رفتن به مطلب
امیر فارامیر

دنیای جادویی شما

Recommended Posts

امیر فارامیر

سلام

اینجا قبلا یک موضوع وجود داشت ولی چون فانی بود از آردا رفت این موضوع فرزند همان موضوع هست و امیدوارم مثل نوادگان لوتین هرگز نسلش رو به زوال نره من می خواستم این سوال رو بپرسم اگر این امکان وجود داشت که بتوانید در دنیای ساخته ی خودتان زندگی کنید چه دنیایی می ساختید؟قوانین اون دنیا چه جوری بود و آیا خوبی دارای قدرتی بود که بتونه بر بدی غلبه بکنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تالکین

موضوع اصلی بر سر بودن خوبی یا قوی تر بودن اون نیست. بلکه بر سر تثبیت و پایدار بودن اونه. برای مثال دوران چهارم سرزمین میانه رو در نظر بگیر. با اینکه به قول گندالف یه سایه بزرگ از روی زمین برداشته شده ولی باز هم بعضی ها به مورگوت پرستی یا همان شیطان پرستی روی میارن. پس اگر قرار بر ساخت چنین دنیایی باشه که آخرش عین داستانهای کودکانه همه شاد باشن مسلما انسان ها توش نقشی ندارن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

ممنون حق با شماست ولی من دارم به جنگ فکر می کنم وقتی همه چیز برابر است.آیا بدی می تونه برای همیشه پیروز بشه؟یا اینکه خوبی در نبرد نهایی پیروز می شه و یا اینکه همیشه این جنگ وجود خواهد داشت.این سوال منه :کی همه چیز تمام می شه؟آیا روزگاری می رسه که انسان ها آنقدر کامل شده باشند که به طرف بدی نروند و یا انسان ها همیشه در معرض لغزش قراردارند؟آیا کسی توی دنیای شما وجود داره که هیچ وقت نلغزه؟یا همه اشتباه می کنند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارومان بسیار رنگ

اين غير ممكنه كه هيچ بدي وجود نداشته باشه . و بد فقط وقتي از بين ميره كه جهان تموم شده باشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

بدی وجود داره ولی کسی خواهانش نیست حداقل نه در سطح گسترده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محسن

خوب به نظر من اگه بدي نباشه خوبي نمي تونه معنا پيدا كنه. اين دو تا به هم وابسته ن. فرض كنيد از همون اول دنيا همه آدمها خوب بودن. اونوقت اصلا تصوري از بدي در ذهن انسان بوجود نميومد. چيزي كه خوبه در واقع بد نيست و وقتي بدي تعريفي نداشته باشه طبعا خوبي هم معنا پيدا نمي كنه. پس بدي لازمه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یکی از علل علاقه من به تالکین و کارهاش اینه که به نظرم واقعیت زندگی انسان رو نشون میده. زندگی انسان هیچوقت به حد آرمانیش نمیرسه. هر چه قدر هم که داستان زندگی انسان به خوبی تموم بشه باز هم غم در زندگی انسان وجود داره. در انتهای کتاب هابیت هم مرگ تورین این واقعیت رو به ما گوشزد می کنه. همونطور که مرگ بورومیر، هالباراد، تئودن و همه اینها همین رو به انسان یاد آوری میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

همیشه بدانید که در جایی که خوبی است بدی هم هست و در جایی که بدی است خوبی پس بدانسد که هیچ وقت یکی به دیگری به طور قطع و کامل غلبه نمی کند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

اون یکی موضوع رو من گذاشته بودم، اما همون طور که گفتی فانی بود. من در اونجا گفته بودم میخوام دنیای جدیدی خلق کنم و منظور من گسترده بود. بحث در مورد خوبی و بدی یا وجود بدی رو رها کنید این از اراده و توان ما خارج، بلکه به این موضوع بپردازید که آیا میشه دنیای جدیدی خلق کرد؟ دنیای که رو به زیبایی و تکامل بره، نه مثل نظر خیلی ها به سوی زشتی و پلیدی و گناه.

