رفتن به مطلب

Recommended Posts

تور

اونقدر از اين به اصطلاح نقدهاي مزخرف حالم به هم ميخوره كه چي؟

ميشينن به مغزشون فشار ميارن كه چه نمادهايي بگيرن تو فيلمها كه به نفعشون باشه

كار ندارم كدوم يك از شما دوستان محترم چه عقيده اي داريد

اما به عنوان كسي كه با حوزه و مراكز فعال ديني و نقادان فيلم هاي هاليوود و كسي كه اصلا كارم ساخت و نقد و تحليل فيلمه ميگم

شما هيچ مدركي نداريد كه نشون بديد باراد دور نماد برج ساعت مكه است...

و يا كوه آتش نماد كعبه...

و حلقه نماد اسلام

همينطور هم هيچ مدركي وجود نداره كه آراگورن نماد امام زمان يا گندالف نماد حضرت عيسي باشه (دوستانم واقفند كه همچين نظري من قبلا داشتم كه طي يك سري بحث با دوست عزيزم مهدي شبهات برطرف شد)

چه معني دارد كه سارومان نماد احمد ياسين باشد

با يكي دو تا شباهت كه نميشه...

مهدي جان اگه اجازه بدي اينجا ميتونم تمام نقد هاي و نظرات خرافي رو در مورد كتاب ارباب حلقه ها و فيلمش بيان كنم و با دليل ردشون كنم.

ميتونم در قالب يك تاپيك جدا هم اين كارو بكنم

و در آخر خواهش ميكنم سياسيش نكنيد. به هيچ وجه.

در قالب دين اسلام بحث كنيد

نظر آخر من:

نهايت احترام را براي شاهكار مسلم دنياي هنر

يعني دنياي تالكين بخصوص ارباب حلقه ها

و فيلمش كه يك فيلم اقتباسي است و به تبع آن شاهكار مسلم دنياي سينما است

قائل شويد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه تور جان در این باره صحبت نکنید. اگه شما بیاید و مطلبی بگید، طبعا طرف مقابل هم میخواد بیاد و از موضع خودش دفاع بکنه و دوباره این بحث شروع میشه. بنابراین بهتره که این تاپیک رو به حال خودش رها کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چشم. اما من خيلي دلم پره

انشاءالله تو يك وبلاگ ديگه مفصل بحث ميكنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

چشم. اما من خيلي دلم پره

انشاءالله تو يك وبلاگ ديگه مفصل بحث ميكنم

می‌تونی توی نمايه درموردش بحث كنی؛ البته اونم يه بخش از فرومه...!

اما نظر خودم درمورد اين عقايد عجيب‌غريب:

من همين الآن، سه‌تا دليل ناب براتون ميارم كه تالكين و آثارش، ما***ی و ضداسلامی و شيطانی نيستن:

1. ارباب حلقه‌ها رو توی صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران پخش كردن. (يعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مانع از پخشش نشد.)

2. به كتاب‌های ترجمه‌شده‌ی تالكين، مجوز انتشار دادن.

3. سايت‌های تالكينی (مثل همين آردای خودمون) رو فيلتر نكردن.

البته اين دلايل، ظاهری و سرسری بودن. دلايل اصلی رو دوستان عرض كردن. حالا به حساب كه تالكين، شيطان؛ سيلماريليون، ضداسلامی و آردا، ما***يه... شما چه كاری به كارش داری؟! مثلاً می‌خوای امر به معروف و نهی از منكر كنی؟! والا حرف‌های شما، بيشتر به چيزايی كه به تالكين بيچاره نسبت می‌دی، شباهت داره؛ تا به امر به معروف! ببينين چه كارا می‌كنن اين مردم:

