رفتن به مطلب

Recommended Posts

Melkor Morgoth

رو چشمم..ولی .

یا اسم تاپیک اشتباه نوشته شده...

یا چیزایی که درونش نوشتین اشتباه هست..

من همون چند تا پیام اولی رو که خوندم..

برام بس بود..

بقیش باعث میشد بیشتر پی ببرم...

اگر حق با من نیست یا اسم تاپیک رو درست کنین..

یا پیامای درونشو درست کنین..

این دوتا به هم نمیخورن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

شما چند تا رو خوندی و بهتره که ادامه بدی.اسم کاملا منطبق با فضاست.

حتی علامت سوال ها و تعجب های اون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

هر کسی درون خودش آردایی داره،سزاواره که هر لحظه ی زندگی انسان پیروزی تورین تورامبار وجودش بر مورگوت بائوگلیر وجودش باشه.اگر اینطوری بهش نگاه کنید در می یابید که پیر خردمند خالق آردا (جی.آر.آر.تالکین) چه حکیم بی بدیلی بوده.و اینکه آردا از هر چیزی که می بینیم و می دانیم واقعی تر و حقیقی تره.

ویرایش شده در توسط کیاکسار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
blackhole

ذهن انسان مثل یک جهان پنهان. آردا برای اولین بار توی ذهن تالکین جان گرفت و درذهن های دیگه به بقا ادامه داد و هنوز هم هست پس می تونیم بگیم که آردا وجود داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به نظر من اینکه کاملا با جزئیاش وجود داره کمی دور از عقل ه ولی مطمعا باشین وجود داره.. با ظاهری متفاوت

مثلا این ملکور رو همین شیطان فرض کنین... فک کن!!!... اون به جز چند بار (مثلا نبردش با فین گولفین) رو در رو نجنگیده... این قسمتا واقعی نیس... ولی تمام کارای اون مطابق واقعیت ه اگه اونو شیطان فرض کنین

مثلا با دروغ هیله و مکر و با ظاهر زیبا (مخصوصا ما مسلمونا معتقدیم به اینکه شیطان وجود داره و ومیتونه با کالبدی پیشمون بیاد.. مثل یه آدم.. در جلد یک آدم خوب) میاد میان نولدور تفرقه میندازه و فئانور رو از راه به در میکنه و....

اینجور چیزا زیده و علبته جادو کامل کامل هست

شاید الان دیگه تو دنیا کم شده ولی قبلا جادو چیز ه عادی تری بوده

و من به جن کاملا اعتقاد دارم چون (اگه میخاین باور نکنین ولی واقعیت ه ) خودم احساسش کردم

یه خونواد فامیلی داریم ... من و 2 نفر از اونا و دختر خالم بودیم... تا حالا 2 ... 3 بار دیدیم ... تو 1 روز 2..3 بار ما احساسش کردیم

من با تمام وجود معتقدم و حاضرم قسم بخورم که اونا هستن و میتونن رو ما تاثیر بذارن

اگه خاستین تعریف میکنم :|

خلاصه اینکه 80 درصد آردا وجود داره کاملا یا اینکه یه ظاهری دیگه از واقعیتی هس که ما میشناسیم

و اینم یاد داشت باشین که ما هنو اول راهیم

خیلی ها هستن که به مکاشفه رسیدن و کارای خارق العاده ای انجام دادن و من به چش دیدم

اگه کمی فککنین جلوه های آردا رو تو زندگی تون میفهمین

فقط کافیه باورش کنین که خودش سراغتون بیاد (واقعیتو میگم :Ring: )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

شما خوبی ؟ الان یعنی دورف ها خونه ی شما میان مهمونی؟ 80درصد یه خورده زیاد نیست به نظرت؟بعدشم ببخشید شیطان تا حالا لشکر کشی کرده مثل ملکور ما نمیدونستیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

یه خونواد فامیلی داریم ... من و 2 نفر از اونا و دختر خالم بودیم... تا حالا 2 ... 3 بار دیدیم ... تو 1 روز 2..3 بار ما احساسش کردیم

من با تمام وجود معتقدم و حاضرم قسم بخورم که اونا هستن و میتونن رو ما تاثیر بذارن

اگه خاستین تعریف میکنم :ymapplause:

تعریف کن .

