رفتن به مطلب
Aslan

انواع طلسم ها

Recommended Posts

Aslan

تو اين قسمت مي خواستم از شما بخوام هر چي طلسم و جادو مي دونين بنويسيد از طلسم آوداكدورا گرفته تا كريشو و ..... راستي در مورد طلسمي كه مي نويسد كمي تو ضيح دهيد راستي شما دوست داري مثل هري پاتر جوب جادو داشته باشيد يا مثل گاندولف عصاي جادو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

سلام

من طلسم ((سکتوم سمپرا)) رو معرفی میکنم که برای اولین بار تو کتاب هری پاتر و شاهزاده دو رگه آورده شد ، این طلسم طلسم مخصوص اسنپ جادوگر و احتمالا از ابداعات خودشه ، روش عملش طوری هستش که گویا با چندین چاقو بدن قربانی رو رشته رشته میبره و جراحت شدیدی به فرد مضروب میرسونه ، در داستان هری پاتر یه بار این رو روی مالفوی امتحان میکنه که اگه اسنپ نبود دراکو میرفت به درک !

تو قسمت هفت هم اسنپ گوش یکی از پسران ویزلی رو با این طلسم زمانی که هری رو داشتن منتقل میکردن میزنه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

من عصای جادو رو ترجیح می دم و بعد از عصا جادو با دست رو دوست دارم.چون این جادو ها از ارتباط شخص با طبیعت نشعت می گیره.یعنی ذات درونی انسان.(مثلا ذات گندولف از اتش بود)نه از مغز چوببا مغز غورباقه هندی و پر قوزمیت و اینجور حرفها.در ضمن به اینکه جادوگر ها جادوگری یاد نمیگیرن.جادوگر زاده میشن هم اعتقاد ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
من عصای جادو رو ترجیح می دم و بعد از عصا جادو با دست رو دوست دارم.چون این جادو ها از ارتباط شخص با طبیعت نشعت می گیره.یعنی ذات درونی انسان.(مثلا ذات گندولف از اتش بود)نه از مغز چوببا مغز غورباقه هندی و پر قوزمیت و اینجور حرفها.در ضمن به اینکه جادوگر ها جادوگری یاد نمیگیرن.جادوگر زاده میشن هم اعتقاد ندارم.

دمت گرم داداش هری پاتری هرف می زنی نکه تو سایت جادو گ ران عضوی چون اونجا از این جور حرف ها می زنن

اما به زار من که گفتم می خوام انسان باشم اما اگر جادوگر بودم دوستاشتم یه چوب جادو داشته باشم که از تنه سوخته ی دو درخت از والینور ساخته شده باشه البته این چوب رو برای راحتی حمل می گم در کل با عصای جادویی بیشتر حال می کنم :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
poia

من از طلسم ردکتو در کتاب هری پات خیلی خوشم میاد واینکه من نه از عصا خوشم میاد نه از چوب جادو بلکه از همون چوب های نیمه بلندی که پدر دراکو مالفوی داره خوشم میاد :-? :-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

درمورد نظرخواهی:

من اول دوست دارم بدون وسيله جادو كنم؛ يعنی با قدرت ذهن. بعدش؛ با حركات بدن، چوب جادو و عصا.

درمورد طلسم‌ها:

خوب؛ توی اين صفحه‌ی ويكی‌پديا، يه سری ورد و طلسم از دنيای هری پاتر هست:

http://fa.wikipedia....%A7%D8%AA%D8%B1

اما فكر نكنم تالكين ورد يا طلسمی ساخته‌باشه. توی دنيای تالكين، جادو با ذهن انجام می‌گيره؛ مثلاً مبارزه‌ی گندالف و سارومان توی اورتانک در فيلم ياران حلقه. البته يه جا هست كه گندالف می‌گه "ملون" و دروازه‌ی موريا باز می‌شه؛ اما اين فقط اون‌جا كاربرد داشته و نمی‌شه "ملون" رو يه ورد مثل "آلاهومورا" (توی هری پاتر) برای بازشدن درها و شكستن قفل‌ها دونست. يه جا هم هست كه سارومان، باد و بوران رو فرامی‌خونه و به طرف ياران حلقه می‌فرسته و اونا هم به همين دليل، از راه موريا كه زير زمينه، می‌رن. البته اون‌جا سارومان وردی نمی‌خونه؛ بلكه فكر كنم فقط از قدرتش برای صحبت‌كردن با اين عنصر طبيعت (هوا) استفاده می‌كنه.

