رفتن به مطلب

Recommended Posts

ayub_s

واقعا نمی دونم از فروش 300 میلیونی هابیت و احتمالا فروش 1میلیاردی جهانی اون خوشحال باشم یانه؟

اولش خوشحالم که پروژه ضرر نکرد و فروش به نسبه آبرومندی داشت

ولی وقتی فروش اونو با عطش مبارزه،تد،دلاور،مردعنکبوتی،دزدان دریایی 4 و ... مقایسه میشم یکم مایوس شدم

ویا مثلا وقتی اونو با بینوایان ،جانگوی رها شده و ... مقایسه میکنم

امسال فیلمای خوب زیادی در اکران وجود داشت ولی هیچ کدوم به قدرت درخت زندگی و هوگو نبودند پس میتونم بگم در اسکار واقعا در حق هابیت ظلم شد

داداش عزیزم همونطور که دوستمون آرشاوین گفت فروش یک میلیاردی هابیت فقط واسه قسمت اولش عالی بوده اونم فیلمی اونهمه بین منتقدین بی دلیل کوبیده شد.

ولی باید قبول کنیم که هابیت لیاقت نامزد بهترین فیلم در اسکار رو نداشت، هر چقدر هم فکر میکنم نمیتونم به خودم قبول کنم که هابیت در حد و اندازه ی نامزد بهترین فیلم اسکار باشه. :-?

بله تو اسکار خیلی تو حق فیلم هابیت ظلم شد و میتونست به جز اون سه رشته تو چند رشته ی دیگه از جمله موسیقی و بهترین فیلم اقتباسی نامزد بشه ولی نشد دیگه چیکار میشه کرد :) .

ولی فکر کنم قسمت آخر فیلم میتونه خودش رو به عنوان نامزد بهترین فیلم اسکار معرفی کنه چونکه میدونم قسمت آخرش زیبا تمام خواهد شد. :ymapplause: :| :)

به آرشاوین عزیز : منهم همیشه شک میکردم که هابیت تو جلوه های ویژه تو بعضی جاها ضعیف عمل کرده مخصوصا اون وارگ ها و اژدها و طلاهاش ولی وقتی که یه کلیپ بود در مورد نحوه ی ساختن جلوه های ویژه اونجا شکم برطرف شد، جلوه ی ویژه ی همین اره بور رو دیدم که اژدها داره زیر اونهمه طلا میخوابه واقعا طبیعی جلوه میکرد. :ymapplause:

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

به آرشاوین عزیز : منهم همیشه شک میکردم که هابیت تو جلوه های ویژه تو بعضی جاها ضعیف عمل کرده مخصوصا اون وارگ ها و اژدها و طلاهاش ولی وقتی که یه کلیپ بود در مورد نحوه ی ساختن جلوه های ویژه اونجا شکم برطرف شد، جلوه ی ویژه ی همین اره بور رو دیدم که اژدها داره زیر اونهمه طلا میخوابه واقعا طبیعی جلوه میکرد. :ymapplause:

ایوب جان اگه میشه این کلیپ را اینجا واسه دانلود بزار یا لینک بده که ما هم بریم ببینیم :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ایوب جان اگه میشه این کلیپ را اینجا واسه دانلود بزار یا لینک بده که ما هم بریم ببینیم :ymapplause:

محمد جان خودت که تو نقدفارسی لینکش رو قرار داده بودی که. :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه سه چهارتا ویدئو در مورد جلوه های ویژه فیلم دارم. فرصت بشه آپلود میکنم و توی سایت میذارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به ایوب عزیز:مسئله بهترین فیلم،کارگردانی یا فیلمنامه و بازیگر نیست مسئله عدم نامزدی هابیت در رشته هایی که به نوعی برای هابیت حیاط خلوت حساب میشه مثل موسیقی ،صداگذاری

فروشم بدنبود ولی مسلما در حد هابیت نبود

امسال فیلمی که در حد بهترین فیلم باشه ندیدم حتی لینکلن و صدالبته مسلمه که هابیت در حد بهترین فیلم سال نبود

ولی اینکه ببینیم فیلمی مثل آرگو تو جدول فروش از هابیت جلو افتاده فقط بخاطر اینکه زیادی تحویلش گرفتن خوشایند نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

محمد جان خودت که تو نقدفارسی لینکش رو قرار داده بودی که. :ymapplause:

ا اونو میگی اما ان که جلوه های ویژه اسماگ را نشان نداد که فقط همان قسمت که اسماگ چشمش را باز میکنه نشان داد.

