رفتن به مطلب
تور

نقد و بررسی ارباب حلقه ها و پشت صحنه آن

Recommended Posts

الروس

؟

یعنی اینکه چیزی از عظمت کار کم نشده ، یه کار پوچ بیرون داده نشده ، به طور کلی هر کسی رو میبینی چند ویژگی از فیلم ارباب حلقه ها در ذهن داره که همه اونها ممکنه در کتاب نباشن و یا بلعکس ، پس حضور یا عدم حضور بعضی از قسمت ها و یا سکانس ها تغییری در بنمایه داستان نمیده ، نمونه ی بارزش نبود تام در قسمت اوله ، که مشکلی به وجود نیاورد مگر برای کسانی که از کتاب آگاهی دارن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یعنی اینکه چیزی از عظمت کار کم نشده ، یه کار پوچ بیرون داده نشده ، به طور کلی هر کسی رو میبینی چند ویژگی از فیلم ارباب حلقه ها در ذهن داره که همه اونها ممکنه در کتاب نباشن و یا بلعکس ، پس حضور یا عدم حضور بعضی از قسمت ها و یا سکانس ها تغییری در بنمایه داستان نمیده ، نمونه ی بارزش نبود تام در قسمت اوله ، که مشکلی به وجود نیاورد مگر برای کسانی که از کتاب آگاهی دارن !

خب اگه پست های قبلی رو خونده باشی منم بر این تاکید کردم که اختلاف قسمت سوم با دو قسمت دیگه جزییه و اشکالاتشم جزییه

کسی حرفی از پوچی قسمت سوم نزد

نمونه ی بارزش نبود تام در قسمت اوله ، که مشکلی به وجود نیاورد مگر برای کسانی که از کتاب آگاهی دارن !

آره .اصلا این نبود تام بامبادیل در نسخه سینمایی به نظرم یه نقطه قوته هرچند از بهترین شخصیت های کتاب اول بود

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

من هم ابدا نگفتم شما میگین قسمت سوم پوچه ، خیر . منظور من این بود که راضی نگه داشتن اکثر رده ها ی سنی در کنار هم کار بسیار مشکلیه که پیتر تا حدود خیلی زیادی از پسش بر اومده ، مثلا شما فیلم های دیگه ی هالیوود رو نگاه کن ، میبینی یا اکثرشون تم های کودکانه دارن و سنین بالاتر اشتیاقی به دیدنشون ندارن و یا فیلم هایی هستن که برای سنین پایین فوق العاده حوصله سر بر هستند ، این چند عامل داره که الان عرض میکنم اولین عامل و پر رنگ ترین عامل سیر داستانی و خود هسته ی اصلی داستانه که بسیار قوی تر از سایر سناریو ها ی( اگر نخوایم اسمش رو داستان بذاریم) سایر فیلم های حماسی - فانتزی سینماست ، که به لطف استاد تالکین این عمر میسر شده !

مورد بعد هوشمندی پیتره که با آوردن چند سکانس هیجانی از خودش ( به قول شما همین آکروبات بازی لگولاس یا ...) طیف وسیعی از مخاطبان رو راضی کرده ، یعنی هم سنین پایین به اوج هیجان میرسه ( حتی اگر چه ممکنه آگاهان از متن کتاب خیلی راضی نباشن و یا برای بزرگ تر ها تمسخر بر انگیز قلمداد بشه ) ولی اکثر سنین پایین از دیدنش به وجد میان ، و برای بزرگ تر ها هم مثالش صدق میکنه

این دو عامل موجب راضی شدن اکثر مخاطبانه و با کمی تامل میشه گفت تعدادی از همین اشکالات فیلم موجب زیبا شدن فیلم هم شده

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب اگه یه فیلم بتونه تموم مخاطبان اعم از نوجوان و منتقد و... رو راضی نداره که نور علی نوره

ولی اگه با هدف راضی نگداشتن تمام مخاطبین ساخته بشه اکثرا تبدیل به آش شل قلمکار میشه:دی

در بازگشت پادشاه بعضی جزییات بیشتر برای عظیم تر کردن و پرفروش تر کردن کار بوده و باعث شده بازگشت پادشاه کمی از درصد شاهکار بودنش به نسبت دوقسمت قبلی کمتر بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به فارازون:

من به اونا آخه نمیگم جنگولک بازی که مخاطب بشن کودک و نوجوان! :دی

من به اونا میگم خرق عادت و حماسه. و بنظر من هیچ ضربه ای هم به جدیت کار وارد نشد. حتی نزدیک هم نبود که این ضربه وارد شه!

