رفتن به مطلب
3DMahdi

اخبار «هابیت: نبرد پنج سپاه»

Recommended Posts

turambar

یه سری اسپویلر خیلی خیلی خفن از فیلم. من از خوندنشون پشیمون شدم. خیلی چیزها رو لو میده. دیگه خودتون میدونید. ;)

چندتا آپدیت:

4. Fili gets beheaded by Azog and then his corpse is thrown at Thorin’s feet, enraging Thorin. [update: no beheading in the theatrical edition]

5. Azog is killed by Thorin but Thorin is badly wounded in return. He’s saved by Beorn. (So yeah, there is no Beorn/Bolg fight.) [update: Beorn’s role in the TE is small and he does not save Thorin.]

6. Galadriel confronts Sauron using the power of her ring Nenya: the fight is so powerful that Dol Goldur collapses. [update: DG doesn’t collapse.]

11. Gandalf will look through a Palantir and he will see what would happen if Smaug won’t be killed. Sauron reveals his plot to join forces with Smaug. [update: not in the theatrical edition]

این هم چندتا نکته دیگه که یه نفر که خودش فیلم رو دیده اضافه کرده:

Fili's corpse is thrown at Thorin, he is stabbed through the chest.

Beorn has no involvement in the theatrical cut. Thorin hobbles away wounded, looks at Erebor from above and collapses.

Dol Guldur does not collapse. She cast Sauron away and the White Counsel briefly discusses "next steps"

Is Beorn cut out all together?

Pretty much. 15-20 seconds of footage. He rides in on an eagle with Radagast, jumps off, transforms mid-air into a bear, crashes into the ground and kills some orcs before he's not seen again in the film.

درباره داین:

Dain is CGI. He is in it a fair amount, he disappears when Thorin heads off to Ravenhill. No coronation, no post-battle scenes. Not sure why they replaced him digitally for every single one of his shots, even close ups. It's very good CGI but you can tell that it's CGI in the same way you can tell Jeff Bridges was CGI in the new Tron movie.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

یه کلیپ 45 ثانیه ای دیگه از فیلم با حجم 8 مگ .اسپویل!!!! ( گفتگوی گندالف بیلبو و ثراندویل)

http://uploadboy.com/05thgzwua1hv.html

لینک خبر در سایت وان رینگ

http://www.theonering.net/torwp/2014/12/01/95354-a-clip-from-the-hobbit-the-battle-of-the-five-armies-features-bilbo-gandalf-and-thranduil/

دیشب گفتم این کلیپ یه چند ثانیه ای بیشتر هم داره که در این ویدیویی که گذاشتم نبود . اینم ویدیو کامل که حدود 40 ثانیه بیشتر از اون اولی هست ( بخشهای زیباترش تو این کلیپ هست) و البته با اسپویل زیاد!!(با حجم 15 مگ)

http://uploadboy.com/vnvpf8s8sov9.html

نمی دونم چی بگم ؟! اصلا وجد زده نشدم . خدائیش جلوه های ویژه اش خیلی بده (تو این جا که بد بود) اگر منتقدا بگن که جلوه های ویژه ضعیف کار شده واقعا ایندفعه حق دارند بگند..

ای کاش جکسون از این 48 فریم استفاده نمی کرد ، ای کاش .

ناامید شدم ;)

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud

به نظرم جلوه های ویژه اغراق شده بیشتر از سه قسمتی شدن به سه گانه هابیت ضربه زد. امیدوارم جکسون فیلم سازی رو یادش بیاد و دست از ساخت انیمیشن برداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

نمی دونم چی بگم ؟! اصلا وجد زده نشدم . خدائیش جلوه های ویژه اش خیلی بده (تو این جا که بد بود) اگر منتقدا بگن که جلوه های ویژه ضعیف کار شده واقعا ایندفعه حق دارند بگند..

ای کاش جکسون از این 48 فریم استفاده نمی کرد ، ای کاش .

