رفتن به مطلب

Recommended Posts

ادموند پونسی

این عکسایی از فیلم سیرک عجایب و دستیار یک شبح : ( واسه اونایی که ندیدن )

post-3233-0-16065400-1410173503_thumb.jp لارتن کرپسلی

post-3233-0-42843300-1410173529_thumb.jp دارن شان

post-3233-0-48952700-1410173551_thumb.jp استیو لئوپارد

post-3233-0-66799900-1410173636_thumb.jp از سمت چپ ، ایورا وُن (پسر ماری ) ، دارن ( اون دختره هم نمیدونم کیه ؟!) :|

اینم لینک تریلر های فیلم تو آپارات :

http://www.aparat.co...%B4%D8%A7%D9%86

من خودم فیلمشو ندیدم اما همون قسمتهایی از فیلم که دیدم کافی بود تا از فیلم مـــتـــنفــــــــــر بشم ... :)

اینم لیست شخصیت های داستان و توضیحاتی درباره شون از ویکی :

http://fa.wikipedia....%A8%D8%A7%D8%AD

اینم توضیحاتی از داستان حماسه دارن شان :

http://fa.wikipedia....%B4%D8%A7%D9%86

دادا اون دختره اسمش "ربکا"ئه و مثلا جی اف دارن می شه. جای دبی هملاک اومده فک کنم.

عاها یادم رف بگم که دارن اصن به قیافه اش نمی خورد:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Black_Art

دادا اون دختره اسمش "ربکا"ئه و مثلا جی اف دارن می شه. جای دبی هملاک اومده فک کنم.

عاها یادم رف بگم که دارن اصن به قیافه اش نمی خورد :|

ربکا ... :) چه بلایی اوردن سر کتاب ! این کتاب از دیموناتا هم بهتر بود اما به چه روزی افتاده ! کسایی که کتاباشو نخونن و فقط فیلمو ببینن مطمئنا بیزار میشن از آثار دارن شان ...

امیدوارم ساخت فیلم ادامه پیدا نکنه وگرنه معلوم نیس سر بقیه شخصیت ها چه بلایی میخوان بیارن ! دارن تو فیلم خیلی بزرگتر از سنش تو کتاب نشون میده ! :) :|

پ.ن.پ :

3.سرزمین اشباح هم خوبه اما زیاد غیر قابل پیش بینی نیست و میشه بعضی از قسمت های داستانو حدس زد !!!

بعله بنده قبلا گفته بودم که قابل پیش بینیه ( که البته در بعضی قسمت هاش بود ) اما با خوندن جلد آخر نظرم عوض شده ! :|

ویرایش شده در توسط Black_Art

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خوب از دارن شان دموناتا(نبرد با شیاطین)واقعا بکر و تازه بود و منو جذب خودش کرد. اما من از سیر داستانی سرزمین اشباح خوشم نیومد و بعد از خوندن شصت صفحه ی اول ولش کردم،به نظرم یه کم تند و سریع جلو میرفت (البته یکی از دوستان تو همین سایت گیر داده که بباید بخونیش!:دی)

عیب دموناتا هم به نظر من غیر قابل باور بودن بعضی قسمت هاش بود مثلا اینکه طرف به یه جایی سفره کنه و اصلا هیچی یادش نیاد و از اون بدتر درحالیکه واقعا قدرتش رو نداره یه شیطان رو تغییر شکل بده!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادموند پونسی

خوب از دارن شان دموناتا(نبرد با شیاطین)واقعا بکر و تازه بود و منو جذب خودش کرد. اما من از سیر داستانی سرزمین اشباح خوشم نیومد و بعد از خوندن شصت صفحه ی اول ولش کردم،به نظرم یه کم تند و سریع جلو میرفت (البته یکی از دوستان تو همین سایت گیر داده که بباید بخونیش!:دی)

عیب دموناتا هم به نظر من غیر قابل باور بودن بعضی قسمت هاش بود مثلا اینکه طرف به یه جایی سفره کنه و اصلا هیچی یادش نیاد و از اون بدتر درحالیکه واقعا قدرتش رو نداره یه شیطان رو تغییر شکل بده!!)

