رفتن به مطلب
anarion_d

"Avatar" یا "ARDA" (شباهت ها به سه گانه ارباب حلقه ها)

Recommended Posts

anarion_d

فیلم جدید j.cameron به نام avatar چند وقتی هست که به روی پرده رفته و فروش فوق العاده ای داشته اما..............................

امروزه هرجا, هر فیلمی زیاد فروش میکنه اون رو با سه گانه ی دوست داشتنی the lord of the rings مقایسه میکنن.این فیلم تصادفا(!) خیلی شبیه به دنیای تالکین ه! عجیبه! مگه نه؟

من خیلی شباهت ها رو نزدیک دیدم اما چون نظر شخصیم بود هیچی نگفتم تا اینکه امروز تو یاهو در این مورد خوندم:

اینم آدرس لینکش:http://movies.yahoo.com/news/movies.ap.org/live-memorex-avatar-raises-oscar-question-ap

Live or Memorex? `Avatar' raises Oscar question (AP)

Source: AP Thu Feb 11, 2010, 12:09 pm EST

emailimdel.ici.ousdiggfacebook...

LOS ANGELES - "Lord of the Rings" fans once lamented the twisted little fiend Gollum — created by a blend of human performance and digital effects — didn't get his due during Hollywood's awards season.

Years later, the combination of live-action performance overlaid with computer animation has hit a new peak with "Avatar" — an awards favorite this season, even though the performers beneath all that digital wizardry have gone overlooked for acting honors.

"Avatar" is tied for the lead at the Academy Awards with nine nominations, among them best picture, director for James Cameron, musical score and most of the technical categories.

The science-fiction sensation's stars — Zoe Saldana, Sam Worthington and Sigourney Weaver — drew solid praise, though not necessarily the sort of raves that would have hurled them into the thick of the Oscar acting race.

Yet the technology raises an is-it-live-or-is-it-Memorex question: Does the performance come from the actors or the animators?

Nothing in the Oscar-voting rules prohibits these "performance-capture" roles — or even voice work — from earning acting nominations. Yet as lifelike as digitally-assisted characters might look, there remains a sense in Hollywood they are more a result of technical innovation than acting talent.

Cameron and others suggest it might be a matter of enlightening the industry as to what's really involved in performance-capture roles — where actors perform on bare soundstages, with digital cameras and sensors capturing their body language and visual-effects artists later filling in costumes, features and other details.

"There's nothing to say that they would have been nominated had it been an even playing field and had there been performances photographed instead of captured," Cameron said. "But I do think that there is an issue here where the acting community needs to be educated about what it is performance-capture really is, especially the way we did it on 'Avatar,' where we preserved every nuance of the performance.

"And hopefully, if we could overcome that learning curve over the next couple years, then next time a performance-capture film comes along, that it will be an even playing field."

Worthington and Weaver appear in much of "Avatar" as their human selves, their performance-capture alter-egos coming in portions where the characters take on the form of the 10-foot-tall Na'vi, the dominant species on the distant moon Pandora.

Saldana plays a native Na'vi, her entire role delivered through performance-capture.

For Worthington, the work he did in his performance-capture scenes — wearing a skintight suit covered with sensor dots read by the digital cameras — was as much an acting job as his live-action sequences.

"It is a performance. It hasn't been animated on top of that. That to me was a big thing, that they don't enhance my performance in any way," Worthington said. "Whatever we did does translate exactly 100 percent. Maybe my nose is animated and my tail. That's because I don't have a tail. And the ears are a bit different, but those are about the only things they've changed."

Cameron even strapped tails and big ears on the actors playing the Na'vi so their performances would reflect the body language of creatures with those appendages, Worthington said.

Convincing more conventional actors such as Anthony Mackie of the worthiness of performance-capture could be a Na'vi-sized challenge, indeed.

"'Avatar' was good, but it wasn't a movie, it was a spectacle," said Mackie, who has a supporting role in "The Hurt Locker," "Avatar's" stiffest competition in this year's Oscar race. "I'm excited to see exactly how they reward the work we do."

Some feel Hollywood's lack of recognition for performance-capture is a matter of inexperience.

"I really do think there is a prejudice among certainly many actors against these kind of performances — particularly from actors who have never done it before," said Entertainment Weekly film reporter Dave Karger, who covers Hollywood and the Oscars.

