رفتن به مطلب
pirooz

سوالات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Tulkas Astaldo

بله دروازه سياه توسط مردم نومه نور ساخته شد بعد از نبرد آخرين اتحاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

ولي من يه جا خوندم دروازه ي سياهو خود سائورون ساخته و قبل از نبرد آخرين اتحاد... البته درست يادم نيست...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
بله دروازه سياه توسط مردم نومه نور ساخته شد بعد از نبرد آخرين اتحاد

اونا نارخوست و کارخوست رو ساختن

اینجا هم نوشته شاید ساخت گوندور بوده

http://www.glyphweb.com/arda/m/morannon.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب اولا كه گوندوري ها رو نومه نوري به حساب آوردم!

دوما با توجه به محاصره هفت ساله باراد دور،قبل از اون يا مورانون وجود نداشته يا تخريب شده بوده،پس طبيعتا با توجه به اينكه در حديث نبرد هاي قدرت اومده،(و همنطور در افسانه هاي ناتمام)ميشه گفت كه نومه نوري ها اون رو براي نگهباني از موردور ساختن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
خب اولا كه گوندوري ها رو نومه نوري به حساب آوردم!

دوما با توجه به محاصره هفت ساله باراد دور،قبل از اون يا مورانون وجود نداشته يا تخريب شده بوده،پس طبيعتا با توجه به اينكه در حديث نبرد هاي قدرت اومده،(و همنطور در افسانه هاي ناتمام)ميشه گفت كه نومه نوري ها اون رو براي نگهباني از موردور ساختن

تسلیم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord of the ring - Sauron

کلمه ی گابلین که در کتاب هابیت نام برده شده معادل اورک ما بوده

اگه دقت کنین شمشیر اورک ریست به شکافنده ی گابلین ترجمه شده ( اما توی کتاب های دیگه شکافنده ی اورک هست )

اتفاقا من فکر می کنم منظورش همون گابلین ها باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

حالا به نظرتون چه چیزی میتونه دروازه سیاه رو بشکونه ؟

اگه بازم ارتشی پیدا پیدا بشه که به اونها حمله کنه و سائرون به فرض بترسه در رو باز نکنه کل ارتش میخواد با نردبون بره بالا با نردبون هم بیاد پایین ؟؟؟؟؟!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
rider
ارتش میخواد با نردبون بره بالا با نردبون هم بیاد پایین ؟؟؟؟؟!!!!!!

وقتی یه عده تونستن از دروازه برن بالا خوب اون ترولا رو مجبور میکنن بازش کنه دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

"The Black Gate was made by Sauron sometime after he chose Mordor as his realm in 1000 of the Second Age. In 3434, the War of the Last Alliance began with the Battle of Dagorlad on the plain in front of the Black Gate. The Men and Elves of the Last Alliance defeated Sauron's forces and assaulted the Black Gate."

كش رفته شده از: http://www.tuckborough.net/otherbuildin ... Black-Gate

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

هر چند اعتبار اين سايت اندازه فرهنگ نامه نيست ولي خب...ميشود آن را قبول نمود!هر چند كه هنوز هم ميتوان گفت كه در مورد مورانون جايي به طور خاص صحبت نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

یه سوال .برام جالب بود بدونم تو آردا یا ائا (درسته ؟) شیطان وجود داره ؟شیطان همون سائرون و ملکور هستن ؟(فکر نکنم ؟)

یکی دیگه هم الان به ذهنم رسید .

گاندالف چه دینی یه دورف ها داره ؟منظور سارامون از اینکه به گاندالف میگه :مگه به دورف ها قول ندادی بری کمکشون و... چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اتفاقا من فکر می کنم منظورش همون گابلین ها باشه

به هیچ عنوان

شما اورک رو گابلین ترجمه می کنی ؟؟

هر چند اعتبار اين سايت اندازه فرهنگ نامه نيست ولي خب...ميشود آن را قبول نمود!هر چند كه هنوز هم ميتوان گفت كه در مورد مورانون جايي به طور خاص صحبت نشده

دقیقا

یه سوال .برام جالب بود بدونم تو آردا یا ائا (درسته ؟) شیطان وجود داره ؟شیطان همون سائرون و ملکور هستن ؟(فکر نکنم ؟)

