رفتن به مطلب
3DMahdi

خواندن و نوشتن به تنگوار

Recommended Posts

3DMahdi
این یکم فرا تر از اسممه

بگین چی نوشتم:

ece2f311da9b7d246d33c8838801ae5c.jpg

عمو فکر کردی نوشتن به تنگوار انقدر کشکیه که بری فونت رو نصب کنی و تو Word هر چی میخوای بنویسی؟

نه داداش کلی قاعده داره! باید با برنامه مخصوص خودش بنویسی. خلاصه اینی که نوشتی کاملا اشتباهه!

اونی که میخواستی بنویسی اینه:

post-1094-13215415844767_thumb.png

برای نوشتن به تنگوار برنامه رو از اینجا دانلود کنید:

https://arda.ir/multimedia/downloads/cat ... ation.html

نرید تمرینا رو با این برنامه انجام بدین! این فقط یه وسیله کمک آموزشیه! ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
عمو فکر کردی نوشتن به تنگوار انقدر کشکیه که بری فونت رو نصب کنی و تو Word هر چی میخوای بنویسی؟

نه داداش کلی قاعده داره! باید با برنامه مخصوص خودش بنویسی. خلاصه اینی که نوشتی کاملا اشتباهه!

اونی که میخواستی بنویسی اینه:

:-? ;)) :- :D( :x( ;))

توی ورد ننوشتم

توی فتوشاپ نوشتم ;;)) ;)) :- ;)) :- ;)) :D :x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

استاد تر دی مهدی چقدر سخت میگیرید، یکی از اصول یادگیری استفاده از تنبیه ، چوب ترکه بدم خدمتتون؟ ;))

شوخی کردم ، استاد ، دعوام نکن . منم دوست دارم یاد بگیرم و رو دستم خالکوبی کنم (( با ماژیک البته ، از اونهایی که با صابون میره))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
منم دوست دارم یاد بگیرم و رو دستم خالکوبی کنم (( با ماژیک البته ، از اونهایی که با صابون میره))

خب دست به کار شو کاری نداره خیلی راحته. اول با اسمت شروع کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

خب دست به کار شو کاری نداره خیلی راحته. اول با اسمت شروع کن.

قبلش از بابا - مامانت اجازه بگیر .. . ;))

از دست این ارون, انقدر قضیه رو کش میده که ادم میخواد یه چی بهش بگه !! اینه که مجبور میشم پست اسپم بزنم .. . ;)))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

بگو الیاس جون ، ما که از همه شنیدیم شما هم روش .

تازه مگه بده ؟

یه جا یه خانومی میخوند (( پله پله تا ملاقات خدا میروم )) . درسته زیاد مربوط نیست ولی همونیه که میگه رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود .

منم همین رهرو هستم.

از اونجایی عجله نمیکنم که قصد دارم هزاران سال اینجا فعالیت کنم و دلم میخواد همیشه زمینه ای برای کار کردنم وجود داشته باشه !

اگه فونت رو دانلود کنم ، میتونم اسمم رو بنویسم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تجاوزگر

میخوام بدونم اولا ارون چرا میخواد خودش رو دختر جلوه بده که من دیدم پسر

بعدش میخواستم بدونم اون برنامه اجرا نمیشه فونت میخواد اول باید فونتاش رو دانلود کرد که من دانلود کردم اما قاطی کرده عوض حروم

عکس فونت ها کانتر رو که باهاش ادم میکشم رو نقاشی میکنه رفتم سیستم رو عوض کرده ام و فرقی به حال فونت ها نکرد

زمانی هم قاطی کرد بعد از مدتی مربع تحویل داد خلاصه بعد از ده ساعت تونستم بنویسم که برق رفت بعدش که خواستم بر گرده ام بنویسم

وقت نکرده ام و اخرش نوشتم اما وقتی من نگاه کردم تونستم الگو برنامه رو به دست بیارم اون برنامه کار بزرگی نمیکنه

کل کاری که برنامه میکنه مثلا عوض فونت الف فونت دیگه میزنه و با چند تا کار مسخره واصه خودش جمله درست میکنه که طبق گفتگویی که با پسر

تالکین داشتم گفت تایید نمیکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اولا اگه دقت کنی روی آواتارم نوشته ((boy)) عکسش هم که پسره ، همون جوری که پیغام خصوصی هم بهت گفتم به خاطر ارادتم به ایشون اسمم رو گذاشتم آرون .

راستی انقدر سخته اجرا کردن فونت ها ؟

اخه من هنوز فرصت نکردم دانلودشون کنم . از کارای سخت کامپیوتری اصلا خوشم نمیاد.