http://anti666.ir/forum/showthread.php?tid=3173

http://www.aparat.com/v/21c77dc0e55479c9c3d73a053964aa73156187

من كه دارم شاخ درميارم! :) خدا می‌دونه اينا به چی می‌گن اسلامی!؟ خدا كنه يكی بياد و همين لينک‌هايی كه بالا دادم رو زودتر فيلتر كنه تا مردم نديدنشون و ذهنشون مخدوش و مخروب نشده! والا اگه شما اين چيزا رو نمی‌گفتی كه مردم بيچاره سرشون به كار خودشون بود و كتابشون رو می‌خوندن و لذتشون رو می‌بردن! تازه، يه درسی هم از تالكين می‌گرفتن. من تا به حال نديدم كسی رو كه آثار تالكين رو بخونه يا فيلم پيتر جكسون رو ببينه و حلقه‌ی شيطان‌پرستی كنه دستش يا جلوی نماد مثلث و كله‌ی بز و پشم فيل (كه به شيطان‌پرست‌ها ربط می‌دن) سجده كنه و اين‌جور حرفا هم اونو به خداپرستی برگردونه! برعكس، هركس كه تالكين رو بشناسه و با دنياش يه عمر زندگی كنه (مثل همين دوستای گل آردايی)، صدمرتبه بهتر از قبل می‌شه... شجاع‌تر، خوش‌اخلاق‌تر، مؤمن‌تر، پاک‌تر، شكيباتر، داناتر و... .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بعضی از اشخاصِ به اصطلاح کارشناس در مسائل سیاسی و مذهبی، در طی این10 ، 11 سالی که از ساخت سه گانه ی ارباب حلقه ها می گذره ، این فیلم رو یک فیلم ما***ی و ضد اسلام معرفی کردند و به طرز دهشتناکی به این فیلم تاختند ، تا جایی که برخی از مذهبیون،از دیدن این فیلم اکراه داشتند!!!

برخی ها هم پا فراتر گذاشته و تالکین رو شخصی معرفی کردند که دارای تفکرات ضد اسلام بوده است!!!!!!!!!!!!

این اشخاص برای ثابت کردن نظریه خودشون، تا جایی که تونستند به شکل ها و نقاشی ها و نمادهای ما***ی و شیطان پر*** استناد کردند! هلال بالای برج باراد-دور ، علامت جلوی تاج آراگورن ، شکل های روی سپرها ، چشمی که بر بلندای باراد-دور بود ، حلقه ی قدرت ، و خیلی از این علامت ها رو دلیل بر ما***ی بودن این فیلم قلمداد کردند و معتقدند که در نوشته های تالکین، نابودی برج باراد-دور و نابودی حلقه به معنای نابودی اسلام هست!!!

نکته قابل تامل تر اینه که برخی معتقدند در فیلم، سارومان به عنوان رهبر مسلمانها (حضرت محمد) معرفی شده که به عنوان نماینده ی خدا (سارون) داره همه رو به دور خودش جمع می کنه!!!

برخی ها سارون رو امام زمان(عج) معرفی کرده اند و معتقدند سازندگان این فیلم با الهام از نوشته های تالکین، بر این هدف بوده اند که نابودی اسلام را وابسته به نابودی امام زمان(عج) جلوه دهند!!!

برخی از متحجرین و رهروان اسلام طالبانی، همانند شخصی سفیه و نادان اظهار نظر کرده اند و معتقدند که در دنیای تالکین، حلقه ی قدرت در واقع همان قرآن مسلمین است و با نابود شدن آن، اسلام هم نابود می شود!!!!!!!

برخی ها هم معتقدند که اسرائیل در این فیلم دست داشته و دلیل این عده، شباهت عجیب سارومان به شیخ یاسین، بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی فلسطین هست ( ایشان در سال 2004 توسط اسرائیل ترور شدند).

شاید چیزی که باعث شده این عده چنین نظری دهند به دلیل انتشار این عکس و ذکر این تشابه چهره در وب سایت های انگلیسی زبان باشه!!!

post-1821-0-82550300-1341027495_thumb.jp

(مسلّماً ساخت یک عکس و توضیحاتی در مورد آن توسط یک مدیر سایت انگلیسی زبان، اصلاً توجیه منطقی ای برای این اظهارنظرات به شمار نمیاد)

اما دوستان عزیز، وقتی به نظرات و مستندات و ادله ی این افراد دقت کنیم متوجه ی تناقضات فراوانی در نظراتشون میشیم!!!