و این که بار ها گفتم من هیچ کدوم از سه قسمت ارباب حلقه ها رو تجاری نمیدونم اعتقاد دارم هدف جکسون به سینما کشوندن همه اقشار و آشنا کردنشون با تالکین بوده. وگرنه چه دلیلی داره از هستی و وجودش جکسون بذاره پای کار بیش از 10 سال از عمرشو پای ساخت این فیلم گذاشت چرا چون فروش کنه؟! فیلم که تو گیشه بهرحال موفق بود این همه ریزه کاری که تو این 10 صفحه بهش اشاره کردم چین؟!

انکار نمیکنم صحنه هایی هست که از دید بزرگتر ها مسخره اومده. مثلا در یک خانواده پدر و مادر گفتن "خب اینجاش که الکیه دیگه!" اما فرزندانشون محو همون صحنه بودن. برعکسشم هست. الروس درست میگه جذب تمام سنین و اقشار کار بسیار سختیه که جکسون موفق شده. حالا شما به این میگی ضعف؟! این عین تکامل یک اثر بصریه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

همیشه فرقی هست بین خرق عادت و خالی بندی!

یه فانتزی درسته که فانتزیه ولی در درون خودش منطق داره ولی خالی بندی نه مثل همین حرکات لکولاس در لوتر یا جانی دپ در دزدان دریایی کارائیب

والا از نظر تو به جدی بودن ضربه ای وارد نشد از نظر من که اون حرکات لگولاس و همچنین رسیدن اون سپاه مسخره مردگان و اون طرز نجات دادن شهر و حرکتشون به فیلم ضربه وارد کرد چیزی که در قسمت اول مثلا من ندیدم و فیلم خیلی یکدست بود

اگه فروش نمیدونی پس چی میدونی ؟ صرفا هنری؟

آره خب مسلما یکی از اهدافش برای اینکه 10 سال وقتشو گذاشته اینه که کارش فروش خوبی داشته باشه و آینده اش تامین بشه

اون بحث ده صفحه رو بزار کنار چون داریم موردی صحبت میکنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

تور: در مورد کات ها بازم قانع نشدم! اصلا به نظرم اون صحنه های جنگ و کنام شلوب نباید به هم کات می خوردن!

احساس شخصی من دقیقا عکس چیزیه که تو میگی، میگی که این کات ها رو جکسون به این خاطر گذاشته که مشخص شه اهمیت فرودو کمتر از اون جنگ نیست، اما این دقیقا رو من اثر معکوس گذاشته و باعث شده فرودو برام بی اهمیت بشه!

منم در مورد جلوه های ویژه با فارازون موافقم. بازگشت پادشاه با وجود این که بهترین جلوه های ویژه های زمان خودش رو داشت اما سوتی های زیادی داشت که واضح ترینش هم همون بود که لگولاس اون موماک رو کشت. اصلا با دقت نگاه کنین چندتا سوتی مشخص همون جا داره و اون چیز (اسمشو یادم رفت! :دی) همون چیزی که بالای موماک بستن و توش کماندار هست چندبار ظاهرش تغییر میکنه و طناب هایی که به موماک بستنش ناگهان بعد از این که لگولاس یکیشون رو میبره بقیه هم غیب میشن! یا اون سکانس جاده مردگان که جمجمه میریزه رو کله آراگورن اینا، خیلی بد و نچسب و کاملا اضافه است! در مورد سپاه مردگان هم (حالا این تحریفش نسب به کتاب رو نادیده میگیریم چون بحث جنبه های سینماییه!) اون قسمتی که به میناس تی ریث میرسن خیلی غیرطبیعی در اومده، در عرض چند ثانیه این ارتش طوری چند صد متر رو طی میکنن و از دیوارهای شهر بالا میرن که انگار یه ماکت از شهر واقعیه! :|

تو دو برج هم ضعفش به نظرم تو انت هاست که اصلا خوب به تصویر کشیده نشدن، اما یاران حلقه خیلی کامله و همچین مشکلات و سوتی هایی نداره!