به نظر من تالکین میخواست همین رو بگه که با وجود این همه ظلم و بی عدالتی توی دنیا خوبی هم هست و کسایی که به این باور دارن دنیا رو به جای بهتری برای زندگی تبدیل میکنن حتی اگه شده یه ذره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

ولی اگر می گفتند سه آرزو بکن در راه عوض شدن زندگی مردم من که می گفتم :

هیچ و هیچ و هیچ

چون زندگی حالی ایمون رو دوست دارم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام رایت ساحر عزیز خوشحالم که دوباره شروع به فعالیت کردی (چند وقت بود ازت بی خبر بودیم)به نظر من می شه این دنیا را ساخت و من طرح اولیه اش را تو ذهنم دارم ولی این دنیا فقط ادم داره یعنی از جن و پری توش خبری نیست یا حداقل من ندیدمشون .به نظر شما یک دنیا باید چه چیزهایی داشته باشه تا کامل بشه؟

منم موافقم که دنیا نمی تواند تا آخرش به سوی بدی بره و یک جا مسیرش رو عوض می کنه و به خوبی بر می گرده.نه اینکه بدی نیست بلکه به ایم معنی که خوبی بیشتر بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

امیر فارامیر. من هم با تو موافقم که دنیا یه جایی باید مسیرش رو عوض کنه و به سوی خوبی پیش بره اما راجع به اینکه گفته بودی توی دنیای تو جن و پری نیست، حتما دیدی که بچه ها چقدر به داستان های جن و پری علاقه دارن، اصلا تا حالا از خودت پرسیدی چرا این همه داستان پری و فرشته ی مهربون و جادوگر بدجنس! واسه بچه ها ساخته شده؟ میتونی بگی خوب، بچه ها خیلی رویایی و خیال پردازن اما این جواب کامل نیست. چه بخوایم چه نخوایم! بچه ها بیشتر به خدا و در نتیجه به روح افرینش نزدیک ترند در واقع اونا خردمند تر از ماها هستن به همین خاطر موقع گرفتاری از فرشته ها کمک میخوان.

یه چیز دیگه هم برای پایان بگم از نظر جادوگران یه عده از انسان ها میتونن این موجودات رو ببینن که بهشون میگن کریستال و همه ی بچه های دنیا تا 3 سالگی کریستال هستن پس اگه حالا فرشته ها رو فراموش کردی مطمئن باش اون هم بازیهای دوران کودکیت تورو هنوز به یاد دارن، هر جند که از مقابل دقت عادی تو میگریزند اما میشه دیدشون، باید فقط باور کنی و تمرین کنی.

شاید اگه حال داشته باشم راجع بهش بیشتر بنویسم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام ممنونم.من در نظر داشتم تو این دنیا چیزهایی مثل سیمرغ هما دیو و ... بگذارم می دونی فرشته ای که بشه دیدش یه جوریه من دوست داشتم فرشته ها رو تو این دنیا نشه دید ولی کمکشون رو حس کرد و البته مردم در مورد کسانی حرف می زنند که یک فرشته ی نگهبان دارند. در ضمن انسان های نامیرا هم وجود دارند الف نیستند بلکه به دلایلی مجبورند تا آخر زمان زنده باشند.نظرتون چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

اول بگم که فرشتگان و شیاطین رو نمیشه دید، فقط میشه اثرشون رو دید، البته اونها در برخی زمانها برای اینکه ما درکشون کنیم به شکلی که در رویا هامون تصورشون کردیم در می آیند.

در مورد انسانهای نامیر هم که من تا حالا ندیدم، جایی هم نشنیدم.

و یه چیز دیگه اینکه برام جالبه اینقدر به سیمرغ و سایر موجودات اسطوره ای علاقه داری، من هم اینطوریم.

راستی دوستان دیگه نمی خوان به ما افتخار بدن و وارد این بحث بشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

بايد به رايت ساحر عزيز بگم که انسانهيه ناميرا وجود دارن حالا اگه ما نميبينيمشون دليل بر بيدقتيمونه حتی توی قران هم بهشون اشاره شده مثله خضر،عيسی مسيح امام زمان و...دانش انسان فقط به مشاهدتش نيست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام منم مي خواستم همين را بگم انسان هاي ناميرا از الف ها به نظر من جذاب تر هستند آيا شما دوست داريد يك انسان ناميرا باشيد؟

در ضمن تئودن عزيز امام زمان (عج) ناميرا نيستند بلكه از عمر طولاني برخوردارند بنابر اطلاعات اسلامي ايشان هم شهيد مي شوند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

سلام ما که از همين الان هم مرديم مگه نه تو جنگ گوندر!از شوخی گذشته برای من عرض عمر مهم تر از طولشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

امیر فارامیر عزیر،

در مورد نامیر بودن به نظر من دو جنبه رو میشه در نظر گرفت یکی با همین بدن جسمی یکی پس از مرگ.