ویرایش شده در توسط گند‌الف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

تا حدودی حرف شما درسته. ما به طور مستقیم چیزی تحت عنوان «ورد» مشابه اوراد موجود در داستان های هری پاتر نداریم ولی می دونیم که افسون خواندن مطرح بوده. مثلاً ببینید صفحه ی 643 یاران حلقه، جایی که گندالف میگه: «...ولی قبلاً هیچ وقت این طور به مبارزه دعوت نشده بودم. افسونی که در مقابل افسون می خواند خیلی طاقت فرسا بود. نزدیک بود از پا درم بیاورد. یک لحظه در از اختیار من خارج شد و شروع کرد به باز شدن! باید ورد را به زبان می آوردم...»

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

ژاراباتلن: گشودن یک در

هالاخومولا: باز هم گشودن یک در

آگانیو افری فری موری: آتش زدن

ایمن دی او سلیفن: بیدار کردن اوسیلیک ( مار)

ویکتو سامپر: طرد کننده ی هیپنوتیزمی

کروسیو: نفرین شکنجه

آواراکدابرا: کشتن

سون سوتیا: خلق یک مار

اکیدوس ریگرن: ترمیم

الیستو دامندو: نجات بخشی

وینگاردیو لویسا: معلق کردن

اکسپترو پاترونام: سپر مدافع

اکپلیارموس: طرد کننده

نورا ویراسکا: کشتن ( نیست کننده)

وال نرا سنترا (سه مرتبه): زندگی مجدد و احیا نموردن

هنوز هم هست باید هری پاتر ببینم تا براتون بنوسم چون رو یادم رفته!

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

ژاراباتلن: گشودن یک در

هالاخومولا: باز هم گشودن یک در

آگانیو افری فری موری: آتش زدن

ایمن دی او سلیفن: بیدار کردن اوسیلیک ( مار)

ویکتو سامپر: طرد کننده ی هیپنوتیزمی

کروسیو: نفرین شکنجه

آواراکدابرا: کشتن

سون سوتیا: خلق یک مار

اکیدوس ریگرن: ترمیم

الیستو دامندو: نجات بخشی

وینگاردیو لویسا: معلق کردن

اکسپترو پاترونام: سپر مدافع

اکپلیارموس: طرد کننده

نورا ویراسکا: کشتن ( نیست کننده)

وال نرا سنترا (سه مرتبه): زندگی مجدد و احیا نموردن

هنوز هم هست باید هری پاتر ببینم تا براتون بنوسم چون رو یادم رفته!

دوست من منبعت برای این ها کجا بوده؟! اولاً که اشتباه داری در نوشتن خود ورد. مثلاً برای (حاضر کردن؟) از غیب ظاهر کردن مار -مشابه کاری که دریکو ملفوی در کتاب دوم انجام میده ورد صحیح هست سرپن سورشا (Serpensortia) نه سون سوتیا. یا افسون به پرواز درآوردن وینگاردیوم لوی-اوسا ثبت شده یا از همه ی اینها مهم تر "آواراکدابرا" نداریم! آوادا کداورا درستش هست. اگر منبعت فیلم بوده حتماً تلفظ رو با منبع قابل اعتماد دیگه بررسی کن. اضافه بر این، در فیلم خیلی از نکات اساسی کتاب نادیده گرفته شدن و به همین خاطر، از نظر شخص من قابل اتکا نیستن :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

تضاد جان خودت اگه شکل صحیحشون رو می دونی درست کن! آره من همه ی اینها رو از روی فیلم دیدم و نوشتم.