ایا ممکنه اردا یه بعد دیگه باشه الان ما در بعد سومیم واحتمال داره اردا بعد چهارم باشه!

جواب بدین لطفا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

تعریف کن .

ایا ممکنه اردا یه بعد دیگه باشه الان ما در بعد سومیم واحتمال داره اردا بعد چهارم باشه!

جواب بدین لطفا

خب اصلا لازم به تعریف کردن نیست . اجنه وجود دارن چون قرآن گفته وجود دارن و روی ما تاثیر میذارن چون قرآن گفته تاثیر میذارن .

اما الف و جن یکی نیستن . این رو بهش توجه کنید . الف زمین تا آسمون با جن فرق داره . اورک و گابلین هم همینطور .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

آره.. همین لشکر کشی م وجود داره.. گفتم که نه به اون صورت.. نمادین

دورف ها نمیان مهمونی نه!!!

ولی آدمایی مث دورف ها میان.. دورف ها هم یه نوع آدما با خصوصیاتی هستن به نظرم

همونطوری که گفته شده انسان ها تا ابد نیازی به مورگوت ندارن و وقتی که تاریکی تو دلشون رخنه میکنه دوباره اون پلیدی بیدار میشه.

خوب این لشکر در کل میتونیم جسمی در نظر نگیریم خو

من میگم کل روال داستان (کلیان.. نه اینکه دورف ها ریش بلند دارن یانه!!) تفسیر و تصویریست از دنیای واقعی در ذهن خواننده و نویسنده

فهمیدی چی میگم؟

و اینکه اینم بگم اون سپاهی که میگی منشکل از ارک باشه... اورکا الف نبودن مگه؟

نمیه گف اورک ها تو داستا به عنوان انسان هایی اند که تاریکی وجودشون رو گرفته (دلشون رو ینی) که به جنگ میرن

من قبلا گفتم که مورگوت هیچگاه نجنگبد .. مگر چند مورد معدود که اونا رو من جزو همون 20 درصد حساب میکنم

مورگوت فقط کارش این بود که مثل شیطا دلای انسان و الف و دام و دد و ... رو به پلیدی بیاره

و اونا به راهشون ادامه میدادن

مثل اینه که شیطان که ما میشناسیمش و معتقدیم بهش و می دونیم که میتونه رو افکار و احساسات و دلمون تاثیر بزاره.. و این که وجود داره. یکی رو از راه بدر میکنه و اون نیز دیگری رو.. مثل سائرون.. و اونان که به جنگ میرن.. اینجاش واقعی نیست عایا؟!!!!!

ینی همه چی رو میشه تو دنیای واقعی تصور کرد.. نمنش همین که شما گفتین و منم جواب دادم که آره.. واقعی ه!!!

نمونشم تو تاریخ زیاده.. مثلا بزرگ ترین و بارز ترین نمونه.. حماسه ی عاشورا

اونجا واقعا شیطان لشگر کشید.... جسم شیطان نه هااا....

اندیشه ی شیطان

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lealia

دوستان!افسانه ها در تاریخ تجلی میابند.یا شایدم بلعکس.به نظر شما تاریخ افسانه رو میسازه یا افسانه تاریخو؟!نظر من اینه که تاریخ افسانه رو میسازه.