خب همون طور که همه میدونن ما ها نامیر هستیم و بعد از مرگ هم به زندگی ادامه میدیم اما اگه منظورت زندگی با همین بدنه خودمون باشه که من فکر نمیکنم یه همچین چیزی بشه و اصلا هم دوست ندارم خودم اینطوری باشم.

دز هر حال ساحران رویا بین ، در طول تاریخ به مرزهایی دست یافتند که تصورش هم برای انسان فانی ممکن نیست و روزی تصمیم گرفتند از این مرزها بگذرند و لازمه اش این بود که این دنیا را ترک گویند و آنان این کار را کردند نه به این خاطر که ورای مرزها چیزی بسیار جذاب و عالی یافته بودند بلکه به این خاطر که آنان دریافتند زندگی در این دنیا چندان هم جالب توجه نیست و در واقع چیزی که آنان را پایبند کند نیافتند و چنان ناپدید گشتند که انگار هرگز بر زمین نزیسته اند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

امیر فارامیر. نمیدونم مطلبم ثقیل بود یا نتونستم خوب توضیحش بدم یا شایدم هنوز فرصت نکردی جوابش بدی؟

در هر حال منتظرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دنیای آرمانی من یه دنیایی بین دنیای آردا و دنیای اسطوره ای شمال اروپاست. راجع به دنیای آردا فکر میکنم خودتون بدونید ولی راجع به شمال اروپا باید بگم که:

در دنیای شمال اروپا تنها راه سعادت انسان اینه که در جبهه خیر بجنگه و کشته بشه تا بتونه به والهالا بره و در روز نبرد نهایی به همراه خدایان در جبهه خوبی دوباره بجنگه و کشته بشه. در این روز بدیها بر خوبیها پیروز میشن و یک دیو به نام سورت سطح زمین رو به آتش میکشه ولی درخت دنیا باز هم زنده میمونه و به یک زن و یک مرد به نامهای لیف و لیفتراسیر پناه میده تا بیان و نسل انسان رو دوباره برقرار کنند و بالدر شهید به زمین باز میگرده و پردیسی نو و زمینی نو میسازه که بدی در اون راه نداره. من این دنیا رو به خاطر این دوست دارم که توش جنگیدن و حفظ شرف و افتخار حرف اول و آخر رو میزنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیاه بینان حلقه

اگه بدی نباشه خوبی ارزشی نداره چون اگه انسان در کمال ارامش و خوبی باشه دیگر از وضعیت خود با خبر نیست.

مثال دیگر اینکه انسان سالم از سلامت خود بی خبره ولی انسان بیمار همش در انتظار سلامت است.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیاه بینان حلقه

البته تا بدی نباشه خوبی به چشم نمیخورد.

مثلا اگر انسانی تمام مدت سالم باشد هیچوقت از سلامت خود خبری ندارد ولی در صورت بیمار شدن همش سلامتی را طلب میکند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام(ببخشيد اينقدر با تاخير دارم مي نويسم كار و امتحان و دانشگاه و....)

به نظر من انسان ناميرا وجود دارد مثل حضرت خضر.مي دونيد واقعاداستان قشنگيه داستان آب حيات و.... به نظر من عمر نامحدود به جاي يك نعمت يك آزمايش خيلي سخته براي انسان هاي خيلي بزرگ.نظر شما چيه؟ راستي رايت ساحر عزيز من به فرشته در هيات سروش دارم فكر مي كنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Emma Evans

هر کسی دارای دنیایی درونی است که با ذهن افکار و عقاید خود ساخته.

گفتن از دنیای درونی انسان ها در قالب کلمه جای نمی گیرد با این حال من به سوالاتتون جواب می دم.

البته اول باید اینو بگم که هیچ دنیایی وجود نداره که تنها خوبی بر آن حکم فرما باشه.

دنیای من دنیایی است روشن در عین حال تاریک.

روشن به خاطر وجود انسان هایی که هدفی جز نابود کردن تاریکی ندارند و تاریک به خاطر وجود موجوداتی پست.

اما این دنیا نجات خواهد یافت به کمک خودم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

به نظر من الف بهتر از انسان نامیراست ولی اوصلا هیچ الفی وجود ندارد و نامیر هم یعنی به صوانح طبیعی نمیمیرد نه اینکه دوشکا بیار بزن نمیمیره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...