"Until people are educated about what goes into a performance-capture film, I don't think anyone will ever have a chance to get nominated from one."

The debate over what might constitute an awards-worthy performance is not new. In 1992, Robin Williams earned Oscar buzz for his effervescent voice role in the animated adventure "Aladdin," though the chatter did not result in a nomination.

Andy Serkis won high praise for his work as Gollum in the last two "Lord of the Rings" films, his character created through motion-capture filming that was a precursor to the more-immersive technology Cameron used on "Avatar."

"Really, it's terrible that Gollum didn't win an award. He was brilliant. He's the main thing in the movie," said "Avatar" co-star Weaver, who earned a best-actress nomination for Cameron's "Aliens."

So far, there have been only a handful of films featuring substantive performances created this way, including Robert Zemeckis' "The Polar Express," "Beowulf" and "A Christmas Carol."

Zemeckis plans to keep working in performance-capture, and the runaway success of Cameron's "Avatar" makes sequels likely and may inspire other directors to try out the technology.

Sooner or later, the technology may produce an undeniably great performance that forces awards voters to consider it alongside searing live-action roles such as those delivered this season by Oscar front-runners Jeff Bridges in "Crazy Heart" or Mo'Nique in "Precious."

"A Christmas Carol" producers Steve Starkey and Jack Rapke borrow a line from Ray Winstone, who played the title role in their and Zemeckis' "Beowulf."

"What Ray Winstone said is the difference between this and live action is that in live action, you go into hair and makeup, you go into wardrobe, and then you act," Starkey said. "In this, you act, and then they put on your hair and makeup. There is no difference. You're acting in both, and I say it should be considered as a real performance."

___

Associated Press Television News entertainment producers Mike Cidoni and John Carucci contributed to this story.

نظر شما چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این متنی که گذاشتی شباهت نحوه ساخت فیلم با Motion Capture رو میگه نه شباهت داستان. از نظر من که داستان این فیلم هیچ شباهتی با ارباب حلقه ها نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من نتونستم تمام متن رو بخونم (برای اینکه زبانم از افتضاح بدتره ! ) ولی فیلم آواتار رو کامل دیدم شباهت اونچنانی به ارباب حلقه ها نداشت (البته به داستان های وارکرفت خیلی شبیه بود :D )

داستان فیم خیلی جالب نبود یا بهتر بگم من از جیمز کامرون انتظار بیشتری داشتم داستان فیلم عین فیلم های حادثه ای معمولی آمریکا بود ولی در عوض صحنه ها و کار های گرافیکی خیلی خوبی داشت

در کل اگه کسی این فیلم رو ببینه شاید به یاد ارباب حلقه ها بیفته ولی شباهت زیادی به ارباب حلقه ها نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d
من نتونستم تمام متن رو بخونم (برای اینکه زبانم از افتضاح بدتره ! ) ولی فیلم آواتار رو کامل دیدم شباهت اونچنانی به ارباب حلقه ها نداشت (البته به داستان های وارکرفت خیلی شبیه بود :D )

داستان فیم خیلی جالب نبود یا بهتر بگم من از جیمز کامرون انتظار بیشتری داشتم داستان فیلم عین فیلم های حادثه ای معمولی آمریکا بود ولی در عوض صحنه ها و کار های گرافیکی خیلی خوبی داشت

در کل اگه کسی این فیلم رو ببینه شاید به یاد ارباب حلقه ها بیفته ولی شباهت زیادی به ارباب حلقه ها نداره

سلام

اولا اواتار فیلم فوق العاده ای ولی ارباب حلقه ها بسیار زیبا تر و دقیق تر از این فیلم بوده

ثانیا آیا به شباهت های گوش اواتار ها با گوش الف ها توجه کردید؟ جنگلش چی شبیه لوتلورین نبود و اون درخت بزرگ مثل خونه ی گالادریال نبود؟

داستان این فیلم اگه به درصد بخوام بگم 25% از ارباب حلقه ها الهام مستقیم داشت

این جوری نبود دوستان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

گوش نوك تيز ناوي ها يا درخت بزرگ اونها شبيه به الف ها بود درسته ولي من منظورم از شباهت هاي ظاهري نيست منظورم نوع پردازش شخصيت ها اوج و فرود داستان فيلم نوع گفتگو ها و ... هست در ضمن جيمز كامرون از سال 1998 مي خواست كه اين فيلم رو بسازه ولي از ائنجا كه مي خواست كار قشنگي از آب در بياد ده سال صبر كرد (تا امكانات بيشتري داشته باشه )و بعد فيلم رو ساخت يعني اون موقع هنوز ارباب حلقه ها ساخته نشده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

فقط می تونم بگم یکم تختش کم بوده

آخه این همه صبر می کنی برای تکنولوژی !!!