به نظرم میشه این موضوع رو بررسی کرد که چرا دقت و وسواسی که پیتر جکسون واسه فیلم اول داشت تو فیلم های بعدی کم تر شده بود!

(توجه کنین که ما داریم الان پیتر جکسون رو با پیتر جکسون مقایسه می کنیم وگرنه تو شاهکار بودن هر سه قسمت لوتر شکی نیست! :D )

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

دوستان شک نداشته باشید که تکنولوژی ای که در طبیعی سازی عناصر و کاراکترهای "بازگشت پادشاه" به کار رفته، تقریبا در هیچ فیلم دیگه ای وجود نداره.

البته وقتی صحبت از "هولوکاست کانیبال" میاد کمی آدم به شک میفته:دی {این یه تعریف بود}

از برخی نوشته برای توصیف کمک میگیرم. بازگشت پادشاه در حقیقت با گنجینه ای از نوآوریهای هرچند بدیع تر، استادی بی همتا در اجرای هر ریزنقش و فراتر از همه، عظمت دیدگاه هایی که جکسون بر داستان تالکین گشوده است، تصور یکسر نوینی از قدرت سینما را به بشر ارزانی داشته.

تقریبا آثار سینمایی زیادی با تکنولوژی های بسیار بالا آفریده میشوند اما هیچ یک از آن ها، به فرانمایی عظمت جنگ ها، اقلیم های شیطانی و یا الهی، کاراکتر های انسانی و غیر انسانی، با چنین اخلاص و شورانگیزی، حتی نزدیک هم نشدند.

یاران حلقه هم کاملا خارق العاده ساخته شده بود اما در قیاس با بازگت پادشاه، میبینیم که تصاویر و جلوه های ویژه به اندازه ی بازگشت پادشاه پخته و هنرمندانه نبود.

دوستان به این صحنه از بازگشت پادشاه دقت کنید. کجای دنیا میتونید چنین سینمایی ای رو یافت کنید که در کمال زیبایی چنین خلاقیت هایی از خودش نشون داده. خواهشا اگر دیدید دوباره و با نگاهی نو نگاه کنید:

حقیقتا جکسون و عوامل فیلم بازگشت پادشاه طرحی را پیش گرفتند و شاهکاری را آفریدند که از لحظه ی به نمایش درآمدنش تا کنون تمامی جهان را مبهوت ساخته است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

احساس میکنم بحث کمی کلی شده و بجای جزییات روی کلیات بحث میشه

محمدرضا جلوه های ویژه رو قبول دارم همون هم بیشتر به مساله زمان بر میگشت چون یاران حلقه اولین فیلم بود به نوع تجربی تر از دو قسمت بعدی بود در قسمت های بعدی پیترجکسون 2 فرصت یکساله داشت که جلوه های ویژه رو بهتر کنه .به غیر از این یاران حلقه از هر نظر از بازگشت فانتزی سره و به تعبیری حس فانتزی در یاران حلقه جاری تره

بحث بیشتر در سر جزییاته وگرنه اگه به عنوان مثال یاران حلقه را با 100 معیار قرار بدیم میتونیم بگیم دوبرج 99 و بازگشت پادشاه 98 اه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

مونت جان فکر میکنم همه مون تا الان به اندازه کافی درباره عظمت لوتر حرف های قشنگ قشنگ شنیدیم و گفتیم، بهتر نیست الان اینجا به جای این جوری کلی تعریف کردن از لوتر و ستایش پیتر جکسون (که بدیهیه و همه باهاش موافقیم) همان طور که فارازون گفت روی جزییات دقیق بشیم و تخصصی تر بحث کنیم؟! :D

ما هم نمیگیم کار جکسون خوب نیست، و به همه نقاط قوتش واقفیم! اما درباره این که گفتی جلوه های ویژه بازگشت پادشاه پخته تر از یاران حلقه هست رو من قبول ندارم. همون طور که تو پست قبل گفتم، به نظر میاد اتفاقا پیتر جکسون تو یاران حلقه دقت عمل و وسواس بیشتری به خرج داده، طوری که هیچ جاش سوتی و گاف عمده ای وجود نداره! اما ایرادهایی رو درباره دو برج و بازگشت مطرح کردم که خوشحال میشم در موردشون بحث کنیم و نظر مخالفتون رو بخونم!

