رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی فیلم

Recommended Posts

mgh47

با سلام ....

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگم اصلا یک فیلم با موسیقیش هست که معنا پیدا میکنه و به نظر من در زیبا شدن یک فیلم موسیقی وظیفه ی بسیار سنگینی رو بر عهده داره... شاید نظر شما اینه که با اینکار نسبت به هنر موسیقی کم لطفی میشه ... ولی این رو هم در نظر بگیرین همین که بیشترین و عمیق ترین معنا و مفهوم یک فیلم از طریق موسیقیش به بیننده منتقل میشه داره جایگاه والای موسیقی رو نه در سینما بلکه در تمامی عرصه ها میرسونه.

والا بنده که از موسیقی دفاع کردم،اگه پستهای بعدی من رو هم بخونید متوجه خواهید شد.در ضمن این جملتون دقیقا صحه بر صحبت منه(

اصلا یک فیلم با موسیقیش هست که معنا پیدا میکنه) و با اینکه تمامی دوستان دقیقا حرف منو میزنند منتها بایک روش دیگر، با این وجود حرف خود منو قبول ندارند اما دقیقا دارن حرفهای منو میزنند. :|

سپاس از پاسخ شما دوست عزیز. :D

ویرایش شده در توسط mgh47

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

اهنگ های

uruk hai

theoden king

nazgul

عاااالی بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

اهنگ های

uruk hai

theoden king

nazgul

عاااالی بودن

مخصوصا uruk hai با اون ریتم حماسی بلندش که اول موزیک شرو میشه.

آخرشم آهنگش استرسی میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

در خصوص بحثی که درباره ی موسیقی فیلم و جایگاهش در سینما مطرح شد من با نظر تور و فارازون موافقم. اما نظر ام هم به کلی قابل طرد نیست. فقط یه موضوع میمونه که باید دوستان مد نظر داشته باشن و اون هم "ژانر" فیلم هاست. اگه تعاریف رایج و تخصصی سینما رو در خصوص ژانر فیلم ها مدنظر قرار بدیم بحث به نتیجه ی خوبی منتهی میشه.

توی فیلم هایی که ژانر فانتزی دارن و اساس کارشون برداستان پردازی استواره (مثل ارباب حلقه ها)، فضای فیلم به ناچار و ناگزیر باید همراه با موسیقی باشه. چون (مثلا) دیالوگ ها یا لوکیشن ها یا به طورکلی جانمایه ی داستان آنچنان بار فلسفی و عمیقی نداره (فلسفی به معنای مدرن مد نظرم هست) که مخاطب رو آنچنان درگیر خودش بکنه که حواسش به این نره که فیلم موسیقی متن داره یا نه. به بیان بهتر داستان همون هست که میبینی؛ ساده، سیال و تاثیرگذار. طبیعتا در چنین فیلم هایی باید برای انتقال بهتر "هیجان" و حق مطلب "حماسه" رو ادا کردن نیاز به موسیقی داریم. کما اینکه حماسه ها و داستان ها و اساطیر، تقریبا در تمام ملل همراه با موسیقی (در اینجا به شعر میشه اشاره کرد که ابتدایی ترین وجه موسیقی، یعنی "ریتم" رو القا میکنه) بودن. همین سیر تاریخی نشون میده که برای انتقال بهتر مفاهیم چنین اقتباس های سینمایی سازنده به ناچار باید از موسیقی استفاده کنه و عدم استفاده، اتفاقا یه ضعف به حساب میاد.

در مقابل شاخه ای هست که حالا تحت عناوین زیادی مثل سینمای تجربی، مستقل و ... میشه ازش اسم برد. فیلم هایی که در این شاخه ساخته میشن، به دلیل درون مایه ای که دارن، گاهی (تاکید میکنم: گاهی) عدم استقاده از موسیقی درشون یه نقطه ی قوت بزرگ محسوب میشه. ساده ترین مثالش هم جدایی اصغر فرهادیه. مخاطب تو تیتراژ پایانی فیلم تازه یادش میفته که فیلم موسیقی نداشت. چون به قدری درگیر داستان و واکنش شخصیت ها بوده که اصلا حواسش به این چیزا نبود. "اینجا" نظر ام مصداق پیدا میکنه. این مثال رو در مورد بیشمار فیلمی که تو تاریخ سینما ساخته شده هم میشه زد.