در حال حاضر کتاب ندارم که ورد ها رو جستجو کنم. ممنون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ببخشید جناب مونت آو سائورون ، واقعا شما اگر در دنیای هری پاتر بودید اینقدر این وردهارو غلط میخوندید که هر آن موجب فاجعه ای میشدید !

آخه آواراکادابرا چیه ؟ آواداکاداورا ! اکپلیارموس هم نه، اکسپلیارموس ! هالاخومولا چی نی ، آمو ولی آلوهومورا درستن ! وینگاردیوم له ویوسا ، اگه کشش های کلماترو رعایت نکنین گاومیشی بر روی سینه جنابعالی مینشیند !

عزت زیاد ! :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

جناب سیه تیغ عزیز! خوب منم می گم که کتاب ها رو نخوندم. من سی دی های هری رو دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

اونم اکسپترو نیست اکسپکتو پاترونوم

اگه یک زیرنویس درست حسابی هم داشته باشی همه ی ورد ها رو درست متوجه میشدی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

تضاد جان خودت اگه شکل صحیحشون رو می دونی درست کن! آره من همه ی اینها رو از روی فیلم دیدم و نوشتم.

در حال حاضر کتاب ندارم که ورد ها رو جستجو کنم. ممنون!

از اینجا به بعد من دیگه نمی تونم به پست شما دست بزنم :) ولی برای ثبت صحیح مجبور نیستین حتماً کتاب بخرین. سایت های معتبری مثل pottermore یا HP-lexicon می تونن مرجع خوبی برای پیدا کردن تلفظ صحیح و اطلاعات کامل راجع به هر ورد و افسون و طلسم و معجون و الخ باشن ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

*الوهومورا ( alohomora )افسون برای باز کردن در هایی که قفل هستند

این افسون را هری در سال پنجم تحصیلش برای باز کردن درهای سازمان اسرار به کار برد.

*اپارسیوم(aparecium )بدیدار کردن نوشته های نامرئی

افسونی که پروفسور اسنیپ برای بدیدار کردن نوشته های نقشه ی غارت گر که از هری گرفته بود استفاده کرد.

*آواداکداورا(avada kedavra )یکی از سه افسون نا بخشودنی اصلی برای کشتن افراد.

*کراسیاتوس کارس(cruciatus curse )یکی دیگر از سه افسون نابخشودنی که برای شکنجه دادن فرد به دردناک ترین شکل ممکن به کار می رود.یا*کریشیو

*ایمپریوس کارس(imperius curse)سومین افسون نا بخشودنی برای تحت کنترل گرفتن افراد

*ریداکتور کارس(reductor curse)افسونی نا بخشودنی و شوم برای تکه تکه کردن افراد

افسونی که پیتر پتی گرو با اجرای ان سیریوس بلک را روانه ی آزکابان کرد.

*بابل هد چارم(bubble-head charm)افسونی برای تنفس در زیر آّب(درست کردن یک حباب بر روی سر.

سدریک دیگوری در مرحله ی 2 مسابقه ی سه جادوگر از آن استقاده کرد.

*دلتریوس(deletrius)از این افسون برای شکستن و خرد کردن اجسام استفاده می شود.

هری در سال چهارم تحصیلش بار ها و بار ها در داخل هزار تو از آن استفاده کرد.

*دنساگو(densaugeo)افسونی برای رشد سریع دندان ها

افسونی که یک بار بر روی هرمیون اجرا شد و باعث رشد سریع دندانهایش شد.

*دیفیندو(diffindo)افسونی برای نابود کردن چوب دستی

این افسون بیشتر توسط وزارت سحر و جادو استفاده می شود.

*دیسا پارات(disapparate)این افسون حقیقی نیست و فقظ این امکان را میدهد که با تصمیم گیری شخص خود را نامرئی کند(بیشتر توسط جن های خانگی استفاده میشود)

*دیسندیوم(dissendium)افسون راه مخفی دهکده ی هاگزمید.

