رفتن به مطلب
Legolas

بازی سرزمین میانه: سایه ی موردور

Recommended Posts

گیلدور اینگلوریون

از زمانی که بازی Middle-earth: Shadow of Mordor عرضه شد، به علت نمرات بسیار خوب و موفقیت هایش طرفداران بازی از قبلاً هم زیاد تر شدند و این عنوان action-RPG که وقایع آن در سرزمین میانه اتفاق می افتد مورد توجه زیادی قرار گرفته است، اما سوالی ذهن بسیاری را مشغول به خود کرده بود که اکنون سازندگان بازی به آن پاسخ دادند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

پس از عرضه این بازی سوالی ذهن طرفداران این سری را مشغول به خود کرد که چرا این بازی نام Lord of the Rings را در خود نمی بیند.

در مصاحبه ی جدید آقای Bob Roberts ،طراح ارشد بازی، با وبسایت Eurogamer ایشان درباره ی این سوال توضیح دادند که :

یکی از مهم ترین اهداف ما از ابتدا این بود که نمی خواستیم این بازی برای فیلم ارباب حلقه ها باشد. ما نمی خواستیم همان حوادث مشابه درون فیلم را دوباره تکرار کنیم. بنابراین تلاش کردیم بهترین بازی که خودمان می توانیم بر روی آن کار کنیم و ایده ی خود ما باشد را بسازیم. این بازی داستان و تجربه خود ما از سرزمین میانه است. بنابراین من فکر می کنم این اسم دقیقاً همان چیزی بود که می خواستیم و فکر می کنم به جدا شدن این دو عنوان کمک بسیاری می کند.

اگر این بازی نقطه ورود شما به Lord of The Rings است، شما قادر خواهید بود از این بازی شروع کنید و سپس امیدوارم تمام داستان های این سری را بخوانید و به دنیای آن سفر کنید.

منبع:گیمفا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

خوب من بازی رو گرفتم، 8 تا دی وی دی بود!

نمی تونم چیز زیاد در مورد بازی بگم، بازی شروع عالی ای داره و بسیار سریع پیش میره، تالیون قابلیت های جالبی داره، کلی مامورت های جانبی هست که می تونید انجام بدید، مبارزات بازی انصافا خیلی خوب کار شده و سیستم نقش آفرینی بهینه کار شده، اما.... اما گرافیک بازی خیلی بالاست! البته انصافا بازی بسیار بهینه س! ولی خوب انتظار داشتن یه سرعت فریم خوب نمیشه داشت. اگه سیستمون ضعیفه می تونید بازی رو اجرا کنید ولی تنظیمات گرافیک بازی باید بسیار پایین باشه و انتظار سرعت فریم خیلی خوب هم نداشته باشید! امیدوارم همه بتونند این بازی رو با کیفیت خوب اجرا کنند چون بازی فوق العاده خوبیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

روی low هم امکان داره بازی لگ بزنه؟ با رم 3 و گرافیک 1 گیگ و سی پیوی pentuim 4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

روی low هم امکان داره بازی لگ بزنه؟ با رم 3 و گرافیک 1 گیگ و سی پیوی pentuim 4

سلام بر دوست عزیز؛ باcpu پنتیوم ، فکر نکنم بازی اجرا بشه. گرافیک 1 هم بستگی داره چه نوع گرافیکی با چه پهنای باندی باشه،واسه اجرای یک بازی میشه گرافیک رو دستکاری کرد و تا حد امکان پایین آورد اما ram رو هیچکاریش نمیشه کرد.

:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

البته میشه بخشی از فضای هارد دیسک رو تبدیل به رم مجازی کرد تا هنگام اجرای بازی حداقل مشکل رم نداشته باشید.

