رفتن به مطلب

Recommended Posts

bard

گندالف خاکستری

post-1527-0-97227100-1345185985_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

post-1567-0-19296100-1345330775_thumb.jp ؛ post-1567-0-48584300-1345330786_thumb.jp ؛ post-1567-0-94554800-1345330808_thumb.jp ؛ post-1567-0-55077500-1345330799_thumb.jp

به بارد: اون امتیاز های منفی برای موضوع بی ربط و فاصله اش از کار بود. و گرنه کار خوبی ـه. پس لطفا پست های مرتبط بزنید.

ویرایش شده در توسط baggins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

آکالابت!

post-1790-0-68363200-1345371519_thumb.jp post-1790-0-68809400-1345371522_thumb.jp post-1790-0-32494800-1345371525_thumb.jp

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینم یه عکس از نجات پیدا کردن کشتی الندیل و همراهانش به دست اولمو و سالم رسیدن به سرزمین میانه پس از نابودی نومه نور:

post-1032-0-69075000-1345722818_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

چندتا کار هست که براشون چیزی پیدا نکردیم و مهم هم هستند. ببینید تصویر هایی براشون پیدا میشه.

- دستگیری سائورون و به اسیری آوردنش به نومه نور.

- نجات درخت سفید به دست ایسیلدور.

- توصیف جزیره نومه نور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anonymous

من یه سوالی میخواستم مطرح کنم به نظرم این تاپیک مناسب بود اگه نیست...شرمنده!

من تازه این نگارگری های آقایJohn Howe رو دیدم.خداییش خیلی قشنگه!!!میخواستم بپرسم اینا به صورت کتاب منتشر شده یا پراکنده س؟وضمنا آیا فقط همین هاست که تو گالری سایت موجوده یا بیشتر از این حرفاس؟خلاصه یه توضیح کاملی اگه میشه در مورد ایشون و آثارشون بدین!

پیشاپیش سپاسگذارم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

گالری آردا بخشی اصلی کارهای جان هو رو قرار داده. میتونی برای دیدن تمامی کارهای جان هو به سایت شخصیش بری. بخش portfolio

http://www.john-howe.com/portfolio/gallery/

سه بخش اول به ترتیب مربوط به هابیت، لوتر و سیلماریلیون میشه.

تو قسمت Moving Pictures هم میتونی بخشی از کانسپت ها رو ببینی.

در مورد کتاب اطلاعی ندارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

اگه یکی از طرفدار های نقاشی های Ted Nasmith باشید، حدود یک ماهه که تد تغییراتی در سایت ـش داده. قبلا تنها راه ارتباطی از طریق میل بود، ولی الان میشه برای هر عکسی از گالری کامنت گذاشت.

یک نقاشی از سری نقاشی های دنیای تالکین هست که هنرمند خبره ای به سمتش نرفته. با نام "دو درخت والینور". ولی تد نسمیت در کارنامه خودش این کار رو در قسمت کارهای نیمه تمام داره.

این شد که از فرصت پیش اومده کمال استفاده رو بردم و این سوال "که چرا این نقاشی رو تکمیل نکرده" رو ازش جویا شدم.

جواب تد:

Hi baggins,

I have done the Trees as a sketch painting, as you see, but not as a stand alone image. One technical problem is that as each tree shines, it’s mate dims, and the mind wants to see both the golden and silver lights simultaneously. It cold work, nonetheless, but I’ve no immediate plans to do that image.