اگر شما به اردا و داستان هاش توجه کنید قسمتی از تاریخ چاشنیشه

اگر پهلوانی سیستانی نبود رستم فردوسی هم نبود....استاد تالکین هم به تاریخ به زبان های کهن تسلط داشت هم به اساطیر و افسانه های جهان و هم تخیلی پویا داشت.متخصصان حتی تونستند به تاریخ ربطش بدن!اتفاقا یکی از شبکه ها یه مستند در این باره داده بود.اما این سوال که اردا دنیای واقیه؟یکم تفسیرش مشکله با این تفکر که خداوند قادره هرچه میتونه خلق کنه میشه توضیح داد اما اردا خدا داره

تو بعضی سایت ها دیدم که میان معادل سازی میکنن من موافق نیستم چون تناقضاتی هست مثل فرزندان ارو!درحالیکه خدا فرزند نداره البته یادمون نره مسیحی ها میگن مسیح پسر خداست

درنتیجه ما اردا رو دنیایی فانتزی در نظر میگیریم که از چند بخش تشکیل شده

بخشیش برمیگرده به عقاید دینی تالکین مربوط به خلقت انسان و راندن شیطان و یاجوج و ماجوج البته میتونم بگم عقاید دینی قوی داشته چون جاهای مختلفی از کتاب از انجیل الهام گرفته.و همینطور از ادیان دیگه و اساطیرشون

قسمتیش برمیگرده به تاریخی که بر بشر گذشته

از طرفی نمیتونید وجود افسانه رو منکر شید.

میخوام یه نتیجه ذهنی روانی بگیرم...چند لحظه به انتخاب شخصیت ها توجه کنید.تالکین یک نویسنده انگلیسی بود.اما الف رو برطبق عقاید بریتانیا توصیف نکرد بلکه اسکاندیناوی

همینطور اون این عقیده که اورک ها به الف ها برمیگردن دوست نداشت.تا حدی قبولش نداشت.این عجیب نیست؟یه نفر تو افسانه حتی به اختیار خودش دست ببره

نتیجه ی من اینه اون اعتقاد داشته افسانه واقعیه حتی ادم لحظه ای فکر میکنه اون با دنیایی ناشناخته و مجازی از ذهن در ارتباطه.اون خودشو به اون چه میخوند و میفهمید محدود نمیکرد.

و یک قسمت هم مربوط میشه به عقیدش به نامیرا بودن روح و تنزل یا صعودش و وجود یک جای پاک والینور

والینور منو یاد الدورادو میندازه بهشت روی زمین

نتیجه ی اول و اخر من تمام تفکرات ما ممکنه تلفیقی از واقعیات و تخیل باشه.اما یه چیزی هست:کی میدونه شاید یه جایی تو یه زمانی یه کسایی باشن که به وجود ما بخندن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
deathwing

خیلی از تاریخ اخرین پست میگذره اما کاش ادامه بدین دوستان.این یکی از بهترین بحث ها تو این سایت هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

من قبلا خواستم همچین تاپیکی با عنوان آردا، فانتزی محض یا دنیا در کالبد فانتزی (همچین تاپیکی :)) بزنم که گفتند وجود دار

الان نمیدونم هین بحث ها از کجا جمع آوری شده و کلا نمیدونم خودم اون حرفارو کی زدم!

در هر حال وقتی خوندم پستارو .. خوب اون زمان جوون بودم (!):| و الان مسلما درک بهت ی از داستان دارم و شاید ممکنه نظرم تغییر کنه...

در هر حال بحث خیلی جالبیه .. دوستان بیان بگن:|

من یه نقطه هم به کر تاپیک بگم که..

اتفاقات زندگی .. عقاید و خانواده تالکین رو طرز فکر استهد تاثیر داشته و به دنبال اون روی داستاناش ..

ینی ما نمیگیم آردا رو میشه تو دنیای واقعی پیدا کرد!

شاید من نحوه بیان خیلی بدی داشتم که دوستان مفتن دورف ها میان خونت؟ یا بعد دیگر جهان و این چیزا!!!!

