رفتن به مطلب
بیلبو

قسمت سوم هابیت چگونه تمام میشود ؟ [امکان لو رفتن داستان]

Recommended Posts

R-FAARAZON

نه تورین بعد از فیلی و کیلی میمیره چون اون دوتا خویشاوندشن و به نوعی فدایی اش محسوب میشن و بعد تورین میمیره .یه عکس هم در اخبار هابیت به نوع مرگ کیلی و فیلی اشاره کرده

کلا پیترجکسون و چارلی چاپلین کبیر گاهی درونمایه فیلماشون به فیلم هندی گرایش داره ولی نبوغ این دوتا نابغه سینما بوده که تونسته از دل چیزهایی که در نگاه اول هندی به نظر میان لحظات نابی خلق کنه به گمونم مرگ تورین و فیلی و کیلی و احتمالا تائوریل از نقاط قوت قسمت سوم باشه مثل مرگ برومیر در یاران حلقه و تئودن در بازگشت پادشاه

مرگ تائوریل بخصوص برای لگولاس تاثیر گذار باشه(و احیانا لگولاس دچار تحول سه ثانیه ای بشه:دی)

در مورد شروع فیلم به گمونم مثل قسمت دوم و خیلی شبیه به دوبرج(کشمکش گندالف با بالروگ) با طوفان اسماگ شروع بشه!

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

- اسماگ هم که شهر دریاچه رو به خاک و خون میکشه! در آخرین صحنه ها دیدیم که تائوریل هنوز توی خونه بارد بود... پس احتمالا اونه که بچه ها و چهارتا دورف باقی مونده رو از آتش اژدها نجات میده و از شهر دور میکنه.... میون این شلوغی هم، "بین" پسر بارد، که بنظر تنها کسیه که از زندانی شدن بارد خبر داره، پدرشو نجات میده و محل تیر سیاه رو (زیر همون مجسمه توی قایق ) به پدرش میگه و اونم میره سراغ کمان دورفی...

اینکه تاءوریل دورفها و بچه ها رو خارج شهر ببره به دو دلیل فکر نکنم بشه اولا چون حس انساندوستی اون اجازه نمیده دوما چجوری چهارتا دورف و دو تا بچه رو کول کنه ببره احتمالا "بین" به اون قضیه تیر و زندانی شدن بارد رو میگه و اون میره بارد رو نجات میده و بارد هم با کمان دورفی اژدها رو میکشه

ویرایش شده در توسط بیلبو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

دیگه همه ی این ها حدسه خالیه ممکنه درست یا غلط باشه... اون حدس آخر رو روی این حساب گفتم که اگه اشتباه نکنم توی یکی از پشت صحنه های فیلم کیلی رو دیدم بالا سر تورین که زمین افتاده بود و داشت میمرد وایساده بود... البته مطمئن نیستم شاید هم اشتباه کرده باشم....

اینکه تاءوریل دورفها و بچه ها رو خارج شهر ببره به دو دلیل فکر نکنم بشه اولا چون حس انساندوستی اون اجازه نمیده دوما چجوری چهارتا دورف و دو تا بچه رو کول کنه ببره احتمالا "بین" به اون قضیه تیر و زندانی شدن بارد رو میگه و اون میره بارد رو نجات میده و بارد هم با کمان دورفی اژدها رو میکشه

منم نگفتم کولشون میکنه که!! :دی گفتم خوب اون الفه، تر و فرز تره میتونه اون دورف های خنگول رو از مهلکه نجات بده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندولف سپید

آنچنان مشعوف شدم و مشتاق از این بحث ها که از همین الان برای دیدن شماره 3 لحظه شماری را آغاز کرده ام!