یه سه چهارتا ویدئو در مورد جلوه های ویژه فیلم دارم. فرصت بشه آپلود میکنم و توی سایت میذارم.

ممنون میشم اگه بزارین بی صبرانه منتظرم :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

به ایوب عزیز:مسئله بهترین فیلم،کارگردانی یا فیلمنامه و بازیگر نیست مسئله عدم نامزدی هابیت در رشته هایی که به نوعی برای هابیت حیاط خلوت حساب میشه مثل موسیقی ،صداگذاری

امسال فیلمی که در حد بهترین فیلم باشه ندیدم حتی لینکلن و صدالبته مسلمه که هابیت در حد بهترین فیلم سال نبود

ولی اینکه ببینیم فیلمی مثل آرگو تو جدول فروش از هابیت جلو افتاده فقط بخاطر اینکه زیادی تحویلش گرفتن خوشایند نیست

فروش عالیه! هابیت تونسته در باکس افیس بالاتر از یاران حلقه و دو برج قرار بگیره. و این یه موفقیت بزرگه برای فیلمی که عناوین خسته کننده و بدون هیجان بودن رو توسط یه چند تا منتقد زه وار در رفته یدک می کشید!

خب اسکار روال خودش رو داره. اگر با یه فیلمی حال کنه تو بالاتر از 10 رشته نامزدش می کنه!..ربطی به خوده بخش های فنی نداره!

مثلا لینکلن رو نگاه کن..اصلا قابل باور نیست که در بخش های فنی بالاتر از هابیت قرار بگیره.و اصلا هم اینطور نیست. ولی چون آکادمی باهاش حال کرده تو بقیه رشته هام نامزدش کرده.

عموما فیلم هایی که در بخش بهترین فیلم نامزد هستند. جوایز فنی رو هم درو می کنند. یعنی بر حسب لیاقت نیست...مثل فیلم هوگو که پارسال بهترین جلوه های ویژه گرفت!...لپ مطلب: آکادی با فیلمی حال کنه تو بقیه رشته های فرعی هم شانسش میره بالا!

هابیت که تا ابد نمیتونه تو صدر جدول فروش باشه!.متوجه نمیشم!.آرگو که فروشی نکرده بیچاره!...هابیت داره میلیاردی میشه..آرگو خودش رو هم بکشه فروش کلش رو 300 میلیون هم نمی رسونه!

جکسون از نهایت پتانسیل داستان هابیت استفاده کرده...و آیه یاس نخونیم بهتره.

ویرایش شده در توسط tisak

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

فروش عالیه! هابیت تونسته در باکس افیس بالاتر از یاران حلقه و دو برج قرار بگیره. و این یه موفقیت بزرگه برای فیلمی که عناوین خسته کننده و بدون هیجان بودن رو توسط یه چند تا منتقد زه وار در رفته یدک می کشید!

خب اسکار روال خودش رو داره. اگر با یه فیلمی حال کنه تو بالاتر از 10 رشته نامزدش می کنه!..ربطی به خوده بخش های فنی نداره!

مثلا لینکلن رو نگاه کن..اصلا قابل باور نیست که در بخش های فنی بالاتر از هابیت قرار بگیره.و اصلا هم اینطور نیست. ولی چون آکادمی باهاش حال کرده تو بقیه رشته هام نامزدش کرده.

