رفتن به مطلب
pirooz

سوالات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Tom Bombadil

یه سوال:تو دنیای تالکین مرده ها تو همون دنیا میمونن؟(تو دنیای رولینگ که فکر میکنم تصمیم با خودشون بود که برن یا بمونن که صدالبته رفتن راه بهتری بود)

و اون مرده ها چون نفرین شده بودن نمیتونستن برن؟و بعد از برداشتن نفرین توسط آراگورن اون روح ها کلا رفتن دیگه؟و این یعنی آزادیشون مساوی است با رهایی از گرفتار بودن در این دنیا.

راستی یه سوال دیگه:اون مرده ها حتما باید مثل زنده ها راه رو طی میکردن تا برسن به میناس تریت؟یعنی نمیتونستن اراده کنن و برن به همونجایی که میخوان؟چون اگه اینطوری بود میشد خیلی از تلفات رو کاهش داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نريچ جواب داد. نيروي موردور خيلي زياد بود علاوه بر اون اونها نيروهاي جادويي هم داشتن، نزگول و خود سائرون كارهاي خيلي خفني ميتونستن بكنن.

الفها بعد از مردن به تالارهاي ماندوس ميرن بعضي هاشون ميتونن دوباره برگردن اما بعضي هاشون تا روز بازپسين اونجا ميمونن.

انسانها براي مدتي اونجا ميمونن اما بعدش به جايي ميرن كه كسي اطلاعي نداره.

جواب سوالهاي بعديت هم مثبته. چون نفرين شده بودن نميتونستن برن و بعد از آزاديشون رها شدن كه برن.

دقيق يادم نيست كه توي كتاب فقط ارواح سوار كشتي بودن يا نيروي كمكي از ارخ و اومبار هم بود. اما كلا طي الارض توي دنياي تالكين وجود نداره و حتي ملكور زماني كه از كالبد جسمانيش بيرون مياد و ميخواد از والينور فرار كنه از روي كوهستان پلوري و از مسير هلكاراكسه عبور ميكنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این نکته رو یاد آوری کنم که توی داستان ارواح هرگز به میناس تریت نرفتند و تنها به آراگورن کمک کردن تا بتونه نفرات کشتی های دزدان دریایی رو از بین ببره . بنابر این نیازی به طی الارض به میناس تریت و پله نور وجود نداره .

نیروهایی که به کمک میناس تیریت میرن همه انسان اند ، البته بعلاوه الف هایی که همراه الدان و الروهیل بودند ( پسر های الراند ).

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

الان به این عکس نگاه کن.شماره 1809...اینجا مگه میناس تریت نیست؟

post-1574-0-77352100-1324990522_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

الان به این عکس نگاه کن.شماره 1809...اینجا مگه میناس تریت نیست؟

post-1574-0-77352100-1324990522_thumb.jp

همین دیگه ، داستان کتاب با فیلم تو این قسمت اختلاف داره .

تو کتاب روح ها به میناس نمی آیند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ممنون از یادآوری آرون.

لوتر رو دو قرن پیش خونده بودم و جزئیات بسیاریش رو فراموش کردم. درباره لوتر و هابیت بقیه بچه ها بیشتر از من میتونن توضیح بدن. سیلماریلیون رو هر چند وقت یکبار دوباره میخونم اما لوتر و هابیت رو خیلی وقته نخوندم، البته هابیت رو قبل از اکران فیلم دوباره میخونم.

الان یه سوالی برام بوجود اومد، کی با آراگورن با کشتی به سمت میناس تریت اومد؟ (اصلا کسی اومد؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

خب از اونجایی که دیشب فیلمو دیدم تو فیلمشو من میتونم بهت بگم:به جز آراگورن...لگولاس و گیملی و ارتشی از ارواح

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil
ارسال شده در (ویرایش شده)

راستش یه سئوال 3-4 ساله که ذهن منو مشغول کرده.

آیا تو فیلم صحنه ای هست که چوب ریش درباره گلادریل حرف بزنه و بعد یه گردنبند به مری و پیپین نشون بده و بگه اینو گلادریل بهم داده. چون من این صحنه رو نمیدونم کجا دیدم شاید قبلا تو تلویزیون و سینمای حرفه ای و... شاید هم توی خوابهای تالکینیم دیدم.

من نسخه اسپشیال اکستند رو دارم ولی تا حالا این صحنه رو ندیدم.