فیلم ادیسه ی فضایی 2001 و دیدین

اون قبل از این که انسان ها به فضا برن این فیلم رو ساخت اما وحشتناک واقعی بود برای اون زمان

اون = استنلي كوبريك

در هر حال فقط طرفدار نباشید

کمی هم منتقد باشید

ممکنه شبیه هم باشه اما ربطی نداره :دی

اما اگه بخوایم ربط پیدا کنیم بهتره به ... رولینگ مراجعه کنین که تجربه ی زیادی در امر کپی برداری حرفه ای دارن :D ( ... معنای خوبی نداره برای همین ننوشتم :دی )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

فیلم ادیسه رو یادم انداختی وقتی فیلم رو برای اولین بار دیدم عاشقش شدم اون موقع هنوز بچه بودم :D حیف که خیلی چیزی ازش یادم نمیاد ولی یادم میاد وقتی دیدم به نظرم قشنگ ترین فیلم دنیا بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سلام

اولا اواتار فیلم فوق العاده ای ولی ارباب حلقه ها بسیار زیبا تر و دقیق تر از این فیلم بوده

ثانیا آیا به شباهت های گوش اواتار ها با گوش الف ها توجه کردید؟ جنگلش چی شبیه لوتلورین نبود و اون درخت بزرگ مثل خونه ی گالادریال نبود؟

داستان این فیلم اگه به درصد بخوام بگم 25% از ارباب حلقه ها الهام مستقیم داشت

این جوری نبود دوستان؟

منم قبول دارم فیلم فوق العاده ایه ولی شباهت گوش ها یا جنگل که دلیل شباهت داستان نمیشه!

میشه این 25 درصد شباهت رو بگی چی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
sir.thrax

به نظر من آواتار یه فیلم معمولی بود تنها جلوه های ویژه اش در حد بالایی بود اما به نظر من مستحق پرفروش ترین فیلم نبود البته وقتی اخراجی ها پرفروش ترین فیلم ایران میشه انتظاری هم نمی ره!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب،گويا اكثر دوستان اينجا مخالف آواتارن.من چند شب پيش بالاخره ديدم اين فيلم رو.بر خلاف ساير دوستان،نظر من اينه كه آواتار كاملا مشخصه هاي يك فيلم جريان ساز در ‍ژانر ساي فاي و فانتزي رو داره.جلوه هاي بصري بسيار بسيار قوي(لطف كنيد و بدون تعصب قبول كنيد،كه جلوه هاي لوتر پيش آواتار به بچه بازي شبيه ان)

داستان ملودرام گذرنده در فضاي فانتزي كه ما به ازاي سينمايي كم داره وصد البته داشتن شخصي مثل كامرون به عنوان نظريه پرداز و مغر متفكر فيلم.(من به شخصه كامرون رو نميپسندم،اما بايد قبول كرد كه در كارنامه هفت فيلمه آقا،يك فيلم ضعيف وجود نداره و چهار فيلم آخرش:دروغ هاي واقعي،ترميناتور 2،تايتانيك و آواتار،در دوره خودشون جريان ساز بودن)

اما در مورد شباهت هايي كه گفته شد:من اينو يكي از ويژگي هاي بد طرفداراي افراطي ميدونم كه هر اثري رو با محبوب خودمون مقايسه كنيم.اينكه گوش يكي دراز باشه يا قد يكي كوتاه دليلي بر الف بودن يا دورف بودن طرف(كه خود تالكين هم اونا رو اختراع نكرده) نيست.