من احساس میکنم حالا که برای گالری کامنت گذاشته، دوست داره تا نظر علاقه منداش به کارها رو بدونه. {یعنی دوباره وقت و علاقه برای اینکار پیدا کرده}

شاید بشه با چنین گفتگوهایی تد رو به شوق برای طراحی بعضی از کارهای نیمه تمام و یا نقاشی های بیشتر تشویق کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب رسیدیم به بخش آخری سیلماریلیون: «حدیث حلقه های قدرت و دوران سوم»

ببینید چیزی در مورد اینها پیدا میکنید:

سائرون در کالبد زیبا

ساختن حلقه ها در اره گیون

ساختن حلقه یگانه

سائرون(آناتار) در اره گیون

سه حلقه الفی

دادن حلقه ها به دورفها و انسانها

اشباح حلقه

جنگ سائرون با الفها و کمک نومه نوری ها

پلانتیر ها

نبرد آخرین اتحاد

مرگ الندیل

بریده شدن انگشت سائرون توسط ایسیلدور و از دست دادن حلقه

سر باز زدن ایسیلدور از انداختن حلقه در کوه آتش

مرگ ایسیلدور

نبرد ائارنیل و ویچ کینگ

نفوذ سایه به میرک وود

ورود ایستاری به سرزمین میانه

میتراندیر

کورونیر

راداگاست

افتادن حلقه به دست گولوم و بیلبو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

با 90% کارهایی که تام گذاشته موافقم :ymapplause: واقعا که بعضی هاشون زیبان. مهدی کدوم ها رو جا انداختیم؟

این gold seven همین Jenny Dolfen باید باشه. دوتا از کارهاش هم استفاده کردیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

عکسهای خوبی هستن. به ترتیب اینا هستن:

مرگ فینرود در دخمه های میناس تریت(قبلا ساختیم)-فینگولفین و اکتلیون(شاید بشه متنی براش در سقوط گوندولین پیدا کرد)-اسمش خویشاندکشی ـه اما نمیدونم دقیقا کیه(یکی دوتا خویشاوند کش که نداریم! :دی)-نمیدونم مربوط به چیه

ماگلور سیلماریل رو پرت میکنه به دریا(قبلا ساختیم)-مایدروس خودش رو با سیلماریل پرت میکنه داخل گودال آتش(عالیه! قبلا چیزی پیدا نکرده بودیم)-فینگون و مایدروس بعد از قطع کردن دست(ساخته بودیم)-مرگ فئانور(نداشتیم)

مایدروس به دنبال فرزندان دیور(نداشتیم، نمیدونم متنی داره یا نه)-نولدولانته، ترانه سقوط نولدور توسط ماگلور(نداشتیم)-اسمش اوسیریانده اما یادم نمیاد مایدروس به اوسیریاند رفته باشه!-سوگند فئانور(قبلا ساختیم اما این قشنگتره)

مایدروس(باید دید توصیفی ازش هست)-یارو و پوپی؟(اولین باره اسمشون رو میشنوم!)-یاوانا(متن داره اما تصویرش زیاد جالب نیست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

Forgiveness:

به متن مشخصی اشاره نمیکنه، فقط گفته مایدروس، آزاد شدن از تالارهای ماندوس، ملاقات دوباره با مادرش در والینور.

خویشاوند کشی رو بر اساس همون یه متنی که هست نقاشی کرده.

فینگولفین و اکتلیو:

As the forces of Morgoth assail the Hidden City, Ecthelion of the Fountain and Glorfindel of the Golden Flower, along with the rest of Gondolin, muster their forces to defend their city against all hope.

مایدروس به دنبال فرزندان دیور:

They came at unawares in the middle of winter, and fought with Dior in the Thousand Caves; and so befell the second slaying of Elf by Elf. There fell Celegorm by Dior's hand, and there fell Curufin, and dark Caranthir; but Dior was slain also, and Nimloth his wife, and the cruel servants of Celegorm seized his young sons and left them to starve in the forest. Of this Maedhros indeed repented, and sought long for them in the woods of Doriath; but his search was unavailing, and of the fate .of Elured and Elurin no tale tells

اوسیریاند: {گفته این جزو داستانی از سیلماریلیون نیست}، یه تصویر خیالی باید باشه

Maedhros enjoying a happy moment in-between wars, hunting in Ossiriand, the Land of Seven Rivers.

سوگند فئانور رو جایگزین کنیم؟؟

مایدروس:

For the first time in over a hundred years, Morgoth sends his forces to breach the leaguer the Noldor have drawn around Angband.

