رفتن به مطلب
Théoden

سوالات مربوط به اصطلاحات بکار رفته در دنیای آردا

Recommended Posts

Théoden

داشتم ارباب حلقه ها رو براي اولين بار دوبله نشده ميديدم به يك سري اصطلاحاتي برخوردم كه هرچي دنبال معني شون گشتم چيزي پيدا نكردم. گفتم يه تاپيك درست كنم از اعضا كمك بگيرم . الآن همه ي اصطلاحات رو يادم نمياد . از دوستان ميخوام اگه كسي يه اصطلاح نا مفهوم از فيلم به خاطر داره بفرسته بياد، اگه معني كلمه رو ميدونه زيرش بنويسه. اگه نميدونه از بقيه كمك بگيره. واسه نمونه الآن يه كلمه يادم اومد. Elessar يعني چه؟

ویرایش ناظر: در این تاپیک میتوانید سوالات مربوط به اصطلاحاتی را که از دایره فیلم نیز خارج است (کتاب های مربوط به دنیای تالکین)، مطرح کنید .

ویرایش شده در توسط web

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اله سار نام جواهری از جنس زمرد هستش که بانو گالادریل به آراگورن میده . معنای اصطلاحی اله سار " گوهر الفی" هستش . آراگورن رو به واسه این که این گوهر رو حمل میکرد اله سار (گوهر الفی ) می نامیدن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

اصطلاح يوروك هاي (uruk hai) كه به بعضي از ارك هاي سارومان گفته مي شد چه معني داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

اصطلاح يوروك هاي (uruk hai) كه به بعضي از ارك هاي سارومان گفته مي شد چه معني داره؟

«سربازان بزرگ اورک که اولین بار، اواخر دوره‌ی سوم دیده شدند. آن‌ها بزرگ‌تر و قوی‌تر از اسلاف خود بودند و می‌توانستند نور خورشید را تحمل کنند.»

منبع:

فرهنگ نامه ی آردا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

البته این شاید اشتباه دوبله ای باشه ولی خوب اولای ارباب حلقه های 3 بعد از جشن لگولاس و آراگورن بیرون وایستادن بعد لگولاس شروع می کنه به حرف زدن یه جا می گه شب بیدار پرشت!

من نفهمیدم چی می گه می شه یکی بگه؟والا هر کی گوش داد از رفقام نفهمید!

ویرایش شده در توسط white witch

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Théoden

البته این شاید اشتباه دوبله ای باشه ولی خوب اولای ارباب حلقه های 3 بعد از جشن لگولاس و آراگورن بیرون وایستادن بعد لگولاس شروع می کنه به حرف زدن یه جا می گه شب بیدار پرشت!

من نفهمیدم چی می گه می شه یکی بگه؟والا هر کی گوش داد از رفقام نفهمید!

ميگه sleeples malice يعني شب بيدار پست .شب بيدار منظور كسي كه نمي خوابه و پشت هم يا مترادف پسته يا اشتباه دوبله اي هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

اله سار نام جواهری از جنس زمرد هستش که بانو گالادریل به آراگورن میده . معنای اصطلاحی اله سار " گوهر الفی" هستش . آراگورن رو به واسه این که این گوهر رو حمل میکرد اله سار (گوهر الفی ) می نامیدن .

البته خیر! گوهر رو گلاردیل به کله بریان میده و کله بریان به آرون و بعد از آرون به آراگورن میرسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اینی که گفتی سیر مالکیت جواهر اله سار هستش . وگرنه آراگون جواهر رو از دست خود گالادریل میگیره (زمانی که 9 یار حلقه داشتن لورین رو ترک میکردن )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نگهبان گاندور

اینکه میگن الف ها بیدارشدن یا انسان ها بیدار شدن یعنی چی؟یعنی قبلا افریده شده بودند و بعد بیدار شدند!؟ منظور از بیدارشدن چیه؟

ویرایش شده در توسط نگهبان گاندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

الف ها و انسانها مخلوق دست خود ایلوواتار هستن و ازشون به عنوان فرزندان ایلوواتار(نام خدای یگانه دنیای آردا) یاد میشه . درسته ، این دو نژاد قبلا آفریده شده بودند اما تا زمانی که زمین آردا شرایط مناسب حضور ایشان را نیافته بود ، در خواب به سر میبردند و والار از مکانی که ایشان حضور داشتن اطلاعی نداشتند . والار وظیفه داشتن شرایط لازم برای آدم ها و الف ها رو مهیا کنن .

در ابتدا الف ها و سپس انسان ها در سرزمین های شرقی چشم به جهان گشودند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

من یه سوال دارم :))

اسم اسب من {ائووین }اسمش ویند فولا بود این کلمه روهیریکه ؟معنیش چی میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من یه سوال دارم :))

اسم اسب من {ائووین }اسمش ویند فولا بود این کلمه روهیریکه ؟معنیش چی میشه؟

ویندفولا در زبان مردم روهیریم به معنی فرزند باد هست

از فرهنگنامه آردا https://arda.ir/windfola/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...