رفتن به مطلب

Recommended Posts

baggins

تنها گزینه ای که میشه مدنظر گرفت اینه که گندالف دنبال نقشه ترور بوده {دوستان باخبر شدن گندالف از این نقشه رو نمیدونم، یه نفر توضیح بده} همون نقشه ای که راه مخفی کوهی که اسماگ اونو تصاحب کرده توش کشیده شده بود. سارون، تراین رو که پدر تورین سر بلوط باشه دستگیر میکنه {هدفشم گرفتن حلقه قدرت تراین بوده و با نقشه و کلید که همراه تراین بود کاری نداشت} و تو دول گولدور زندانی میکنه.

گندالف برای آزاد کردن تراین به دول گولدور میره؛ احتمالا "تأکید" احتمالا کسی که باهاش مبارزه میکنه نگهبان تراین یا خود تراین.

از دوستانی که اطلاعات کاملتری دارن کمک کنند. اگه اشتباهاتی داشتم عذر. ممنون

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برای اینکه ببینید در 10 دقیقه فیلم هابیت چه چیزی وجود داره به خبری که تو سایت گذاشتم برید :):

https://arda.ir/10...otage-cinemacon

دو ساعت طول کشید تا بنویسمش!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

برای اینکه ببینید در 10 دقیقه فیلم هابیت چه چیزی وجود داره به خبری که تو سایت گذاشتم برید :):

مهدی جان اگه یه بار اینجا رو خوندی بودی نصف اون رو نیاز نبود بنویسی:

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1187&view=findpost&p=21591

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مهدی جان اگه یه بار اینجا رو خوندی بودی نصف اون رو نیاز نبود بنویسی:

https://arda.ir/forum...indpost&p=21591

من مشترک خبرنامه نارنجی هستم و هر روز صبح خبرهاش رو میخونم. اینم همونجا دیدم و بعد رفتم خبر اصلی رو پیدا کردم. نمیخواستم نگارش دوتا بشه و به همین خاطر کلش رو خودم ترجمه کردم.

اون موقع که تو فروم گذاشتی ترجمه رو تموم کرده بوددم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در بین نقشهای فیلم هابیت یکی هست به نام تائوریل که نقششو Evangeline Lilly بازی میکن کسی می دونه این کیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تائوریل در کتاب وجود نداره و یک شخصیت ساختگی برای فیلم هست. تنها چیزی که میدونیم اینه که از الفهای میرک وود هست. توی خبر بالا هم در موردش یه بخش کوتاه هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون
ارسال شده در (ویرایش شده)

این ده دقیقه نباید تبلیغش باشه! یک لینکش رو بزار تا ببینم چی بوده این ده دقیقه؟!

فیلم هابیت که آذر ماه میاد ایران! این صحنه هایی رو که نوشته بودی داره؟ یعنی مثلا صحنه ی شورای سفید با حضور گادریل و ارلاند و ساومان و گاندلف دربار ی تیغ ملگولی و دیگر صحنه هایی رو که نوشته بودی داره؟!

نسخه ای رو که ما به صورت دوبله در آذر ماه خریداری می کنیم! سه بعدی هست؟

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

این دوست ما با شیوه ی نگارشی عجیبش به یه نکته ای اشاره کرد. :) دوستان، چقدر احتمال میدید که بتونیم نسخه ی 3D رو داشته باشیم؟ منظورم اینه که یه نسخه ی تمیزش رو بشه به طریقی از جایی تهیه کرد نه یه نسخه ی پرده ای ببینیم که همیشه هم وسطش یکی سرفه می کنه و زیاد گلاب به روتون میره ;) یا نوزادشون رو هم آوردن که از بچگی با تالکین آشنا بشه! :) خلاصه اش، فکر می کنین با چه مدت زمانی نسبت به اکران سینمایی بشه یه نسخه ی تمیز از فیلم داشت؟ :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

البته این نوشته و نگارش جناب مونت یکی از شاهکارهای دنیای آردا بود :) که همه چی داشت.

مطمئنا دیدن فیلم با بهترین کیفیت و توی بهترین دیسک بلو ری هم حتی ذره ای از جذابیت دیدن فیلم تو سالن سینما اونم توی سینماهای آمریکا رو نداره.

ولی بدون شک تلویزیون هابیت رو هم مثل لوتر خریداری خواهد کرد ،و من منتظر هنرمندی دوبلورهای عزیزمان هستم که بازم شاهکار کنند.

نسخه های اورجینال و کامل dvd و بلو ری یکی دو سال بعد به بازار خواهند اومد،زمانی که اکران جهانی هابیت تموم شده باشه.

و ما باید با نسخه های گرفته شده از پرده و تلویزیون ایران تا دو سال عادت کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

تائوریل در کتاب وجود نداره و یک شخصیت ساختگی برای فیلم هست. تنها چیزی که میدونیم اینه که از الفهای میرک وود هست. توی خبر بالا هم در موردش یه بخش کوتاه هست.