داستان هم كه كمترين شباهتي در طرح،به لوتر نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
خب،گويا اكثر دوستان اينجا مخالف آواتارن.من چند شب پيش بالاخره ديدم اين فيلم رو.بر خلاف ساير دوستان،نظر من اينه كه آواتار كاملا مشخصه هاي يك فيلم جريان ساز در ‍ژانر ساي فاي و فانتزي رو داره.جلوه هاي بصري بسيار بسيار قوي(لطف كنيد و بدون تعصب قبول كنيد،كه جلوه هاي لوتر پيش آواتار به بچه بازي شبيه ان)

من اصلا مخالف نیستما! به نظرم خیلی فیلم قشنگی بود، خیلی وقت بود همچین فیلمی ندیده بودم.

قبول دارم جلوه های ویژه آواتار از لوتر قویتره اما پیشرفت تکنولوژی در این 8 سال رو نباید نادیده بگیریم. به نظر من جلوه های ویژه لوتر در اون زمان بالاتر از آواتار در الانه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب اون موقع كه لوتر ساخته شد(من بازگشت پادشاه رو در نظر ميگيرم كه اوج جلوه هاي ويژه در اون زمان بود) يعني شش سال پيش،همه منتقدان عزيز ميگفتن كه اين فيلم جلوه هاي ويپه اي داره كه تا 10 -15 سال آينده فيلمي به اون نميرسه.در صورتي كه همين ورپت دو بعدي آواتار اون رو در هم ميكوبه،واي به حال سه بعديش.

كلا هم فكر نميكنم بحث زماني خيلي تو اين زمينه خوب باشه،چون در اون صورت بايد بگيم كه با توجه به زمان ساختشون،جادوگر شهر از و بر باد رفته(سالهاي 1938 و 1939) همين كه رنگي بودن ،يعني بهترين جلوه ويژه تاريخ سينما رو داشتن! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حالا انقدر نزن تو سر لوتر. خب اگه تفاوت زمانی رو قبول نداری بودجه 237 میلیون دلاری اونو با بودجه 94 میلیون دلاری هر کدوم از فیلمهای لوتر مقایسه کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من که گفتم کارهای گرافیکی آواتار خیلی خوبه و قوی ترین نقطه ی فیلم همینه ولی از لحاظ فیلمنامه خوب به شخصیت ها رسیدگی نشده بود قبول دارین ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اتفاقا قبول ندارم تورامبار عزيز.يك ساعت اول فيلم حول همين موضوع ميگرده.نشون دادن امتحانات جيك ،كاملا روحيات هر يك از شخصيت هاي اصلي رو نشون ميده.ممكنه بگي داستانش ارزش فيلم شدن رو نداشت و عملا حرف خاصي نميزنه،اما اين ضعف فيلمنامه دكوپاز شده نيست.گر جه كه طرح داستان هم به نظر من ،غذاي روح مناسبي براي فانتزي و علمي تخلي باز هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

یکی از اشنا هام تو یکی از این کشور های خارجی 3دی اواتار رو دیده بود با این حال گفت تو اون کشور(انگلستان) اکثرا لوتور رئ برتر از اواتار میدونن

چون اگه لوتور نبود راه برای فیلم های این ژانر اینقدر هموار نبود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اين حرف رو كاملا قبول ميكنم آناريون عزيز.

البته دليل برتري لوتر اون هم تو كشور هايي مث انگليس ميتونه خود كتاب هم باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
anarion_d

سلام

تولکاس شلیئ تو انگلیس اینجوری باشه ولی بقیه کشور ها چی؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان اگه موافقید بیاید ی لیست تهیه کنیم از فیلم هایی که از روی لوتر و کلا دنیای تالکین ساخته شدند (چه از لحاظ فیلم نامه چه ساخت و ....)

دیشب ی فیلمی رو شبکه تهران نشون داد که جان رایس دیویس هم توش بازی میکرد . اسمش چی بود؟ اون فیلم از خیلی جهات از روی لوتر سخته شده بود.

با تهیه ی این لیست موافقید؟

راستی امشب شبکه 4 لوتر رو میخواد مورد نقد و بررسی قرار بده. فکر کنم بازم منتقد های ایرانی بیکار شدند میخوان با انتقاد از این شاهکار خودشون رو نشون بدند

حتما این برنامه رو ببنید تا در روز های بعد در موردش بحث کنیم

ساعت 8- 8:30 حدودا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اين برنامه هه كه خيلي مزخرف بود!اين چه دوبله مزخرفي بود گذاشته بودن رو انيميشن؟

فيلم ها و انيميشن هايي كه از روي دنياي تالكين ساخته شده،ليستش تو صفحه اول سايت موجوده.به اونجا ميتوني سر بزني