سؤالی که از سوی این افراد به خوبی پاسخ داده نشد و مدت هاست بی جواب مونده ، همین فرو ریختن برج باراد-دور و چشم سارون هست! این افراد به اصطلاح کارشناس که با قاطعیت اینها رو جزء نمادهای ما***ی و شیطان پرستی محسوب می کنند، پس چگونه در فیلمی که به قول همین افراد مثلاً کارشناس، تحت حمایت مستقیم کانونهای قدرت و ما*** ساخته میشه اینگونه نابودی اونها به تصویر کشیده میشه؟!!! اگر به قول این افراد که معتقدند یهودیان در این فیلم دست داشتند و سارومان رو به عنوان رهبر مسلمانان، از لحاظ ظاهری شبیه به شیخ یاسین نشون دادند، پس چطور ممکنه که در بالای برج اورتانک به طور واضح مثلث هایی دیده بشه که کاملاً با پرچم اسرائیل هماهنگه! حتی شکل واضحتری از این مثلث ها رو میشه در داخل اورتانک و روی سکویی که گوی بر آن قرار گرفته مشاهده کرد!!! حال با این اوصاف، اگر بخواهیم حرف این افراد را ملاک قرار دهیم، باید این را هم بپذیریم که اسرائیل در این فیلم، این هدف را داشته که خودش را نابود کند نه اسلام را !!!!!!!!!

نظرات این افراد بیشتر به لطیفه شباهت دارد تا یک نظر کارشناسانه!!!

این تناقضات به وفور در اظهارات چنین اشخاصی دیده و شنیده می شود، بدون اینکه سبقه ی کارشناسانه ای داشته باشد و هر چه که هست احساسات خشک و مخرب است!!!

دکتر بلخاری که همه اون رو به عنوان یک کارشناس ضد ما***ی میشناسند و شهرتش بخاطر اینه که اکثر فیلم های هالیوودی رو ضد اسلام میدونه، قبل از اینکه قسمت دو برج از شبکه ی 2 پخش بشه، به مدت 45 دقیقه در مورد فیلم ارباب حلقه ها و شخصیت و تفکرات ارزشمند تالکین صحبت کرد و در نقد این فیلم، اون رو فیلمی سراسر معناگرا و مفید عنوان کرد و هیچ اشاره ای به ضد اسلام بودن این فیلم نکرد!

به نظر شخصی بنده، دنیای تالکین دنیایی فراتر از این بحث های خاله زنکی و کودکانه هست و بی تردید تنها کسانی می تونند نوشته ها و تفکرات تالکین رو درک کنند که با نوشته هاش و تفکراتش زندگی کرده باشند ؛ دقیقاً مثل اکثر بچه های سایت آردا :)

همگی در پناه خداوند متعال، موفق و مؤید باشید ...... إن شاء الله

با سلام خدمت دوستان عزیز.منم با این نظر موافقم مخصوصا نابودی چشم یزرگ که نماد نیروهای شره.اصلا در کتاب تالکین خیلی روی خصوصیات قومی بحث نمیشه که به دنیای واقعیت بخوره فقط شاید هابیت ها نماد انگلیسی ها از نظر رفتاری باشند.البته من یه عکس دیدم که روی لباس محافظین دروازه سیاه حروف عربی نوشته شده بود که البته این ربطی به دید تالکین نداره بلکه می تونه نظر پیتر جکسون یا سائول سانتز (تهیه کننده فیلم) باشه.قبلنم روی این بحث میشد که لرد ولدومورت همون امام زمان خودونه که البته من که شباهتی ندیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

می‌تونی توی نمايه درموردش بحث كنی؛ البته اونم يه بخش از فرومه...!

به گندالف:

نمایه ها یه بخش از فرومه و تابع قوانین فروم. چیزی رو که تو فروم جایی نداره تو نمایه هم جایی نخواهد داشت!