عموما فیلم هایی که در بخش بهترین فیلم نامزد هستند. جوایز فنی رو هم درو می کنند. یعنی بر حسب لیاقت نیست...مثل فیلم هوگو که پارسال بهترین جلوه های ویژه گرفت!...لپ مطلب: آکادی با فیلمی حال کنه تو بقیه رشته های فرعی هم شانسش میره بالا!

هابیت که تا ابد نمیتونه تو صدر جدول فروش باشه!.متوجه نمیشم!.آرگو که فروشی نکرده بیچاره!...هابیت داره میلیاردی میشه..آرگو خودش رو هم بکشه فروش کلش رو 300 میلیون هم نمی رسونه!

جکسون از نهایت پتانسیل داستان هابیت استفاده کرده...و آیه یاس نخونیم بهتره.

جناب تیسک مسئله آیه یاس خوندن نیست

اولا فروش هفتگی بیشتر فیلمی که قبل هابیت اکران شده مسلما فقط بخاطر لطف اعضای آکادمی به اونه و باعث تاسفه وگرنه کسی انتظار نداره آرگو 300 میلیون دلار بفروشه شما داری؟

در مورد جوایز فنی صحبت شما ربطی به حرف بنده نداره.در مورد لینکلن به نظرم فیلمبرداری یانوش کامینسکی از اندرو لزنی سره ولی در مورد خیلی دیگه از پارامترها حق هابیت ضایع شده حالا من این وسط منظور شما رو درک نکردم آخرش به نظرتون حق هابیت ضایع شده یا نشده؟

اینکه بگیم منتقدین زهوار دررفته به نظرم این پاک کردن صورت مسئلس به هرحال رای اونها درست یا نادرست در جذب یا عدم جذب مخاطب دخیله اینکه ما فقط نظر خودمون برامون شرط باشه و نظر بقیه برامون ارزش نداشته باشه دقیقا راه طرفداران هری پاتر و گرگ و میش رو میریم یعنی میگن اون فیلما یه حماسه وشاهکارن و بقیه هیچی حالیشون نیست

جناب تیسک از فروش هابیت میگید ولی توجه به بودجه این فیلما نکردید

اولا فروش یاران حلقه اشتباه نکنم 311میلیون دلار در آمریکا و دوبرج تقریبا 340 میلیون دلار بوده و هنوز هابیت به دوبرج یا یاران حلقه نرسیده و گمون نکنم به دوبرج برسه

ثانیا اگه فروش دوبرج با تورمحساب شه فکر نکنم فروش جهانی هابیت بیشتر از دوبرج باشه

ثالثا بودجه های دو فیلم رو مقایسه بکنیم سه گانه ارباب حلقه ها 280 میلیون دلارو سه گانه هابیت در ابتدا بودجه اون 500 میلیون دلار و چندی پیش 665 میلیون دلار اعلام شد

پس با توجه به بودجه خیلی نمی تونیم بگیم فروش هابیت عالی بوده اگه فروش هابیت میتونست حداقل به اندازه انتقام جویان باشه میتونیم بگیم عالیه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

به فرازون عزیز : درسته هابیت میتونست تو رشته های دیگه هم میتونست نامزد بشه و این بی اعتنایی آکادمی رو نسبت بهش میرسونه تیساک عزیز گفت اگر آکادمی با یه فیلمی حال کنه تو کل همه چیز نامزدش میکنه، مثلا همین آرگو رو ببینین فیلمش جذاب بود ها ولی اصلا لیاقت نامزد شدن تو اسکار رو نداشت، ولی اسکار باهاش حال کرد و گذاشت توش.

به محمد (استرایدر) : داداش منهم همون رو میگم من تو اون جلوه های ویژه وارگ ها رو دیدم که خیلی طبیعی جلوه میکردن ولی تو فیلم زیاد معلوم نبود، اژده ها هم همینطور، کلا دور اطراف چشمای اسماگ رو ببین، بعد میدونی که چقدر طبیعی جلوه میکنه، شک هم نداشته باش تو قسمت های بعدی اسماگ خیلی طبیعی جلوه خواهد کرد.