من منظورم اندیشه های استاد، تاثیر این افکار بر آردا و شکل کلی داستان هاست که خیلی نزدیک به دنیای ماست

کلا همچین تاپیکی داشتیم من خبر نداشتم ؟؟؟؟

هقکفت صفحه هم بحث شده

Oo

با این حساب طبق معمول دیر رسیدیم ! :)

بریم تاپیکو بخونیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yeganeh

احتمالا شوخي ميكني . چون همه اينها افسانه اس . نميشه كه مثلا جادوگر و الف و اين جور چيزها وجود داشته باشن .

چرا همه فک می کنن الکیه من که میگم واقعیه یه عمر با همینا بزرگ شدم... :)

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نگارش و حذف نقل قول اضافه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

چرا همه فک می کنن الکیه من که میگم واقعیه یه عمر با همینا بزرگ شدم... :)

من نمیگما الکیه (به پستام مراجعه شود!)

اما ... جادوگر و الف و اینا الکیه دیگه :)

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی و نقل قول

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yeganeh

نه خیر از گذشته تا حالا جادوگر وجود داشته و موجوداتی شبیه به الف هم دیده شده :) :) :|

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نگارش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

نه خیر از گذشته تا حالا جادوگر وجود داشته و موجوداتی شبیه به الف هم دیده شده :) :) :|

شبیه به الفا؟

جادو قدیما گفته شده وجود داشته (که تو پستای قبلیم اشاره کردم) اما الف ... نه!

درکل به نظرم داریم از تاپیک منحرف میشیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
yeganeh

خب گفتم که دوستان امیدشونو از دست ندن حالا می خواین باوکنین می خواین نکنین.... :)

در این که واقعی بوده شکی نیست. من یه تحقیق در این مورد کردم و طی سه روز آینده یه پست میدم در این زمینه, که چطوری سرزمین میانه و آردا و موجوداتش واقعا بودن.

میشه شما مشخص کنید کدوم طرفی هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

شبیه به الفا؟

جادو قدیما گفته شده وجود داشته (که تو پستای قبلیم اشاره کردم) اما الف ... نه!

درکل به نظرم داریم از تاپیک منحرف میشیم

نولوفینوه این طور ها هم که می گی نیست.................

نمایه من رو درباره الف ها بخون.

https://arda.ir/forum...054

ویرایش شده در توسط DAIN ll IRONFOOT

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

نولوفینوه این طور ها هم که می گی نیست.................

نمایه من رو درباره الف ها بخون.

https://arda.ir/forum...054

دقیقا نمیفهمم به چی استناد میکنی تو این حرفت!!

با این استدلال شما ما میتونیم به همه موجودات فانتزی این مسلرو نسبت بدیم! شاید الان هستن فلان و فلان!

هیچ گونه استدلال منطقی برای این حرفت وجود نداره!

این مسله نه برا آردا . برا کل دنیا های فانتزی صادقه

یادمه وقتی بچه بودم فیلم هری پاتر رو دیدم به این فکر میکردم که شاید اینا واقعین! برا خودم تلاش میکردم جادو بکنم :D

من کلا منظورم از این حرفا چیز دیگری بود که گفتم بیشترش وجود داره و واقعیه ... از بعد فلسفی .. چطور بگم! مفهوما!

نه اینکه واقعا وجود داره

و با این حرف به شدت مخالفم!!

کلمه الف هم علاوه بر آردا در جاهای دیگری هم بهار برده شده ! و همینطور منم چیزی مبنی بر اینکه این کلمه به معنی جنوباشه ندیدم (اگه منبع معتبری هست بگین!) و به نظرم همه حرفات دور از منطق بود!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

دقیقا نمیفهمم به چی استناد میکنی تو این حرفت!!

با این استدلال شما ما میتونیم به همه موجودات فانتزی این مسلرو نسبت بدیم! شاید الان هستن فلان و فلان!

هیچ گونه استدلال منطقی برای این حرفت وجود نداره!