تجاوزگر میشه تمامی مراحل نصب برنامه رو از خطاها تا رفعشون شرح بدی ؟

تو یه جای مناسب هم بگو چه جوری با پسر تالکین صحبت کردی؟ لطفا! ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تجاوزگر

نصب فونت ها که کاری ندارد

مشکل از سیستم بود اخه من از سیستم عامل ها معموملی استفاده نخواهد کرددر مورد سیستمی که من ازش استفاده میکنم سوال نکن چون اصلا دلم

نمیخواد جلسه غیر مربوط بخونمدر مورد تماس با پسر تالکین که نمیخوایم کوه هوا کند به اسانی تماس گرفته ام اگه خواستی کامل ایدی بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

هیچ کاری نداره فقط فونت رو نصب کن و برنامه رو اجرا کن. از این آسونتر نمیشه. در مورد برنامه هم کارش کاملا درسته و طبق قواعد مینویسه خودتم میتونی امتحان کنی یه کلمه رو با قواعد مربوط به مد خودش بنویس بعد ببین با مال برنامه یکی هست یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تصاویر پستهای صفحه اول رو که ف ی ل ت ر شده بودن درست کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

یه سوال.

شما خودتون قوائد و دستور زبان و لغات تنگوار رو میدونید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تنگوار رسم الخط نوشتنه که من قواعدش رو بلد هستم. اما دستور زبان مربوط به خود زبان میشه که بلد نیستم و دایره لغاتی که میدونم خیلی محدوده، در واقع فقط لغاتی که توی کتابها اومده میدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

شما از جناب تور خبر دارید؟

قسمت آموزش زبان الفی که ایشون درست کردن یه ساله که بهش دست نخورده. خیلی مشتقام که ادامه پیدا کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خبری ازش ندارم، خیلی وقته به سایت سر نمیزنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

یه سوال

توی کوئنیایی می خوام اول کلمه ae رو استفاده کنم. کلمه Aerandir. باید دوتا حامل پشت سر هم استفاده کنم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

یه سوال دیگه(شرمنده یه پست دیگه میدم. نمی تونم قبلی رو ویرایش کنم)

تو این برنامه YaTT نمی تونم نوشتمو سیو کنم. میدونین دلیلش چیه؟

یه سوال دیگه

تو این فونت ها یه سری فونتن که من فرقشون رو دقیقا نمیدونم

Annatar

Annatar Alt

Cursive

noldor

quenya

sindarin

میشه در موردشون یه توضیحی بدین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره باید از دوتا حامل استفاده کنی.

تا حالا سیو نکرده بودم، مال منم همین مشکلو داره. نمیدونم دلیلش چیه. من ویندوز سون 64 بیت دارم.

این فونتها هم از لحاظ ظاهری با هم تفاوت دارن. البته Cursive یکم فرق داره اما بقیه از یک کدپیج استفاده میکنن و برای این برنامه ساخته شدن.(یعنی نمیشه تو Word باهاشون درست نوشت)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

نه برا من XP هست ولی این مشکلو داره.

cursive کارکتر کم داره. nd رو نتونستم ترکیب کنم. چون از اون خط های صاف رو نداشت که بالا d بزارم. تو بقیشون یه سری کارکتر دیدم که توی هیچ کدوم از جدول هایی که دادین نبودن. یا من اشتباه دیدم؟ ;)\

حالا میشه بگین که اینی که نوشتم درسته یا نه؟ [-(

yvv0gl1vj5sbjelkk1uz.jpg

راستی اینی که تو امضا خودتون گزاشتین انگار شبیه هیچ کودوم از فونت ها نیست درسته؟ دستی کشیدین؟ ;:((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

Cursive برای نوشتن به کوئنیا ساخته شده. توی کوئنیا برای nd همون کاراکتر d در مد انگلیسی استفاده میشه و هیچ خطی بالاش نداره. درواقع توی زبان کوئنیا حرف d به صورت مجزا وجود نداره و فقط توی حالات مرکب مثل nd و rd وجود داره. یعنی نمیشه mahdi رو توی کوئنیا نوشت.

کاراکترهای اصلی همونهاست که گذاشتم. بقیه صورت های متفاوته حروف هست. مثلا حرف s در آخر کلمات به صورت چسبیده نوشته میشه و برای اون چندتا کاراکتر گذاشتن. اگه نشون بدی میگم که اونا چیه.

اگه منظورت aerandir arkamenel هست درست نوشتی.