به تور:

مرسی

البته من یه عکس دیدم که روی لباس محافظین دروازه سیاه حروف عربی نوشته شده بود که البته این ربطی به دید تالکین نداره بلکه می تونه نظر پیتر جکسون یا سائول سانتز (تهیه کننده فیلم) باشه.قبلنم روی این بحث میشد که لرد ولدومورت همون امام زمان خودونه که البته من که شباهتی ندیدم.

من که همچین چیزی ندیدم! تنها نوشته ای که تو اون صحنه وجود داره روی کلاهخود زبان سائرون هست که اونم با الفبای رونی نوشته شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

با جمله ي آخرت گندالف كاملا موافقم

اما همونطور كه مهدي گفت بهتره اين تاپيك رو رها كنيم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به گندالف:

نمایه ها یه بخش از فرومه و تابع قوانین فروم. چیزی رو که تو فروم جایی نداره تو نمایه هم جایی نخواهد داشت!

به تور:

مرسی

من که همچین چیزی ندیدم! تنها نوشته ای که تو اون صحنه وجود داره روی کلاهخود زبان سائرون هست که اونم با الفبای رونی نوشته شده.

سلام دوست عزیزم.منم اینطور فکر می کردم.تا اینکه خودم دیدم.ایشالا عکسشو پیدا کردم چون پیدا کردن اون عکس مثل پیدا کردن سوزن تو یه انباره براتون میارم.خیلی واضح نوشته شده.موفق باشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به مهدی و دوستان به نظر من بزاریم این تپیک خاک بخوره و اون رو قفل نکنیم !!

اگه قفلش کنیم نشون می ده که کم آوردیم پس اون رو به حال خودش رها می کنیم تا در تاریخ آردا خاک بخوره { ما که می دونیم تالکین منظوری نداشته پس دلیلی نداره بیایم خودمون در این تاپیک پست بدیم ! }

به گندالف :

سایت بیداری اندیشه حداقل چند نفریشون چیزی بارشون هست و به قولی خشکه ... نیستند اما این انتی 666 رو ولش کنم !!

من چند تا از کاربران بزرگ بیداری رو می شناسم که خوشون می گن آنتی 666 زیاد جالب نیست !!

به R-FAARAZON : گیرم که حرف شما درست باشه !! و بگیم که زبان عربی بوده !!

اما شما یه نگاهی به تاریخ خط و نوشته های باستانی بندازه !!

از هر 10 تا 9 تا خط شبیه به هم هستند !!

مثل خط برمه ای و فیلیپنی اگه اشتاه نکنم یا خطوط آسیای شرقی که شبیه به هم هستند

این حرفی که شما می گید نمی تونه قانع کننده باشه !!

در کل به نظر من این تاپیک باید خاک بخوره تا زمانی ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ماشاالله پیجک جان تا تونستن امتیاز منفی درو کردن !

دوستان اینقدر ناجور بحث نکنید . ما که خدای ناکرده دعوا نداریم !

عزیزان من بر خلاف تصورات شما اگه بخوایم بفهمیم که آیا فیلم مشکل داره یا نه ، نمیتونیم . چون فیلم اصولا اقتباسی از نظر داستان نویسه . اگه میخواین بفهمین چی به چیه لطفا با استفاده از متن اصلی داستان بحث کنید .

بعدش هم خب تالکین کل عمرش رو گذاشت روی این داستان ها . نمیشه یه داستان بی معنی و مفهوم نوشته باشه که .

خواهش میکنم از این به بعد داستان رو در نظر بگیرید ! بنده با بیس بحثتون محالفم که نقشه موردور رو بر مکه و ایران منطبق کنید . این شکلی نمیشه بحث کرد .

یا علی !

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

من که میگم داستان مشکلی نداره و خودِ فیلم رو فقط ساختن تا ببین چقدر از مردم به ظهور اعتقاد دارن.

