رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجی: دوست داشتید جای کدام والا باشید؟

Recommended Posts

اله ماکیل

بله. گفتم. والـار وظیفشون آباد نگه داشتن آردا بود حالـا یکیشون میاد و قصد خرابکاری داره. یعنی خلـاف جهت آب میخواد شنا کنه. باید کنار بره و خارج بشه از تیم تا کار بقیه مختل نشه. باید اخراج بشه. پس اومدن و ستاره شو از روی سینه اش برداشتن.

ج.پ.ن: خب اون لحظه ذهنم این مثالو آورد.مکانیکی خیلی جذابه که!

نه نه، من منظورم این نبود که والایی هست که از اون جریان بیرون گذاشته شده. منظورم این بود که اصلا والا به حساب نمیاد. ماهیتا والا نیست، شعله ی زوال ناپذیر رو دیگه نداره. از جنس اندیشه ی ارو نیست.

ج.ج.پ.ن: ملکور انبردست و تایلیور به دست، باید جالب باشه. :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

نه نه، من منظورم این نبود که والایی هست که از اون جریان بیرون گذاشته شده. منظورم این بود که اصلا والا به حساب نمیاد. ماهیتا والا نیست، شعله ی زوال ناپذیر رو دیگه نداره. از جنس اندیشه ی ارو نیست.

ج.ج.پ.ن: ملکور انبردست و تایلیور به دست، باید جالب باشه. :دی

نه من فکر نمیکنم شعله رو نداشته باشه. چطور ممکنه وجودش زنده باشه اما بدون شعله؟! این امکان نداره. ما یه پوچی داریم و یه شعله ی زوال ناپذیر که همون هستی ـه. وجود ـه.

ایلوواتار شخصا (به فرضی که شخص باشه) اظهار داشته که حتا دگرگون شدن آهنگ به رغم میل من هم خارج از اراده ام نیست. پس ملکور گرچه همسوی اندیشه ی ارو نیست اما داخل اندیشه هست. ایلوواتار یه بار اندیشه کرد و خلق کرد. و این ثبت شده دیگه. نمیتونه اینجور باشه که از اندیشه برداشته بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

نمی دونم اسپم محسوب می شه یا نه اما خب سوال دیگه :دی

پس ایشون اگه والار محسوب نشن چی محسوب خواهند شد :دی

کتاب میگه حساب نمیشه، پس حساب نمیشه :وی

مثال مکانیک مثال خوبی بود اما اگه قبولش نداری دقیق ترش اینه که والار به اون دسته از آینور میگن که از باقی آینور اومده در آردا قوی تر بودن و در شکل دادن مکاشفه ای که ایلوواتار براشون باز کرده بود در حال سعی و تلاش بودن؛ این والار بودن فقط یه اسمه (تقریبا بدون ارزش خاص) و نه یه نسل یا نژاد متفاوت، همه ی اون ها (چه ملکور، چه مانوه، چه آری‌ین چه سائورون) آینو هستن

خب شاید منظور الوه اینه که چون مورگوث باگلیر وقتی از طرف آرو طرد شده، از اون به بعد والار محسوب نمیشه...

منظور شخص من که نبود در واقع :دیــ توی سیلماریلیون ذکر شده موگوت به خاطر کارهاش دیگه از زمره ی والار به حساب نمیاد، البته ربط خاصی به ارو نداره به نظر من

شعله ی زوال ناپذیر رو دیگه نداره. از جنس اندیشه ی ارو نیست.

هیچکدوم از آفریده های ارو آتش زوال ناپذیر رو ندارن، اما همه ی آفریده ها جزئی از اندیشه ی ارو هستن برای آفرینش، حالا این اندیشه میتونه تصویری زیبا داشته باشه، میتونه تصویری زشت. توی کتاب ارو میگه که آتش زوال ناپذیر با منه و اگه اراده ی اون نباشه، هیچ چیزی شکل نمیگیره. مثلا دورف ها رو درسته آئوله درست کرد، اما این آتش زوال ناپذیر همراه ایلوواتار بود که به ساخته های دست آئوله جان داد. چطور بگم، یعنی هر خلقتی (مثلا کوه) بخواد شکل بگیره، یکی از والار اراده میکنه و قدرتش رو به کار میگیره اما نیروی اصلیش رو ایلوواتار داره تامین میکنه و از خودِ والار نیست این نیرو. اگه شعله ی زوال ناپذیر پیش هریک از والار بود، ملکور حتی یک لخظه درنگ نمیکرد و به دنبالش میرفت، چیزی که همیشه براش عطش داشت... + حتی ملکور هم در ابتدا قادر به خلقت بود (قادر به خلفت بودن رو هم معنی قادر مطلق بودن در نظر نگیرید، این قدرت های والار محدودیت هایی هم داشت) و بعد از کارهاش و زمینی شدنش رفته رفته این ارتباط رو از دست داد و قدرتش از بین رفت

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

منظور منم این نبود که شعله دست تمام مخلوقات هست. منظورم این بود که توی هستیه تمام موجودات این شعله گنجونده شده. اما این به معنی داشتن اراده بر اون نیست. این مثل دَم ارو میمونه بر پیکر بی جان آفریده هاش که بهشون جان داد.