در بسیاری از فیلمهایی که بر اساس کتاب ساخته می شن فیلنامه نویس برای تکمیل سیر روایی داستان و افزودن جنبه های دراماتیک حذف و اضافه های در متن اصلی انجام می ده اما به نظر من آثار تالکین به ویژه لوتر و هابیت نیازی به این کار ندارند و روایت کاملی دارند می خواستم بدونم این تغییراتی که در فیلم لوتر و حالا هابیت داده شده با هماهنگی بنیاد تالکین انجام می شه یا کمپانی نیولاین بر اساس حق امتیازی که داره اجازه هر گونه تغییری رو داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

حالا چرا این ده دقیقه ناقصو واسه روزنامه نگارا گذاشتن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در بسیاری از فیلمهایی که بر اساس کتاب ساخته می شن فیلنامه نویس برای تکمیل سیر روایی داستان و افزودن جنبه های دراماتیک حذف و اضافه های در متن اصلی انجام می ده اما به نظر من آثار تالکین به ویژه لوتر و هابیت نیازی به این کار ندارند و روایت کاملی دارند می خواستم بدونم این تغییراتی که در فیلم لوتر و حالا هابیت داده شده با هماهنگی بنیاد تالکین انجام می شه یا کمپانی نیولاین بر اساس حق امتیازی که داره اجازه هر گونه تغییری رو داره؟

نه اين كار بدون هماهنگي با بنياد تالكين انجام شده. طبق اون حق امتياز كمپاني ميتونه اين تغييرات و ايجاد بكنه.

البته قبلا پيتر جكسون گفته بود كه تائوريل رابطه عاطفي با لگولاس نداره.

حالا چرا این ده دقیقه ناقصو واسه روزنامه نگارا گذاشتن؟

ميخواستن جو رو براي ورود اولين فيلم 48 فريمي آماده كنن. در واقع اين 10 دقيقه براي ديدن بازخورد روزنامه نگاران بود تا بر اساس اون فيلم رو منتشر كنن. چون بعضي ها از اين تكنولوژي خوششون نيومد كمپاني تصميم گرفت كه نسخه 24 فريم رو هم منتشر بكنه.

به مونت آو سائرون:

اين كليپ فقط به عده محدودي نشون داده شده و هيچ كس اونو در اختيار نداره تا تو اينترنت نشون بده. اين صحنه ها هم حتما توي فيلمي كه آذر ماه مياد هست.

به تضاد:

معمولا چند ماهي طول ميكشه تا نسخه خوب بياد. من يكي كه نميتونم صبر كنم تا با نسخه خوب ببينم و همون نسخه پرده اي رو ميبينم. براي اينكه از جو ايجاد شده توسط اين فيلم نهايت استفاده رو ببريم مجبورم در اولين فرصت ببينمش تا اولين جايي كه خبرهاي فيلم رو ميده آردا باشه.

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

منظور از نسخه پرده ای همون نسخه ی اکسدنته! یعنی همونی که صحنه های اضافه داره؟!

بابت سبک نگارشیم:

زمانی که می نوشتم متوجه این شیوه ی نگارش عجیب شدم! ولی دیگه حوصله نداشتم تغییرش بدم! این جور سبک نوشته ها خیلی ها نمی تونن بنویسن! هر یک میلیون سال یک بار توسط یک نفر اتفاق میفته که بتونه اینطوری بنویسه! :)

لطفا سوال بالام فراموش نشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه، نسخه پرده ای بی کیفیت ترین نسخه ممکن هست. همزمان با اکران فیلم یک نفر فیلم رو از روی پرده سینما فیلم رو با دوربین خودش ضبط میکنه. معمولا صدای فیلم خیلی بده، تصویر کیفیت نداره. کلی آدم از جلوی دوربین رد میشن، دوربین تکون میخوره و ... .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

خوب معلومه که هابیتی که تو آذرماه میاد، پرده ای نیست! ( با عصبانیت)

اون فیلم اورجینالشه که توسط به احتمال زیاد جوانه پویا دوبله میشه! ( با احساس دانایی زیاد)

خدایا چه فکرا می کنن بعضی ها! :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

اگر اینترنت ملی نشه من میتونم لینک ها رو مرتب براتون بذارم.

از کیفیت پرده ای تا دی وی ریپ دایویکس و بلوری ریپ(ریپر ها گانول و اسکورپ و شانیگ و ....) و بلوری فول!!!!!!

زمانش هم متغیره...خیلی از فیلم ها در عرض چند ماه نسخه بلوری فولش بیرون میاد ولی خب بعضی ها هم نه!

تا جایی که حافظه م یاری میکنه یه سایتی بود که زمان عرضه دقیق نسخه بلوری رو میداد ولی الان یادم نیست....اگه تونستم اسمشو یادم بیارم میذارم رو سایت!!!

در هر صورت اینکه نسخه بلوری یه فیلم کی میاد چیزیه که بصورت دقیق و از پیش تعیین شده ست!!!!