ویرایش شده در توسط Sherlock

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

ببینید دوستان ارباب حلقه ها و بقیه ی آثار تالکین استغفرالله قرآن که نیست. هر کسی می تونه توش تغییر بده.برای مثال امکان داره در نوشته اصلی تالکین بلوغ هابیتها 33 سالگی نبوده و بعدا گروه فرا***ی به خاطر اینکه کتبی به مخالفت اونها نوشته شده متن رو عوض کرده باشن. فیلم رو هم به سلیقه ی خودشون ساخته باشن تا این اثر رو در زیر لوای خودشون ببرن و مانع بیداری بشن. بعد تالکین از کجا می دونست که در سال 2012 قراره یه برجی تو مکه ساخته بشه که شبیه باراد دور ( از این بگذریم که عربستان سعودی کاملاً فاسد شده و حتی اون برج رو هم ما*** ها ساختن. ) یا اینکه کریستوفر لی رو که تالکین انتخاب نکرده. جکسون انتخاب کرده. حالا اینکه کریستوفر لی شبیه اون رهبر فلسطینی هست چه ربطی به تالکین داره.

چرا در زمان تالکین ناشر بهانه آورد که سیلماریلیون به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی قابل چاپ نیست؟ لطفاً این ابعاد رو هم در نظر داشته باشید. به نظر من که کتابهای تالکین نه تنها ضد دین نیست بلکه موافق دین هم هست.

ویرایش شده در توسط تضاد
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

سلام اصلان جان.من که علیه فیلم موضع نگرفتم فقط یه عکسو دیدم و گفتم این نگاه که کمی افکار جدید که مطابق شرایط روزه کاملا در بخش هایی از دو برج و یاران حلقه به چشم میاد .مثلا توی شوالیه تاریکی هم این هست.نمیشه از کسایی هم که این فیلم ها می سازن ایراد گرفت به هر حال اونا بر طبق اعتقاداتشون فیلم می سازن.تو فیلم های ماهم این نگاه هست.ارباب حلقه ها اینقدر نکات مثبت داره که این چیزا به چشم نمیاد زیاد.

به گندالف:

به تور:

مرسی

مرسی ازت لگولاس عزیز بابت زحمتی که کشیدی.امیدوارم که جبران کنم.موفق باشی رفیق.

ویرایش شده در توسط arven
پست های متوالی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

آقای پیژاک ببینید ، داستان ارباب حلقه ها ضد همون فرا****ری هستش . نفسیات چیه ؟

آقای تالکین یه کاتولیک غلیظ بوده که کش هم نمی اومده . بنده هم یه زمانی مثل شما فکر میکردم شاید هم بدتر ولی تحقیق کردم ، فهمیدم که تفکراتم از بن و اساس غلطه . کاتولیک ها یهودیان رو دو لپی قورت میدن ! چطور ممکنه این داستانو برای اونا نوشته باشه ؟

اگه هم از جهت فیلم بخوایم بررسی کنیم ، آره . شاید همونطور که تو میگی باشه .

ببینید هیچوقت هالیوود نمیاد یه بودجه ی اونجوری روی فیلم های ضد ****ی بذاره . مطمئن باشید !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

مسلما میاد. بحثی که سر داستان نیست. در مورد داستان به این حقیقت رسیده ایم که مشکلی نداره.

ولی من برای جلوگیری از انتشار یک داستان که مخالف منه و طرفداران بسیاری داره. اون اثر رو برای خودم میکنم تا به نظر بیاد که برای منه و اندیشه ی درونش پخش نشه. و این جواب داده خیلی ها به خاطر شنیده هایی که هالییوود ارباب حلقه ها رو ساخته پس فرا***ی هست. این کتاب رو نمی خونن. و نه ارشادی صورت میگیره و نه اندیشه ی تالکین انتشار پیدا می کنه. و این به نفعشونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

خب یه سوال . اثر تالکین ضد صیونیستی بوده (که بوده !) ولی دارم میگم هالیوود همه کاراش بو داره .شماید اصلا به قول پیژاک ای کا رو برای دونستن تعداد کسانیکه به آخر الزمان اعتقاد دارن ساختن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