ناامید شدم :))

شاید با کیفیت پایین دیدی اینجور میگی . با کیفیت بالا ببینی شاید نظرت عوض بشه ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

یه کلیپ 45 ثانیه ای دیگه از فیلم با حجم 8 مگ .اسپویل!!!! ( گفتگوی گندالف بیلبو و ثراندویل)

http://uploadboy.com/05thgzwua1hv.html

لینک خبر در سایت وان رینگ

http://www.theonering.net/torwp/2014/12/01/95354-a-clip-from-the-hobbit-the-battle-of-the-five-armies-features-bilbo-gandalf-and-thranduil/

post-1964-0-81280700-1417504700_thumb.jp دیشب گفتم این کلیپ یه چند ثانیه ای بیشتر هم داره که در این ویدیویی که گذاشتم نبود . اینم ویدیو کامل که حدود 40 ثانیه بیشتر از اون اولی هست ( بخشهای زیباترش تو این کلیپ هست) و البته با اسپویل زیاد!!(با حجم 15 مگ)

http://uploadboy.com/vnvpf8s8sov9.html

عجب ابعاد بزرگی داره جنگ! ;)

حرف نداشت... فقط کیفیت ویدیو پایین بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

شاید با کیفیت پایین دیدی اینجور میگی . با کیفیت بالا ببینی شاید نظرت عوض بشه ;)

چیزی که بیش از همه چیز تو ذوق آدم میزد این بود که گندالف داره حرف می زنه ولی خبری از اصابت شمشیر و دیگرچیزهایی که پشتش بودن نبود و همینطور کاملا تابلو بودن از اینکه جلوی یک صفحه سبز ایستاده اند.

به نظرم جلوه های ویژه اغراق شده بیشتر از سه قسمتی شدن به سه گانه هابیت ضربه زد. امیدوارم جکسون فیلم سازی رو یادش بیاد و دست از ساخت انیمیشن برداره.

گل گفتی !! امیدوارم که جکسون یکبار دیگه با اون سبک قدیمی خاص خودش فیلم بسازه . اگر فیلم مغز مرده و یا مخلوقات آسمانی رو دیده باشین ، جکسون برای ساخت چیز های فانتزی از استاپ موشن کمک گرفته که واقعا خوب بودند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

بهتره تا فیلم رو به طور کامل ندیدیم قضاوت نکنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

جکسون دست از انیمیشن برداره برای من چیزی شبیه به اینه که بگیم ای کاش "جرج ملی یس" دست از ساخت کاردستی بر میداشت!

استاپ موشن، کروماکی، ماکت و عروسک های بزرگ و ... همگی نهایت تکنولوژی اون زمان بودند و جزو جلوه های ویژه محسوب میشدند اما حالا اکثر اینها منسوخ شدن و جاشون رو به جلوه های ویژه ی کامپیوتری دادند. دور از ذهن و غیر منطقی بنظر میاد که فیلمساز پیشگام در جلوه های ویژه از تکنیک های قدیمی در کاراش استفاده کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

حالا هرچه منتقد جیمز براردینلی بگه منهم با او موافقم . ایشون هم کتابای تالکین رو خونده هم اینکه از جلوه های ویژه خیلی سر در میاره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
thranduil

جلوه های ویژه ش واقعا بد بود

من که نا امید شدم ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

جلوه های ویژه ش واقعا بد بود

من که نا امید شدم ;)

دوستان کیفیت کلیپ پایین هستش برای همین بد جلوه میکنه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تولکاس آستالدو

.

post-3542-0-58023200-1417520422_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب تورین جان ما هم انتظار هم نداریم که کارگردانی که در جلوه های ویژه پیشگام هست بیاد از سبک قدیمی استفاده کنه و در کنارش انتظار داریم که از جلوه های ویژه به نحو احسنت استفاده کنه ولی هیچکس خوشش نمیاد که یک کارگردان سرسری از جلوه های ویژه استفاده کنه، که جکسون متاسفانه خودش رو در این مورد گم کرده. مثلا شما یک نگاه به جلوه های ویژه کینگ کونگ بنداز ، شاهکارند ، آنقدر ظرافت و دقت توش وجود دارد که من به راحتی می توانم به کینگ کونگ بگم شاهکاره و یا فیلم استخوان های دوست داشتنی رو ببین با اینکه با بودجه ی بسیار کم ساخته شده ولی جلوه های ویژه اش بسیار تر و تمیز و حیرت انگیزه ! ولی مال هابیت نیست ، نمی دونم چه اصراری بوده که جکسون اینقدر شلوغ کاری بکنه ؟! مثلا منتقد اندی پاولر می گه که داستان فیلم زیباتر شده ولی تکنولوژی اش ضعیف تر. من خودم داستان فیلم رو قبول دارم و مشکلی با تحریف هایی که صورت گرفته ندارم . مثلا سعی جکسون برای حضور یافتن اولوگ های ها در جنگ رو بد نمی دونم ولی وقتی که می بینم بسیار تصنعیه و نمیشه که بیشتر از این بر روی آن ها کار کرد دلیلی رو نمی بینم که این ها حتما باید در فیلم حضور داشته باشند اونم وقتی که دارند به فیلمه ضربه می زنند.