البته تا نسخه اکستند این فیلم بیاد فکر کنم یه سالی طول بکشه....بعید میدونم پیتر به این زودیا اجازه بده....اون تا حسابی کیسه هاشو پر نکنه بیخیال نمیشه:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

نسخه دی وی دی و بلوری هابیت به این زودی ها منتشر نمیشه. معمولا تا اسکار صبر میکنن که ببینن جایزه ای میگیرن یا نه. بعد نسخه بلوری و دی ودی دی منتشر میشه. با این حساب باید تا اسفند صبر کنیم. همونطور که تام گفت اکستندد هم که احتمالا یکسال طول بکشه.

ویرایش شده در توسط narich

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

معمولا وقتی فیلم داره اکران میشه یک نسخه دایوکس از فیلم که بی کیفیته میاد بیرون ، نمیدونم از کجا میارن ولی همیچین چیزی هست من خودم برای فیلم کینگ کنگ پیتر جکسون رو انیجوری دیدم ، حالا هابیت که مطمئنم یکنفر نمیتونه جلوی خودشو بگیره و بالاخره همون موقع اکران نسخه ناشناسش که از پرده بهتره میاد بیرون :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون نسخه هم از روی پرده تهیه شده. فرقش اینه که اینو خود سینما دار تهیه میکنه. یعنی وقتی سینما تعطیله و کسی توش نیست از روی پرده ضبط میکنه. صدا رو هم مستقیم به دوربین وصل میکنه. اینجوری صدا خوبه، کسی از جلوی دوربین رد نمیشه و صدای اضافه هم نیست. اما تصویر زیاد جالب نیست. معمولا این نسخه ها روسی یا آلمانی و یا اورپای شرقی هستن. من هری پاتر 7-2 و سه تفنگدار رو اینجوری دیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

اون نسخه هم از روی پرده تهیه شده. فرقش اینه که اینو خود سینما دار تهیه میکنه. یعنی وقتی سینما تعطیله و کسی توش نیست از روی پرده ضبط میکنه. صدا رو هم مستقیم به دوربین وصل میکنه. اینجوری صدا خوبه، کسی از جلوی دوربین رد نمیشه و صدای اضافه هم نیست. اما تصویر زیاد جالب نیست. معمولا این نسخه ها روسی یا آلمانی و یا اورپای شرقی هستن. من هری پاتر 7-2 و سه تفنگدار رو اینجوری دیدم.

آره همینو میگم ، من خیلی فیلم هارو که میخوام زود ببینم اینجوری میبینم ، خیلی از نسخه پرده که آدم رد میشه بهتره ، حیفه آدم بهترین فیلم دنیا " هابیت " رو پرده سینما ببینه

خوبه آدم ولین بار بره سینما 48 فریمه سه بعدی دالبی ببینه ، دهنم آب افتاد :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

دو سه ماهی میشه دیگه پشت صحنه هابیت نمیاد!نمیدونید چرا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

فکر کنم بخاطر اینه که دارن هابیت 2 رو فیلمبرداری میکنن ، خیلی جالب بود که ما هم پابپای فیلم هابیت میرفتیم جلو با پشت صحنه ها ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

از اونجایی که من کتاب هابیت رو بیشتر از بقیه آثار تالکین دوست دارم باید بگم که اگه این صحنه ها توی فیلم نباشه حسابی حالم گرفته میشه

اول : اینکه بیل بو باید جیب ویلیام رو بزنه و اون کیف هم باید حرف بزنه

دوم : باید غول های سنگی که سنگ پرتاب می کنند رو هم نشون بده به نظر من این خیلی مهمه

سوم : حتما باید صحنه آشیانه عقاب ها باشه

چهارم : مناظره بیل بو با اسماگ که دیگه خیلی خیلی مهمه !!! این نباشه انگار هیچ چیزی نداره فیلم

پنجم : اون جواهر آرکن رو هم باید نشون بدن !!! من خیلی توی کف شم

ششم : اونجایی که الف ها هی مهمونی میگیرند و هی ناپدید میشن هم باید باشه

هفتم : اون کلاغ سخنگو هم باید باشه

و در آخر بدون سائورون فیلم لطفی نداره

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

آیا همه پشت صحنه های فیلم هابیت زیر نویس فارسی داره ؟ چون من زیر نویس پشت صحنه شماره 4 و تریلر رو دانلود کردم اما بقیه رو ندارم .اگه زیر نویس داره میشه برای دانلود بذارین ؟ ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halfling

بالاخره تونستم بعد از مدتها کتاب هابیت را تمام کنم !!! ( به من میگن طرفدار تالکین !!!! ) کتاب یه قصه ماجراجویانه قشنگ و ترو تمیزه که واقعا ارزش فیلم شدن و بازی شدن را داره !

به نظر من نباید هیچ کدوم از قسمتای کتاب را تو فیلم حذف کنن و باید تمام ماجراهای کتاب به تصویر کشیده بشه البته با یک فیلمنامه خیلی قوی . فیلم از هر نظر کامله و من فقط نگران فیلمنامشم. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...