با سلام خدمت وب عزیز

راستش نه

ولی دوست دارند توی فیلمشون یه اشاره ای هم به زمان حال و مسایل روز داشته باشند تا مثلا کلاس فیلمشون بالاتر باشه

کلا به روز کردن استعاره ها توی نقد جز نکات مثبت فیلم حساب میشه

مثلا جنگ های ستاره ای رو ببین از همون اول که لوکاس تکلیفشو روشن میکنه و میگه در زمانهای بسیار دور در کهکشان های بسیار دور

فیلمش از دنیای واقعی فاصله میگیره چیزی که ریچارد شیکل میگه جز نکات منفی استار وارزه

ولی توی ارباب حلقه ها شاید خواستن داستانو به حال ربط بدن

نوع پوشش دزدان دریایی خیلی شرقیه یا مثلا یکی از ترول هایی که در محاصره گاندور شرکت داره مدل موش مثل چینیاس

قبول کنیم در هالیوود امروز این چنین تفکری هست که در بیشتر فیلماشون به چشم میخوره

مثلا دارک نیتو ببینید تفکر روسی به علاوه انجمن سایه ها که همون نینجاهاس علیه گاتهامه که نمادی از غربه

موفق باشید

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ERI

من موندم تو چطور این نظرو دادی که عشق لوتری

ولی کاملا باهات موافقم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اصلا این که سارومان تو فیلم نماد فلانی تو فلسطین بوده رو من به هیچ وجه قبول ندارم. به این نمیگن نقد. شباهت و شبیه بودن جزو ضعیف ترین استدلال ها در نقد منطقی است

کریستوفر لی یک محقق دنیای تالکینه...ببینید چه صدایی داره...چه قد و قامتی داره....چقدر به درد نقش سارومان میخوره

اگر شبیه صد مقام سیاسی دیگه هم بو،د من بودم، باز هم اونو انتخاب میکردم. فیلمساز اگه بخواد به این مهملات گوش بده نمیتونه فیلم بسازه

در مورد برج مکه هم بگم که اصلا زمان ساخت برج ساعت مکه و ساخت فیلم لوتر و اکرانش هیچ تصادفی با هم ندارن. هیچ ربطی بهم ندارند

تازه اگر از لحاظ زمانی بخوایم اظهار نظر کنیم اینطوری میشه که اومدن برج ساعت رو از رو فیلم ساختن!! عقل سلیم اینو قبول میکنه؟؟ چون برج رو از روی فیلم ساختن فیلم مقصره؟!

من چند جا جلسه نقد فیلم ارباب حلقه ها برگذار کردم.

آن چنان حرف هایی میزنن که میفهمی بعضی هاشون اصلا فیلم رو ندیدن.

میگن چشم سائورون نماد دجاله پس فیلم فرا***ریه. گفتم بهشون شما آخر فیلم رو ندیدی که چشم در برابر نیروی حق متلاشی شد؟!

میگن عقاب های گندالف نماد آمریکاست. میگم شما میدونی اونا عقاب های گتدالف نیستن و عقاب های مانوه هستن؟! درضمن چرا این عقابی که شما میگی آمریکاست در مقابل چشمی که شما میگی دجاله قرار گرفته؟!

میگن 9 عدد مقدس ما***ی هایه که در فیلم در مورد سواران سیاه به کار برده شده. میگم میدونی اونا کدوم طرفی هستن؟! میدونی به همون چشمی که گفتی نماد دجاله خدمت میکنن؟!

میگن 9 یار حلقه چی. میگم میدونی این 9، چندی گذشت و شد 8(مرگ بورومیر) و هیچوقت نشد دوباره 9؟!

دیگه بقیشو خودتون قضاوت کنین...

میگن شمشیر کج اورک ها نماد شمشیر عرب هاست!!

میگن دستار دور سر هارادریم ها نماد امامه است!!(استغفروالله...)