در مورد براردینلی هم بگم که ایشون منتقدی هستند که با اینکه در نقدهایش زیاد به بازی بازیگران و .. توجهی نمی کند ولی توجه بسیار زیادی به جلوه های ویژه دارند و تا الان هر چه نقد در مورد هابیت منتشر کرده چه به خواهیم و چه نخواهیم مورد قبول عامه قرار گرفته و فکر هم نکنم که امتیازی که به هابیت 3 بده بیشتر از 7.5 باشه ، خودم که حدس می زنم امتیازی که به هابیت 3 خواهد داد مثل پارسال 6.3 از 10 خواهد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

خب برادینلی هر نمره ای بده! به منی که قراره فیلمو ببینم و لذت ببرم یا نبرم چه ارتباطی داره؟! در آخر من هستم که یک سری نکات تو فیلمی که میبینم به مذاقم خوش میاد یا نمیاد با توجه به سلیقم.

من احساس کردم با نام بردن از تکنیک های منسوخ انتظار اینو داشتید که از اون روشها استفاده شه که اشتباه متوجه منظورت شدم.

جلوه های ویژه در بیشتر مواقع مربوط به دید هر کسی میشه از جهان و محیط پیرامونش. برای قضاوت بنظرم باید محو در جلوه های ویژه بود و کار شخص منتقد جلوه های ویژه باشه. اونجور که بخوایم بگیم بله میشه گفت بنظرم فلان صحنه واقعی بود و به دید من فلان صحنه مصنوعی!

دقیقا مثال خوبی زدی که راجع به من و شما صدق میکنه. بنظرم حجم زیادی از جلوه های ویژه ی فیلم کینگ کونگ مصنوعیه، میدونم جاش اینجا نیست ولی بنظرم تکنیک پرده سبز و آبی (کروماکی) در جایی که کاراکترا زیر پای اون دایناسورهای گوشتخوار میدون و رپتورها دنبالشونن بسیار تصنعیه مخصوصا در جایی که دایناسورهای گوشتخوار روی هم میغلتن.نیویورک سی جی، تو ذوق میزنه و آدماهای کامپیوتری شهر به چشمم مصنوعین. ولی آیا این باعث میشه بگم کینگ کونگ فیلم بدیه؟ نه... بنظرم اقتباس جکسون از کونگ اصلی 1933 هم زیباتره! استخوانهای دوست داشتنی رو بسیار دوست دارم مخصوصا بازی استنلی توچی رو ولی اکثر جلوه های ویژش واقعا واقعی نیست. اواتار کامرون کل فیلمش جلوه های ویژه بود آیا اون اغراق نیست! ناویهایی که مخصوصا در نماهای سیاه لشگریشون شبیه به پلاستیک بودن تا موجودی با گوشت و پوست و جلوه های ویژش کار همین وتا بود. اون فیلم و همینطور هابیت دنیاهایی رو ساختند که وجود نداشتند و لزومی نمیبینم که بخاطر زیادی جلوه های ویژه بهشون خرده بگیرم چونکه لازمه ی ساخت اون فضا استفاده ازین جلوه هاست. خی خیلی کم پیش میاد که نمایی از جلوه های ویژه تو فیلمی بنظرم سی جی نیاد و با واقعیت اشتباه بگیرمش. از بس که همه جلوه های ویژه دیدن دیگه چشماشون زود میفهمه چی واقعیه و چی نه!

هابیت بنظرم اون چیزی که باعث میشه بگن شلوغی در جلوه های ویژه از اونجایی شروع شد که آزوگش و بولگشو چندی از اورکاش و سر گابلینهاش کامپیوتری شد. جکسون گفت گریم بازی اینها رو محدود میکنه. اینها دهنشونو نمتونن باز کنن. تکراری و خسته کنندن... همچنین جلوه های ویژه به جکسون این اجازرو میده که دوربینهاش نرم پرواز کنن و به هر جایی که میخوان سفر کنن. همونطور که در نماهای فیلمبرداری شدش با درجه ی کمتری حضور دارند. این شناسه ی فیلمهاشه.

در کینگ کنگ هم پلانهای شلوغ جلوه های ویژه در نیویورک وجود داره ولی چیزی که از لوتر و هابیت و لاولی بونز و کینگ کنگ برای من میمونه همون داستان و نحوه ی روایتشه! آیا منو درگیر خودش میکنه؟ چقد زیبا یا بد دیالوگها تغییر کردن؟ چقد زیبا یا بد کادرها بسته شدن و کل کار کارگردانی شده؟ آیا واقعا چند نمای زننده جلوه های ویژه باعث میشه کل فیلمو دوست نداشته باشم؟

این خاصیت جلوه های ویژست. بالاخره کهنه میشن. تنها چیزی که میمونه تاثیرگذاری فیلم رو شماست که بسته است به کارگردانی و داستان گویی درست و گویای فیلم!