منظور شما از شیطان چیه ؟؟

اگه منظورتون نیروی شر هست که خیلی هستن که سردسته ی اونا ملکور، مهین ترین والار هست

سائورون یکی از زیر دستان ملکور بود ( والامقام ترین نبود )

گاندالف چه دینی یه دورف ها داره ؟منظور سارامون از اینکه به گاندالف میگه :مگه به دورف ها قول ندادی بری کمکشون و... چیه ؟

نمیدونم :D

در ضمن کی سارومان همچین چیزی رو به گندالف گفت ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

تو نسخه ESS وقتی سارامون بالای اورتاک وایساده با گاندالف داره حرف میزنه میگه .

اینم کاملش :

تومگه به کوتوله ها قول نداده بودی که قبل از رفتن به کوه نابودی نجاتشون میدی ؟ با این کارت فقط اونهارو در مسیر مرگ قرار دادی .(قسمت سوم .1:48:23)

بعدش گیملی میپره تو حرفشو و...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

هزار بار

به حرف فیلم گوش نکن :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

مهندس منم سوالم در مورده فیلمه .(عنوان تایپیکو بخون :D )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
مهندس منم سوالم در مورده فیلمه .(عنوان تایپیکو بخون :D )

خب دوست عزیز

وقتی اطلاعاتی موجود نیست در کتاب

بلطبع کسی نمیدونه چرا :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینم کاملش :

تومگه به کوتوله ها قول نداده بودی که قبل از رفتن به کوه نابودی نجاتشون میدی ؟ با این کارت فقط اونهارو در مسیر مرگ قرار دادی .(قسمت سوم .1:48:23)

بعدش گیملی میپره تو حرفشو و...

دقیق یادم نیست فکر کنم اشتباه ترجمه باشه که هابیت رو کوتوله ترجمه کرده! باید برم اون قسمت فیلم رو ببینم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

قطعا ايراد دوبله هست.من تقريبا اون صحنه رو يادمه.

سارومان از لغت هابيت استفاده نميكنه،واژه گوندوريشو ميگه:هافلينگ.و احتمال داره اينو اشتباه ترجمه كرده باشن.

ميگه كه:"به من بگو،گاندالف خاكستري،چه جمله آرامشبخشي به دو تا هافلينگ گفتي وقتي كه داشتي به سوي مرگ،روانه اشون ميكردي"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

مرسی ........... :D تولکاس جان یه طرح بریز یه دکمه تشکر بزار .من با phpbb سایت زدم .فکر نکنم کاری داشته باشه باید تو تنظیماتش یه چرخی بزنی . :D

ممنون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

دوست عزیز پیروز در مورد لیست کامل کتاب های تالکین باید بگم که به جز اونهایی که تورین تورامبار عزیز بیان کردند کتاب های دیگه ای مثل کتاب دو جلدی هابیت ,کتاب چهار جلدی تاریخ ارباب حلقه ها ,کتاب کم حجم اخرین اواز بیلبو ,کتاب میرود راه پیوسته تا ان سو وکتاب ضمائم ارباب حلقه ها که در اخر باز گشت پادشاه اومده وخودش کتاب جداگانه ای محسوب میشه هم وجود داره که باید به این لیست اضافه بشه. در ضمن باید بگم که به جز این ها تالکین کتاب های دیگه ای مثل افسانه زیگورد وگوردون که تازه چاپ شده ودرباره اسطوره های المانی واقوام ژرمن هست ,وهمینطور کتاب های افسانه هایی از عرصه خطرناک,خواننده تالکین, تالکین درباره تالکین,مجموعه مقالات درباره افسانه بیوولف و.....هم وجود داره .باید اشاره کنم که کتاب های مختلف تالکین در نسخه های مختلفی چاپ شده به خصوص داستان های کوتاهش,مثلا کتاب ماجراهای تام بامبادیل یه نسخه معروفی داره که که چاپ سال 1962هستش ,در این نسخه 16داستان به نظم وجود داره که تنها دو تاش مربوط به تام بامبادیل هست ولی نسخه های دیگه ای هم وجود داره که تو سال های مختلف چاپ شده وداستان تام بامبادیل به همراه داستان های برگ اثر نیگل و کشاورز گیلز از دهکده هم یکجا چاپ شده .اگر لیست کامل کتاب های تالکین رو می خوای دعوت می کنم از مبحث کتاب های تالکین در بخش کتاب خانه های اردا دیدن کنی تا با لیست کامل کتاب های تالکین اشنا بشی. با تشکر الندیل پادشاه انسان ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