آردا یاورتان باد

=)) :(( :(( :) :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

اینکه پیتر کشته شدن اژدها رو توی قسمت دوم نکشت کار کاملا بجا و درستی بود چون داستان و هدف فیلم کشتن اژدها است و اگر اژدها کشته میشد هرچند پنج سپاه پیش رو باشه ولی جالب نبود راستی اون شبحی که تو قسمت اول نشون داد ویچ کینگ بود؟ تو قسمت دوم خبری ازش نبود ؟ چرا سایرون سپاهش رو به اون نسپرد ؟ تو قسمت سه به نظر شما خبری ازش هست یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

کدوم شبح؟ اون سفیده که به راداگست حمله کردخود ویچکینگ بود چون دقیقا شبیه به وقتی بود که فرودو حلقه رو دست کرد و دیدش.اون سیاهه هم نکرومانسر بود که نقششو همین بندیکت کمبرباچ بازی میکرد

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

اینکه فیلم سوم چه جوری شروع میشه داره مُخ منو میخوره! :-) به نظرم حتما مثل فیلمای سرزمین میانه ایه قبلی یه پرولوگ در کار هست... چون اگر تایتِل هابیت نوشته شه با اون موسیقی متن، با حمله ی ناگهانی اسماگ به اسگاروت همخوانی نداره! اول یه چیزی نشون داده میشه فک کنم و بعد شاهد فصل آتش و آب خواهیم بود.

چیزهایی که خودم فکر میکنم:

1. از بگ اند شروع میشه، بیلبوی جوان کتری رو میذاره رو آتش، آماده میشه بره چپقی دود کنه که یکی از دورفا از خواب بیدارش میکنه! توی تالارهای سرد و تاریک اره بور، از یه شکاف به ماه خیره شده و به فکر بازگشت به خونشه، اونوقت رو صفحه تیتر "there and back again" ظاهر میشه! حالا زیر نور ماه اسماگ داره به اسگاروت میرسه...

2. خیـــــلی دوست دارم خلنگ زار پژمرده رو ببینم و اینکه اصن اسماگ دقیقا منشاش از کجاس و چرا حمله کرد به اره بور!

3. بیشتر از همه ی اینا دوست دارم تلفیقی از چند صحنه باشه به همراه اسماگ، که بیاد اول فیلم "اژدها صفتی" و "بیماری اژدها" رو توصیف کنه، چون جلوتر خواهیم دید که تورین تقریبا تا اواسط فیلم، اسماگ فیلم سوم خواهد بود.

4. خیلی بعید میدونم به حلقه های قدرت دورفی بپردازه که باعث میشدن حرص و طمع و اژدها صفتی دورفا زیاد شه و ازین حلقه ها بحثو بکشونه به سائرون! بعیده، فک نکنم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

در مورد پرولوگ فیلم موافقم.

یه حسی به من میگه پرولوگ از بگ اند هست یا خوابی که بیلبو میبینه مثل اول دوبرج. بعد یکهو بیدار میشه مثلا میبینه بوفور نوبت نگهبانیشه یا اصن خودش وسط نگهبانی خوابش برده. بهرحال پرولوگ از رویای بیلبو و شروع فیلم با سکانسی در اره بور خواهد بود. حتی سکانس بعدی هم بنظرم از اسماگ نیست بلکه از گندالفه در دولگولدور یا شاید راداگاست که رفته به شورای سفید. سکانس سوم و شروع اصلی فیلمنامه بنظرم فصل آتش و آب و حمله اسماگ به اسگاروت خواهد بود.

فقط واقعا امیدوارم تحریف کم داشته باشه و پیتر بیشتر وفادار مونده باشه به کتاب مگر واقعا ارزششو داشته باشه که عنصری رو حذف یا اضافه کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

شاید شروع فیلم از گالوم باشه یعنی چه خوب یشه که باشه البته شاید شروع فیلم با نشان دادن لگولاس و بولگ و لشکر ارگ ها باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

شاید شروع فیلم از گالوم باشه یعنی چه خوب یشه که باشه البته شاید شروع فیلم با نشان دادن لگولاس و بولگ و لشکر ارگ ها باشه

نه بیلبو جان فک نکنم دیگه گالوم توی فیلم باشه .توی آی ام دی بی هم نوشته که گالوم فقط قسمت اول سکانس داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

نه بیلبو جان فک نکنم دیگه گالوم توی فیلم باشه .توی آی ام دی بی هم نوشته که گالوم فقط قسمت اول سکانس داره.