یادتون باشه که این فیلم 48 فریم بر ثانیه و5k هست و باید تو سینما با اون ابعاد پرده و کلی جزییات دید تا قضاوت کرد و نه با توجه به کلیپی بد کیفیت و درشت پیکسل در صفحه ی بی رمق و مرده ی لپ تاپ و گوشی!

به شخصه برای احترام به 11 سال زندگی خودم با فیلمهای جکسون و دنیای تالکین آخرین فیلم رو به سینمای استاندارد انور آبها خواهم رفت و 48 فریم بر ثانیه خواهم دید تا ببینم این شگفتی چجوری تموم میشه.

ویرایش شده در توسط Thorin Oakenshield

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دنبال بهانه های الکی نیستم ، ولی انصافا جلوه های ویژه ی کینگ کونگ میلیون ها بهتر از هابیت هستش و یک سر و گردن بالاتر از اون قرار داره در حالی که نباید فراموش هم کرد که زمان ساخت کینگ کونگ نُه سال عقب تر از هابیت هستش ، حالا من نمی دونم شاید اشکال از خوده بنده باشه که زیاد از فضاهای باز خوشم نمیاد و دوست دارم فضاهایی بسته و پر از آب و علف مثل کینگ کونگ ببینم ! ولی یکی از عمده اشکالات فیلم هابیت از رنگ بندی هاش هست . مثلا رنگ بندی قسمت دوم هابیت اونجایی که بیلبو و شرکا دارن با عنکبوت ها می جنگند رو ببینید ، تو یه جا صحنه آبی رنگ میشه و تو یه جای دیگه قهوه ای رنگ که خب این خیلی بده و امیدوارم که تو قسمت سوم شاهد همچین چیزایی نباشیم !

در مورد شلوغ کاری هم منظورم اینه که جکسون انواع و اقسام موجودات مختلف تو فیلمش گذاشته ، حالا اگه تکنولوژیشون قبول کنه و در خدمت فیلم باشند اشکالی نداره ولی اگر این حجم از موجودات کوچیک و بزرگ رو تو فیلم بگذارند ممکنه به فیلم لطمه ی زیادی رو بزنه ! همانطور که در تریلر اول دیده ایم که دورف ها سوار بر قوچ یا گرازند دارند حمله می کنند ، دورف ها خودشون به کمک جلوه های ویژه هستش که قدشون کوتاه شده و وقتی که جلوی یک انسان قرار بگیرند تصنعی بودنشون کمی معلوم میشه و اگر سوار بر یک موجودی که مطمئنا اون هم از جلوه های ویژه ساخته بشوند که دیگه واقعا تصنعی بودنش تابلو میشه ! که تو همون تریلر هم معلوم بود که چقدر بد کار شده بودند . و یا مثلا خفاش ها رو ببین ، اصلا معلوم نیست که خفاشند ، بیشتر شبیه شماره هفت فارسی که در دفتر نقاشی ها دخترا به عنوان یک کبوتر می کشند هستش ! یعنی اینقدر موجودات عجیب و غریب در فیلم زیاد شده که وقتی که همشون تو یه جا جمع بشوند فیلمه شبیه انیمیشن میشه . کینگ کونگ اینطوری نبود ، فقط یک گوریل بود و آدم ها ! آدم ها با دایناسور ها می جنگیدن و بعد ماجراشون تموم می شد و گوریل هم با سه تا تی-رکس دعوا می کرد و تموم می شد و دوباره میمود سراغ آدما ، اینطوری باور پذیریش بیشتره !

در مورد براردینلی هم خب البته که نظراتش به روی کسی تاثیر نمی گذاره ولی نظراتش همیشه به خوده فیلمه نزدیک بوده و خیلی ها قبولش دارند و من مطمئن هستم که امتیازش به قسمت جدید هابیت 6.3 خواهد بود و اگر امتیازش بیش از 7.5 باشه من همینجا حاضرم همه ی بچه ها رو به شیرینی دعوت کنم . و همینطور تورین جان ، من فکر می کنم اشتباه می کنی ، فیلمه با 4k ساخته شده نه 5k :دی

ویرایش : و در مورد اینکه می خوای بری فیلمه رو روی پرده سینما ببینی ، اولا که از کدوم کشور می خوای فیلم رو ببینی ؟! :دی و دوما هم که بهت خوش بگذره داداش و سوغاتی هم از یاد نره !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...