اگه کسی دیده لطفا بهم بگه و منو از این معما و خیال رها کنه...

ویرایش شده در توسط ائرندیل Earendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

همچین صحنه ای وجود نداره. احتمالا تو خواب دیدی :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

دی (من تازه یاد گرفتم دی بگم )

حتی رنگش هم یادمه ،قرمز بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

به ائرندیل: یه با دیگه میشه توضیح بدی؟؟؟ من درست متوجه نشدم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

منم تازه فهمیدم «دی» یعنی چی! البته کاملش «:دی»یه.

عجب حافظه‌ی قوی داری! امّا خداییش روزی چند بار ارباب حلقه‌ها رو می‌بینی یا می‌خونی که خوابای تالکینی می‌بینی؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

در فیلم ارباب حلقه ها زمانی که الروند آندریل را به آراگورن می دهد، در جایی از حرف هایش می گوید: آرون توان ایستادگی برابر نیروهای اهریمنی مردور رو ندارد!!!

یعنی چی؟

یعنی آرون تمام این مدت با نیروهای اهریمنی مردور در حال نبرد بوده؟ که حالا دیگر این قدرت را ندارد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

پیاز داغ رابطه ی آرون و آراگورن در فیلم یه قدری زیاده ;) نه تنها این حالتی که شما گفتی در کتاب نیست بلکه مثلاً ایستادگی آرون در مقابل سواران سیاه هم در کتاب دیده نمیشه و این کار رو گلورفیندل انجام میده. اگر می خواهی که بر پای گفتگوها به استدلالی برسی فیلم بستر مناسب این کار نیست. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

در مقابل سواران سیاه هم در کتاب دیده نمیشه و این کار رو گلورفیندل انجام میده

عزیز جان پس ودر تاپ چی میشه ایستادگی اراگورن توی ودرتاپ بوده و توی فیلم هم همونجا رو نشون میده گلورفیندل فقط فرودو رو برده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

در مقابل سواران سیاه هم در کتاب دیده نمیشه و این کار رو گلورفیندل انجام میده

عزیز جان پس ودر تاپ چی میشه ایستادگی اراگورن توی ودرتاپ بوده و توی فیلم هم همونجا رو نشون میده گلورفیندل فقط فرودو رو برده

دوست من، گمانم نوشته ی من رو کامل نخوندی :) عرض کردم ایستادگی آرون، نه آراگورن. در کتاب، فرودو اولین بار، آرون رو در ریوندل می بینه و پیش از اون حضورش مطرح نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

راستش یه سئوال 3-4 ساله که ذهن منو مشغول کرده.

آیا تو فیلم صحنه ای هست که چوب ریش درباره گلادریل حرف بزنه و بعد یه گردنبند به مری و پیپین نشون بده و بگه اینو گلادریل بهم داده. چون من این صحنه رو نمیدونم کجا دیدم شاید قبلا تو تلویزیون و سینمای حرفه ای و... شاید هم توی خوابهای تالکینیم دیدم.

من نسخه اسپشیال اکستند رو دارم ولی تا حالا این صحنه رو ندیدم.

اگه کسی دیده لطفا بهم بگه و منو از این معما و خیال رها کنه...

همچین صحنه ای وجود نداره. احتمالا تو خواب دیدی :دی

یافتم یافتم

این اصلا خواب و رویا نبود.

راستش امروز که ارباب لوبیاها رو دوباره دیدم یادم اومد.

اصلش یه خطای ذهنی از من و یه خطا هم در ساخت همین انیمیشن طنز بود.

اولا در این کارتون چوب ریش و گلادریل یک نفر هستن و جنگل فنگورن و لوثلورین هم یکی هستن پس طبیعی بود که من اشتباه کنم.

ثانیا چوب ریش یا همون گلادریل در این انیمیشن اون گردنبند قرمز رنگ رو به فرودو نشون میده و میگه این رو فرمانروای تاریکی برای فریفتن به من هدیه داده بود که اصلش همون حلقه ننیا بود که در این کارتون که حلقه یگانه و انسانها رو لوبیا فرض میکنن کاملا طبیعی هست که ننیا رو هم گردنبندی با جواهر یاقوت سرخ فرض کنن.