این مسله نه برا آردا . برا کل دنیا های فانتزی صادقه

یادمه وقتی بچه بودم فیلم هری پاتر رو دیدم به این فکر میکردم که شاید اینا واقعین! برا خودم تلاش میکردم جادو بکنم :D

من کلا منظورم از این حرفا چیز دیگری بود که گفتم بیشترش وجود داره و واقعیه ... از بعد فلسفی .. چطور بگم! مفهوما!

نه اینکه واقعا وجود داره

و با این حرف به شدت مخالفم!!

کلمه الف هم علاوه بر آردا در جاهای دیگری هم بهار برده شده ! و همینطور منم چیزی مبنی بر اینکه این کلمه به معنی جنوباشه ندیدم (اگه منبع معتبری هست بگین!) و به نظرم همه حرفات دور از منطق بود!!

برادر من ، داداش بزرگ من ....آکسفورد وورد پاورت رو بردار یه نگاه کن.....اصلا تو دیکشنری بزن تا متوجه شی.

درست نخوندیش.....وقتی تمام ادیان این حرفو می زنن...حتی دین خودمون...این همه شواهد و مدرک.......یه کم بزرگ فکر کن...چهار چوب افکارتو از کودکیت ببر بیرون......وقتی یه شخصی مثل امیر کبیر و چندین علامه ی دیگه کمر بر نابودی کتاب های احضار جن ببندن تا مرحله ی کشتن نویسنده های این کتاب ها.... و تو کتاب هاب تاریخی هیچ حرفی ازش نزنن.....وقتی تو قران در بارش گفته شده باشه....وقتی این جور کتاب ها ممنوعه و نگهداری واستفادش جرم باشه......

واقعا نمی خوایی دست از شوخی برداری......نمی خوایی یه کم جدی فکر کنی......یا رویا های کودکیت رو بزاری کنار ...

زمانی که به همچین تاپیکی وارد می شی باید سعی کنی بر اساس شواهد حرف بزنی نه رویا های کودکیت که جاشون رو دفتر نقاشیته.....

اگه ناراحت شدی ببخشید......پایین هر نوشته گزینه ای وجود داره به نام پاسخ.....هر وقت لازم باشه باید استفادش کرد............. :((

ویرایش شده در توسط DAIN ll IRONFOOT

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اخرین دورف

سلام :((

از لحاظ موقعیت جغرافیاییش نمیتونم نظری بدم !

اما از لحاظ اتفاق ها و داستان ها میتونیم بگیم تالکین مواردی رو از واقعیت های اون دوره و جنگ جهانی گرفته و با لوتر تلفیق کرده !

یا ببینید مثلما نژاد های دنیای تالکین قبل از اون هم بودن !

در صورتی دیگه این که این داستان به داستان اخر الزمان خیلی شباهت داره ! تک چشم و نجات دهنده و سپاه شیطانی و . . . !

یه نکته ی دیگه ای هم که هست که دوستمون گفتن دوستان ممکنه بگن تالکین مسیحی بوده و ربطی نداره . باید بگم والله همین داستان توی مسیحیت هم هست ! و دجال ما با همون توصیفات با اسم انتی مسیح (ضد مسیح) اومده ! یه جورایی تالکین داستان رو با اعتقادات دینیش پیوند زده ! برای همینه که ممکنه یه چیز عین همین هم اتفاق بیفته در آینده ! فکر کنم بیشتر حس واقعیت گرایی این داستان به همین مورد آیندست !

از همه ی این کار ها بگذریم مسلما با عقل جور در نمیاید که نژاد هایی مثل الف و اورک و گابلین و نزگول و مایا و . . . وجود داشته باشد ! باز دورف یه چیزی !

کلا تالکین یه طرز نوشتاری خاصی داره که موقع خوندن کتاب ها انسانو میبره تو اون دنیا بر میگردونه =))

و این که ما خیلی دوست داریم این دنیا وجود داشته باشه هم میتونه یه دلیلش باشه که داریم به هر دلیلی میگردیم یه نشونه ای پیدا کنیم از واقعی بودنش !

