در شمال غرب گوندور. نژاد انسان بر اونجا حکمرانی می کرد.

گرچه این جا فروم آردا و منبع و مکان مطرح کردن سوالات و بحث هاست (بنابراین سوال شما برای ما محترمه و بهش جواب داده میشه) ولی با یک نگاه سطحی به تاپیک ها یا سایت اصلی میتونستید جواب سوال هاتون رو پیدا کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Centurion

سلام

خسته نباشین.

میخواستم بپرسم بعد از تئودن کی پادشاه روهان میشه؟

یادمه اولین باری که ارباب حلقه ها رو دیدم شباهت عجیب روهان با کلمه ی روحانی و شباهت نژاد الف با اولین حرف از الفبای ما واسم جالب بود. وقتی فهمیدم نویسنده هم زبان شناس بوده بیشتر واسم جالب شد. می خواستم اگه نظری راجع به این موضوع دارین یا اطلاعاتی درباره ی اتیمولوژی این کلمه ها دارین با من درمیون بذارین.

توی فیلم هابیت بینی بزرگ بعضی از دورف ها و یه صحنه خنده دار که دوالین و بالین بعد از مدتی همدیگر رو میدیدن و سرشونو بهم کوبیدند( البته اونجا یاد شب های برره افتادم ) برام جالب بود. اگه نظری دارین خوشحال میشم بدونم.

و سوال آخر چیزی در مورد اعتقادات دینی تالکین موجود هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بعد از تئودن، خواهرزاده ی اون ائومر شاه روهان میشه

روهان هم از روخ + اند مشق شده که روخ به معنی اسب (توی روخالور هم داریمش) و اند به معنی سرزمین هست

درمورد اعتقادات دینی خودِ تالکین؟ ایشون کاتولیک بودن

اما در کتابش؟

به صورت رسمی که بگه این دین هست نه اما دو جبهه وجود داشته، کسانی که ایلوواتار (خدای یگانه) رو قبول داشتن و کسانی که به اسم نومه نوری های سیاه میشناسیم و پیرو ملکور، آینورِ آفریده ی ایلوواتار، که منشا شر هست رو قبول داشتن

درکل ما خوبی و بدی رو دربرابر هم داریم...

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

راستی یه موجود بوده به اسم دهان سائورون اون توی کجاست اصلا توی فیلم نیمده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دهان سائورون توی نسخه ی اکستند هستش که مذاکره میکنه و شرایط سائورون رو میگه...

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دهان سائورون توی نسخه ی اکستند هستش که مذاکره میکنه و شرایط سائورون رو میگه...

اونکه سائرون نیست که ، یکی از خدمتگذاران سائورون هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من گفتم سائورون؟ :/ :دیــ گفتم دهان سائورون که انگلیسیش میشه Mouth of Sauron

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خوب ما هم نگفتیم اون سائورونه! بلکه یکی خدمتگزاراشه که ملقب هست به "دهان سائورون" چون معمولا به عنوان قاصد سائورون و همچنین رابط اون با سایر زیر دستانش فعالیت می کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من گفتم سائورون؟ :/ :دیــ گفتم دهان سائورون که انگلیسیش میشه Mouth of Sauron

گفتی دهان سائورون فکر کردین اینطوریه دیگه D:

باید میگفتی قاصد سائورون تا بهتر متوجه بشیم D:

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

گفتی دهان سائورون فکر کردین اینطوریه دیگه D:

باید میگفتی قاصد سائورونD:

آقا توی کتاب و همه جا نوشته دهان سائورون، من از خودم قاصد چطوری در بیارم؟ :P

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

آقا توی کتاب و همه جا نوشته دهان سائورون، من از خودم قاصد چطوری در بیارم؟ :P

باید میگفتین قاصد D: ، بریم کتابش رو ویرایش کنیم و به جای دهان سائورون بنویسیم زبان سائورون D: .

اصلا این دهان سائورون جمله ی گیج کننده ایه D: ,لیزاده بهتر بود مینوشت زبان سائورون یا حرف سائورن یا قاصد سائورون نه که دهان سائورون . لامصب تو فیلمه هم همش دهنش رو نشون میداد D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

باید میگفتین قاصد D: ، بریم کتابش رو ویرایش کنیم و به جای دهان سائورون بنویسیم زبان سائورون D: .