For the first time since his torture upon Thangorodrim and the subsequent loss of his hand, Maedhros is going into battle.

Not a single Orc will leave that battlefield alive.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

forgiveness:

چیزی براش نیست

خویشاوند کشی:

همونی که ساختیم بهتره

گلورفیندل و اکتلیون:

متنی پیدا نکردم که هر دو اینا توش باشن. البته شاید بشه متنها رو گلچین کرد اما این متنها همه در مورد نبردشون با بالروگهاست که تو این تصویر نیستن.

مایدروس و فرزندان دیور:

متنش تو صفحه 396 هست

اوسیریاند:

میگم یادم نمیاد مایدروس به اوسیریاند رفته باشه! :ymapplause:

سوگند فئانور:

موافقم

مایدروس:

متنش صفحه 185 هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

چقدر این تاپیک برام آشناست.من قبلنا اینورا نیومدم؟ :(

دیروز داشتم بنا به دلایلی آرشیو هنرمندی به نام Gold-Seven رو میدیم {که از چندتا از کارهاش تو والپیپرها استفاده کردیم}متوجه شدم گالری تالکینش رو آپدیت کرده.عکسای قشنگشو اینجا میذارم.اگه به درد خورد استفاده کنید.اسم عکسا نشون میده برای کدوم فصل هستند.

post-1574-0-52104700-1351584505_thumb.jp post-1574-0-95499600-1351584526_thumb.jp post-1574-0-83410700-1351584532_thumb.jp post-1574-0-89565300-1351584584_thumb.jp

post-1574-0-52429600-1351584619_thumb.jp post-1574-0-20300100-1351584637_thumb.jp post-1574-0-87282700-1351584650_thumb.jp post-1574-0-71563800-1351584665_thumb.jp

post-1574-0-15839400-1351584707_thumb.jp post-1574-0-99241600-1351584719_thumb.jp post-1574-0-72729400-1351584870_thumb.jp post-1574-0-50771800-1351584900_thumb.jp

post-1574-0-14953600-1351584914_thumb.jp post-1574-0-08724600-1351584924_thumb.jp post-1574-0-11968800-1351584981_thumb.jp

تصاویر زیبایی هستن تام جان! اما نمیشه دریافتشون کرد. از برای غنی سازی آردا اگر دوست داشتی نقاشی های دیگریه این نقاش زبردست رو فهرست کنی و بزاریشون در آرشیو تصاویر آردا...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

تصاویر زیبایی هستن تام جان! اما نمیشه دریافتشون کرد. از برای غنی سازی آردا اگر دوست داشتی نقاشی های دیگریه این نقاش زبردست رو فهرست کنی و بزاریشون در آرشیو تصاویر آردا...

شوخی میکنی.من همین الان بازشون کردم.بی هیچ مشکلی باز شدن

برای سایت هم مهدی عزیز باید سر فرصت یه دستی به گالری سایت آردا بکشه!

پ.ن:مهدی جان از بعضیا الگو بگیر یکم گالری رو سروسامون بده :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

بعد مدت ها سلام ما به این تاپیک:دی

خب، کارهایی که تام عزیز از Jenny Dolfen گذاشتن با انتخابی که شد یک جایگزینی داشتیم و افزودن سه تصویر گری.

جایگزین:

سوگند فئانور {از فصل "حدیث تاریک شدن والینور"}

post-1567-0-41459600-1356370591_thumb.jp

اضافه شده:

مایدروس، گودال آتش {از فصل "حدیث سفر ائارندیل و جنگ خشم"}

post-1567-0-95512100-1356370639_thumb.jp

مایدروس {از فصل "حدیث بازگشت نولدور"}

post-1567-0-13249600-1356370759_thumb.jp

مایدروس و فرزندان دیور

{از فصل "حدیث ویرانی دوریات"}

post-1567-0-93871600-1356370707_thumb.jp

پ.ن: خب همونطور که اطلاع دارید {دارید؟:دی} به آخرین فصل از کتاب سیلماریلیون رسیدیم {پر فراز و نشیب اما کاملا دلچسب :-?}. از دوستان درخواست داریم تا این فصل زیبای دگر رو با پیدا کردن نقاشی های متناسب با موضوعات این فصل {مهدی عزیز لیست کردن https://arda.ir/forum...ndpost&p=27376} ما رو بیش از پیش همراهی کنید.