حیف شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اسماگ

دوستان چرا نکرومنسر در قسمت دوم هابیت حضور نداشت اصلا چه شکلی هست عکسی چیزی ازش ندارین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دوستان چرا نکرومنسر در قسمت دوم هابیت حضور نداشت اصلا چه شکلی هست عکسی چیزی ازش ندارین

نکرومانسر همون سائورونه که با گندالف مبارزه میکنه

توی این پست عکسشو گذاشتم

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1706&view=findpost&p=43847

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

اینکه فیلم سوم چه جوری شروع میشه داره مُخ منو میخوره! :-) به نظرم حتما مثل فیلمای سرزمین میانه ایه قبلی یه پرولوگ در کار هست... چون اگر تایتِل هابیت نوشته شه با اون موسیقی متن، با حمله ی ناگهانی اسماگ به اسگاروت همخوانی نداره! اول یه چیزی نشون داده میشه فک کنم و بعد شاهد فصل آتش و آب خواهیم بود.

چیزهایی که خودم فکر میکنم:

1. از بگ اند شروع میشه، بیلبوی جوان کتری رو میذاره رو آتش، آماده میشه بره چپقی دود کنه که یکی از دورفا از خواب بیدارش میکنه! توی تالارهای سرد و تاریک اره بور، از یه شکاف به ماه خیره شده و به فکر بازگشت به خونشه، اونوقت رو صفحه تیتر "there and back again" ظاهر میشه! حالا زیر نور ماه اسماگ داره به اسگاروت میرسه...

با این نظرتون خیلی موافقم و احتمالشم واقعا زیاده...چون اینطوری با کتاب هم خیلی هماهنگی خوبی پیدا میکنه... ولی از خدا میخوام که هیچکدوم از نظراتی که ما اینجا میدیم درست از آب در نیاد چون یه جورایی هممون میشیم پیش اسپویلر...! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

دوستان به نظرتون با توجه به تفاوت های کتاب و فیلمنامه، چه اتفاقی برای آزوگ میفته؟ آیا احتمالش هست توسط بئورن کشته بشه یا اتفاق دیگه ای قراره بیفته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

دوستان به نظرتون با توجه به تفاوت های کتاب و فیلمنامه، چه اتفاقی برای آزوگ میفته؟ آیا احتمالش هست توسط بئورن کشته بشه یا اتفاق دیگه ای قراره بیفته؟

احتمالش هست چون تو برهوت اسماگ نشون داد که آزوگ از بئورن میترسه و نشون داد که بئورن از آزوگ زخم خورده

ویرایش شده در توسط تور
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یا ابولفرض! یاد خودمو زنده کردی:دی .5 غلط در یک جمله( من 4 غلط در یک جمله رو داشتم ولی شما رکوردو زدی!) :-)

بله اون مقدمه چینی در خانه بئورن هم بخاطرهمین قضیه و انتقام پایانی بئورن بود .در کتاب و در نبرد پنج لشکر بئورن نقش مهمی داره و در قسمت سوم هم احتمالا شبیه این نقش رو ارائه میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

یه نکته دیگه اینه که شخصاً فکر میکردم با سه قسمتی کردن هابیت قراره که خرده روایت هایی از سیلماریلیون و یا فرزندان هورین و آثار تالکین توی فیلم با فلش بلک هایی نشون داده بشه که تا اینجا اینچنین نشده و با توجه به تعدد وقایعی که موکول شده به قسمت سوم بعید میدونم خرده داستان های دیگه تالکین نشون داده بشه. نظر دوستان چیه؟ آیا میتونیم شاهد فلش بلک هایی باشیم به دیگر داستان های سرزمین میانه در قسمت سوم هابیت؟ به طور مثال یکی از حدس های من این بود که داستان تورین و کشتن گلاورونگ، پدر اژدهایان با توجه به نقش اساسی اسماگ در این سه گانه، روایت بشه.