اصلا این دهان سائورون جمله ی گیج کننده ایه D: ,لیزاده بهتر بود مینوشت زبان سائورون یا حرف سائورن یا قاصد سائورون نه که دهان سائورون . لامصب تو فیلمه هم همش دهنش رو نشون میداد D:

زبان ،دهان،دندان حالا هرچي نشان دهنده ي اينه كه وكيل وسيع سائورونه. ولي چرا خودش خودشو زبان سائورون معرفي مي كنه جاي سواله براي من.مگه استفاده از اسم سائورون بين خدمتكاراش ممنوع نيست؟ بهتر نبود خودشو زبان مايرون يا زبان آناتار معرفي مي كرد؟(البته شايد با اين كار غير از گندالف و آراگورن مخ بقيه سوت ميكشيد!)

تو فيلم يه نوشته ي تنگوار رو كلاهخودش هست كه ظاهرا ميشه: لامان گورتائور

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بچه ها چرا این اندام آزوگ خط خطیه و سفیده ؟! در حالی که مال بقیه ی اورک ها اینطور نیست ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
smigle

سوال وقتی چند تا ارگ میان فرودو رو بببرن به برج کریت آنگول یکیشونکه میگه فرودو نمرده ( که سم اونو اخر میکشه) از همه اطلاعاتش بیشتره و بهشون دستور میده که ببرن فرودو رو توی برج و از همه قویتر هم هست ولی نمودم چرا وقتی با اون ارگ گنده دعواشون میشه ارگ گنده بهش میگه من از ارگهای پستی مثل تو دستور نمیگیرم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

سوال وقتی چند تا ارگ میان فرودو رو بببرن به برج کریت آنگول یکیشونکه میگه فرودو نمرده ( که سم اونو اخر میکشه) از همه اطلاعاتش بیشتره و بهشون دستور میده که ببرن فرودو رو توی برج و از همه قویتر هم هست ولی نمودم چرا وقتی با اون ارگ گنده دعواشون میشه ارگ گنده بهش میگه من از ارگهای پستی مثل تو دستور نمیگیرم؟

لاف ميزد. هيچي نبود جز يك اورك بدبخت از ميناس مورگول. اون اورك گنده(شاگرات) فرمانده اصلي برج كيريت آنگول بود و حقم داشت به اون پيزوري بگه اورك پست.

بچه ها چرا این اندام آزوگ خط خطیه و سفیده ؟! در حالی که مال بقیه ی اورک ها اینطور نیست ؟!

والا من هرچه قدر فكر كردم، تا اونجايي كه يادم اومد تو تمام كتاب ها پوست تمام اورك ها تيره بود. ولي با اين ايده ي جكسون خيلي حال كردم. اورك رنگ پريده سوار وارگ سفيد!!!!

اون خط خطي ها فكر كنم با تيغ داغ ايجاد شده. كلا بعضي ها دوست داشتن خودشونو با اين كارا خفن و نترس جلوه بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Centurion

یه سوال واسم پیش اومده که این سکویل بگینز کیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یه سوال واسم پیش اومده که این سکویل بگینز کیه؟

https://arda.ir/pimple/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

لطفا یکی از دوستان عزیز ترجمه صحنه های زیر که در اکستند لوتر بوده بذاره :

صحنه نبرد گاندلف و ویچ کینگ - صحنه کشته شدن زبان سایرون - صحنه صحبت فرودو با گاندلف قبل از رسیدن به موریا -صحنه گیر افتادن فرودو و سام بین ارگها در موردور

در ضمن من اینها رو از آپارات گرفتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Centurion

هربار فیلم رو می بینم یه چیز تازه به ذهنم میرسه ک فلسفشو نمیفهمم. میتونید بهم بگین الف ها چرا سرزمین میانه رو ترک کردند و کجا رفتند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

هربار فیلم رو می بینم یه چیز تازه به ذهنم میرسه ک فلسفشو نمیفهمم. میتونید بهم بگین الف ها چرا سرزمین میانه رو ترک کردند و کجا رفتند؟

معموالا جواب یک کلمه هسست :مراجعه شود به کتاب!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

صفحه ی 713،714 و 715کتاب یاران حلقه رو مطالعه کنید. بانو گالادریل جواب شما رو به فرودو دادند.:-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...