به کل بچه ها :دی : ببینین بودجه ی قسمت اول هابیت چقدره ؟! بودجه ی قسمت اول هابیت با کل تبلیغاتش 300 میلیون دلار. مگه نه؟! فقط قسمت اولش برابر با 960 میلیون دلار فروخته، نزدیک به یک میلیارد. این فروش یعنی نا امید کننده است؟! فیلمی که اونهمه بین منتقدین کوبیده بشه و بهش برچسب خسته کننده بدن ، فیلمی که تنها یک قسمت از سه گانه ی فیلم هابیت پخش شد و اینطوری فروش کرد، این فیلم برای فروش واقعا عالی عمل کرده ، فروش خارج از امریکاش که خیره کننده است. حتی رکورد فروش خارج از امریکای فیلمی همچون شوالیه تاریکی بر می خیزد که خیلی هم منتقدین بهش نمره ی مثبت دادن هم بیشتر.

بودجه ی فیلم هابیت : 315 میلیون دلار - فروش خارج از امریکا : 659 میلیون دلار - فروش داخلی : 300 میلیون دلار

بودجه ی فیلم شوالیه ی تاریکی بر می خیزد : 325 میلیون دلار - فروش خارج از امریکا : 632 میلیون دلار - فروش داخلی : 448 میلیون دلار

اگر میخوایین فروش فیلم هابیت رو با بودجه ی همون 500 میلیون دلاری حساب کنین پس باید فروش کل قسمت های هابیت رو باهم حساب کنیم که تقریبا خواهد شد 2 میلیارد و 999 میلیون دلار .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

به محمد (استرایدر) : داداش منهم همون رو میگم من تو اون جلوه های ویژه وارگ ها رو دیدم که خیلی طبیعی جلوه میکردن ولی تو فیلم زیاد معلوم نبود، اژده ها هم همینطور، کلا دور اطراف چشمای اسماگ رو ببین، بعد میدونی که چقدر طبیعی جلوه میکنه، شک هم نداشته باش تو قسمت های بعدی اسماگ خیلی طبیعی جلوه خواهد کرد.

میدانم دادا من کلا شک ندارم و به پیتر جکسون کاملا اعتماد دارم :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به فرازون عزیز : درسته هابیت میتونست تو رشته های دیگه هم میتونست نامزد بشه و این بی اعتنایی آکادمی رو نسبت بهش میرسونه تیساک عزیز گفت اگر آکادمی با یه فیلمی حال کنه تو کل همه چیز نامزدش میکنه، مثلا همین آرگو رو ببینین فیلمش جذاب بود ها ولی اصلا لیاقت نامزد شدن تو اسکار رو نداشت، ولی اسکار باهاش حال کرد و گذاشت توش.

به کل بچه ها :دی : ببینین بودجه ی قسمت اول هابیت چقدره ؟! بودجه ی قسمت اول هابیت با کل تبلیغاتش 300 میلیون دلار. مگه نه؟! فقط قسمت اولش برابر با 960 میلیون دلار فروخته، نزدیک به یک میلیارد. این فروش یعنی نا امید کننده است؟! فیلمی که اونهمه بین منتقدین کوبیده بشه و بهش برچسب خسته کننده بدن ، فیلمی که تنها یک قسمت از سه گانه ی فیلم هابیت پخش شد و اینطوری فروش کرد، این فیلم برای فروش واقعا عالی عمل کرده ، فروش خارج از امریکاش که خیره کننده است. حتی رکورد فروش خارج از امریکای فیلمی همچون شوالیه تاریکی بر می خیزد که خیلی هم منتقدین بهش نمره ی مثبت دادن هم بیشتر.

بودجه ی فیلم هابیت : 315 میلیون دلار - فروش خارج از امریکا : 659 میلیون دلار - فروش داخلی : 300 میلیون دلار

بودجه ی فیلم شوالیه ی تاریکی بر می خیزد : 325 میلیون دلار - فروش خارج از امریکا : 632 میلیون دلار - فروش داخلی : 448 میلیون دلار

اگر میخوایین فروش فیلم هابیت رو با بودجه ی همون 500 میلیون دلاری حساب کنین پس باید فروش کل قسمت های هابیت رو باهم حساب کنیم که تقریبا خواهد شد 2 میلیارد و 999 میلیون دلار .