*انروات(enervate)افسونی برای هوشیارکردن افراد بی هوش.

*انگور جیو(engorgio)افسون ایجاد تورم در بدن.افسونی که هری بارها بر روی مالفوی اجرا کرد.

*اکسپکتو باترونوم(expecto patronum)افسون ایجاد سپر مدافع برای مقابله با دیوانه ساز های آزکابان.

*اکسپلیارموس(expelliarmus)افسون خلع سلاح.افسونی که لوپین بارها در شیون آوارگان از آن استفاده کرد.

*فرولا(ferula)یکی از مصارف این افسون ترمیم استخوان هاست و دیگری ایجاد یک آتل برای بستن دست و با.

*فیدلیوس(fidelius )افسونی برای راز دار بودن یک شخص.افسونی که اربابان برای راز دار بودن جن های خانگی به کار می برند.

*فورپوینت(four-point )افسون تبدیل چوبدستی به قطب نما.

*فورنان کالاس(furnunculus )افسون ایجاد جوشهای چرکین بر روی پوست.هرمیون این افسون را بر روی فهرست اسامی ارتش دامبلدور اجرا کرده بود.

*ایمپدیمنت جینکس(impediment jinx)این افسون دارای دو کاربرد است1 جلوگیری از خشونت2کند کردن رویش پر پرندگان.افسونی که لوبین در سازمان اسرار بر روی هری اجرا کرد تا بتواند جلوی خشم و ناراحتی او را بگیرد.

*اینسندیو(incendio )افسونی برای آتش درست کردن

*ناکس(nox )افسون خاموش کردن روشنایی نوک چوبدستی.

*جلی لگز جینکس(jelly-legs jinx )افسونی برای به لرزه در اوردن پای حریف.

*لوموس(lumos )افسونی برای روشن کردن نوک چوب دستی.

*موبیلاربوس(mobilarbus)افسون جابجایی اشیاء.جا بجا کردن میزهای سرسرا که چندین بار توسط دامبلدور اجرا شد .

*موبیلیکورپوس(mobilicorpus)افسون جابجایی افرادی که نمی توانند راه بروند.اسنیب در سال سوم برای حمل بدن رون هری وهرمیون استفاده کرد.یا *لوکوموتورترانک

*مرسموردر(morsmordre)افسون ایجاد علامت شوم.

*آبلیویت(obliviate)افسون باک کردن حافظه ی افراد.

*پتریفیکاس توتالوس(petrificus totalus)افسون بستن دست و پا

*بریورانکانتاتو(prior incantato)افسون پدیدار کردن جادوی آخر یک چوبدستی.

*سانروس(sonorus)افسون تقویت صدا.

*کویتوس(quietus)افسون بر گرداندن صدا به حالت عادی.

*ریدوسیو(reducio)افسون کوچک کردن اشیاء.آرتور ویزلی برای جا دادن وسایلش در فورد زیاد از آن استفاده کرد.

*رالاشیو(ralashio )افسونی برای ساختن و فرستادن اختر های مرگ بار به سمت حریف.اعضای محفل به دفعات از آن برای مقابله با مرگ خواران استفاده کردند.

*ریپارو(reparo)افسون تعمیر و ساخت مجدد وسایل.

*ریکتو سمپرا(rictusempra)افسون قلقلک دادن افراد.

*ریدیکولوس(riddickulus)افسونی که لولو خرخره ها(بوگارت ها)را وادار به تغییر شکل میکند

*شیلد چارم(shield charm)افسون تولید هاله ای مجازی در اطراف بدن برای منحرف کردن افسون های حریف.

*استوپفای(stupefy)افسونی برای گیج کردن حریف.

*تارانتالگرا(tarantallegra)افسونی که حریف را به رقص وادار میکند.

*فاینیت اینکانتاتم _ ضد طلسم افسون بالا.