ممنون

آرشیو والپیپرهای ساخته شده از کتاب سیلماریلیون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من پست های قبلی رو نگاه میکردم میدیدم که تمام نقاشی های تد بالاش اسم خودش و سایتش و آرم گنده اش رو زده. خب این خیلی تو ذوق میزنه....

اغلب نقاشی های تد رو میشه با سرچ پیدا کرد. اولین عکسیش که پیدا شد اگه گزینه more size رو بزنید سایز های بزرگتر و کیفیت بالاتر رو میاره براتون....

من چون حقیقت تازه سر از موضوع این تاپیک درآوردم نمیدونم از نقاشی های تد کدوم هاشو گذاشتین اما بگینز عزیز. فقط کافیه اسم نقاشی رو سرچ کنی. اینطوری خب خیلی کیفیت کار بالا میره.

ضمن تشکر از بگینز که اخیرا کارهاش از لحاظ بالانس رنگ خیلی با کیفیت تره....مهم اینه که به نسبت موضوع مورد نظر ترکیب بندی رنگ مات، کدر یا روشن باشه. این بسته به حس متنیه که زیرش میخواین بنویسین. بنابراین بگینز عزیز این نکته مهم رو حتما در کارهات لحاظ کن...

ضمن این که اگر تمام کار ها در یک سایز مشخص انجام بشه میشه در نهایت اگر کسی دوست داشت برای خودش چاپ کنه و به صورت یک کتاب مصور داشته باشه. من بررسی میکردم میدیدم برخی سایز ها متفاوته با هم....

بهر حال کار بسیار ارزشمندیه و من افسوس میخورم که چرا زودتر متوجهش نشدم. از الان یر میگردم و تمام کارهای زیباتون رو میخونم و هر جا مشکلی دیدم پیشنهاد من رو در اون مورد پذیرا باشید....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من پست های قبلی رو نگاه میکردم میدیدم که تمام نقاشی های تد بالاش اسم خودش و سایتش و آرم گنده اش رو زده. خب این خیلی تو ذوق میزنه....

اغلب نقاشی های تد رو میشه با سرچ پیدا کرد. اولین عکسیش که پیدا شد اگه گزینه more size رو بزنید سایز های بزرگتر و کیفیت بالاتر رو میاره براتون....

من چون حقیقت تازه سر از موضوع این تاپیک درآوردم نمیدونم از نقاشی های تد کدوم هاشو گذاشتین اما بگینز عزیز. فقط کافیه اسم نقاشی رو سرچ کنی. اینطوری خب خیلی کیفیت کار بالا میره.

ضمن تشکر از بگینز که اخیرا کارهاش از لحاظ بالانس رنگ خیلی با کیفیت تره....مهم اینه که به نسبت موضوع مورد نظر ترکیب بندی رنگ مات، کدر یا روشن باشه. این بسته به حس متنیه که زیرش میخواین بنویسین. بنابراین بگینز عزیز این نکته مهم رو حتما در کارهات لحاظ کن...

ضمن این که اگر تمام کار ها در یک سایز مشخص انجام بشه میشه در نهایت اگر کسی دوست داشت برای خودش چاپ کنه و به صورت یک کتاب مصور داشته باشه. من بررسی میکردم میدیدم برخی سایز ها متفاوته با هم....

بهر حال کار بسیار ارزشمندیه و من افسوس میخورم که چرا زودتر متوجهش نشدم. از الان یر میگردم و تمام کارهای زیباتون رو میخونم و هر جا مشکلی دیدم پیشنهاد من رو در اون مورد پذیرا باشید....