اما در مورد اون سوالت که کدوم کتاب سیلماریلیون بهتره برای خرید شما ,باید بگم من خودم ارشیو کامل کتاب های ترجمه شده تالکین رو دارم.هم ترجمه اقای علیزاده از سیلماریلیون رو دارم وهم ترجمه خانم واثقی پناه . اما در مورد اینکه کدومش بهتره باید بگم ترجمه اقای علیزاده بهتر ومعتبر تره , ولی هر کدوم ارزش خودشون رو دارن. ترجمه خانم واثقی پناه با در نظر گرفتن تمام نقد هایی که بهش وارده باز هم میشه گفت ترجمه اش در سطح خوبی انجام شده ,من معتقدم نباید در مورد همه چیز یکجانبه نظر داد بلاخره خانم واثقی پناه هم برای ترجمشون زخمت کشید ند و ترجمه قابل قبولی هم ارائه دادند بنابراین ترجمه ایشون هم ارزش خوندن داره. در مقابل ترجمه هایی مثل ترجمه اقای فرهاد سیدلو از فرزندان هورین ,ترجمه خانم واثقی پناه خیلی ارزشش بالا تره ,البته قصد توهین به هیچ نویسنده ومترجمی رو ندارم هر کسی سبک خودش رو داره اما خودمونیم ترجمه اقای سیدلو اشکالات زیادی داره و ترجمه ضعیفی هست.اما اگه می خوای نزدیک به نثر خود تالکین سیلماریلیون رو بخونی ترجمه اقای علیزاده بهتره.با تشکر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
emijunker

با عرض سلام

چندين ساله كه اين سوال توي ذهنم مونده ولي نميدونستم از كي بپرسم

سوالم اينه كه : توي بازگشت پادشاه اون ارواحي كه اراگورن مجبورشون كرد به جنگ بيان چطوري كشته ميشدن؟ منظورم اينه كه فقط ارواح براي جنگ كافي بودن ديگه نيازي به سپاه انسان ها نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون ارواح كشته نميشدن، اما انسانها نميتونستن روي اونها حساب كنن، هيچ كس زنده از گذرگاه مردگان بيرون نيومده بود چون مردگان به عهدي كه با ايسيدور بسته بون خيانت كردن و ايسيلدور اونا رو نفرين كرد و تنها وارث ايسيلدور ميتونست اونا رو از اين نفرين خلاص كنه. مردم گوندور كه اطلاعي از وجود وارث ايسيلدور نداشتن و نميدونستن كه رفته تا ارواح رو جمع بكنه بنابراين خودشون بايد ميجنگيدن.

بعد از جنگ هم آراگورن طبق پيمان بايد اونا رو آزاد ميكرد و نميتونست ازشون در جنگ مقابل دروازه سياه استفاده كنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
emijunker

ممنون از پاسختون ولي من به جواب سوالم نرسيدم شايد منظورم رو خوب بيان نكردم بزاريد يه مقدار شفاف سازي كنم .ارواحي كه اراگورن ازادشون كرد ميتونستن بكشن ولي كشته نميشدن و با توجه به تعداد فراوان ارواح ديگه جنگ يه جنگ نا برابر و بدون هيجان بود چون نتيجش كاملا مشخص بود و اين موضوع باعث ميشه سطح فيلم و داستان پايين بياد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

سطح فیلم پایین نمی یاد! چون ارواح که از همون اول وارد جنگ نشدن! آخرای جنگ که هیچ امیدی نبود اومدن. اگه این نابرابری باشه! اینکه سپاه شر تعدادشون خیلی بیشتز از خیر بود هم نابرابریه! این به اون در! :دی

ویرایش شده در توسط narich

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...