اما تسری دادن این فرمول نسبت به فیلم هایی اقتباسی از آثار فانتزی و اساطیری (و همینطور بالعکس) به نطرم سالبه به انتفاع موضوعه. چرا که فیلم فانتزی به دنبال چیزی، و فیلم های شاخه ی دوم به دنبال چیز دیگه ای هستن.

ممنون.

ویرایش شده در توسط اله ماکیل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

سه قسمت فیلم واقعا موسیقی هاش زیباست

عبور الف های جنگلی در یاران حلقه از کنار فرودو و سام

لحظه ی سقوط گندالف در موریا

سرازیر شدن ارتش روهان به دشت پله نور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

با سلام

کسی لینک دانلود اهنگ میناس مورگولو داره؟

خیلی ممنون

ویرایش شده در توسط K I N G

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

علاوه بر اون ترک خلاصه ای که گیلدور معرفی کرد این نسخه کامل موسیقی اون قسمت از فیلمه:

https://arda.ir/downloads-archive/?did=330

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

مخصوصا uruk hai با اون ریتم حماسی بلندش که اول موزیک شرو میشه.

آخرشم آهنگش استرسی میشه.

من uruk har رو گذاشتم برای برای زنگ بیدار باشم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

سلام

بچه ها کسی نت اهنگ های ارباب حلقه ها رو برای ویولن رو داره؟

اگه کسی داره خواهشمندم سریع بگه چون واقعا نیاز دارم [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

سلام

متاسفانه خير :)

بنده به شخصه خيلي گشتم اما به غير از چند جايي كه پولي بود ديگه پيدا نشد

البته نت هاي پيانو بود كه يه زماني خواستم به نت ويلن بر گردونم كه كار سختي بود تا حدودي و .... ( احساس ليست بهم دست داده بود اون موقع )

اما خب گذشتم و اين كار هم جز كارهاي فراموش شده شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

سلام

به این آدرس برو و درخواست بده

http://ariyan21.mihanblog.com/post/261

تو گوگل زیاد هست پیدا میکنی :)

ویرایش شده در توسط ٌWitch king

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

به این آدرس برو و درخواست بده

http://ariyan21.mihanblog.com/post/261

تو گوگل زیاد هست پیدا میکنی :|

مرسی

این سایت رفتم و گفتم بهشون

گوگل رو هم ترکوندم :)

.

ولی متاسفانه پیدا نکردم [-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کریستوفر

با وجود اینکه این تاپیک درباره موسیقی و استاد شور هست ولی من تمام نظرات رو خودنم و متاسفانه کسی درباره انیا صحبتی نکرده بود. جدا از اینکه ایشون بهترین سولیست فولکلورجهانه نقش بسزایی هم تو موسیقی متن فیلم یاران حلقه داشت، حیفه که کسی درباره ایشون صحبتی نکرده [-(

ولی مطمئنم که قطعا هیچ کسی آهنگ های May it be و Aniron رو فراموش نکرده !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

با وجود اینکه این تاپیک درباره موسیقی و استاد شور هست ولی من تمام نظرات رو خودنم و متاسفانه کسی درباره انیا صحبتی نکرده بود. جدا از اینکه ایشون بهترین سولیست فولکلورجهانه نقش بسزایی هم تو موسیقی متن فیلم یاران حلقه داشت، حیفه که کسی درباره ایشون صحبتی نکرده [-(

ولی مطمئنم که قطعا هیچ کسی آهنگ های May it be و Aniron رو فراموش نکرده !!

شاید به طورمستقیم اشاره ای نشه ولی بحث در مورد آثار ایشون هست و آثار هرکس هویت اون شخصه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

یه سوال:

موسیقی متن های ارباب حلقه های 1و2و3 هر کدام 18 ترک یا کمی بیشتر از 18 تا هستند.که اگه جمعشون کنیم چیزی حدود 60 تا میشه.

اما تو ارشیو دانلود سایت نوشته 257 اهنگ.

قضیه بقیه اهنگ ها ی اضافی چیه؟

کلا چند دسته موسیقی از این فیلم داریم؟

ویرایش شده در توسط King Aragorn Elessar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یه سوال:

موسیقی متن های ارباب حلقه های 1و2و3 هر کدام 18 ترک یا کمی بیشتر از 18 تا هستند.که اگه جمعشون کنیم چیزی حدود 60 تا میشه.

اما تو ارشیو دانلود سایت نوشته 257 اهنگ.

