رفتن به مطلب
تالکین

زبان های سرزمین میانه

Recommended Posts

الدا

به نظر من زبان هاي زيادي توي سرزمين ميانه وجود داشته ولي استاد تالكين خيلي كم بهشون اشاره كرده

از جمله از اين زبان ها ميشه به دو گونه گويش الدار(كوئنيا و سيندار) و چندين گونه گويش قوم انيس ها(زبان مردمان نومنور؛مردمان جنوب و مردمان شرق؛زبان روهيريم ها كه نشاّت گرفته از گويش مردمان شمال رووانيون بود و زبان مشترك؛و زبان هايي فراموش شده مانند گويش مردمان جنگلي و....) و زبان منحصر به فرد و نسبتا خشن دورف ها(خزدول) و زبان انت ها و چندين گونه زبان اورك ها و گابلين ها و زبان سياه خادمان برج تاريك و برخي زبان ها و گويش هاي كه هم من به ياد نميي آورم و هم اشاره ي در كناب ها به آن ها نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بله زبانهای زیادی در سرزمین میانه وجود داشته. لیست این زبانها در این مقاله سایت هست:

https://arda.ir/languages

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

و يه چيز ديگه بچه ها-تورين سپر بلوط وارث تراين؛ شاه زير كوه توي عمليات نفوز بيلبو بگينز به تالار اسماگ توي يكي از مرحله هاي كمپينگ روي دامنه هاي تنها كوه از زبان صحبت ميكنه كه خاص مردمان خودشون بود و با اون زبون دورف ها ميتونستن با بعضي از پرنده ها ارتباط برقرار كنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

من کمی اطلاعات درباره ی زبان الف ها کسب کردم برای شما قرار دادم امیدوارم خوشتون بیاد.

در تاریخ سرزمین میانه زبان الف‌ها با مهاجرت دسته‌ای از آنها به آمان از هم جدا شد. دسته‌ای به آمان رفتند و دسته‌ای جا ماندند و این منشا جدایی کوئنیایی و سینداری از هم شد.

البته این برداشت هم هست که جدایی زبان‌ها به خاطر دور شدن قلب سخنرانان آن‌ها از یکدیگر است، مثلا رهبر الف‌های خاکستری سیندار (الوه سینگلو) تنفر شدیدی نسبت به خاندان فیانور به‌خاطر کردارشان داشت و اجازه نمی‌داد زبان آنها در سرزمینش استفاده شود. همچنین زبان نولدوری نیز طی سالیان به‌خاطر غرور و حماقت خودشان تغییراتی درش ایجاد شد.

اختراع زبان در تاریخ سرزمین‌میانه به رومیل نسبت داده شده است، کسی که برای اولین بار الفبا را اختراع کرد: ساراتی (به معنای «حروف»). فیانور بعدها این خط را پیشرفت داد و به تنگوار توسعه بخشید و توسط نولدور به سرزمین‌میانه آورده شد و بعد از آن همیشه استفاده می‌شد. درون دوریاتی جدا از رومیل و فیانور خط رونی سیرف را ابداع کرد. این خط فقط برای کتیبه‌ها استفاده می‌شد در غیر ایتصورت از خط تنگوار استفاده می‌شد مگر در بین دورف‌ ها.فکر کنم منشا زبان کوئنیایی و سینداری در گذشته یکی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

به 3DMahdi:چه جوری می شه زبان های سرزمین میانه را یاد گرفت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

به 3DMahdi:چه جوری می شه زبان های سرزمین میانه را یاد گرفت؟

می تونید تواین تاپیک مطالب مفیدی پیدا کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

می تونید تواین تاپیک مطالب مفیدی پیدا کنید.

این کجا بود که من ندیدم. ازتون ممنونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبزبرگ

زبان رون و مهتابی که توی کتاب هابیت ازش حرف زده شده.واقعا چیست؟

مطلبی برای یادگیری این زبان ها وجود دارد؟

این زبان برای دورف های دورینه یا زبانی ............

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

زبان رون و مهتابی که توی کتاب هابیت ازش حرف زده شده.واقعا چیست؟

مطلبی برای یادگیری این زبان ها وجود دارد؟

این زبان برای دورف های دورینه یا زبانی ............

این ها بهتره بهشون نگیم زبان؛ حروف رونی یک نوع سیستم نوشتاری قدیمی در اروپا توسط آنگلو-ساکسون ها و اقوام نورث استفاده میشده و تالکین برای کتاب هابیت ازشون استفاده کرده چون هنوز زبان های ساخت خودش کامل نبودن (یا وجود نداشتن، دقیق نمیدونم)

اما در مورد حروف مهتابی، اونا چیز خاصی نیستن، همون حروف معمولی (حالا هر زبانی) که توسط ماده ای خاص (ایتیلدین) از میتریل به دست میاد نوشته میشدن و زیر نور ماه و ستارگان خودشون رو نشون میدادن

اما برای یادگیری زبان ها چندین تاپیک موجوده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

الفبای رونی توسط رومیل اختراع شد و تا زمانی که فئانور حروف تنگوار رو اختراع کرد همه نژادها از این الفبا استفاده میکردن. بعد از اختراع حروف فئانوری، نولدور از این حروف جدید استفاده کردن اما الفهای تینگول و دورفها همچنان از حروف رونی استفاده کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

آقاجان،ما تو زبان و قواعد عربی موندیم.رونی و الفی رو دیگه چیکار کنیم؟!!!:دی

حالا جدا از شوخی،هارادریم ها به چه زبانی صحبت میکردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

دیکشنری فارسی به الفی موجوده؟؟

نخندید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

دیکشنری فارسی به الفی موجوده؟؟

نخندید

:-bd ...

نه اما چكيده هايي ازش وجود داره كه كلمات پر كاربرد رو شامل ميشه.

اصلا بيا يكي تاليف كنيم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...