ایوب عزیز اعدادی که من گفتم 500 میلیون یا 665میلیون در مورد سه گانه هابیته و نه فقط سفرغیرمنتظره و راستش فکر نکنم بشه بودجه هرفیلم از سه گانه رو تفکیک کرد حداکثر میتونیم اونو بر 3 تقسیم کنیم تا بودجه تخمینی به دست بیاد همون طور که 280 میلیون بودجه کل سه گانه لوتر بوده اگه من منظورم تک فیلم هابیت بود می نوشتم سفر غیر منتظره و نه هابیت

بودجه شوالیه تاریکی برمیخیزد هم تو باکس آفیس موجو250 میلیون دلار قید شده

البته خداکنه ایوب جان در مورد کل سه گانه هابیت پیش بینی شما غلط از آب دربیاد و به جای سه میلیارد فروش کل سه گانه حداقل 4 میلیارد دلار باشه :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

هابیت بین این نامزدهای قدرتمند واقعا باید قوی تر عمل میکرد. حیف شد که تو صداگذاری نامزد نکرد اما مثلا در صدابرداری آرگو بینظیر عمل کرد.

تو موسیقی هم هاوارد شور عالی بود. اما اون کسی که صداگذاری میکرد و موسیقی متن رو میکس میکرد کار رو خراب کرد. به این معنی که تقریبا 60 درصد آنچه شور نواخته در فیلم قرار دارد. بقیه یا دوباره زده شده (که در آلبوم وجود نداشت) و یا از مجموعه ارباب حلقه ها استفاده شده. این شاید دلیل نامزد نشدن موسیقی هست. (زیاد به این موضوع پرداختم)

{بحث منحرف میشه ولی باید گفت زندگی پای واقعا بهترین بود. برای بحث به نمایه بنده مراجعه فرمایید!!! :ymapplause:}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tisak

جناب تیسک مسئله آیه یاس خوندن نیست

اولا فروش هفتگی بیشتر فیلمی که قبل هابیت اکران شده مسلما فقط بخاطر لطف اعضای آکادمی به اونه و باعث تاسفه وگرنه کسی انتظار نداره آرگو 300 میلیون دلار بفروشه شما داری؟

در مورد جوایز فنی صحبت شما ربطی به حرف بنده نداره.در مورد لینکلن به نظرم فیلمبرداری یانوش کامینسکی از اندرو لزنی سره ولی در مورد خیلی دیگه از پارامترها حق هابیت ضایع شده حالا من این وسط منظور شما رو درک نکردم آخرش به نظرتون حق هابیت ضایع شده یا نشده؟

اینکه بگیم منتقدین زهوار دررفته به نظرم این پاک کردن صورت مسئلس به هرحال رای اونها درست یا نادرست در جذب یا عدم جذب مخاطب دخیله اینکه ما فقط نظر خودمون برامون شرط باشه و نظر بقیه برامون ارزش نداشته باشه دقیقا راه طرفداران هری پاتر و گرگ و میش رو میریم یعنی میگن اون فیلما یه حماسه وشاهکارن و بقیه هیچی حالیشون نیست

جناب تیسک از فروش هابیت میگید ولی توجه به بودجه این فیلما نکردید

اولا فروش یاران حلقه اشتباه نکنم 311میلیون دلار در آمریکا و دوبرج تقریبا 340 میلیون دلار بوده و هنوز هابیت به دوبرج یا یاران حلقه نرسیده و گمون نکنم به دوبرج برسه

ثانیا اگه فروش دوبرج با تورمحساب شه فکر نکنم فروش جهانی هابیت بیشتر از دوبرج باشه

ثالثا بودجه های دو فیلم رو مقایسه بکنیم سه گانه ارباب حلقه ها 280 میلیون دلارو سه گانه هابیت در ابتدا بودجه اون 500 میلیون دلار و چندی پیش 665 میلیون دلار اعلام شد

پس با توجه به بودجه خیلی نمی تونیم بگیم فروش هابیت عالی بوده اگه فروش هابیت میتونست حداقل به اندازه انتقام جویان باشه میتونیم بگیم عالیه

1. در کل فروش کل می سنجن...هفتگیو...خارجیو...داخلیو....اینا مهم نیست.