اما این بازی مثل این که خیلی غوله! همه چیش به کنار، حجم تکسچر های اضافیش منو متحیر کرده! 40 گیگ یک بازی!! :D

حداقل 8 دی وی دی! یادم میاد خلاف سنگین ما 4 دی وی دی بود! :((

امیدوارم در آینده وقت و امکانات برای بازی کردنش پیدا کنم...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Indis

یکی از فامیلا دان کرد و الان داره بازی میکنه

خوشش اومده از بازی ولی چیز نگفت که شروع چجوریه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

سلام دوستان...ببخشید یه سوال از کسایی که روی پیسی بازی کردن داشتم : با این سیستم میشه به شکل مطلوب و با کیفیت بازی رو اجرا کرد؟ :

گرافیک : 4 گیگ ان ویدیا جی فورس جی تی 360

رم : 8 دی دی آر تری

سی پی یو: اینتل کورل i5 3330

اگه با این سیستم هنوز امکان گیر کردن و خراب شدن بازی هست که بیخود هشت تا دی وی دی نخریم دیگه.بجاش منتظر می مونیم تا ایکس باکسش برسه...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

دوستانی که شک دارند بازی به سیستمشون میخوره یا نه توجه داشته باشند که معمولا سیستم مورد نیاز بازی هایی که منتشر میشه رو بالاتر از واقعیت میزنند. مثلا همین امسال یه بازی بسیار مشهور منتشر شد به نام Dark Souls 2. سیستمش رو که خوندم امیدی به اجراش نداشتم اما حالا دارم روی تنظیمات Ultra High بازیش میکنم(جدی میگم).

البته من به کسی تضمین نمیدم که سیستمش جواب بده اما اینو مطمئنم که همیشه و همیشه سیستم مورد نیاز بازیها بالاتر از واقعیت منتشر میشه. این همیشه برای همه ی بازی ها رسم بوده.

البته قبل از خرید بازی حتما به این نکته توجه داشته باشید که کارت گرافیکتون از Directx 11 پشتیبانی کنه.

ویرایش شده در توسط Assassin Creed

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

سلام دوستان...ببخشید یه سوال از کسایی که روی پیسی بازی کردن داشتم : با این سیستم میشه به شکل مطلوب و با کیفیت بازی رو اجرا کرد؟ :

گرافیک : 4 گیگ ان ویدیا جی فورس جی تی 360

رم : 8 دی دی آر تری

سی پی یو: اینتل کورل i5 3330

اگه با این سیستم هنوز امکان گیر کردن و خراب شدن بازی هست که بیخود هشت تا دی وی دی نخریم دیگه.بجاش منتظر می مونیم تا ایکس باکسش برسه...

سلام بر دوست عزیز :D

شما به راحتی میتونید این بازی رو انجام بدید؛خیالتان کاملا راحت :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

به نظر منکه شاید در چند سال آینده یک فیلم رو هم از روی همین بازی بسازن !

بازیه که امتیازات بسیار بالایی رو از منتقدها گرفته و همینطور بخشی از سرمایه ی این بازی رو هم مال کمپانی برادران وارنره و این خودش به تنهایی خود به خود سرمایه گذارها رو وسوسه می کنه که یه فیلم هم از روش بسازند. و اگر هابیت 3 خیلی زیاد فروش کنه ، به نظر من که احتمالش هست که از روی همین بازی هم چند سال دیگه فیلم بسازن !

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فکر نکنم برادران وارنر همچین اشتباهی رو بکنه. عناوین ساخته شده بر اساس بازی های شاهکاری مثل Resident Evil - Doom - Silent Hill - Hitman - Prince of Persia - Tomb Raider و چندین عنوان دیگه (که چون ندیدمشون اسمی نبردم) هیچکدوم فیلم بدرد بخوری نبودن و حتی از غیرطرفدارها هم اصولا نتونستن نمره ی قبولی بگیرن و فروش آنچنانی هم جز تعداد انگشت شمارشون نداشتن یا پروژه هایی که رها شد مثل سری استثنایی Bioshok یا سرنوشت Deus Ex: Human Revolution که معلوم نیست چی شد و چندین پروژه ی دیگه که فعلا یادم نمیاد...

درکل به نظرم همچین کاری انجام نشه خیلی بهتره و کارهایی مثل Tom Clancy's Splinter Cell که قراره تحت نظر یوبی سافت و البته با کمک همین برادران وارنر ساخته بشه (و ارو میدونه چرا اینقدر کند پیش میره) به نظرم یکجور حروم کردن پول باشه واسشون و اینکار رو انجام نمیدن...

پ.ن.