فونت امضای من هم Annatar هست(همینی که باهاش نوشتی) منتها من متن رو توی Word کپی کردم و اونو مورب(Italic) کردم. صورت مورب حروف توی این فونت متفاوته. شاید همین ها رو فکر کردی که اضافیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

نه اونارو تو کارکتر مپ دیدم. خیلی عجیبه.وقتی می خوام کپی شون کنم یه چیزه دیگه نشون میده.

مثلا تو همون Annatar از پایین سطر سوم سمت راست.بعضی هاشون برام غریبن. ولی میام کپیشون کنم یه چیز دیگه میزاره. :ymsmug:

35c7t0aclbvmy2rutjs.jpg

راستی یه سوال دیگه. این عکسو که می خوام بزارم می خوام قسمت های خالی و سفیدش مثل پشت زمینه اون عکس توی اون صفحه از سایت باشه. باید فرمتش png باشه ولی نمی دونم باید چه طوری این کارو بکنم.شما میتونید کمکم کنید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون سطر سوم از پایین سمت راست که ادامه اش به سطر بعدی رفته به ترتیب اعداد 0 تا 11 هستن.(عدد نویسی در زبان الفی در مبنای 12 انجام میشه)

بقیه هم شکلهای ترکیب شده حروف هستن. مثلا تو این چیزایی که گذاشتی شکل سوم از سمت راست حرف s انتهایی هست که به آخر حروف متصل میشه. اینا حالات خوش نویسی هستن و برنامه این ترکیبات رو انجام نمیده(به درد دستی نوشتن میخوره)

شکل چهارمی هم عدد 4 هست.

باید از فتوشاپ استفاده کنی تا بتونی به اون شکل ذخیره کنی. اما فایده نداره فکر کنم سایت ازش پشتیبانی نمیکنه چون من مجبور شدم از صفحه عکس بگیرم و بندازمش زیر نوشته ام.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dinendal

https://skydrive.liv...DC7F699D6CD!118

می‌دونم که کامنت‌ام هیچ ربطی، یعنی‌ حتی یه خورده ربط نداره به مطلب ولی‌ چون جای مناسبی رو پیدا نکردم که بنویسم گفتم اینجا بنویسم، من یه برنامه برای راحت تر نوشتن تنگوار به زبان #C درست کردم و تو این لینک share کردم که اگه شما هم خواستین دانلود کنین.

فقط اینو بگم که این یک نرم‌افزار نیست یعنی‌ من کلا ۱ ساعت روش وقت گذاشتم و حتی ممکن که شما همچین چیزی رو تو اینترنت پیدا بکنید ولی‌ من برای خودم ترجیح دادم کم اینو درست کنم و اینجا هم share می‌کنم که اگه کسی‌ خواست دانلود کنه، یه چیزی شبیه On-Screen Keyboard ویندوزِ. باید .Net FreamWork 4 روی سیستم عاملتون نصب باشه

امیدوارم که بدرد بخور باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

https://skydrive.liv...DC7F699D6CD!118

می‌دونم که کامنت‌ام هیچ ربطی، یعنی‌ حتی یه خورده ربط نداره به مطلب ولی‌ چون جای مناسبی رو پیدا نکردم که بنویسم گفتم اینجا بنویسم، من یه برنامه برای راحت تر نوشتن تنگوار به زبان #C درست کردم و تو این لینک share کردم که اگه شما هم خواستین دانلود کنین.

فقط اینو بگم که این یک نرم‌افزار نیست یعنی‌ من کلا ۱ ساعت روش وقت گذاشتم و حتی ممکن که شما همچین چیزی رو تو اینترنت پیدا بکنید ولی‌ من برای خودم ترجیح دادم کم اینو درست کنم و اینجا هم share می‌کنم که اگه کسی‌ خواست دانلود کنه، یه چیزی شبیه On-Screen Keyboard ویندوزِ. باید .Net FreamWork 4 روی سیستم عاملتون نصب باشه

امیدوارم که بدرد بخور باشه

وقتی رو لینک کلیک میکنم صفخه ای باز میشه که پیغام میده که مشکلی برای باز کردن صفخه وجود داره.لینکو بررسی کنین.ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dinendal

وقتی رو لینک کلیک میکنم صفخه ای باز میشه که پیغام میده که مشکلی برای باز کردن صفخه وجود داره.لینکو بررسی کنین.ممنون

دوباره هم چک کردم، مشکلی‌ نداره

برای کسانی‌ که اینترنتِ ضعیف دارن ممکن چند بار لازم باشه که رفرش کنی‌ تا بیاد ولی‌ خود لینک رو من امتحان کردم مشکلی‌ نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...