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اگه فروش نمیدونی پس چی میدونی ؟ صرفا هنری؟

دینی که بعنوان یه طرفدار به تالکین ادا کرد و طرفدارانی چون ما رو با ظرافت هاش به سمت تالکین کشوند.

تور: در مورد کات ها بازم قانع نشدم! اصلا به نظرم اون صحنه های جنگ و کنام شلوب نباید به هم کات می خوردن!

احساس شخصی من دقیقا عکس چیزیه که تو میگی، میگی که این کات ها رو جکسون به این خاطر گذاشته که مشخص شه اهمیت فرودو کمتر از اون جنگ نیست، اما این دقیقا رو من اثر معکوس گذاشته و باعث شده فرودو برام بی اهمیت بشه!

خب قانع نشدی چیکارت کنم! :دی

همیشه هستن مخاطبینی که نمیتونن با برخی کات ها یا سکانس ها ارتباط برقرار کنن. هیچ الزامی نیست که یه تدوین خوبف میتونه 100 درصد مخاطب رو جذب کنه.

در واقع این نه اشکالی در تدوینه و نه ایرادی به مخاطب وارده...

در مورد جلوه های ویژه هم بله موافقم خودم هم موارد بسیاری رو دیدم اما خب واقعا اینا نقوصی نیستن که باهاش ارزش فیلم کم بشه میدونید جلوه ویژه هست دیگه و همیشه اگر کسی دقیق بشه هیچ جلوه ویژه ای 100 درصد طبیعی و از چشم ما پنهان نمیمونه.

در باره حرف مونت و جواب تورامبار هم تورامبار جان اجازه بده تصحیح کنم. جلوه های ویژه بازگشت شاه به اندازه کافی روش وقت و وسواس و دقت صرف نشده بود. چندین بار تو پشت صحنه ها من دیدم پیتر جکسون و گروه نویسنده از برخی موارد جلوه های ویژه قسمت سوم اظهار نارضایتی کردن!

حقیقتا جکسون و عوامل فیلم بازگشت پادشاه طرحی را پیش گرفتند و شاهکاری را آفریدند که از لحظه ی به نمایش درآمدنش تا کنون تمامی جهان را مبهوت ساخته است.

شکی در این نیست. برخی سکانس ها که تعدادشون الحق و الانصاف کم هم نیستن در تاریخ سینما تک هستند بنظر من. ارباب حلقه ها حتی همین الانم بهترین جلوه های ویژه و بهترین پرداخت سینتمایی رو داره. اما ما میخوایم اینجا مو رو از ماست بکشیم بیرون! هر کس هر چی دلش میخواد تو این تاپیک میتونه به ارباب حلقه های جکسون بگه برگردید صفحات اول نقد های خودم از فیلم رو بخونید...

پ.ن

و به تعبیری حس فانتزی در یاران حلقه جاری تره

لایک جات فراوان :D

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دینی که بعنوان یه طرفدار به تالکین ادا کرد و طرفدارانی چون ما رو با ظرافت هاش به سمت تالکین کشوند.