*وینگاردیوم لوی-اوسا(wingardium leviosa)افسونی برای به پرواز در آوردن اجسام.

*لوکوموتورمورتیس _ طلسم پا قفل کن.

*سربنسورتیا _ ایجاد مار توسط مالفوی در دوئل.

* اسکرجیفای _ تمیز کردن.

*ایمپرویوس _ افسون ضد آب.

منبع‌ : jadoogaran.org

با مقداری تصحیح و ویرایش توسط خودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

نفرین های نابخشودنی:

نفرین های نابخوشدنی همون هنر های خبیث هستند یا به عبارتی دیگر جادوی سیاه! این نفرین ها تعداد معدودی هستند که من برای شما نام می برم!

1. کوزیا آنفه گِوه بو
  2. یوزفنی وانه دوو
  3. نفرین امر مطلق یا همان اینوریو (خیلی از ساحره ها و جادوگر ها مدعی شدن که فقط کار لورد ولدومرت رو با همین نفرین امر مطلق یکسره کردند)
  4. نفرین صلیب کشی یا کروسیو ( نفرین شکنجه)
  5. آواراکاداورا( نفرین مرگبار)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با سلام و درود فراوان

خوب اين جا پر شده از طلسم هاي هري پاتر :دي

منظور من اين بود كه طلسم هاي كلي رو بنويسيد از هر كتابي و يا هر زباني !!

راستي يه سؤال كه مي خوام تمام دوستان در اون شركت كنند :دي

سؤالم اينه :

دوست داريد بيشتر از چه طلسمي استفاده ؟ ( زمان جنگ و يا همون دوئل )

ألبته طلسم ها تون مي تونه از هر كتابي باشه اما فعلا گويا هري پاتر بيشتر طلسم داره پس مي تونيد از طلسم هاي هري پاتر استفاده كنيد !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

راستي يه سؤال كه مي خوام تمام دوستان در اون شركت كنند :دي

سؤالم اينه :

دوست داريد بيشتر از چه طلسمي استفاده ؟ ( زمان جنگ و يا همون دوئل )

طلسم آواراكاداورا (البته اگه اون موقع يادم بياد تلفظ درستش چی بود!)

به اينكه طلسم نابخشودنی و جادوی سياه و هنر خبيث و اين چيزها هستن هم كاری ندارم. من اين طلسم رو ميگم، ببينم كی ميخواد چيكار بكنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

افسون‌های نابخشودنی (جادوهای نابخشودنی و طلسم‌های نا بخشودنی) از افسون‌ها در سری کتاب های هری پاتره..

در دنیای هری پاتر سه طلسم نابخشودنی وجود داره که استفاده از اونابرای جادوگران خوش نام و درست کار ممنوع شده‌ و در صورت استفاده از اونا جادوگران به حبس ابد در آزکابان زندان جادوگران محکومن.

ایمپریو یا طلسم فرمان: شخصی که مورد اصابت این طلسم قرار می‌گیره بدون اراده از شخصی که این طلسم را روش پیاده کرده از اون اطاعت می‌کنه.

کروشیو یا طلسم شکنجه‌گر ( دلریس ): شخص مورد اصابت این طلسم تا سر حد مرگ درد می‌کشه و شکنجه می‌شه.

آوداکداورا: شخص مورد اصابت این طلسم در جا خواهد مرد و هیچ ضد طلسمی براش وجود نداره تا اونو دفع کنه. تنها کسی که از این طلسم جان سالم به در برده هری پاتره و زخم آذرخش شکل روی پیشونیش هم از همین رو به وجود اومده...

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

با نوشتن اینهمه ورد و طلسم الان سایت که هیچی , لپ تاپ هاتون میترکه.!!!