2. مشخص نکردم که حق هابیت ضایع شده یا نه. من میخوام بگم این عوامل تقریبا همون عوامل ارباب حلقه ها هستند. پس چرا فقط 3 نامزدی؟؟؟چون خوده فیلم نتونسته آنچنان شاهکار بشه.یعنی در آکادمی فیلمایی بلیط ورود به بخش های فنی رو دارند که در بخش بهترین فیلم عمدتا حضور داشته باشند. یعنی ترانسفرمرز با اون جلوه های ویژه فوف العداش هیچ وقت نمی تونه این جایزه رو بگیره! و می رسه به هیوگو...

3. درسته نظر منتقدین در جذب مخاطب دخیله..ولی آیا مورد هابیت اینگونه بود؟...مخاطبیین رو دل زده کرد؟؟نه!..در بدترین حالت روی فروش امریکا تاثیر گذاشت. ولی فروش جهانیش خیلی سوزناک بود برای منتقدین!

بی پرده بگم. من نظر منتقدن برام مهمه. ولی در این مورد خاص خیر. به قول معروف..همه گفتن هابیت خسته کنندست. یعنی اگر این واژه رو از نقد ها حذف کنیم....امتیاز بالای 80 برای هابیت باقی می ماند!

فروش هابیت ثابت کرده که خسته کننده نیست. چون مخاطب پسنده. چون ثابت کرده اولین رکن جذب مخاطب یعنی هیجان و تعلیق رو به همراه داره....مخطاب عام چی میخواد؟ اینکه تو سینما خوایش نبره..و نبرد. این دقیقا عکس نظر منتقدین رو نمایان می کنه.....منتقدین ضعف بخ خصوصی از هابیت گرفتن که به راحتی میشه با نگرش مخاطب از فیلم ردش کرد. و رد شد....این از منتقدین!

4. شما فروش فیلم رو از نقطه نظر سود کمپانی عنوان می کنی.....نه از نقطه نظر مقبولین بین مردم. در حالی وقتی باکس آفیس رو می بینند. کاری به این چیزا ندارند...فقط فروش کل رو می بینند. خلاص!

5. فروش امریکا چه اهمیتی داره؟ یعنی بقیه مردم جهان آدم نیستند؟ یا درجه شهروندی ندارند؟ یا شهروند درجه 2 یا درجه 3 هستند؟

6. حقیقتش تورم خیلی چیز ضایعیه! به تورم حساب کنیم کل جدول باکس آفیس رو باید خونه تکونی بدیم! مسئله همینه... مهم نیست. کسی به تورم اهمیت نمیده...ورلد واید بره بالای 1 میلیارد یعنی دم جکسون بازم گرم.

7.

ویرایش شده در توسط tisak

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

1. در کل فروش کل می سنجن...هفتگیو...خارجیو...داخلیو....اینا مهم نیست.

2. مشخص نکردم که حق هابیت ضایع شده یا نه. من میخوام بگم این عوامل تقریبا همون عوامل ارباب حلقه ها هستند. پس چرا فقط 3 نامزدی؟؟؟چون خوده فیلم نتونسته آنچنان شاهکار بشه.یعنی در آکادمی فیلمایی بلیط ورود به بخش های فنی رو دارند که در بخش بهترین فیلم عمدتا حضور داشته باشند. یعنی ترانسفرمرز با اون جلوه های ویژه فوف العداش هیچ وقت نمی تونه این جایزه رو بگیره! و می رسه به هیوگو...