تور عزیز ما مخصوصا کارهای تد نسمیت رو با اون نوار بالا میذاریم تا کپی رایتش رو رعایت کنیم. بقیه هم که اسمشون رو روی کار نذاشتن کنارش اسمشون رو میزنیم.

هم سایز کردن تصاویر هم تقریبا غیرممکنه. بعضی از تصاویر اندازه بزرگ ندارن. اگه بخوایم بقیه رو کوچیک کنیم تا با اونها هم اندازه بشه جالب نیست و کیفیت کار رو پایین آوردیم.

از طرفی برخی از تصاویر portrait و برخی lanscape هستن و عملا امکان اینکار وجود نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

تور عزیز ما مخصوصا کارهای تد نسمیت رو با اون نوار بالا میذاریم تا کپی رایتش رو رعایت کنیم. بقیه هم که اسمشون رو روی کار نذاشتن کنارش اسمشون رو میزنیم.

خب میشه به رسم بقیه کار ها در نوار کوچکی در حاشیه تصویر کپی رایت رو رعایت کنید. مختل کردن تصویر هر مدلش که باشه منو خیلی اذیت میکنه. یک تصویر زیبا و یک شاهکار نقاشی نباید با این کارها اذیت بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب میشه به رسم بقیه کار ها در نوار کوچکی در حاشیه تصویر کپی رایت رو رعایت کنید. مختل کردن تصویر هر مدلش که باشه منو خیلی اذیت میکنه. یک تصویر زیبا و یک شاهکار نقاشی نباید با این کارها اذیت بشه.

این خواست خود نقاشه. مطمئنا خودش بیشتر از ما به اثرش علاقه داره. وقتی توی سایت خودش تصاویر رو به این شکل میذاره ما هم باید به همین شکل استفاده کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

خب اگه سایت تد رفته باشید، شرایط کپی رایت کارهاش رو قید کرده که اون نوار و آرم حتما رو کارهاش باقی بمونه. {البته تو نسخه جدید وب ـش دقیقا نمیدونم کجا این حرف رو آورده}. البته برای یه سری از کارهاش به دلیل کیفیت پایین مجبور شدیم نسخه بدون اون نوار رو بذاریم.

اینم بگم که ما از عکس هایی که بزرگترین سایز و رنگ و کنتراست استاندار رو داشتن استفاده کردیم.

من چون حقیقت تازه سر از موضوع این تاپیک درآوردم نمیدونم از نقاشی های تد کدوم هاشو گذاشتین.

تمام کارهاش رو مورد بررسی قرار میدیم، بازم آخر کار یه بررسی میکنیم تا کاری جا نمونده باشه.

این کار تلاش یکسال و اندی بوده، افت و خیز کار هم بذارید به حساب بی تجربگی من حقیر.

رنگ هم بر اساس استایل طرح زده شده تنظیم میشه،

اگه راهکاری برای بهبود کار میبینید پذیرا هستیم :-?

خب بگم که اولین نفر خود من برای چاپ این مجموعه دندون تیز کردم:دی ولی یه سری محدودیت های سیستم قبلی فروم اجازه نداد سایز دقیقی برای چاپ تنظیم بشه.

الان هم تمام کارها تو دو سایز ارائه شده، {بجز یکی دو مورد}. دلیل این تفاوت سایز هم اگه تو کارها دقت کنید یه سری از والپیپرها رو از چند عکس بصورت ترکیبی استفاده کردیم و هم اینکه طول متن در موضوعاتی بلند میشد.

همین... :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

هرجور صلاحه.

البته برای چاپ مسلما رنگ ها در خروجی چاپی همینی نیست که ما در صفحه مانیتور میبینیم و کمی تاریک تر هست. ضمن اینکه برای چاپ حرفه ای و صحافی چاپخونه فقط فرمت TIFF قبول میکنه.