این جواب قانع کننده ای نیست

یا باید هدفش فیلمی صرفا تجاری باشه یا صرفا هنری یا تجاری -هنری خب یکی از اینارو باید انتخاب کنی وگرنه در اون جمله بالا که شکی نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

این جواب قانع کننده ای نیست

یا باید هدفش فیلمی صرفا تجاری باشه یا صرفا هنری یا تجاری -هنری خب یکی از اینارو باید انتخاب کنی وگرنه در اون جمله بالا که شکی نیست

خب امین جان چی میخوای بشنوی تا قبول کنی؟! گفتم که من به این ایمان دارم اما دلیل کافی ندارم چیزیه که بهش رسیدم...شما هم برای این که نیت پیتر جکسون رو تجاری نشون بدی دلایل کافی نداری مثل من. این حسیه که به من القا شده با دیدن مکرر ارباب حلقه ها و پشت صحنه ها و اظهارات جکسون و همسرش...چیزی ندارم تا بعنوان مدرک ارائه بدم. :D

حداقل مطمئنم تجاری نبوده چون با نصف این مقدار تلاش هم فیلمش همچنان میلیاردی میشد. چه لزومی به ذکر حلقه باراهیر و سرود برن و لوتین و زبان های الفی تو فیلم مثلا؟! بازم میگم بحث در این مورد بی فایده هست چون هیچ کدوم چیزی در چنته نداریم. :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

والا تور من همیشه سعی ام بر اینه مستدل صحبت کنم (البته مشخصا هیچ نظری بدون سلیقه و گاهی حب و بغض چیزی نیست)

این بحث خیلی شفافه

فیلم های تجاری -هنری زیادی در سینما هست که لوتر یکی از اونهاست نمونه های دیگه مثلا : گلادیاتور(ریدلی اسکات)، امپراطوری ضربه میزند(ایروین کرشنر)، بیگانه و پرومتئوس( ریدلی اسکات)، لابیرنت پن ( دل تورو )و...

در ادامه بحث دو تصویر از قسمت اول و سوم میزارم تا بتونیم با دوستان مصداقی تر بحث کنیم

http://upir.ir/934/1_9e8a0.png

تورامبار: این تصویرو ببین جلوه های ویژه اش خوب نیست در یاران حلقه از این دست نماهای دور زیاد پیدا میشه که در دو قسمت بعدی کمتر شد و این ضعف تا حدودی پوشش داده شد

http://upir.ir/934/3_0394c.png

به تور: این تصویرو ببین

ببین لگولاس در چه حالتی تیراندازی کرده

سطح اتکاش کو؟ اصلا تو این حالتی میتونه نیفته تا اینکه بتونه تیراندازی کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

خب قانع نشدی چیکارت کنم! :دی

همیشه هستن مخاطبینی که نمیتونن با برخی کات ها یا سکانس ها ارتباط برقرار کنن. هیچ الزامی نیست که یه تدوین خوبف میتونه 100 درصد مخاطب رو جذب کنه.

در واقع این نه اشکالی در تدوینه و نه ایرادی به مخاطب وارده...

:دی

خب دیگه هر کسی نظرشو میگه هیچی هم قطعی و صفر و یک نیست! :D

در مورد جلوه های ویژه هم بله موافقم خودم هم موارد بسیاری رو دیدم اما خب واقعا اینا نقوصی نیستن که باهاش ارزش فیلم کم بشه میدونید جلوه ویژه هست دیگه و همیشه اگر کسی دقیق بشه هیچ جلوه ویژه ای 100 درصد طبیعی و از چشم ما پنهان نمیمونه.

منم هرگز نگفتم اینا چیزی از ارزش فیلم کم میکنه! صرفا دارم مقایسه میکنم!

در باره حرف مونت و جواب تورامبار هم تورامبار جان اجازه بده تصحیح کنم. جلوه های ویژه بازگشت شاه به اندازه کافی روش وقت و وسواس و دقت صرف نشده بود. چندین بار تو پشت صحنه ها من دیدم پیتر جکسون و گروه نویسنده از برخی موارد جلوه های ویژه قسمت سوم اظهار نارضایتی کردن!

منم که همین رو گفتم! :D

لایک! این پشت صحنه ای که گفتی رو من ندیدم و نمیدونستم خود پیتر هم همچین نظری داره، احساس و برداشت خودم بود!