روح تالکین شاد ! :D

ختم کلام

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

برادر من ، داداش بزرگ من ....آکسفورد وورد پاورت رو بردار یه نگاه کن.....اصلا تو دیکشنری بزن تا متوجه شی.

درست نخوندیش.....وقتی تمام ادیان این حرفو می زنن...حتی دین خودمون...این همه شواهد و مدرک.......یه کم بزرگ فکر کن...چهار چوب افکارتو از کودکیت ببر بیرون......وقتی یه شخصی مثل امیر کبیر و چندین علامه ی دیگه کمر بر نابودی کتاب های احضار جن ببندن تا مرحله ی کشتن نویسنده های این کتاب ها.... و تو کتاب هاب تاریخی هیچ حرفی ازش نزنن.....وقتی تو قران در بارش گفته شده باشه....وقتی این جور کتاب ها ممنوعه و نگهداری واستفادش جرم باشه......

واقعا نمی خوایی دست از شوخی برداری......نمی خوایی یه کم جدی فکر کنی......یا رویا های کودکیت رو بزاری کنار ...

زمانی که به همچین تاپیکی وارد می شی باید سعی کنی بر اساس شواهد حرف بزنی نه رویا های کودکیت که جاشون رو دفتر نقاشیته.....

اگه ناراحت شدی ببخشید......پایین هر نوشته گزینه ای وجود داره به نام پاسخ.....هر وقت لازم باشه باید استفادش کرد............. :D

این آخرین پاسخیه که بهتون میدم و هر جوابی هم بدین پاسخی نخواهم داد چون لحن حرف زدنتون کاملا گویای همه منطق و طرز فکرتونه دوست عزیز! نیازی به بحث با شما وجود نداره! مگر تجدید نظر کنین..

دوما .. بهتره اول تاپیک رو بخونین بعد پاسخ ارسال کنین! : (هرچند پست هام مال خیلی وقت پیشه و کمی ایراد داره خودم میدونم!)

و من به جن کاملا اعتقاد دارم چون (اگه میخاین باور نکنین ولی واقعیت ه ) خودم احساسش کردم

سوما ..

بله در دیکشنری گفته شده :

A supernatural creature of folk tales, typically represented as a small, delicate, elusive figure in human form with pointed ears, magical powers, and a capricious nature

Origin

Old English, of Germanic origin; related to German Alp 'nightmare'.

که من هرچه نگاه کردم نتونستم جن دنیای خودمون رو از این نوشته دیکشنری آکسفورد اتنباط کنم ! ببخشید :((

چهارما . من نگفتم اینا وجود نداره و جدی نیستن و اینا!

من گفتم این چیزا ربطی به دنیای آردا نداره!

هیچ دلیل منطقی وجود نداره که بگیم الف ها اجنه دنیای خودمونند! (اگه هست بگین، این حرفاتون هیچ کدوم دلیل خوبی نیست! این که ما بچه گانه فکر میکنیم یا ... =)))

پنجم : ما در آردا، دنیای تالکین مشخصلات و ویژگی های الف هارو داریم و هیچ نیازی نمی بینم بیخودی بریم از جاهای دیگه استناد کنیم یا برا خودمون "توی ذهنمون" دلیل تراشی بکنیم که به زور بتونیم جن و الف رو به هم ربط بدیم!

من نمیگم به کلی آردارو یه دنیای جدا از دنیای خودمون بدونیم!

من میگم کمی عمیق تر فکر کنین و به جای اینکه بیاین دنبال معنی کلمه باشین یا نظر ادیان مختلف درباره اجنه رو بخونین! عمیقا درباره افکار عقاید و فلسفه ای که پشت داستان مخفی شده فکر کنین! که ... همه بحث های چند صفحه این تاپیک فقط به مشتی پیدا کردن شباهت میون دنیای خودمون و آردا پرداخته که به نظرم هیچ کدوم بر پایه استدلال منطقی نبودن!