من در اولین بررسی هام از شاهکارهای بگینز چند غلط سهوی رو یادداشت کردم که بگم

1- فصل اول-آینور خط دوم post-1262-0-46886400-1356427237_thumb.jp

نوشتی"...و با اون بودند". به نظرم "ن" اضافه باشه!

همچنین نوشته ها خیلی کمه در حالی که عکس شامل چند صفحه مطلبه. اگر چند خط مختصر دیگه از موسیقی آینور بیان بشه هم کامل تره و هم تناسب فونت متن و سایز تصویر رعایت شده

2-حدیث سیلماریل ها و ناآرامی نولدور post-1262-0-61189200-1356427289_thumb.jp

تو متن نوشته که فیانور غرق در سلاح و کلاهخود به سر وارد تالار شد در حالیکه تصویر اینو نشون نمیده. میشه خیلی راحت و طبیعی یک کلاهخود براش بذارین!

3-حدیث بازگشت نولدور-نجات مایدروسpost-1262-0-25803800-1356427333_thumb.jp

تصویر پایینی هم مناسب تره و هم اگه بالایی نباشه جا برای متن بیشتره و فونت میشه یکم بزرگتر بشه

4- ویرانی نومه نور - خط یکی مونده به آخر - آخر خطpost-1262-0-84900200-1356427364_thumb.jp

نوشتی "تور" به جای "نور"!

5-سقوط نومه نور- عقاب های مانوهpost-1262-0-37715300-1356427398_thumb.jp

حط به نسبت تصویر بسیار ریزه و همچنین کیفیتش کمه. زوم میکنم خط ها رو بخونم شطرنجی میشه!!

همچنین در خط چهارم نوشتی "توفان" که فکر کنم املای درستش "طوفان" باشه!

6- سخن گفتن تور با اولموpost-1262-0-41423100-1356427431_thumb.jp

عکس سمت چپ وصله ناجوریه! همزمان سه تا عکس متفاوت از یک صحنه هست که سمت چپی خیلی مصنوعیه. یا نباشه یا به جاش عکس بک گراند رو بگذارید.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

از آنجا که فصل برن و لوتین و تورین تورامبار از فصل های مورد علاقه من هست تقاضا داشتم با توجه به کثرت آثار مصور در این زمینه یکم موضوعات رو بیشترش کنید....

در زیر من چند تا تصویر از تد میذارم به همراه موضوعی که بهش مرتبطه

حداقل فصل تورین تورامبار باید با موضوعات بیشتر و متن کامل تر به صورت یک داستان خلاصه شده و چکیده در بیاید:

تورین تورامبار:

مرگ تورین

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Turin_Prepares_to_Take_His_Life.jpg

مرگ نیه نور:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Nienors_Despair.jpg

فرار نیه نور:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Nienor_flees_the_Orcs.jpg

بچگی تورین:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Lalaith.jpg

برن و لوتین:

پرش هوآن:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Huans_Leap1.jpg

هوآن و سائورون:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Huan_Subdues_Sauron.jpg

رسیدن برن و لوتین به آنگباند:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Beren_and_Luthien_Approach_Angband.jpg

پرش برن:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Berens_Leap.jpg

درمان برن:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Luthien_Tends_Berens_Wound.jpg

لوتین در تول گالن:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Luthien_at_Tol_Galen.jpg

تور در گوندولین:

http://tednasmith.mymiddleearth.com/files/2012/07/TN-Turgon_Receives_Tuor_and_Voronwe.jpg

از تصاویر بالا در موراد معدودی دیدم که تصاویر بهتری گذاشته بودید. صرفا خواستم همه رو یک جا بگم.

اما در مواردی هم تصاویر بالا برتری دارند. و نیز متنی برای آنها نگذاشته اید. من خودم میتونم متن مناسب رو هم پیشنهاد کنم.

بگینز عزیز در مورد ارتقا کیفیت عکس های کم کیفیت وارده...{هستی؟! :دی}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...