خب بیا رو این بحث کنیم که چرا تو جلوه های ویژه بازگشت شاه به اندازه کافی وقت و وسواس و دقت صرف نشده؟! (مگه این که دلیلش رو هم پیتر خودش تو پشت صحنه گفته باشه! :دی)

شکی در این نیست. برخی سکانس ها که تعدادشون الحق و الانصاف کم هم نیستن در تاریخ سینما تک هستند بنظر من. ارباب حلقه ها حتی همین الانم بهترین جلوه های ویژه و بهترین پرداخت سینتمایی رو داره. اما ما میخوایم اینجا مو رو از ماست بکشیم بیرون! هر کس هر چی دلش میخواد تو این تاپیک میتونه به ارباب حلقه های جکسون بگه برگردید صفحات اول نقد های خودم از فیلم رو بخونید...

لایک! :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

یه انتقاد به جناب R-FAARAZON

شما میگین مستدل ولی این نمونه هایی که شما آوردین یکم ( یک درصد حساب کنید اصلا) دور از انصافه و مستدل نیست ، این تصاویر بر میگرده به حدودا ده سال پیش ! شما ضمیرتون ناخود آگاه داره جلوه های بصری اون موقع رو با الان مقایسه میکنه ! برای یه پروژه ی عظیم مثل لوتر وجود این اشتباهات خب ممکنه! این تصوری گری برای تکنولوژی اون موقع ( که با این وجود تکنولوژی ساهت لوتر ده سال از باقی هم رده هاش جلوتر بود و خودش یه گام مهم در پیشرفت سینماگری به حساب میومد) یک رکورد خوب به حساب میاد ، این هم مثل یه باگ در بازیه ! ممکنه به وجود بیاد ، هر چند به سهو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب الروس عزیز دقت کن و پست هارو اروم بخوان در مورد تصویر یاران حلقه، بحث بر سر مقایسه جلوه های ویژه ی یاران حلقه(2001) و بازگشت پادشاه(2003) بود زمانشونم به هم نزدیک بوده پس میشه مقایسشون کرد و اصلا به الان ربطی نداره.از این دست نماهای خام در یاران حلقه بود که در قسمت های بعدی کمتر شد پس بحث ما سر مقایسه قسمت اول و سوم بود و با جلوه های ویژه الان مقایسه نشد

در مورد تصویر لگولاس اصلا بحث ما سر جلوه های ویژه نیست بر سر منطق صحنه اس چون در اون حالت اصلا لگولاس تعادل نداره چه برسه به اینکه نشونه بگیره و تیر بندازه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

نه دوستان چیزی که در بالا نوشتم در جواب نقد دوستان نبود.

یک نظر مستقل راجب بازگشت پادشاه بود. اگر بخوام از صحبت دوستان نقد بکنم و یا مخاطبم خاص باشه حتما نقل قول می گیرم.

خواستم در باب ستایش بازگشت پادشاه رخصت بگیرم بیام توی بحث. اگر راجب جزئیات هم نقدی داشتم مینویسم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

در ادامه بحث دو تصویر از قسمت اول و سوم میزارم تا بتونیم با دوستان مصداقی تر بحث کنیم

http://upir.ir/934/1_9e8a0.png

تورامبار: این تصویرو ببین جلوه های ویژه اش خوب نیست در یاران حلقه از این دست نماهای دور زیاد پیدا میشه که در دو قسمت بعدی کمتر شد و این ضعف تا حدودی پوشش داده شد

http://upir.ir/934/3_0394c.png

به تور: این تصویرو ببین

ببین لگولاس در چه حالتی تیراندازی کرده

سطح اتکاش کو؟ اصلا تو این حالتی میتونه نیفته تا اینکه بتونه تیراندازی کنه؟

صحنه اولی رو قبول دارم. از اون صحنه هاست که کم دقتی شده و اتفاقا بنظرم گروه جلوه ویژه گفتن که اینو از سر وا کردیم! :دی باید برم ببینم چه اظهار نظری کردن...

صحنه دومی هم البته از نظر جلوه ویژه بسیار قوی تر از تصویر اوله، اما این که میگی به کجا تکیه کرده که نیوفته هم شما در نظر بگیر اولن الف ها سبکن (قسمت اول که لگولاس راه میرفت و پاهاش روی برف ها رد نمینداختن چی؟! :دی) دومن مثلا سرعت عملش باعث نیروی گریز از مرکز میشه و در نتیجه نمیوفته. :دی

من که منکر این کم دقتی های جلوه های ویژه نیستم، حتی سوتی هایی که خودت میدونی، اما من میگم همین ها نقص فیلم نیستند که مثلا بگیم نمره فیلم 100 نیست 98 ـه مثلا...