شعله ی زوال ناپذیر در اختیار ارو هست و به قول خودش فقط نزد اون هست که پخشش کرده توی آفریده هاش. اما سر طناب دست خودشه! کنترلش دست خودشه.

من یه مثال دیگه بزنم[-(:

مثل کدبانویی که داره با کاموا کلـاه می بافه. دیگه تا تهش برین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ريوندل

حتما مانوه

چون كلا عاشق قدرت دوست دارم در أوج باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لارتن کرپسلی

اولمو

چون همیشه به صورت تنها بوده و کمتر تو جلسات شرکت میکرده و زمانی هم تو انها شرکت میکرده که واقعا مهم باشن و وقتی که تمامی والار افرینندگان ارو رو ترک کردند او مراقب اونها بود و از همه مهم تر اینکه او بود که به تورگون و فینرود پیغام داد که برای روزی که اهریمن برگرده اماده شوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

اورومه چون همیشه در گشت و گذار در سرزمین میانه بوده و دشمنان از اون فراری بودن و اولین بار الف ها رو دید و اون ها رو به والینور برد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Anna

من به ماندوس رای میدم. و دلیلم را از توضیحی که توی کتاب سیلماریلیون آمده میگم:

نامو (ماندوس)، برادر بزرگتر، در ماندوس اقامت دارد، که درمغرب والینور قرار دارد. او نگهبان سرای مردگان است، و فراخواننده ارواح و جان های کشته شدگان.

او هیچ چیزی را فراموش نمی کند. و تمام چیزها و موجوداتی را که قرار است به وجود آیند می داند، البته به جز آنهایی که تحت اراده ایلوواتار قرار دارند.

از والاها او حکم دهنده است اما حکم ها و قضاوت های خود را تنها در برابر مانوی اعلام می کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

بین والار، اولمو به همون دلایلی که گفتن دوست داشتنی ترینه.

ولی اگه قرار بود جای یکیشون باشم، آئوله ی صانع رو انتخاب می کردم. نماد تکنولوژیه از نظر من و همراهیش با یاوانا به معنی همسازی تکنولوژیه با نیروهای طبیعت، علی رغم تمام تفاوت ها و اختلاف نظراشون.

ضمن اینکه یه نژادم واسه خودش ساخت و با مظلوم نمایی مجوزش رو از ارو گرفت. :-? کاری که ملکور با اون همه ادعا نتونست بکنه. @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

میخواستم بگم ملکور بعدش پشیمون شدم. چون همش حرص میخورد و هر وقت هم که والار میخواستن اورومه و تولکاس رو میفرستادن و غل و زنجیرش میکردن. دیدم فایده ای نداره حتی اگه آهنگ بزرگ ایلوواتار هم باشم. پس از بین والار دوست داشتم قدرتمند ترینشان میبودم پس مانوه رو انتخاب میکنم. @};-

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

بی شک اولین انتخابم ماندوسه ;)

این مرموز بودنش وقار خاصی بهش داده.جوری ک بنظر میاز از مانوه هم قدرتمندتره.

بعدش نسا و یاوانا

بعدش آئوله و ارومه و اولمو و مانوه و تولکاس :D (بیشتر تولکاس و ارومه و آئوله)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*legolas *

من واردا رو خیلی دوست دارم چون همسر قدرت مند ترین والار هست و بخصوص برای این که بانوی ستارگان هست بعدشم یاوانا رو دوست دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

یعنی قبلا توی این تاپیک نظر ندادم؟ :-?

خیلی دوست دارم جای استه بودم.شفابخش زخم ها و خستگی ها. زیباست مرهم گذاشتن بر زخم ها و آسیب های آردا (چه رمانتیک شد :|)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain

آئوله.میدونید ازش همه اوقات یه موجود مظلۊم‌میبینم که دوست داره موجودات خودش رو خلق کنه اما نمیتونه برا همین همش غصه میخوره.اما در کل بخاطر تاثیرش در سرزمین میانه خیلی خوشم میاد.چون سائورون اول شاگردش بوده و ساختن حلقه هارو یادش داده و همینطور سارومان رو تربیت کرده.به همین دلایل عاشقشمممم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لوتین.

من انتخاب اولم ماندوس خیلی پر ابهته از اینده گذشته و حال خبر داره ارامه و در عین حال به نظر من ترسناکترین والاست و در عین حال دلرحم (رحمی که به لوتین و برن کرد) در کل ماندوسو خیلی دوست دارم:x
دومین انتخابم وارداست بانوی ستارگان بی هیچ دلیل خاصی خوشم میاد ازش:D
سومین انتخابم ارومه قدرتمند و پر ابهت کلاسش خیلی بالاست :D
اخرین انتخابمم یاواناست بانوی رستنی ها از نظر من از همه والار و والیر مظلومتره چون تمامیه مجودات کارهاش و تباه و ضایع میکنن درختانشو قطع میکنن رستنیهاشو نابود میکنن.... کلا خیلی مظلومه دلم میسزوه واسش :-S
از بقیشونم زیاد خوشم نمیاد ولی در کل همه والار و والیر در حق سرزمین میانه چه الف ها چه انسانها کوتاهی زیاد کردند ;;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اورک موریا

آئوله چون سازنده س‌به روحیه ی من می خوره و نژاد عالی دورف رو خلق کرد (جسمشونو) و بعدشم یاوانا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...