رفتن به مطلب
pirooz

سوالات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Elendil322

ببخشید میشه یکی بگه این نوشته ها چیه؟

به چه زبونیه و چه معنی میده؟؟؟

post-1979-0-89787300-1363185226_thumb.pn

ویرایش شده در توسط Elendil322

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOTH

اگه این تصویر از mouth of sauron باشه ای متنشه

post-1826-0-75900900-1363191367_thumb.gi

و اگه باز اشتباه نکنم این معنی انگلیسیش میشه

no wall between no power against no endurance of souls - grond - the will of mordor

ویرایش شده در توسط MORGOTH

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

اگه این تصویر از mouth of sauron باشه ای متنشه

post-1826-0-75900900-1363191367_thumb.gi

و اگه باز اشتباه نکنم این معنی انگلیسیش میشه

no wall between no power against no endurance of souls - grond - the will of mordor

میشه بگید به چه زبونیه؟

اونجا چیکار میکنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

میشه بگید به چه زبونیه؟

اونجا چیکار میکنه؟

هیچ دیواری در بین اراده و نفس وجود ندارد .... اراده ی موردور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

میشه بگید به چه زبونیه؟

اونجا چیکار میکنه؟

این زبان ، زبان Khuzdul هست !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

من دوتا سوال از قسمت اول فیلم ارباب حلقه ها یاران حلقه دارم

اولیش:چرا وقتی که حلقه تو دست سائرون هست نا مرئی نیست؟

دومیش:وقتی که ایسیلدور انگشتای سائرون رو قطع کرد سائرون مگه میخواست چی برداره که دستشا دراز کرد؟ باتشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

دوستان یک سوال برای یکی از دوستانم پیش امده بود و من نتوانستم درست جواب سوالشونو بدم میشه کمکم کنید؟ سوال این بود که گفته بودن:

در مورد بالا رفتن از اورتانك هم بگم

فرض بگيريم با جادو تونسته بياد بالا.

وقتي با گاندالف و تئودن صحبت ميكرد دوربين از بالاي سرش حركت ميكرد و او تنها بود

ولي كمي بعد گريما اومد. اون لحظه كه با جادو نيومده بود چون سارومان در حال صحبت كردن بود

پس گريما اونجا چجوري رفت؟؟؟؟؟؟؟؟

منم گفتم:

احتمالا سقف اورتانک پله های مخفی داشته باشه که در حالت معمولی سقف سطحی صاف داره و برای بالا و پایین امدن سقف شکل پلکان بشه تا بشه استفاده کرد .!

حالا شما میدانید که دقیقا چه اتفاقی افتاده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

دوستان یک سوال برای یکی از دوستانم پیش امده بود و من نتوانستم درست جواب سوالشونو بدم میشه کمکم کنید؟ سوال این بود که گفته بودن:

ولي كمي بعد گريما اومد. اون لحظه كه با جادو نيومده بود چون سارومان در حال صحبت كردن بود

منم گفتم:

احتمالا سقف اورتانک پله های مخفی داشته باشه که در حالت معمولی سقف سطحی صاف داره و برای بالا و پایین امدن سقف شکل پلکان بشه تا بشه استفاده کرد .!

من یکبار به نظرم رسید(احتمالا توهم زدم) که توی فیلم هم اورتانک یک پلکان خیلی باریک داره که از بیرون به سطح فوقانی متصله. گریما توی نسخه اکستندد به احتمال زیاد از همون جا بالا میاد.منتها ما نمی بینیم چون به احتمال زیاد پلکان پشت سارومان قرار داشت.

ببخشید یک سوال مسخره از فیلم هابیت: توی اون اتراق گاهی که که بیلبو به اسبچه اش سیب میده و بالین داستان نبرد تورین رو تعریف می کنه, فیلی روی زیراندازی از پوست پلنگ نشسته؟؟!! من دارم اشتباه می کنم یا ایده خود پیتر بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

من یکبار به نظرم رسید(احتمالا توهم زدم) که توی فیلم هم اورتانک یک پلکان خیلی باریک داره که از بیرون به سطح فوقانی متصله. گریما توی نسخه اکستندد به احتمال زیاد از همون جا بالا میاد.منتها ما نمی بینیم چون به احتمال زیاد پلکان پشت سارومان قرار داشت.