یه لیست جالب از بازی هایی که به فیلم تبدیل شدن یا میخوان بشن و اینها با میزان فروش و درصد نمرات نقدها و اینها پیدا کردم که خواستید بهش نگاه بندازید:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_video_games

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

البته پیش تر یه فیلم خیلی کوتاه از این بازی تهیه کردن که دوستان لینکش رو درصفحه ی قبل گذاشته بودن و دیدنش خالی از لطف نیست:

http://gamefa.com/182968/%DB%/

من هم موافقم که ساختن فیلم کامل این بازی یه اشتباهه... چون که اساسا قصه و ماجراهای این بازی براساس اکشن و جلوه های ویژه ی مطلوب در بازی ها، ساخته و پرداخته شده و معنیش اینه که فقط یه فیلم پوچ و توخالی و صرفا با جلوه های ویژه ی آنچنانی ازش در میاد....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

همچون هفته های گذشته آمار فروش بازی ها در شبکه ی محبوب و جهانی شرکت Valve یعنی استیم منتشر شد.

در این آمار منتشر شده بازی جدید استودیو Monolith یعنی Middle-earth: Shadow of Mordor که توانست با نظرات خوب منتقدین رو به رو شود و نمرات خوبی را کسب کند، با فروش بسیار خوب خود در جایگاه نخست قرار دارد. این در حالی است که بازی Middle-earth: Shadow of Mordor در هفته ی قبل جایگاه هفتم را در اختیار داشت.

در پایین می توانید لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته در شبکه ی Steam را مشاهده کنید.

نکته: آمار مربوط به تاریخ ۲۸ تا ۴ اکتبر است.

1. Middle-earth: Shadow of Mordor

2. Valve Complete Pack

3. Borderlands: The Pre-Sequel

4. Life is Feudal: Your Own

5. Counter-Strike: Global Offensive

6. Civilization: Beyond Earth

7. Borderlands 2 Game of the Year

8. DayZ

9. Starpoint Gemini 2

10. Payday 2: Hotline Miami

منبع:گیمفا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

خوب بلاخره من هم بازی رو با پیشنهاد دوستان تهیه کردم و چند مرحله اش رو هم طی کردم و حالا فکر کنم دیگه میتونم راجع بهش نظر بدم:

داستان بازی که تاحالا خیلی ساده و یه خطی بوده: تلاش انتقام جویانه ی تالیون و شبح الف (سازنده حلقه) برای انتقام از سائرون و نابودی خادم اون یعنی "دست سیاه" و ... اون بخش گالم هرچند برای طرفدارایی که تریلر بازی رو دیدن جذب کننده بود، اما توی خود بازی ماجرا رو نه تنها جذاب تر و عمیق تر نمیکنه بلکه بنظرم تا حدی داستان بازی رو بی معنی و سرهم بندی میکنه و اگه طرفدار با تعصب دنیای تالکین باشید، ممکنه دلزده بشید...

فضای بازی نسبتا خوبه اما شاید بعد از چند ساعت بازی احساس تکراری بودن محیط بهتون دست بده و فضا از تنوعی که مثلا توی سایر بازی های اوپن وورلد مثل اسسین هست، برخوردار نیست.

گرافیک بازی اما فوق العاده است.بخصوص چهره ها عالی کارشدن و واقعا از دیدن اینهمه جزئیات در صورت و اندام شخصیت ها لذت میبرید.

گیم پلی بازی همونطور که دوستان قبلا هم در این تاپیک اشاره کردن، ملقمه ای از گیم پلی بازی های اکشن دیگه و بخصوص اسسینز کرید هست. هرچند نتیجه ی کار خوب شده و تجربه ی جدیدی رو به بازیکن انتقال میده. دشواری مراحل بازی هم نسبتا متوسط تا سخت هست و گاهی ممکنه طی کردن هرکدوم وقت زیادی طلب بکنه.

درمجموع بازی از اون دسته بازی های کم نظیر و تاپ هست که معلومه وقت و انرژی زیادی برای به ثمر رسیدنش صرف شده و قطعا ارزش بازی کردن و وقت گذاشتن بخصوص برای آردایی ها رو داره... به شرطی که البته وقتش رو داشته باشید! :!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

مراحل بازی هم نسبتا متوسط تا سخت هست و گاهی ممکنه طی کردن هرکدوم وقت زیادی طلب بکنه.

درمجموع بازی از اون دسته بازی های کم نظیر و تاپ هست که معلومه وقت و انرژی زیادی برای به ثمر رسیدنش صرف شده و قطعا ارزش بازی کردن و وقت گذاشتن بخصوص برای آردایی ها رو داره... به شرطی که البته وقتش رو داشته باشید! :!!