سلام کپتن

ببین، قضیه اینه که دوازده جلد حماسه ی دارن شان یا همون سرزمین اشباح، فی الواقع چهار تا سه گانه اس. سه تا کتاب اول، هم دست دارن شان هنوز خامه و خوب نمی نویسه، هم دارن شان توی کتاب هنوز بچه اس. از کتاب چهارم همه چیز خیلی بهتر می شه. خود منم الان زیاد تمایلی به خوندن سه کتاب اول ندارم، چون دارن شان هنوز تو اون سه تا کتاب نثر خودشو پیدا نکرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایلواتار

درباره اثار اقای شان باید بگم اثار سرگرم کننده وخوب ولی گاها تقریبا و با عرض معذرت ناخوشایندند اند برای مثال در کتاب حماسه دارن شان سه کتاب اول خیلی جالب اند ولی پس از ان دیگر آن دارن کله شق و بی تجربه را نمی بینیم و هنگامی که متوجه میشویم استیو و دارن هر دو پسران اقای دیسموند تینی اند دیگر کاملا از ادامه دادن کتاب منصرف میشویم و همین طور در کتاب حماسه لارتن کریپسلی شروعی عالی و طوفانی و در نهایت ارام ارام ضعیف شدن داستان را شاهدیم و در جلاد لاغر داستانی نسبتا خوب و پایانی بهتر را میتوان مشاهده نمود و داستان کویاسان در به تصور کشیدن ترس و مبارزه یک کودک با ان بسیار خوب عمل میکند و در کل تمام اثار خوب و قابل احترام اند و من به هیچ وجه قصد هیچ گونه بی احترامی به این نویسنده و طر فداران ایشان ندارم ولی اگر وقت ازاد و اعصابی قوی دارید به راحتی وبسیار خوب میتوانید این کتب را در لیست مطالعه خود قرار دهید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

با وجود این که انتقادات زیادی به آثار شان و به خصوص دموناتا دارم به نظرم تو چند فاکتور خوب عمل کرده و شایسته ستایشه.

مثلا جسارت بالا.شان مسائلی مانند خشونت یا راوبط عاطفی رو به وضوح و بی پرده و آشکارا به تصویر میکشه.رک و راست حرفش رو میزنه.ترسی نداره از این که مثلا خانواده قهرمان داستان به بدترین شکل سلاخی بشند یا دل و روده یک شبح واره از شکمش بیرون بیاد.همین موجب یک سردی و متانت مردانه ای تو آثارش شده.گرچه شاید گاهی به نظر بیاد زیاده روی میکنه( به هر حال مخاطب اصلی آثارش نوجوان ها هستن) ولی این ساختار شکنی و جسارتش خوبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON
ارسال شده در (ویرایش شده)

ادموند درست میگه

آریان حماسه دارن شان تازه از سه گانه دوم پا می گیره و در سه گانه چهارم به اوج میرسه! پس صبور باش

خب آریان این تخیل رها شده ویژگی دنیای شانه

در مورد سفر کورنلیوس فلک ، خب ممکنه با ناخوداگاه یا با تحریک کا گاش اینکارو کرده باشه

هنگامی که متوجه میشویم استیو و دارن هر دو پسران اقای دیسموند تینی اند دیگر کاملا از ادامه دادن کتاب منصرف میشویم

این ضعف در ادامه و گسترش ایده رو قبول دارم

ولی در مورد حماسه دارن شان شاید نکته اصلی بازی آقای سرنوشت و تینی باشه مثل خوابیدن استیو لئوپارد در تابوت و بیشتر به جبر سرنوشت تاکید داشت

مثلا جسارت بالا.شان مسائلی مانند خشونت یا راوبط عاطفی رو به وضوح و بی پرده و آشکارا به تصویر میکشه.رک و راست حرفش رو میزنه.ترسی نداره از این که مثلا خانواده قهرمان داستان به بدترین شکل سلاخی بشند یا دل و روده یک شبح واره از شکمش بیرون بیاد.

