رفتن به مطلب
durin

چرا الف ها جاودانه اند ولی آدمیان نیستند؟

Recommended Posts

R-FAARAZON

نظر شما متین کاملا و صحیح اما فرودومنو نا امید کرد در آخرین لحظه. و یه ضرب المثل داریم که میگه : کار را که کرد !!! هر آنکه تمام کرد.

منم از اغوا شدن فرودو ناامید شدم ولی فراموش نکنیم هرکس که جای فرودو بود این حالت رو میداشت حتی گندالف خاکستری

وسوسه حلقه نابود کننده بود و زور صاحب حلقه به اغوای لرد سائورون نمیچربید

البته فرودو هم اون اشتباهشو جبران کرد و کار رو تمام کرد !:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب این تفاوت بین الف ها و انسان ها واقعا یه چیزی بیشتر و فراتر از چیزی هست که ما بین خودمون میبینیم، الف ها و انسان ها از اساس فکری و نگاه به دنیا با هم تفاوت دارن (یادمه بانو آرون میگفت الف ها در گذشته و خاطرات زندگی میکنن و برای همین غم میتونه فانی کنه اون ها رو؛ ولی انسان ها متفاوت اند و خیلی چیزهای دیگه)

این تفاوت شخصیتی و نگاهی باعث میشه دو نژاد تقریبا اصلا همدیگه رو درک نکنن (بجز موارد بسیار بسیار نادر) چه برسه به فکر رابطه داشتن با هم بیوفتن!

حتی توی دنیای ما هم ارزش خاصی برای شخصیت خوب وجود نداره، چه برسه توی دنیای تالکین که نژاد یا کارهای انجام گرفته تاثیر دارن و نه مثلا اخلاق خوب یک نفر. برای همین مثال هایی مثل اصطبل دار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب شایستگی هم شامل اخلاق خوب میشه و هم فکر و نگاه به دنیا

چه اشکال داره اصطبل دار یا اصطبل دار زاده ای که شایسته باشه اینکارو انجام بده؟

این شبیه همون داستان خسروانوشیروان و پسر کفاش هستش

فراموش نکنیم سم وایز گمجی که در جنگ حلقه خیلی موثر بود یک باغبون بود!

آیا دید سم وایزگمجی متعالی تر بود یا تراندویل؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

از نظر تعداد اندکی! به صورت اصولی همچین چیزی وجود نداره توی دنیای ما و مخصوصا دنیای تالکین

توی تموم ازدواج ها یا احساس های بین دو نژاد طرف انسان هم دارای نژاد برتر (بین بقیه ی انسان ها) بود و هم اصولا کارهای بزرگی انجام داده بود (برن، تورین تورامبار، تور، آراگورن)

بحث تعالی یا نگاه برتر نیست، من منظورم نگاه متفاوت بود، حالا یه نگاه میتونه متفاوت باشه از نگاه های جامعه، اما اصولا که نباید برتر باشه. به علاوه من نمیگم یه اصطبل چی یا باغبون نمیتونست موثر باشه، سم اونهمه سختی کشید، اون همه مشکلات رو پشت سر گذاشت، همینجوری الکی که احترام نخرید که بگیم چون به باغبون اخلاقش خوبه بره دم در ریوندل و بگه من خواهان ازدواج با یک بانوی الف هستم @};- برای یک باغبون هم اصولا هرگز پیش نمیاد که مثلا شجاعت خودش رو نشون بده (موارد خاص رو کار ندارم)

توی همین دنیای فعلی ما دقت نکردن به تفاوت فرهنگی دو شخص میتونه باعث جداییشون بشه، دیگه بین الف ها و انسان ها که چیزی بیشتر از یه تفاوت فرهنگی هست اصولا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب اولا من اصل و نسب رو تفاوت فرهنگی تام نمیدونم

تفاوت فرهنگی میتونه باعث جدایی بشه و میتونه نشه

اتفاقا تعامل دو فرهنگ متفاوت میتونه باعث همگرایی شون بشه

برای من این نگاه حالا برتر با متفاوت مهمه و نه نژاد

اون چیزی که باعث تفاوت الف ها از بقیه نژادها شده اندیشه اوناست و نه ظاهر و نه اصل و نسب .خب اگه انسانها هم به این نگاه برسن میتونن همگرایی و ارتباط خوبی با الف ها داشته باشند

قرار نیست اگه انسانها یک اندیشه داشتند که مثلا غلط هست و تا روز قیامت بر همون اندیشه باقی بمونند انسانها هم میتونن اشکالتشون رو رفع کنند و ارتقا پیدا کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

اون چیزی که باعث تفاوت الف ها از بقیه نژادها شده اندیشه اوناست و نه ظاهر و نه اصل و نسب .خب اگه انسانها هم به این نگاه برسن میتونن همگرایی و ارتباط خوبی با الف ها داشته باشند

اتفاقا ظاهر و اصل و نسب هم خیلی توی تفاوت انسانها و الفها و دیگر نژادها موثره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

اتفاقا ظاهر و اصل و نسب هم خیلی توی تفاوت انسانها و الفها و دیگر نژادها موثره.

واقعا اینجوریه!؟

میتونین یه مثال بزنین که بخاطر ظاهر یک شخصیت به یه جایی برسه!؟

(البته واسه بانوان یه کوچولو شاید موثره! <_<)

البته اصل و نسب رو قبول دارم ... تقریبا یکی از موثر ترین موارده...

اما این تفاوت ها در مقابل چیزی که فارازورن گفت واقعا کم ارزش تره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

واقعا اینجوریه!؟

میتونین یه مثال بزنین که بخاطر ظاهر یک شخصیت به یه جایی برسه!؟

(البته واسه بانوان یه کوچولو شاید موثره! <_<)

البته اصل و نسب رو قبول دارم ... تقریبا یکی از موثر ترین موارده...

اما این تفاوت ها در مقابل چیزی که فارازورن گفت واقعا کم ارزش تره

شما یه نگاه مختصر به ظاهر یک الف و یک دورف بکن! اونوقت می فهمی که چطوری در مورد هرکدوم قضاوت میشه.

من نمیگم ظاهر جلوی پیشرفت رو میگیره. میگم ظاهر الف و انسان و دورف و... نشوندهنده ی چگونگی سمت و سوی فرهنگشونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

شما یه نگاه مختصر به ظاهر یک الف و یک دورف بکن! اونوقت می فهمی که چطوری در مورد هرکدوم قضاوت میشه.

من نمیگم ظاهر جلوی پیشرفت رو میگیره. میگم ظاهر الف و انسان و دورف و... نشوندهنده ی چگونگی سمت و سوی فرهنگشونه.

خوب درسته که تفاوت ها همیشه هستن ... اما موثر نه در اون حد.. منظورم اینه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خوب درسته که تفاوت ها همیشه هستن ... اما موثر نه در اون حد.. منظورم اینه!

با لوبلیا موافقم، خیلی هم موثر هست، توی کتاب های تالکین به طور مستقیم در مورد زیبایی یا چهره تصمیم گرفته میشه. مثلا سائورون در کالبد آناتار که بسیار هم زیبا بود خیلی کارهاش رو جلو برد، پس از سقوطش در نومه نور هم گفته میشه دیگه نمیتونست به کالبدی در بیاد که در چشمان آدمیان خوش بنماید. پس این زیبایی خیلی کاربردی بوده

یا تین‌گول به دورف ها میگه نژاد زمخت و ناتراشیده و مطمئنا داره چهره و ساختمان بدنیشون رو مورد هدف قرار میده

توی این دنیا هم مثالش کم نیست که جای بحثش اینجا نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...