قضیه بقیه اهنگ ها ی اضافی چیه؟

کلا چند دسته موسیقی از این فیلم داریم؟

ساند ترک های منتشر شده با فیلم های ارباب حلقه ها بله، هرکدوم یک دیسک هستن و بین 18-20 ترک دارن (دوتا از ترک ها، ترک های Bonus هست) اما نسخه ی کامل (نگارش کامل) یا The Complete Recordings هرکدوم 3 دیسک هستن (البته نسخه ی کامل بازگشت شاه 4 دیسک داره). اگه روی لینکش توی آرشیو دانلود کلیک کنید، در قسمت زیر مجموعه همه ی ساندترک ها با توجه به نسخه جدا شدن و اینجا هم میتونید در موردشون و لیست ترک ها بخونید:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Lord_of_the_Rings:_The_Fellowship_of_the_Ring_%28soundtrack%29

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Lord_of_the_Rings:_The_Two_Towers_%28soundtrack%29

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Lord_of_the_Rings:_The_Return_of_the_King_%28soundtrack%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_The_Lord_of_the_Rings_film_series

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

تشکر.

یه سوال دیگه:

سال 2010 البوم جدید ارباب حلقه ها با نام "The Rarities Archive" منتشر شد که حاوی 23 تا ترک بود.این البوم چه تفاوتی با بقیه داره؟

سوال اخر اینکه کلا اهنگ های bonus چی هستند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

لطفا قبل از پرسیدن سوال کمی جستجو کنید یا پست های پیشین رو نگاه کنید. چند پست قبل در مورد این دیسک توضیحات نسبتا کاملی رو دادم به همراه لینک های دانلودش با کیفیت های مختلف و چندتا چیز دیگه: https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=715&view=findpost&p=58968 قبل تر هم پیجک عزیز زحمت قرار دادنش رو کشیده بود.

ترک های Bonus هم همونطور که از اسمشون پیداست یکجور جایزه هستن که حالا اینجا اگه اشتباه نکنم دوتا از ترک های ضبط شده (و استفاده نشده در فیلم) در یک سری از نسخه های همین ساندترک معمولی فیلم دو برج و بازگشت شاه بود. توی همون لینک ها میتونید ببینیدشون و در موردشون بخونید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

با تشکر از جناب الوه گرامی. :D @};-

سوال دیگر اینکه وکال هایی که توسط خانم renee fleming یا اشخاص دیگر خوانده شده اند مثل آهنگ The Council Of Elrond یا Evenstar به چه زبانی اند؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سوال دیگر اینکه وکال هایی که توسط خانم renee fleming یا اشخاص دیگر خوانده شده اند مثل آهنگ The Council Of Elrond یا Evenstar به چه زبانی اند؟؟

به زبان الفی! :وی خب جدا از شوخی این موارد چندین بار توی فروم مطرح شده و حتی اگه این پست نه چندان قدیمی من رو توی این تاپیک خونده بودید (https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=715&view=findpost&p=58968) و فایل ها رو دانلود کرده بودید (فایل ها رو که واسه خودم نمیذارم، میذارم که دانلودشون کنید و ببینیدشون)، درونشون قسمتی داره به اسم TEXTS که لیریک های کامل (که خیلی هاشون کامل استفاده نشدن توی ساندترک ها) به دو زبان انگلیسی و زبان های سرزمین میانه نوشته شده و توی عنوانش ذکر شده که چه زبانی استفاده شده برای هر ترک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

موسیقی پایانی فیلم هابیت و سینمای خطه ی میانی: Last Goodbye : نمیدونم چی بگم فقط اینکه شعری به این قشنگی و احساسی تا حالا نشنیده بودم...نا خودآگاه بغضم گرفت... :) :|

ولی خودمونیم into the west یه چیز دیگه بود. :|

در واقع کلا موسیقی ارباب حلقه ها محشر بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gity

ميشه اون اهنگي كه الف ها در سوگ گاندوف خوندن رو از جايي پيدا كرد؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ميشه اون اهنگي كه الف ها در سوگ گاندوف خوندن رو از جايي پيدا كرد؟؟؟؟؟

ترک کاراس گالادون رو توی آرشیو دانلود سایت میتونید دانلود کنید :)

https://arda.ir/downloads-archive/?did=308

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glaurung

ترک کاراس گالادون قشنگ بود حس پرواز بهم دست داد.... :)

ویرایش شده در توسط Glaurung

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...