در کل از این مطالب خوشم اومد.من هم شما دوستان رو ارجاع میدم به کتابای "پاؤلو کویلیو" ی عزیزم. که از جادوی ذهن استفاده میکنه.و اگه استعدادشو داشته باشین و نیروی جادوگری تونو قوی کرده باشین حتما جواب میگیرین. من که زیاد روی این قضیه کار کردم شما رو از این بابت اطمینان میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

سلام

من طلسم ((سکتوم سمپرا)) رو معرفی میکنم که برای اولین بار تو کتاب هری پاتر و شاهزاده دو رگه آورده شد ، این طلسم طلسم مخصوص اسنپ جادوگر و احتمالا از ابداعات خودشه ، روش عملش طوری هستش که گویا با چندین چاقو بدن قربانی رو رشته رشته میبره و جراحت شدیدی به فرد مضروب میرسونه ، در داستان هری پاتر یه بار این رو روی مالفوی امتحان میکنه که اگه اسنپ نبود دراکو میرفت به درک !

تو قسمت هفت هم اسنپ گوش یکی از پسران ویزلی رو با این طلسم زمانی که هری رو داشتن منتقل میکردن میزنه !

به ارون سکتوم سمپرا معرکه هستش حرف نداره !

اما یه چیزی : اسنیپ نمی خواست تو قسمت هفت زمنی که هری رو رو جبه جا می کردند جورج رو هدف قرار بده می واست یکی ز مرگ خوار ه رو بزنه که یهو جاخالی داد و خور به جورج بی چاره و اگه خوش بود می تونست جورج رو دو کنه که نبودش :دی

به شیرین : دیوانه بمایند اما عاقلانه رفتار کنید و خطر متفاوت بودن رو بیاموزید و ... :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آلپانیانوس

من تنها جادویی که از گندالف تو کتاب دیدم کشتن چند تا گابلین بود(تو هابیت).همین!!!!یه مایا انقد بیکار.گندالف حتی برای سرگرمی هم جادو نمیکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من تنها جادویی که از گندالف تو کتاب دیدم کشتن چند تا گابلین بود(تو هابیت).همین!!!!یه مایا انقد بیکار.گندالف حتی برای سرگرمی هم جادو نمیکنه.

پس معلومه كه كتاب های لوتر رو نخوندی.

گندالف جاهای زيادی از جادو استفاده ميكنه. برای مثال تا جايی كه من در ياران حلقه خوندم: آتيش بازی در جشن تولد بيلبو، سوزوندن چوب ها و هيزم ها و روشن كردن آتيش، بسته نگه داشتن در، روشن كردن سر عصاش، شكستن پل با جرقه و... .

بيشتر جادوهاش در زمينه آتيش بازيه، چون حامل حلقه ناريا بوده.

همينطور فكر ميكنم توی دوبرج هم با جادو صورتش رو نورانی ميكنه. (توی كتاب هم بايد باشه.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آلپانیانوس

اینارو که یه هابیت که اصلا قدرت جادویی ندشته باشه هم میتونه انجام بده.به جز اینکه صورتش روشن میشه(که مشکوک به تقلید از ید بیضا حضرت موسی(علیه اسلام) است) کارای دیگه رو میشه علمی انجام داد و فکر نکنم جادو باشه.به اینکه حافظه ی گندالف عین هارد کوانتومی و هیچی انگار یادش نمیره شکی نیست ولی خوب نمیشه یه جادو ی باحال انحام بده.مثلا یک موج از آتش رو برسته سمت دشمن.آخه جادگر انقد بی بخار؟واقعا چرا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

به ارون سکتوم سمپرا معرکه هستش حرف نداره !

اما یه چیزی : اسنیپ نمی خواست تو قسمت هفت زمنی که هری رو رو جبه جا می کردند جورج رو هدف قرار بده می واست یکی ز مرگ خوار ه رو بزنه که یهو جاخالی داد و خور به جورج بی چاره و اگه خوش بود می تونست جورج رو دو کنه که نبودش :دی

به شیرین : دیوانه بمایند اما عاقلانه رفتار کنید و خطر متفاوت بودن رو بیاموزید و ... :دی

ببخشید منظورتون اینه که انجام دادن جادو و باور کردنش دیوانگیه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...