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

انتقاد ؟؟؟؟؟؟

کاش فقط انتقاد میکردن همون چیز هایی که میگفتن ارباب حلقه ها از اسرائیل اومده و میخواد اسلام رو نابود کنه واسه هفت پشتم بسه

یه آخوندی داشت میگفت میخواست نشون بده که ما شرقی ها اورک هستیم! مثلا وقتی اورک ها داشتن میومدن نشون میداد که از طرفی که خورشید طلوع میکنه میان (آخه کدوم اورکی میتونه نور خورشید رو تحمل کنه )پس تو فیلم اورک ها رو به مسلمونا تشبیه کردن!!!

:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این چه ترجمه ای بود آخه اسمها که دیگه نباید اینجوری تلفظ میشد (بورومیر، بالین و ...)

ولی انیمیشن بد نبود خوشم اومد. من از وسطاش دیدم قبلش نقد و بررسی میکردن؟ چی میگفتن؟

کسی این انیمیشن رو نداره؟

اونا تقریبا هیچ اطلاعی در مورد داستان ندارن و میان در مورد فیلم نظر میدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros
انتقاد ؟؟؟؟؟؟

کاش فقط انتقاد میکردن همون چیز هایی که میگفتن ارباب حلقه ها از اسرائیل اومده و میخواد اسلام رو نابود کنه واسه هفت پشتم بسه

یه آخوندی داشت میگفت میخواست نشون بده که ما شرقی ها اورک هستیم! مثلا وقتی اورک ها داشتن میومدن نشون میداد که از طرفی که خورشید طلوع میکنه میان (آخه کدوم اورکی میتونه نور خورشید رو تحمل کنه )پس تو فیلم اورک ها رو به مسلمونا تشبیه کردن!!!

:D

تحلیل هم کردن انیمیشن رو؟

من فقط تا قسمت های آخر یاران حلقه دیدم باقیش رو ندیم

یکی بگه فیلم کجای داستان تموم شد و این قسمت هایی که ندیم چقدر با کتاب تناقض داشت.

راستی تو دوبله گیملی رو هابیت کرده بودن یا خود سازنده ها تغییرش داداه بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نه سازنده ها تغییر نداده بودن.یکی از منابع جکسون واسه ساخت فیلم همین انیمیشن بوده اصلا.

ولی خب خیلی از داستان رو حذف کرده( و البته بورومبرش خیلی نافرم بود)

راستی یکی بگخ مایناس تریت کجاست؟ :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
تحلیل هم کردن انیمیشن رو؟

من فقط تا قسمت های آخر یاران حلقه دیدم باقیش رو ندیم

یکی بگه فیلم کجای داستان تموم شد و این قسمت هایی که ندیم چقدر با کتاب تناقض داشت.

راستی تو دوبله گیملی رو هابیت کرده بودن یا خود سازنده ها تغییرش داداه بودن

تا نبرد هلمز دیپ بود. از اونجا به بعدش رو نساخته بود حالا چرا اسمش بازگشت شاهه نمیدونم.

جدا خیلی ضایع بود که هی دورفها رو میگفت هابیت. ولی اونم مثل جکسون توی هلمز دیپ نشون داد که ائومر برمیگرده. من اولشو ندیدم تام بامبادیل بود یا نه؟

نگفتین درباره داستان چی میگفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

اسمش بازگشت شاه نبود. اسم کاملش J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings بود. بازگشت شاه یه انیمیشن دیگه است که سازنده های هابیت ساختن. یه جورایی این سه تا انیمیشن شده یه سه گانه ی غیر رسمی.

تام رو هم نشون نداد. کلا قسمت تام خیلی فرعی هست از نظر سینمایی برای همین حذفش می کنن(البته شخصا پیتر جکسون رو به خاطر اینکه از دیدن تام بامبادیل محروم مون کرده نمی بخشم البته اگه هم می ساخت گند می زد)

ولی واقعا بعضی قسمت ها رو مزخرف عوض کرده بود سارومان با لباس قرمز حال به هم زن بود. فکر کرده آراگورن سورخپوست بوده فقط یه پری تو موهاش کم داشت.

کلا تلفیق فیلم و انیمیشن رو خیلی دوست ندارم مخصوصا از این جنس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...