رفتن به مطلب

Recommended Posts

Elendil322

با سلام

داشتم توی اینترنت دنبال زبان موردور میگشتم که به این "شخصیت" رسیدم و اطلاعاتی که دیدم برام جالب بود مثلا نوشته بود از نومه‌ نوری های سیاه بوده و میخواستم در موردش بیشتر بدونم

حالا خوشحال میشم اگه چیزی در این زمینه میدونید بگید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

با سلام

داشتم توی اینترنت دنبال زبان موردور میگشتم که به این "شخصیت" رسیدم و اطلاعاتی که دیدم برام جالب بود مثلا نوشته بود از نومه‌ نوری های سیاه بوده و میخواستم در موردش بیشتر بدونم

حالا خوشحال میشم اگه چیزی در این زمینه میدونید بگید.

در یکی از تاپیک ها که یادم نیست کدوم بود اطلاعات مفصلی در موردش پیدا می کنید فقط من به طور مختصر شرح میدم.

نام این شخص زبان سائورورن هست. اسم اصلیش رو خودش یادش رفته بود. نژادش هم از نژاد نومه نوری های سیاه بود یعنی کسایی که توی دوران دوم به سمت سائورون کشیده شدن و پایگاه اصلیشون هم بندرگاه اومبار بود.

این شخص همان کسی است که در کتاب(و نسخه اکستندد فیلم) با گندالف و آراگورن روبروی دروازه سیاه مذاکره می کنه و زره میتریل فرودو رو به اونا تحویل میده.این شخص نائب برج باراد-دور بوده و یکی از زیرک ترین مشاورهای سائرون به حساب میومده و تا حدی در تصمیمات اربابش نقش داشت.در ضمن در کتاب گفته شده که ساحری را نیز آموخته بود(نگفته از کی ولی به احتمال قریب به یقین از سائورون)

دو روایت مختلف هم در موردش موجوده:

از آنجایی که در کتاب گفته شده به هنگام نخستین قیام سائورون به خدمتش در آمد و یک جا دیگه گفته در خیزش دوباره برج تاریک خدمتکار سائورن میشه, دو تا احتمال برای این شخص موجوده.(پیشنهاد می کنم متن کتاب بازگشت پادشاه فصل بازشدن دروازه سیاه رو بخونی چون من خودم الان دقیقا جمله ها رو یادم نیست)

1- این شخص از دوران دوم در خدمت سائورن بوده که با این احتساب سنش بالا 3000 ساله.

2- این شخص در اواخر دوره سوم و در دوره کارگزار تورگون(اگه اشتباه نکنم) که سائورون دوباره به موردور بر می گرده به خدمتش در میاد و با این احتساب هم سن آراگورن میشه. از اونجایی که خود تالکین به صراحت می گه اون یک انسان زنده بود و نژادش نومه نوری بود من عقیده دارم این روایت درست تره.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...