ببخشید یک سوال مسخره از فیلم هابیت: توی اون اتراق گاهی که که بیلبو به اسبچه اش سیب میده و بالین داستان نبرد تورین رو تعریف می کنه, فیلی روی زیراندازی از پوست پلنگ نشسته؟؟!! من دارم اشتباه می کنم یا ایده خود پیتر بوده؟

نه,فکر کنم یه پتو یا زیرانداز خال خالی بود چون خال هاش منظم کنارهم بود.....

حالا منم یه سوال از فیلم هابیت دارم:اونموقع که دورف ها با گندالف توی خونه ی بیلبو نشستند و کیلی میگه گندالف یه زمانی اژدها میکشته و دوری هم به گندالف میگه چند تا اژدها کشتی چیطور میشه که یک دفعه دو طرف میز دعواشون میشه؟با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

طوری نمیشه یه اتفاق معمول روزمره بود که تو شب اتفاق افتاد و بعدشم سریع همه چی تموم شد:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اونجا زیاد فک نکنم دعوا بود فقط همه یحویی حرف زدن و کمی شلوغ پلوغ شد که ثورین یه داد زد همه خفه شدن!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

به نظر من هرکی روی اینکه گندالف چند تا اژدها کشته شرط بسته بود!مثل شرط بندی سر اینکه بیلبو بر می گرده یا نه.

امان از دست اقای جکسون. توی بازار دیل یه طاووس هم بود.(اینو دیگه مطمئنم طاووس بود.).حالا نادیده می گیریم می گیم از یه جایی مثل رون آوردن.

یه سوال: موقعی که سارومان توی فیلم عصای گندالف رو از دستش می گیره , دوباره بش تحویل میده؟ آخه بعد از آزاد شدن گندالف می بینیم هنوز همون عصاشو داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rezio.niki

دوستان یه سواله دیگه.این اره بور که تویه فیلم نشون داد یکم فرق نداشت با اره بوری که توضیح داده شده تویه کتاب؟

بعد من یه جا(یادم نیست کجا بود.فکرکنم کتاب هابیت pdfش بود)خوندم که دیل و اره بور بهم چسبیده بودن.یعنی خیلی نزدیک بودن.تویه فیلم فاصلشون یکم زیاد نیست؟

بعد این کوتوله ها کجای اره بور می خوابیدن؟غذا می خوردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

چسبیده که نه، نزدیک بودن، شما از دروازه ی اصلی دیل بیای بیرون کمی بعد در کنار رودخانه به دیل میرسی

دورف ها هم درون کوه تالارهای خیلی عظیم با محل های زندگی بسیار داشتن و اونجا زیر تنها کوه زندگی میکردن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

یه سوال: موقعی که سارومان توی فیلم عصای گندالف رو از دستش می گیره , دوباره بش تحویل میده؟ آخه بعد از آزاد شدن گندالف می بینیم هنوز همون عصاشو داره.

نه. پس نمیده. فکر کنم گندالف عصاش یواشکی بر میداره.( یعنی میدزده:دی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

نه. پس نمیده. فکر کنم گندالف عصاش یواشکی بر میداره.( یعنی میدزده:دی)

من بعید میدونما!آخه گندالف تا لحظه ی شیرجه روی گوایهیر عصایی دستش نبود. بعد از پریدنش هم تخت گاز از ایزنگارد در میره.فکر نکنم فرصتی داشته باشه که دوباره بتونه برگرده و عصا رو بدزده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
َAragorn

من بعید میدونما!آخه گندالف تا لحظه ی شیرجه روی گوایهیر عصایی دستش نبود. بعد از پریدنش هم تخت گاز از ایزنگارد در میره.فکر نکنم فرصتی داشته باشه که دوباره بتونه برگرده و عصا رو بدزده.

مثلا شاید تو 500 متری گفته اِاِاِ... عصام کو؟ جا گذاشتمش که. گوایهیر این دوربرگردان رو دور بزن بریم عصام رو بگیریم بیایم:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

منم گفتم:

توی کتاب، گندالف خاکستری در شورای الروند، وقتی که ماجرای اسیر بودنش در بالای اورتانک رو تعریف میکنه، میگه:

"راهی برای فرود آمدن نبود، مگر پلکانی باریک با چند هزار پله..." {یاران حلقه، 517}

البته این قسمت از فیلم با کتاب مطابقت نداره. توی فیلم به گمانم سارومان و گریما بالای اورتانک -جایی که گندالف اسیر شده بود- وایستاده بودن. ولی توی کتاب میگه:

"در جناح شرقی، در زاویه دو جرز، دری بسیار بالاتر از سطح زمین قرار داشت؛ و بالای آن پنجره ای با کرکره های بسته، مشرف به یک مهتابی به نرده ای آهنین. پلکانی پهن با بیست و هفت پله که با صناعتی ناشناخته از جنس همان سنگ سیاه تراشیده بودند، تا به آستانه در بالا می رفت. این تنها ورودی برج بود؛ اما پنجره های زیادی با مزغل های عمیق در دیوار سر به فلک کشیده ایجاد کرده بودند: در ارتفاع زیاد مانند چشم های کوچکی در سطوح صاف شاخ ها به بیرون خیره شده بودند." {دو برج، 350}

سارومان هم از همین در میاد بیرون و روی ایوانش می ایسته. گریما هم اصلا بیرون نمیاد و فقط سرش رو از یکی از پنجره ها میاره بیرون.

در ضمن پنج شیش خط از کتاب رو تایپ کردم، قدر منو بدونید! :دی

توی کتاب درمورد اینکه عصای گندالف ازش گرفته بشه چیزی گفته نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

شایدم همونجوری که سارومان عصای گندالف رو از دستش قاپید,گندالف هم همون کاروبا استفاده از نیروی دستش کرده که تو فیلم نشون نداده(البته اینا که همش فیلمه:دی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

از یک سری ریزه کاری ها باید چشم پوشی کرد.

مثلا یکی بیاد و بگه اینا نظافت نمیکردن؟!

هم تو فیلم و هم کتاب...

واقعا کلاس کار تالکین، کتابش و فیلم جکسون بالاتر از اونه که به این ریزه کاری ها که بعضا اسمشو میذارن گاف و سوتی توجه کنن. حالا گندالف عصاشو دزدید یا رفت برداشت یا اصلا یکی دیگه داشت یا خرید....بالاخره عصا داشت...مهمش اینه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

یادمه یه بار یکی بم گفت: چرا توی فیلم دو برج ایسترلینگ ها رو نشون میده که وارد موردور میشن ولی توی جنگ پله نور و نفوذ به طبقه ی اول میناس تریت اثری ازشون نیست؟

اینا رو الان پیدا کردم شاید بدرد بخوره:

46801865561056199117_thumb.jpg

78186614954278423139_thumb.jpg

96316258169630936987_thumb.jpg

53366616149816156692_thumb.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ثورین

من چند بار فیلم ارباب حلقه ها رو دیدم سوال زیاده ولی شاید مهم ترین قسمتی که توجهم رو جلب کرد طریقه ی نمایش مزدور هایی بود که به ارتش سارومان پیوستند. موهای مجعد ، صورت سبزه، سواره نظامی متشکل از فیل های غول پیکر. خوشحال می شم نظرتونو بدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

خب فكر كنم منظورت اونايي است كه به سائورون پيوستن. اونا هارادريم ها هستن. انسان هايي تاريك( تاريك هم از لحاظ پليدي هم از لحاظ دانش اندك) كه در سرزمين جنوبي هاراد زندگي مي كردند. قلمرو آن ها به دو بخش تقسيم ميشد. يكي بخش بياباني كه هاراد نزديك ناميده ميشد. يكي هاراد دور كه علاوه بر بيابان شامل يك جنگل استوايي مانند ميشد كه به احتمال زياد موماكيل( همون فيل ها) رو از اون جا مياوردن. شهر عمده اون منطقه اومبار بود كه ساكنين آن علاوه بر هارادريم ها، شامل نومه نوري هاي سياه نيز ميشدند.توي فيلم دزدان دريايي همون مردمان اومبار هستند.

اين قوم در طي سالياني دراز ، خصم گوندور به حساب ميامدند و جنگ هايي بين آنان صورت گرفت كه گهگاه هارادريم ها و گهگاه گوندور پيروز ميشد. از پادشاهان گوندور كه هارادريم ها رو شكست دادند ميشه از هيارمنداكيل( واژه اي الفي به معناي فاتح جنوب اما مطمئن نيستم) و تلومختار اومبارداكيل( فاتح اومبار) نام برد

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ثورین

واقعن ممنون بابت توضیح مفصلتون. تا اونجایی که من میدونم هندی ها وایرانی ها توی جنگ از فیل استفاده میکردند. وقتی هم از صورت هاشونو دیدم یه خورده شک ورم داشت. D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...