لایک! این پشت صحنه ای که گفتی رو من ندیدم و نمیدونستم خود پیتر هم همچین نظری داره، احساس و برداشت خودم بود!

خب بیا رو این بحث کنیم که چرا تو جلوه های ویژه بازگشت شاه به اندازه کافی وقت و وسواس و دقت صرف نشده؟!

آقا بحث ما هنوز به جلوه ویژه نرسیده چرا اینقدر زود سر بحثو وا کردین! میرسیدم خودم به اونجا ها! :D الان فقط فیلمنامه و تحریف و اقتباس...

یه نمونش که یادمه سقوط گولوم و از بین رفتن حلقه هست. مواد مذاب اون صحنه اصلا خوب نشده. عوامل هم خودشون گفتن اونطوری که ما میخواستیم نشده.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

صحنه دومی هم البته از نظر جلوه ویژه بسیار قوی تر از تصویر اوله، اما این که میگی به کجا تکیه کرده که نیوفته هم شما در نظر بگیر اولن الف ها سبکن (قسمت اول که لگولاس راه میرفت و پاهاش روی برف ها رد نمینداختن چی؟! :دی) دومن مثلا سرعت عملش باعث نیروی گریز از مرکز میشه و در نتیجه نمیوفته. :دی

من که منکر این کم دقتی های جلوه های ویژه نیستم، حتی سوتی هایی که خودت میدونی، اما من میگم همین ها نقص فیلم نیستند که مثلا بگیم نمره فیلم 100 نیست 98 ـه مثلا...

مرد مومن نیروی گریز از مرکز چی؟ دقت کنی پای لگولاس رو حواست .سوپرمن یا نئوی ماتریکس که نیست:دی

خب برای من هستند و من یک فیلم رو 0 یا 100 نمیبینم این دست صحنه ها هم ممکنه فیلم خوب رو مثلا از 95 بیاره به 94

اگه خواستی مثال های دیگه هم هست که در بحث میگم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آره اگر این بحث های جلوه ویژه رو بذارید بخش خودش که بهش برسم ممنون میشم.

قرار بوده سوپرمن فیلم لگولاس باشه دیگه! :دی

اینطوری امین جان بخوایم فیلما رو بررسی کنیم که هیچ فیلمی بالاتر از 90 نمیره! :دی

البته سیستم امتیاز دهی کاملا برام محترمه...

خب دوستان خیلی دوست دارم پیرامون تحریفات صحبت و نقد کنیم مخصوصا تا قبل از بخش دروازه های موردور (چون ادامه شو میخوام بگم هنوز :دی). کسی مایله با موضوعی شروع کنه. اگر هم نه که خودم ادامه میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب صد که فقط از آن خداست :دی

خب شما تحریفات رو شروع کن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

دوستان بحث های خوبی کردین. من با صحبتای امین موافقم.

حالا منم یه بحثو پیش بیارم: توی کتاب یادم نمیاد که پی پین توی پلانتیر نگاه کرده باشه. فک کنم توی دوبرج آراگورن توی پلانتیر سارومان نگاه کرد. چرا این تغییر توی فیلم اومده و بدتر از اون: پی پین نقشه های دشمن رو می خونه؟!

یه چیزی هم الآن یادم اومد: چطور یه ماهی اینقد زور داره که یه آدمو با خودش تا قعر رودخونه بکشه و آخرشم سالم از قلاب فرار کنه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب مسعود ،تو کتاب فکر کنم دنه تور هم یه پلانتیر داشت و از اون طریق از نقشه های سائورون مطلع بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

پ.ن:

راستی اون قسمت ارواح و اومدنشون به شهر هم خیلی مسخره بود. پیشبینی ارباب الروند درباره آلداریون و آب دادن تیغۀ آندوریل و رفتن به اردوگاه مردان روهان و فرستادن آراگورن به دیمهولث! (البته گاندالف هم بهش گفته بود که بره). اینا رو هم نمی پسندم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...