رفتن به مطلب
teoden

باور نکردنی هايی که ما ديديم!

Recommended Posts

The Dwarf

من یک سوال دارم:این دورف هایی که تو افسانه ها هستند و شما دارید درباره ی بودن یا نبودنشون تو واقعیت بحث میکنین چه فرقی با این کوتوله هایی که الان وجود دارند و همین الان تو شبکه 3 هستن دارند؟هرچی باشه اوناهم کوتوله هستند.مثلا آیا شما میگید که دورف های توی اساطیر نژادی جدا از انسان هستند ولی این آدم کوتوله ها,انسان هایی ناقص الخلقه؟

ویرایش شده در توسط The Dwarf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من نمیدونم شبکه 3 چیو داره نشون میده! ولی میدونم اگه شما میگین دورف، باید یه تعریفی از دورف داشته باشید. تالکین دورف هاشو یه جور توصیف کرده، نورس ها توی داستان هاشون دورف هاشون یه کم فرق داشتن و... ولی اگه توی جهانی که دور و ور خودتون میبینید میخواید دورف رو به صورت علمی تعریف کنید، اول باید یه جمعیت از این موجودات زنده با تعدادی قابل توجه پیدا کنید که خصوصیات شون (مثل اندام، رفتار، ساختار مولکولی پروتئین ها) در حدی با جانداران خویشاوندشون فرق کنه که بشه توی تبارشناسی این موجودات، اسم یه نژاد جدید روشون گذاشت.

اگه یه "انسان" کوتاه قد باشه، (انسان کوتاه قد ناقص الخلقه نیست) باز هم جزو انسان ها هست و یه نژاد جدید تشکیل نمیده. البته میگم، تعریف "فانتزی" شما از دورف میتونه هر چیزی باشه که توی تخیل شما هست. ولی برای اینکه یخواین یه تعریف علمی داشته باشین و وجود دورف یا هر موجود دیگه ای رو اثبات کنین، باید شواهدی داشته باشین که از علم زیست شناسی پیروی کنه.

ویرایش شده در توسط torambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

ممنون,ولی فکرکنم منظورم یه چیز دیگه بود,منم نمی خوام که وجود دورف های اساطیری رو اثبات کنم فقط میگم ما که آدم کوتوله تو این دنیا داریم.

من منظورم اینه که الان که آدم کوتوله تو دنیای واقعی خودمون داریم(مثل کوتوله ای که تو فیلم سفرهای گالیور بود و یک زنبور هم داشت که واقعا هم کوتوله بود)آیا با دورف هایی که تو داستان ها و همچنین تو ذهن شما هستند فرق دارند؟

اگر ندارند که همینا دورف هستند.اگردارند چه فرقی دارند؟مثلا یک ریش بلند از خصوصیات دورف های اساطیری است که آدم کوتوله ها هم میتونند بلند نگه دارند:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Curunir-Poirot

دوستان!دوستان!

يه سري انسان واره خيلي كوتاه قد در جزاير مالزي يا اندونزي يا...(نميدونم، مهم نيست، اصلا بگيد جنوب شرق آسيا) عموما در غار زندگي ميكردن كه محققيني كه روشون كار ميكردن جداي نام علمي لاتينشون، از روي خوش ذوقي، بهشون گفتن هابيت.

عزيزان من، اين دليل نميشه كه بيايم بگيم ارك و انت و اينجور موجودات هم وجود داشتن.

به دوستان عزيزي كه سنشون كمتره دوستانه توصيه ميكنم راجع به مبحث تكامل و خصوصا تكامل انسان بيشتر مطالعه كنن.

در ضمن دورف هاي تالكين اقتباسي از دورف هاي اساطير نورس و اسكانديناوي هستن كه علاوه بر خصوصيات زيست شناختي كه دوست خوبمون به نحوي اشاره كرد يك سري ويژگي هاي خاص هم داشتن، نظير مهارتشون در ساختن و شكل دادن. پس اين چيزي كه در جريان ادبيات مشاهده ميشه اصولا يك جريانيه كه ريشش به اساطير برميگرده. حالا اين كه شما بخواي به انسان هاي كوتاه بگي دورف مجازي. كما اين كه كس ديگري ميتونه به افراد كريه المنظر بگه اورك يا مثلا به درخت حياط خونشون بگه چوب ريش...

اين هيچ ارتباطي رو از اون نوع كه در ذهن شماست توجيه نميكنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

مطالب این تاپیک رو خوندم .راستش باید سعی کنیم مطالبی رو که خیلی به تالکین ربط نداره رو بهش نچسبونیم

خیلی از این چیزهای عجیب و غریب یا نتیجه جهش ژنتیکیه و یا اختلال در رشد

نمونه اش کمبود روی که باعث جلوگیری از رشد و ایجاد صفات ثانویه میشه و ممکنه خیلی ها این اختلال رو دارن یا مثلا دچار نانیسم و کوتولگی شدند رو به هابیت ها نسبت بدیم

به نظرم تالکین بیشتر از اینکه بر شباهت های ظاهری دنیاش با دنیای واقعی بوده به دنبال یه تمثیل بوده

انسانهایی با خصوصیات اخلاقی سارومان،گندالف،آراگورن و ... همیشه وجود داشتند

ولی لزوما هرچی که نتیجه تراوشات ذهنی و مکاشفه درونی نویسنده یک اثر فانتزی بوده لازم نیست که نمودبیرونی و واقعی داشته باشه

نمونه دیگه سفرهای گالیور و اینکه این اثر گرانمایه جاناتان سویفت اشاره ای به بریتانیای اون زمان بوده نه اینکه لی لی پوت ها،یاهوها و ... وجود داشته باشند

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

واضح است که ممکن است موجودات عجیبی در دنیا زندگی می کنند که هنوز به دست بشر کشف نشده اند،اصلا ممکن است دورف ها یا الف ها وجود داشته باشند.ولی تا وقتی که برای فرضیه ها مدرکی نباشد نمی توان آنها را اثبات شده تعریف کرد.

موجودات عجیبی که در رسانه ها و سایت ها به نمایش گذاشته می شوند یا انیمیشن است یا به گفته ی آقای R-FAARAZON ممکن است جانورانی باشند که جهش ژنتیکی بر اثر صفات اکتسابی یا مواد شیمیایی و رادیو اکتیو کرده باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس سبزبرگ

آقا جان اینا خالی بندیه! یکی قبلا اینو به من نشون داده بود مال یک فیلم مثلا مستنده! بقیه عکسهاش هم اینجاست:

http://www.theorionc...tml/giants.html

مثلا اینها بقایای ترولهاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...