3. درسته نظر منتقدین در جذب مخاطب دخیله..ولی آیا مورد هابیت اینگونه بود؟...مخاطبیین رو دل زده کرد؟؟نه!..در بدترین حالت روی فروش امریکا تاثیر گذاشت. ولی فروش جهانیش خیلی سوزناک بود برای منتقدین!

بی پرده بگم. من نظر منتقدن برام مهمه. ولی در این مورد خاص خیر. به قول معروف..همه گفتن هابیت خسته کنندست. یعنی اگر این واژه رو از نقد ها حذف کنیم....امتیاز بالای 80 برای هابیت باقی می ماند!

فروش هابیت ثابت کرده که خسته کننده نیست. چون مخاطب پسنده. چون ثابت کرده اولین رکن جذب مخاطب یعنی هیجان و تعلیق رو به همراه داره....مخطاب عام چی میخواد؟ اینکه تو سینما خوایش نبره..و نبرد. این دقیقا عکس نظر منتقدین رو نمایان می کنه.....منتقدین ضعف بخ خصوصی از هابیت گرفتن که به راحتی میشه با نگرش مخاطب از فیلم ردش کرد. و رد شد....این از منتقدین!

4. شما فروش فیلم رو از نقطه نظر سود کمپانی عنوان می کنی.....نه از نقطه نظر مقبولین بین مردم. در حالی وقتی باکس آفیس رو می بینند. کاری به این چیزا ندارند...فقط فروش کل رو می بینند. خلاص!

5. فروش امریکا چه اهمیتی داره؟ یعنی بقیه مردم جهان آدم نیستند؟ یا درجه شهروندی ندارند؟ یا شهروند درجه 2 یا درجه 3 هستند؟

6. حقیقتش تورم خیلی چیز ضایعیه! به تورم حساب کنیم کل جدول باکس آفیس رو باید خونه تکونی بدیم! مسئله همینه... مهم نیست. کسی به تورم اهمیت نمیده...ورلد واید بره بالای 1 میلیارد یعنی دم جکسون بازم گرم.

7.

شما گفتید که هابیت از دوبرج بیشتر فروخته و من با استناد به تورم گفتم کمتر فروخته و یا حداکثر همون مقدار.مسلمه که باکس به هم میریزه

فروش کل ملاک نهایی نیست فروش در امریکا و فروش خارج از اون هم ملاکه فروش خارج از امریکای659 میلیون دلار چندان خوب نیست حتی از فروش عصر یخبندان 4 کمتره این کجاش برای منتقدین سوزناک بود مگه انتظار داشتی از اینم کمتر بفروشه؟.برای بررسی فروش فیلم تموم فاکتورهاشو در نظر میگیرن فروش خانگی ،خارج از خانه،حفظ کردن کف فروش ،افتتاحیه و... که در وضعیت یه فیلم در اکرانو میرسونه بخصوص در مورد بلک باسترها که تو آمارشون ریز میشن و اونارو با هم مقایسه میکنن و فروش کل یه شاخص گنگه و البته هابیت چه در افتتاحیه،فروش آمریکا،خارج آمریکا و فروش کلی کمتر از حد انتظار فروخت نظر سنجی بچه ها در مورد فروش هابیت رو ببین تا ببینی انتظارها در چه حد بود

در کل در همه زمینه ها هابیت زیر دست اسکای فال موند ودر مقابل انتقام جویان که دیگه حرفی برای گفتن نداشت

کسی نگفته کیا ادمن و کیا نیستن ولی فروش هابیت چه در امریکا و چه خارج اون کمی کمتر از حد انتظار بود

مقبولیت مردم همون فروشه مگه غیر از اینه ؟

اینکه مثلا هابیت در تدوین ضعف داشته باشه هیچ ربطی به نظر و فروش مردم نداره مثل اینکه بگیم اخراجیا چون فروش بیشتری داشته فیلمنامش از جدایی سره یا مثلا مردم سر فیلم وفا 2012 خوابشون نبرد یعنی هیجان انگیزه و سر پدرخوانده خوابشون برد یعنی مزخرفه.