وقتش را که دارم اما سیستمش را ندارم متاسفانه کارت گرافیک من هم از Directx11 پشتیبانی نمیکنه و اجرا نشد :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

منم صبر کردم سیستمم رو ارتقا بدم، بعد بشینم بازی کنم! اما دوستان فقط یه چیزی رو بگم، زیاد سیستم پیشنهادی سازنده های بازی ها رو جدی نگیرید! اگر واقعا می خواد ببینید چه سیستمی می خواد، برید بنچ مارک ها رو ببینید، بنچ مارک های کارت گرافیک ها، سی پی یو ها. مثلا ممکنه یه نفر سیستم ایده آل سازندگان بازی رو نداشته باشه ولی با تنظیمات گرافیکی عالی داره بازی می کنه سرعت فریم خیلی خوبی هم داره، نمی گم عالی ولی خیلی خیلی خوب!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

مناطق بازی فقط موردوره؟

ای کاش اینطوری نباشه کلی جای زیبا و وحشتناک دیگه هم هست آخه فقط گشت تو موردور که حال نمیده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

تا این مرحله که من پیش رفتم در دو منطقه با دو نقشه مختلف بودم.یکیش توی خود موردور (اودون) که نزدیکای دروازه سیاه بود. یکیشم در منطقه نورنن که میشه شرق سرزمین موردور... شک دارم تا پایان بازی شاهد مرحله ای خارج از سرزمین موردور باشیم.روند بازی که اینو نشون میده...

در تکمیل نوشته قبلی: مراحل بازی کاملا در سرزمین موردور و همون دو نقشه ای است که گفته بودم.خارج از اون نمیره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

ظاهرا تمام بازی در موردور اتفاق می افته، البته مطمئن نیستم چون خودم شخصا بازی رو تموم نکردم. شاید نقشه بازی خیلی بزرگ نباشه، اما طراحی نقشه ها و مراحل بازی بسیار خوب پیاده شده. تا اینجایی که من بازی کردم سازندگان بازی سعی کردند تنوع خوبی به گوشه و کنار نقشه های بازی بدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

سلام دوستان من فردا میخوام برم این بازی رو بگیرم ولی بابت سیستمش یکم نگران شدم

من رمم 3 هست و گرافیکم 2 و دایرکس 11

راستی من بازی dark souls رو نصب کردم و بدون هیچ باگی اجرا شد لففا بگید کامپیوترم میتونه اجراش کنه یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

سازندگان بازی سعی کردند تنوع خوبی به گوشه و کنار نقشه های بازی بدند.

سعیشونو کردن ولی بنظر من، باز هم بعد از چند ساعت بازی حس میکنی هرجا میری یه شکله...یعنی تقریبا هیچجا توی ذهن آشنا به نظر نمیاد حتی اگه 10 بار هم ازش رد شده باشی و بدون نقشه هیچجوره نمیتونی راهتو پیدا کنی!. بخصوص نقشه اولیه... درحالی که در خیلی بازی ها از جمله همون اسسینز کرید (که کلی هم ازش تقلید کردن) میشه خیلی راحت از محله های مختلف بازی یه دید و حافظه کلی بدست آورد... ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the witch-king of angmar

سلام دوستان من فردا میخوام برم این بازی رو بگیرم ولی بابت سیستمش یکم نگران شدم

من رمم 3 هست و گرافیکم 2 و دایرکس 11

راستی من بازی dark souls رو نصب کردم و بدون هیچ باگی اجرا شد لففا بگید کامپیوترم میتونه اجراش کنه یا نه؟

بله ولی اگه مشخصات کارت گرافیکتو و سی پی یو تو بگی جواب قطعی رو بهت می گم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durf

بله ولی اگه مشخصات کارت گرافیکتو و سی پی یو تو بگی جواب قطعی رو بهت می گم

گرافیکم ATI5450 هست سی پی یو هم 2/6 گیگا هرتزه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the witch-king of angmar

گرافیکم ATI5450 هست سی پی یو هم 2/6 گیگا هرتزه

ممکنه کارت گارفیکت نکشه50/50 من خودم با gt 740m رو low بدون لگ بازی می کنم

به اشتراک گذاری این پست