ویرایش شده در توسط Rosebud

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

نامردایه کتابخون اومدین تمامه فیلمو لوو دادین :-) منم وسوسه شدم همه رو خوندم :-)

بنظر من پیتر جکسون باید یسری تغییراتی بده تا برا اونایی که داستان رو هم میدونن غیرقابل پیش بینی بشه!! حالا شاید به طرفداران تالکین بربخوره اما باید قبول کرد که ترکیب این دو برای ما جذاب شده و تالکینم بنوعی مدیون پیترجکسون هست چون اگه چنین لوتری با این عظمت ساخته نمیشد خیلیا از جمله من سراغ داستان و نویسندش نمیرفتیم..

خلاصه من بشخصه دوست دارم پیترجکسون تغییراتی رو در داستان کتاب ایجاد کنه چون کارشو قبول دارم اما شنیدم که متاسفانه خیلیا از جمله پسر تالکین این اجازه رو بهش نمیدن!

تا 28 تیر ماه 93 چیزی نمونده مطمعنم که این فیلم با هر اتفاقی که قراره روش بیفته بازم یک فیلم فوق العاده بیرون میاد .

ویرایش شده در توسط majid13

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas
نامردایه کتابخون اومدین تمامه فیلمو لوو دادین :-) منم وسوسه شدم همه رو خوندم :-)

بنظر من پیتر جکسون باید یسری تغییراتی بده تا برا اونایی که داستان رو هم میدونن غیرقابل پیش بینی بشه!! حالا شاید به طرفداران تالکین بربخوره اما باید قبول کرد که ترکیب این دو برای ما جذاب شده و تالکینم بنوعی مدیون پیترجکسون هست چون اگه چنین لوتری با این عظمت ساخته نمیشد خیلیا از جمله من سراغ داستان و نویسندش نمیرفتیم..

خلاصه من بشخصه دوست دارم پیترجکسون تغییراتی رو در داستان کتاب ایجاد کنه چون کارشو قبول دارم اما شنیدم که متاسفانه خیلیا از جمله پسر تالکین این اجازه رو بهش نمیدن!

تا 28 تیر ماه 93 چیزی نمونده مطمعنم که این فیلم با هر اتفاقی که قراره روش بیفته بازم یک فیلم فوق العاده بیرون میاد .

چرا تا ۲۸ تیر؟!

تاریخ اکران فیلم سوم که دسامبر ۲۰۱۴ یعنی همون آذر ۱۳۹۳ هست!

ویرایش شده در توسط Le‌golas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یه نکته دیگه اینه که شخصاً فکر میکردم با سه قسمتی کردن هابیت قراره که خرده روایت هایی از سیلماریلیون و یا فرزندان هورین و آثار تالکین توی فیلم با فلش بلک هایی نشون داده بشه که تا اینجا اینچنین نشده و با توجه به تعدد وقایعی که موکول شده به قسمت سوم بعید میدونم خرده داستان های دیگه تالکین نشون داده بشه. نظر دوستان چیه؟ آیا میتونیم شاهد فلش بلک هایی باشیم به دیگر داستان های سرزمین میانه در قسمت سوم هابیت؟ به طور مثال یکی از حدس های من این بود که داستان تورین و کشتن گلاورونگ، پدر اژدهایان با توجه به نقش اساسی اسماگ در این سه گانه، روایت بشه.

بله منم همین خیال رو میکردم که با خرده داستان هایی کار گسترده تر بشه ولی با اضافه کردن تائوریل و لگولاس عملا پیرنگ داستان خیلی پررنگ تر شد و قسمت قابل توجهی برای قسمت سوم باقی مونده

البته با فلش بک ها و اضافه کردن جزییات کار به نسبت گسترده تر شده ولی فکر نکنم گلاورونگ بتونه در قسمت سوم باشه با توجه به اینکه نقش مستقیمی نداره

البته میشد مثلا در مورد اسمیگل ،سائورون و یا سارومان چیزهایی به کار اضافه کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

همیشه شروع فیلم های پیتر جکسون برام مهم بوده و همینطور آهنگ آغازین :-)

بنظرم اول فیلم سوم ، برمیگردن به گذشته و کمی از زندگیه اسماگ رو نشون میدن و بعد بیلبو و تورین و شرکا و بعد شهر دریاچه !

یا یه احتمال دیگه : کمی از زندگیه بارد رو نشون میدن

خیلی احتمال میدم یکی از اینا باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...