ویرایش شده در توسط نولوفینوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

دوستان یکم دوستانه تر:دی

چرا باید داستان هارو به هم ربط بدیم؟

من با نولوفینوه موافقم!شاید کلمه الف به معنای جن باشه.ولی جنــی که ما ازش تصور داریم که ملا با الف های دنایی اردا متفاوته.نظرات در مورد جن متفاوته که تقریا هیچ کدومش به الف های خودمون نمیخوره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

سلام :((

از لحاظ موقعیت جغرافیاییش نمیتونم نظری بدم !

اما از لحاظ اتفاق ها و داستان ها میتونیم بگیم تالکین مواردی رو از واقعیت های اون دوره و جنگ جهانی گرفته و با لوتر تلفیق کرده !

یا ببینید مثلما نژاد های دنیای تالکین قبل از اون هم بودن !

در صورتی دیگه این که این داستان به داستان اخر الزمان خیلی شباهت داره ! تک چشم و نجات دهنده و سپاه شیطانی و . . . !

یه نکته ی دیگه ای هم که هست که دوستمون گفتن دوستان ممکنه بگن تالکین مسیحی بوده و ربطی نداره . باید بگم والله همین داستان توی مسیحیت هم هست ! و دجال ما با همون توصیفات با اسم انتی مسیح (ضد مسیح) اومده ! یه جورایی تالکین داستان رو با اعتقادات دینیش پیوند زده ! برای همینه که ممکنه یه چیز عین همین هم اتفاق بیفته در آینده ! فکر کنم بیشتر حس واقعیت گرایی این داستان به همین مورد آیندست !

از همه ی این کار ها بگذریم مسلما با عقل جور در نمیاید که نژاد هایی مثل الف و اورک و گابلین و نزگول و مایا و . . . وجود داشته باشد ! باز دورف یه چیزی !

کلا تالکین یه طرز نوشتاری خاصی داره که موقع خوندن کتاب ها انسانو میبره تو اون دنیا بر میگردونه =))

و این که ما خیلی دوست داریم این دنیا وجود داشته باشه هم میتونه یه دلیلش باشه که داریم به هر دلیلی میگردیم یه نشونه ای پیدا کنیم از واقعی بودنش !

روح تالکین شاد ! :D

ختم کلام

اولا بگم .. دستم خورد اشتباهی منفی دادم! (با سوممه =)) ایشالا جبران کنیم :-o) منظورم مثبت بود! با بیشتر حرفات موافقم!

فقط ... درباره آخرین الرزمان ..

اولا باید ما به کتاب ها استناد کنیم نه به فیلم پیتر جکسون! چون داریم درباره دنیای تالکین بحث میکنیم نه دنیای پیتر چکسون :-o

نبرد خیر و شر از گذشته های خیلی دور در بیشتر داستان ها وجود داتشه و به نظرم این برمیگرده به ذات و افکار و عقاید انسان که این چیزارو تو داستان هاشن میارن که بیشتمون معتقدیم در دنیا نیروی تاریکی(شر) وجود داره که در مقابل نیروی خیر هست!

تالکین هم از این قضیه مستثنا نبود!

این بحث "نسبتا" خوبیه!

از همون ابتدای خلقت جهان آردا ... ناسازی ملکور و اتفاقات دنبال اون .. عقاید و افکاری از دنیا و حتی ادیان خودمون توی داستان موج میزنه! (که وارد این بحث نشم "فعلا" ! )

اما این قضیه تک چشم و دجال و اینا رو موافق نیستم!

چون تا اونجایی که میدونم و شنیدم توی لوتر چیز تک چشمی نداریم و گفته شده سائورون از برجش نگاه میکرد و انگار گاهی نوری سو سو میزد! و اون تک چشم به اون گندگی ساخته گروه پیتر بوده!