در مورد جلوه های ویژه هوگو جلوه های ویژه عالی ای داشت و صدالبته تبدیل شوندگان 3 هم جلوه های خوبی داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من خودم به شخصه از طرف اینکه اینهمه منتقدین کوبیدن انتظار داشتم که فروش کل هابیت به 700 میلیون هم نخواهد رسید ولی رسید.

نباید الکی بگیم فروش هابیت ناامید کننده است (ولی من فکر میکنم عالی هم هست) ، باید از هر جهت فروش هابیت رو بررسی بکنیم که کی اکرانش شروع شد، در مورد دنباله دار بودن فیلم و...

همونطور که جان فردین گفت هابیت در قسمت های بعدی صفر های خیلی زیادی رو در فروشش خواهد گذاشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ساعت 4:30 صبح به بعد مراسم اصلی اسکار شروع میشه، امیدوارم هابیت بتونه موفق عمل کنه ولی یه فیلم قوی دیگه ای از نظر جلوه های ویژه به اسم زندگی پی هستش که در مقابل هابیت یک حریف سرسختی هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

ساعت 4:30 صبح به بعد مراسم اصلی اسکار شروع میشه، امیدوارم هابیت بتونه موفق عمل کنه ولی یه فیلم قوی دیگه ای از نظر جلوه های ویژه به اسم زندگی پی هستش که در مقابل هابیت یک حریف سرسختی هستش.

نمیخوام نا امیدت کنم ایوب جان اما جلوه های ویژه 100% واسه life of pie هستش.!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

نمیخوام نا امیدت کنم ایوب جان اما جلوه های ویژه 100% واسه life of pie هستش.!!

اگه جلوه های ویژه رو هابیت برد چی، شرط میبندی؟! D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

انشالله که ببره اما من به چشمم اب نمیخوره.! :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

انشالله که ببره اما من به چشمم اب نمیخوره.! :ymapplause:

منم همینطور، چونکه زندگی پی جزو نامزدین بهترین فیلم اسکاره و تو هر زمینه ای بیشتر تحویلش گرفتن تا هابیت. البته جلوه های ویژه ی زندگی پی هم شاهکار بود و جلوه های ویژه ی نویی هم داشت. (همچنین امیدوارم بهترین فیلم رو همین زندگی پی ببره، چون هم فیلمش شاخ بود و هم اینکه مثل اون سه تا فیلم یعنی آرگو و لینکلن و سی دقیقه ی بامداد اصلا سیاسی نبود.)

امسال که نبره هیچ به جهنم انشاا... سال آینده میبره D;

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

جلوه های ویژه هابیت خوبه همینطور زندگی پای.من قلبا دوست دارم هابیت پای رو شکست بده ولی آنگ لی با این ریچارد پارکرش واقعا اگه از حق نگذریم ترکونده.(در مورد فیلم آنگ لی واقعا دلم نیومد که نگم واقعا آدم رو مدهوش میکنه)فقط امیدوارم حق به حق دار برسه و برای هابیت آرزوی موفقیت میکنم و مطمئنم قسمتهای بعدی و مخصوصا سومش خیلی حرفهای بیشتری برای گفتن داره...

به R-FAARAZON :رد میکنه داداش رد میکنه. از اولشم مطمئن بودم یه میلیارد رو میزنه با وجود همه مخالفاش ولی دلمان روشن بود ...

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با سلام خدمت دوستان عزیز هابیت فروشش در آمریکای شمالی تقریبابه 301 میلیون دلار و در خارج از آمریکا به 679 میلیون دلار رسید و در مجموع تقریبا 980 میلیون دلار فروخته Domestic: $300,947,000 30.7% + Foreign: $679,000,000 69.3% = Worldwide: $979,947,000

امیده که بتونه از 1 میلیارد دلار عبور کنه

http://www.boxoffice.../?id=hobbit.htm

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

هنوز فروش چین اعلام نشده؟؟!! :ymapplause: :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...