رفتن به مطلب

Recommended Posts

بئورن

در مورد سواران سیاه فقط می توان گفت که آنها کاملا در دنیای سیاه هستن و قسمت مادی بدنسون تو اون دنیاست پس وقتی فرودو حلقه رودست می کرد و وارد اون دنیا می شد اونا فرودو رو راحت می دیدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

با سلام به همه ي دوستان تالكيني!

شايد موضوعي كه مي خوام مطرح كنم واسه خيلي ها حل شده باشه ولي واسه خيلي ها از جمله خودم هم هنوز حل نشده.

همونطور كه مي دونيد حلقه ي يگانه بسته به قدرت و اراده ي شخصي كه اون رو به دست مي كرد به فرد حاملش قدرتي رو مي داد.مثلا قدرتش واسه بيلبو يا فرودو يا گولوم غيب شدنشون بود.ولي صاحب اصلي حلقه كه سائورون باشه با به دست كردنش اصلا غيب نمي شد.به نظرم جدا از اينكه حلقه واسه سائورون يه جورايي مثل شيشه ي عمر بوده مسلما قدرت هاي ديگه اي بهش ميداده.يكي از اون ها اين بود كه مي تونست با اون بر صاحبان ديگر حلقه ها نظارت داشته باشه ولي بعد از اون قضيه ي نابود شدن بعضي از حلقه ها و پس گرفتن تعدادي ديگه ازشون و محفوظ موندن سه تا از اونها،تقريبا ديگه اين مزيت حلقه از بين رفت و سائورون نمي تونست بر اونا نظارت داشته باشه(جز بر نزگول ها كه خادمش بودن).پس آيا حلقه ي يگانه جز اينكه زندگي سائورون بهش بستگي داشت،فايده ي ديگه هم واسه سائورون داشته؟يا به عبارت ديگه قدرت حلقه به كجا محدود مي شده و حداكثر استفاده از اون چي بوده؟

ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد! ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

سائورون حلقه ي يگانه را ساخت تا بوسيله ي آن بر كار ديگر نژاد ها تسلط داشته باشه مخصوصا الف ها به خاطر همين با ظاهري نيكو به ميان الف ها ي اره گيون آمد تا با كمك آنها مخصوصا كلبريمور حلقه ها را بسازه الف ها حلقه هاي زيادي ساختند و سه تا از فدرتمند ترين هايش را به فرمانروايانشان يعني گيل گالاد الروند و گالادريل تقديم كردند جالب اينكه دست سائورون هرگز به اين سه حلقه نرسيد و اين حلقه ها فاقد شرارت بودند به خاطر همين كسي كه اين سه حلقه را به دست مي كرد فقط باعث آبادي و خوشبختي مردمش مي شد اما سائورون حلقه هاي ديگري را هم ساخت مثل هفت حلقه ي دورف ها و نه حلقه ي انسان ها كه صاحب حلقه را به فردي جاودانه و شرور تبديل مي كرد و در نهايت او را به موردور مي كشانيد اما حلقه ي يگانه كه سائورون در خفا ساخت بر اين حلقه ها تسلط ابدي پيدا كرد و به خاطر همين وقتي حلقه ي يگانه نابود شد قدرت ديگر حلقه ها هم از بين رفت و اين حلقه فايده اش واسه سائورون اين بوده كه علاوه بر تسلط بر ديگر حلقه ها به او قدرت فرمانروايي مي داد اما سائورون با ساختن اين حلقه بسياري از قدرت خودش را به حلقه انتقال داد به خاطر همين وقتي حلقه نابود شد سائورون هم نابود شد ولي اگر اين حاقه نبود سائورون هيچگاه نمي مرد چون او يك مايا بود و از آينور به شمار مي آمد بعد گندالف گفته بود كه اين حلقه قدرت زيادي داره و با توجه به توانايي هاي كسي كه اين حلقه رو به دست مي كنه به او قدرت مي ده مثلا به بيلبو قدرت نامرئي مي داد ولي سائورون را نامرئي نمي كرد چون نيازي به نامرئي شدن نداشت

خب اميدوارم جوابت رو گرفته باشي ولي اگه مي خواي بيشتر بدوني كتاب سيلماريليون رو بخون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

زمان ساخت حلقه سائورون مقدار زیادی از انرژی و قدرتشو به حلقه منتقل کرد و تا بتونه بقیه رو کنترل کنه ( چون انرژی زیادی لازم داشت تا بر بقیه حکومت کنه )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تورین تورامبار

ببخشید یه سؤال دارم.چرا همه ی اعضای این جا این قدر بی بخارند.مثل این که به سالی یه بار به سایت میان.این چه وعضشه دیگه از یو گلوک معذرت می خوام که در تاپیک اون این حرفو زدم.

ارادتمند.......

ت.ت

ــیه تیغ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

حرف دل منو زدی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

:D ;)

عجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــب!!!!!!!!!!!!!!!

بسي مستفيض شدم!

فكر كردم آردا هم به سياه بيشه ملحق شده! :D

(البته فكر كنم سياه بيشه دچار موهبت ايلوواتار گشته است! ;) )

با تشكر از راهنمايي هاي دوستان بايد بگم كه اين سوال رو با توجه به عجله اي كه داشتم در سايتي ديگر مطرح كردم و باز با توجه به عجله اي كه داشتم پاسخ دوست عزيز رو به اشتباه خوانده و همين الان كه دارم اين پست رو مي نويسم هم متوجه اين موضوع شدم! ;)

اونجا اين موضوع مطرح شد كه سائورون قبل از ساخت حلقه=سائورون بعد از ساخت حلقه+قدرت هاي درون حلقه

حالا اين مورد پيش مياد كه اين قدرت هاي درون حلقه چي بودن كه سائورون اينقدر به دنبال اون ها بوده؟؟؟

به نظر خودم سائورون مي تونسته با حلقه ديد خودش رو به سراسر سرزمين ميانه افزايش بده يا شايد هم مي خواسته دوباره به كالبد جسمانيش در بياد...چون اصولا يه برج نمي تونه حلقه مثلا به گردنش ببنده!