ولی با کلیات این حرف موافقم!

به فئانور که الان پست زد : که البته معنی جن هیچ جا من پیدا نکردم در فرهنگ لغات مختلف و همه جا گفته شده موجوداتی هستن در داستان ها و اسطوره های کهن، که آردا خودمون هم جزو همینا باشه!

یادمه توی وارکرفت هم "الف" رو داشتیم (دقیق خبر ندارم!) و این ها دلیل بر جن بودن الف ها (!) نیست!

ویرایش شده در توسط نولوفینوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اخرین دورف

اولا بگم .. دستم خورد اشتباهی منفی دادم! (با سوممه :D ایشالا جبران کنیم :(() منظورم مثبت بود! با بیشتر حرفات موافقم!

فقط ... درباره آخرین الرزمان ..

اولا باید ما به کتاب ها استناد کنیم نه به فیلم پیتر جکسون! چون داریم درباره دنیای تالکین بحث میکنیم نه دنیای پیتر چکسون =))

نبرد خیر و شر از گذشته های خیلی دور در بیشتر داستان ها وجود داتشه و به نظرم این برمیگرده به ذات و افکار و عقاید انسان که این چیزارو تو داستان هاشن میارن که بیشتمون معتقدیم در دنیا نیروی تاریکی(شر) وجود داره که در مقابل نیروی خیر هست!

تالکین هم از این قضیه مستثنا نبود!

این بحث "نسبتا" خوبیه!

از همون ابتدای خلقت جهان آردا ... ناسازی ملکور و اتفاقات دنبال اون .. عقاید و افکاری از دنیا و حتی ادیان خودمون توی داستان موج میزنه! (که وارد این بحث نشم "فعلا" ! )

اما این قضیه تک چشم و دجال و اینا رو موافق نیستم!

چون تا اونجایی که میدونم و شنیدم توی لوتر چیز تک چشمی نداریم و گفته شده سائورون از برجش نگاه میکرد و انگار گاهی نوری سو سو میزد! و اون تک چشم به اون گندگی ساخته گروه پیتر بوده!

ولی با کلیات این حرف موافقم!

به فئانور که الان پست زد : که البته معنی جن هیچ جا من پیدا نکردم در فرهنگ لغات مختلف و همه جا گفته شده موجوداتی هستن در داستان ها و اسطوره های کهن، که آردا خودمون هم جزو همینا باشه!

یادمه توی وارکرفت هم "الف" رو داشتیم (دقیق خبر ندارم!) و این ها دلیل بر جن بودن الف ها (!) نیست!

دوست عزیز مسلما الف ها جن نبودن و من باهاتون موافقم ! در اکثر جاها جن ها با پا های سم دار شبیه بز و بدن انسان مانند گفته میشوند که الف ها کاملا فرق دارند ! و منم قبول دارم که الف ها به هیچ وجه نمیتونن جن ها باشند !

الف ها قابلیت های جن ها رو ندارن و باهاشون فرق دارن ! در وارکرافت هم الف ها رو داشتیم درست گفتی عزیز هم توی وارکرافت هم توی ورلد او وارکرفت که خود اونا هم به چندین و چندان دسته تقسیم میشن ! و یه چیز دیگه هم که قرآن و احادیث فکر کنم قابل اعتماد ترین منابع در مورد اجنه باشن که بخواین ازشون اطلاعات واقعی رو به دست و اونا رو با الف ها مقایسه کنید !

و این که در مورد نظر شما در مورد تک چشم موافقم ! اون کار پیتر جکسون بوده ولی خوب با این حال یه چیز تو مایه های دجاله اون سائرون دیگه ! حتی اگه تک چشم هم نبود باشه تموم ویژگی های دجالو داره !

ویرایش شده در توسط اخرین دورف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...