به نکته جالبی اشاره کردی

در لرد لاس و بخصوص انتهای بک این ویژگی خیلی کمک کننده و چشمگیر در القای حس در مخاطبه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil the light

ببینین من سه چهار صفحه ازاین تایپیک رو خوندم و دیدم درباره خود کسی که دارین درباره اثارش بحث میکنین هیچ اطلاعاتی ندادین! خب من یه چیزایی میذارم. یه سری حرف هایی هم هست که باید بزنم.

دارن اشاگنسی معروف به دارن شان ( Darren Shan) (متولد ۲ ژوئیه ۱۹۷۲) نویسنده اهل انگلستان است

وی در سه سالگی مدرسه را آغاز کرد، او بسیار ناآرام بود به همین دلیل هیچ مهد کودکی او را قبول نمی‌کرد. در ۶ سالگی با خانواده خود به ایرلند مهاجرت کرد. او پس از گذراندن دوره کالج، دو سال در یک شبکه تلویزیونی به کار پرداخت و پس از آن برای همیشه فقط نوشت. ظهور دارن شان با کتاب Ayuamarca آغاز شد که در سال ۱۹۹۹ به فروش رفت. او در ژانویه ۲۰۰۰ کتابی برای کودکان با نام سیرک عجایب نوشت. او این کتاب را بیشتر برای سرگرمی نوشت و با دو کتاب دیگر که برای بزرگسالان نوشته بود، روانه بازار کرد اما این کتاب بسیار مورد توجه قرار گرفت خصوصاً، وقتی که کمپانی برادران وارنر پیشنهاد ساخت فیلمی بر مبنای این کتاب را داد. او که پیش بینی این فروش را نمی‌کرد نویسندگی را ادامه داد ولی برای کودکان! در طول ۵ سال او ۱۱ کتاب دیگر این مجموعه را نوشت. این کتاب‌ها در ۲۸ کشور و در ۲۰ زبان ترجمه شد و حدود ۸٫۹ میلیون فروش رفت. برادران وارنر هیچ وقت فیلم هیچ کدام از کتاب‌ها را نساخت و اجازهٔ ساخت فیلم دوباره به دارن شان بازگشت. در سال ۲۰۰۵ دارن شان اجازه ساخت فیلم‌ها را به کمپانی یونیورسال استودیو فروخت.

هرکی اینو خونده باشه میفهمه که من اینو از ویکی پدیا کپی پیست کردم!( البته با کمی تغییر و تحول توش)

درباره انسان شدن ارتری هم باید بگم که از نظر من دارن شان می خواسته قدرت جادویی رو که در کرنل بوده و اون ازش بی خبر بوده رو به همه نشون بده و قدرت تنهایی رو و اینکه میتونه با ادم چی کار کنه. در کتاب اول هم ما میخونیم که انسان ها گاهی اوقات جادو دارن ولی ازش خبر ندارن و این جادو میتونه زمانی ظاهر بشه و بسیار پر قدرت عمل کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینارفین

مجموعه دموناتا رو که چند سال پیش خوندم لذت بخش بود ولی از جلد ششم به بعد یه جوری داستان یکنواخت میشه و به نظرم دارن شان میخاد برا فروش بیشت کتاب بنویسه.