بازم بگم چی میگن...

جالب اینجایه که بعد از هر گفته ی من کاملا ساکت میشن و میرن نقد بعدیشون! در آخر هم میگن علاقه زیاد به فیلم تو رو کور کرده. منم گفتم چیزی فراتر از فیلمه. شما هروقت فیلم رو کامل دیدی از نظر من اجازه اظهار نظر داری!

خب اگه کارگردان بخواد به این میگن میگن ها گوش بده تا فیلمش ما***ی نباشه به نظرتون چیزی از آردا باقی میمونه؟؟؟؟!

به آر-فارازون

به اعتقاد من ارباب حلقه ها جزو معدود فیلم های هالیوودیه که هالیوودی نیست. گرفتی چی میگم؟

بله تو هالیوود من در جریانم چه تفکراتی هست و از کجا داره اداره میشه. خیلی بیشتر از شما در جریانم. اما خوشبختانه تاثیرش رو ارباب حلقه ها بسیار ناچیز بود

باید امیدوار باشیم که در مورد هابیت هم اینطور باشه...

شما گفته های گندالف رو در پایان نبرد پله نور در حالی که در طبقه آخر میناس تی ریت گیر افتادن به پیپین رو نشنیدی؟ از یک فیلم هالیوودی این طرز تفکر بعید نیست؟

ما آردایی ها میگیم توصیف والینوره. اما به اعتقاد عموم مردم این توصیف معاد و بهشته. در تمام مکاتب الهی و اهل کتاب مرگ رو یک جاده از این دنیا به آن دنیا میدانند که گندالف صراحتا به این اشاره میکنه...

آثار تالکین هم کاملا در جهت دینه. حالا کار نداریم در جهت دین خودشون. اما بی دینی در کتاب هایش به چشم نمیخوره

به سیه تیغ

اتفاقا هالیوود با اکراه تمام حاضر شد برای ارباب حلقه ها سرمایه گذاری کنه. شنیدم که پیتر ریش گرو گذاشت تا حاضر شدن هزینه کنن

کاملا درسته. هالیوود برای یک فیلم ضد فرا***ری هزینه نمیکنه. ارباب حلقه ها یک استثنائه. به فروش هنگفتش می ارزه. در ضمن ارباب حلقه ها ضد فرا***ری اونجوری دو آتیشه که نیست. اما ابدا فرا***ری هم نیست. راحتت کنم. به اعتقاد یکی از دوستان بنده فارغ از هر گونه غرض سیاسی و دینی است.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مهدي جان اگه اجازه بدي اينجا ميتونم تمام نقد هاي و نظرات خرافي رو در مورد كتاب ارباب حلقه ها و فيلمش بيان كنم و با دليل ردشون كنم.

ميتونم در قالب يك تاپيك جدا هم اين كارو بكنم

نه تور جان در این باره صحبت نکنید. اگه شما بیاید و مطلبی بگید، طبعا طرف مقابل هم میخواد بیاد و از موضع خودش دفاع بکنه و دوباره این بحث شروع میشه. بنابراین بهتره که این تاپیک رو به حال خودش رها کنیم.

البته خطابم فقط به تور نیست به همه میگم. این بحثها جایی در آردا نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من خودم دیگه شخصا فسفر نمیسوزونم تو این بخش. فقط خواستم حجت تمام کنم.

توصیه ام اینه که با عقل سلیم با این طور موارد برخورد کنیدو قبل از اینکه چیزی را قبول کنید تحقیق کنید

به فرموده حضرت علی (ع):" فاصله بین حق و باطل چهار انگشته!"

البته سوء تفاهم نشه من کسی رو متهم به عقاید باطل نمیکنم. تو این طور بحث ها هستن کسایی که از روی شنیده ها قضاوت میکنن

این که مجبور شدم موردی انواع نظرات رو بیان کنم دلیلش این بود که از بیانش در آینده جلوگیری کنم.(بعید نیست تاثیر معکوس داشته باشه!)

ویرایش اساسی شده توسط تور!