ولی من کلا خیلی دوست داشتم که در کتاب یا فیلم ارتباطی بین چوب ریش و بانو گلادریل باشه مثل حرف زدن اونا در گذشته و هدیه دادن و یادگاری گرفتن از هم چون من عاشق گذشته و تاریخ هستم و این دو در اون زمان از قدیمیهای سرزمین میانی بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

سلام دوست عزیز و گرامیم.راستش این اتحاد چند قوم با هم برای نابودی میناس تیریرت بود و هر کدام کاری داشتن این اقوام هارادم یه چیزی بودن مابین عربا و هندیا.ارتش موردورحالا یا با منجنیق یا محاصره طولانی میناس تیریت رو نابود می کردن همانطور که میناس ایتیل(میناس مورگول). گرفتن

همه شرها دور سائورون جمع شده بودند و وقتی سائورون نابود میشه اونا نقطه اتکاشونو از دست میدن و بخاطر هول و هراس پراکنده میشن و بعد اله سار اونارو تارو مار میکنه.

دوست عزیزم به گمانم گندالف یه مایا بود(دقیق یادم نیست) و اسمش میتراندیر بود مثل سارومان(کورونیر) و راداگاست .ذات اونا این بود که وقتی بین انسان ها هستن از قدرتشون کم بشه.مثل مورگوت یا همون ملکور که تا سقوطش قدرتش کمتر و کمتر شد .بعدشم کار شاه جادو پیشه و گندالف به جنگ نکشید چون مشخص نیست که نتیجه چی میشد چون گندالف فنا ناپذیر بود.

دوست گرامی میناس تیریت خیلی خسارت دید ولی بعد از اون چون صلح و صفا بود بازم باشکوه شد ولی این ذات این دنیاس که هیچ چی دیگه مثل قبل نمیشه.

اگه این چنین لشکری تشکیل میشد احتمالا ارباب تاریکی سقوط میکرد مثل محاصره ملکور توسط اتحاد الف ها.

یادمون باشه دنیای تالکین غیر از اینکه خیالیه می تونه مارو پرو بال بده به سمت اندیشه و عمل بهتر برای ساختن دنیایی بهتر.موفق باشی دوست عزیز.

ویرایش شده در توسط R-FARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

آر-فارازون عزیز ! جسارتا میتونم بپرسم پست بالایی شما در پاسخ به کدوم پست این تاپیکه ؟! متاسفانه نمیتونم تشخیص بدم شما در جواب چه سوالی این جواب ها رو دادید ، اگه از گزینه نقل قول استفاده کنید ، میتونید پستی رو که بهش پاسخ میدید مشخص کنید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOTH

به موضوع سوال اصلی تاپیک یا همون سوال اول

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

زمانی که مری و ائووین با شمشیر به ویچ کینگ حمله کردند و اون رو از پا در آوردند، آیا ویچ کینگ در اون لحظه برای همیشه نابود شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

زمانی که مری و ائووین با شمشیر به ویچ کینگ حمله کردند و اون رو از پا در آوردند، آیا ویچ کینگ در اون لحظه برای همیشه نابود شد؟

از اونجا که ویچ کینگ ذاتا انسان بود و فقظ بر اثر نیروی حلقه به دنیای سایه ها سقوط کرده بود فکر می کنم پس از مرگ همون سرنوشت انسان ها در انتظارش باشه یعنی روحش ابتدا به تالار ماندوس می ره و پس از مدتی به جایی می ره که فقط ارو می دونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این سوال جواب قطعی نداره. توی کتاب بازگشت شاه تالکین بعد از کشته شدن ویچ-کینگ میگه صدای ویچ-کینگ هرگز بار دیگر در آن دوران این جهان شنیده نشد. (never heard again in that age of this world)

از این متن هم میشه این نتیجه رو گرفت که اون جهان رو ترک کرده و دیگه بر نمیگرده اما از طرفی میشه این احتمال رو داد که در دورانهای بعدی برگرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

ببخشید توی فیلم اولش جایی که ایزیلدور انگشت سارون رو می بره چهار تاش کنده می شه ولی من بعضی جاها خوندم یه انگشت آخه چه طوری یه انگشتش کنده بشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

در واقع فقط یه انگشت سائرون کنده میشه ، اما خب تو فیلم برای راحتتر کردن و جذاب کردن کار همه انگشت ها رو قطع کردن . این که چطور یه انگشت کنده شده احتمالا به خاطر اینه که در واقعا ایزیلدور مثل فیلم به شکل تصادفی سائرون رو شکست نمیده و فکر میکنم باهاش مبارزه میکنه و شکستش میده و سپس حلقه رو ازش می گیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...