جلد چهارمش "بک" از همه جلدها جالب تر بود. جو خیلی گرمی داره و تا آخر مجبورت میکنه که بی وقفه کتابو بخونی :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هرمیون آتلانتیس

عاشق کتابای دارن شانم یه چند سال پیش خوندمشون جنبه ی ماجرایی داره راستش توی سیرک عجایب اون قسمتی که دارن وانمود کرد مرده اشکم دراومد خیلی با حال ان اما به نظر من بهتره قبلش آدم حماسه ی کریپسلی رو خونده باشه من توی شخصیتاش خودم کریپسلی رو با کوردا رو دوست دارم هرچند کوردا رو کشتن به خاطر طرز فکر متفاوتش و نحوه ی جالبی که میخواست برای حفاظت از اشباح اجرا کنه از اون استیو هم خوشم می اومد آقای تینی هم بد نبود به نظرم شبح واره ها رو خیلی جالب وارد ماجرا کرد اما آخرش زیاد جالب نبود این که خود دارن سایه شد و با آقای تینی قرار داد بست و خودش آدم کوچولو شد جالب بود اما این که در واقع هیچ کدوم از اونا اتفاق ها نیفتاد چون خود دارن که آدم کوچولو شده بود خودشو ترسوند یه مقداری زد تو ذوقم راستش انتظار یه پایان دیگه رو داشتم در کل کتابای جالبی ان ارزش خوندن رو دارن اما فکر میکنم رده ی سنیشون دیگه مثلا تا پونزده شونزده سال باشه می دونی یه پیش نهادی میکنم اگه یه کتابی یا فیلم حتی کارتونی رو مدت خیلی زیاد قبل خوندید و عاشقشید دیگه نخونیدش و نبینیدش چون امکان داره چون بزرگ تر شدیددیگه اونقدر ازش خوشتون نیاد بزارید با اون کتاب خاطرهی خوبی داشته باشید تجربه دارم که می گم همین دارن شانو تازگی ها که خوندم دیگه زیاد واسم جالب نبود ولی اصلا ارباب حلقه ها یه چیز دیگس تکراری می شه مگه صد دفعه ببینی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nico Di A

کتاب سرزمین اشباح خیلی قشنگه ولی فیلمش افتضاحه با این که زیر نظر خود دارن شان ساخته شده تنها شخصیتی که توی فیلم خوب بود استیو یا جاش هاچرسون بود ولی در کل فیلمش خیلی مزخرف بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

من کتاب جلاد لاغر و کویاسان ایشون رو خوندم و کتاب جلاد لاغر بعد از کتاب های استاد تالکین یکی از بهترین کتاب هایی بود که خوندم . این کتاب با داستان جالبش و کشش بسیار زیادش خواننده رو به خودش جذب میکنه  و چه در طول داستان و چه در پایان داستان نتیجه گیری های زیاد و بسیار خوبی میکنه و پیام های اخلاقی بسیار خوبی داره . این کتاب کلا سبکش با بقیه ی کتاب های دارن سان زمین تا آسمون فرق داره . 

به همه ی کسانی که این کتاب رو نخوندن پیشنهاد میکنم که این کتاب رو بخونن و مثل من که از هیجان زیاد و ماجراهای زیاد این کتاب بسسسیییار لذت بردم از این کتاب بسیار زیبا و فوق‌ العاده لذت ببرن.

کتاب کویاسانه شم برای کسانی که تارگزه شروع به کتابخوانی کردن مناسبه وبچه ها رو به خودش جذب میکنه ‌(این کتاب هم سبکش با بقیه ی کتاب های دارن شان فرق داره)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

آقا یه سوال . من باید حماسه لارتن کرپسلی رو قبل از سرزمین اشباح بخونم یا بعدش ؟

بعدش چرا از ترجمه فرزانه کریمی ایراد میگیرید ؟ خیلی خوب در آورده داستان رو که . من جلاد لاغر و کویاسان خوندم و دارم دیموناتا رو میخونم خوب و روون ترجمه کرده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melian

من حدود 7 سال پیش قصه های سرزمین اشباح رو خوندم و خیلی دوستش داشتم تا این که آخرش افتضاح تموم شد

هنوزم که هنوزه گیج میزنم که آخر چی شد

یه چند جلد دموناتا خوندم (همون موقع ها) ولی سریع حالم به هم خورد به نظرم بیخود اومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...