درضمن حواسم اصلا به این تاپیک نبود. من گفته بودم این تاپیکو رها میکنم!! :ymapplause: :) ببخشید مهدی جان قرار شد موردی بحث نکنیم! :)

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به تور:

رفیق از کجا مطمئنی بیشتر از من بلدی؟ضمنا این چه طرز حرف زدنه؟گرفتی چی میگم یعنی چی؟

انگار اوضای آردا مدتیه به هم ریخته

بحث و صبحت که با زور که نمیشه باید احترام ها رعایت شه

ماهم که به اندازه شما و صد البته بیشتر با دنیای تالکین زندگی کردیم

ارباب حلقه ها و تالکین که مخصوص به شخص خاصی نیست

بعد من با اینکه ارباب حلقه ها رو خیلی دوست دارم ولی باعث نمیشه خیلی چیزارو نبینم

من چیزیم نگفتم یا نتیجه گیری نکردم ولی باید بدونیم که کارگردانا مثل ما تعصب خاصی ندارن چیزی که به ذهنشون برسه تو فیلم میارن حتی اگه خلاف نظر نویسنده کتاب باشه

خودتون که در جریانید ورثه استاد خیلی از ساخت بعضی آثار و نوع نگاه فیلما راضی نبودند

من خودم 11 سال از عمرمو طرفدار سرسخت ارباب حلقه ها بودم

ولی از این بیشتر به نظرم تعصب بیجاست

باید بدونیم که طرفداران تالکین با طرفداران هری پاتر یا گرگ و میش فرق دارند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

قصدم توهین نبود رفیق. :) به دل نگیر...خواستم اسمایل بذارم تا مشخص بشه لحنم اونطوری که فهمیدی نبود..."گرفتی چی میگم؟" حالت کاملا صمیمی جمله "فهمیدی؟" بود. حقیقتا جمله "فهمیدی" یکم به نظرم سو تفاهمات بیشتر میشد...

با نهایت احترام خدمتتون عارض بودم رفیق...

گرچه یکم دلم پر بود اما فکر نکنم اونقدر تعصبی نوشته باشم...

ما و بزرگان سایت تمام تلاشمون این باید باشه( و هست خدارو شکر) که محیط فرهنگی و انصافا صمیمی فروم آردا که با تمام فروم های دیگه فرق داره با این طور بحث های بی جواب خراب نشه

توصیه مهدی هم که مکرر در این تاپیک و جاهای دیگه دیده میشه همینه...

محدودیتی در ایجاد تاپیک های این طوری نیست اما بهتره بحث هاش خیلی داغ نشه ...حساسیت ها زیاد میشه...

موفق باشید :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

موقعی که کتاب درخت و برگ اومد من 12 سالم بود

حتی اسمی هم از ارباب حلقه ها نبود

تو مجله دنیای تصویر نوشته بودند ارباب میدان ها

نه فیلمی بود و نه طرفداری

از اون موقع طرفدارش بودم و باهاش زندگی کردم

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

به طور کلی بخوام در مورد کتاب های تالکین یا حتی دنیای آردا نظرمو بدم باید بگم که , استاد تالکین دنیایی رو به تصویر کشید که زاده و فکر و سلیقه هاش بود , ممکنه هر کدوم از ما هم همچین دنیایی رو در ذهنمون داشته باشیم که همچین دنیایی بیش تر شخصیت و قدرت ذهن ما رو نشون میده .

تالکین هم برای این کتاب ننوشت تا مردم رو هدایت کنه و یا از نظم نوین جهانی سخن بگه :ymapplause:

با این حرفا در مورد اهداف نوشتن کتاب به نتیجه ای نمیرسیم

یه کتابه دیگه , میخونیش یا خوشت میاد و ازش طرفداری میکنی یا نه !

بیش تر اعضای این سایت هم از کسانی هستند که داستان های تالکین برای اونا جذابه و با خط فکری اون ها هم سو تره برای همین هم کتاب های اون رو میخونن و لذت میبرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...