ولي واقعا حلقه به چه درد سائورون مي خورده؟؟؟

(دوستان!

من مي دونم بهش قدرت ميداده ولي مي خواستم در اين مورد بحث كنيم كه چه قدرتي رو بهش مي داده!! :D )

ببخشید یه سؤال دارم.چرا همه ی اعضای این جا این قدر بی بخارند.مثل این که به سالی یه بار به سایت میان.این چه وعضشه دیگه از یو گلوک معذرت می خوام که در تاپیک اون این حرفو زدم.

ارادتمند.......

ت.ت

ــیه تیغ

خواهش مي كنم تورين جان!فكر كنم تذكري واقعا به جا بود!...البته يكي بايد به خودم هم تذكر بده! ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
اونجا اين موضوع مطرح شد كه سائورون قبل از ساخت حلقه=سائورون بعد از ساخت حلقه+قدرت هاي درون حلقه

این اشتباهه

سائورون بزرگ برای این حلقه رو می خواست که می تونست بر همه حکومت کنه ( هر کی حلقه های جادویی رو داشته )

اگه می تونسته اونا رو زیر سلطه بگیره همه ی موجودات پشتش بودن

در ضمن سائورون حتی اگه حلقه رو نمی گرفت ( سخن گندالف ) باز هم می تونست قدرت قبلیشو برگردونه برای همین حلقه ای مثل حلقه ی قبلی ساخت تا بتونه به صورت چشم در بیاد اما قدرتش کمتر بود

و یک نکته ی دیگه

حلقه بخشی از سائورون بوده

یعنی نمیخواسته اونو داشته باشه

اگه سائورون حلقه رو نداشت ( زمانی که حلقه رو ازش گرفتن و توی نومه نور دفن شد ) نمی تونست از اونجا برگرده و بره توی موردور دوباره قدرت بگیره

از بین میرفت

اون از مایار ها بود ( مثل گندالف ) و می مرد

گندالفم اگه برش نمی گردونن مرده بود

دلایل دیگه ای هم داره که مطمئن نیستم فعلا نمی گم

سائورون می تونست به قدرت خودت اضافه کنه

همانند ملکور که بعضی از قدرت هاش زیاد اما بعضی هاش قوی شدند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

سائورون با به دست آوردن حلقه بر كي مي خواست حكومت كنه؟! ;) حلقه هاي دورف ها رو كه تعداديشون رو به دست آورده بود و تعداديشون نابود شده بودن.آدما هم كه در اختيار خودش بودن،تنها الف ها مي مونن كه اونا هم حلقه هاشون رو پنهان كرده بودن و به هرحال دير يا زود سرزمين ميانه رو ترك مي كردن.

فكر نكنم جست و جويي كه تو دوران سوم واسه پيدا كردن حلقه انجام داد واسه اين بوده باشه.

ضمنا...فكر هم نمي كنم كه مايار(جمع مايا! ;) )،ميرا باشند...اينجوري هستن؟؟؟يا اينكه ناميرا بودنشون مثل الف ها هست؟

به نظر من حلقه ي قدرت دو قدرت عمده بهش مي داد:

اول اينكه خيالش از بابت بقاي هميشگيش(حداقل تا وقتي كه دوباره حلقه رو ازش نمي گفتن) راحت ميشد؛

دوم اينكه...اين دومي رو خوب نمي تونم توصيف كنم ;) ...چون محدوده ي قدرت مايار زياد مشخص نيست.والار كه تكليفشون معلومه و قدرتشون به بر آوردن زمين ها،آفريدن ستارگان و ازاينجور چيزا هست ولي مايار چيكارا مي تونستن بكنن؟؟؟

يعني مايار هم قدرت هاي خارق العاده مثل والار داشتن يا اينكه در حد همون الف ها بودن و فقط با بصيرتي بيشتر؟؟؟

اگه بتونيم پاسخي واسه اين سوال پيدا كنيم به پاسخ به سوال تاپيك هم كمك مي كنه.چون به هر حال قدرت هاي درون حلقه هم از سائورون گرفته شده بودن و سائورون هم يه مايا بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سائورون یک مایا هست هست

مایار میرا بودن

نمونه ی کوچیک و ضعیف شده ی والا

قدرت زیادی داشتن

مثل گندالف

سائورون

سارومان

راداگاست

بقیه ی جادوگرا یادم نمیاد :دی

در ضمن قدرت حلقه برای این بوده که سائورون قدرتشو بهش منتقل کرده

یعنی مقدار زیادی از خودش توی اونه

برای همین اراده داره

و فکر می کنه

وقتی ایسیلدور حلقه رو از روی دستش برید ( دستشو برید ) به این علت نابود شد که جسمشو از دست داد

جسم اصلی اون توی ویرانه های نومه نوره

این کالبد رو با حلقه ساخته بود

وگرنه اون روحی شیطانی سوار بر بادی اهریمنی بود

اگه حلقه نبود اصلا الان سائورونی نبود

زیر نومه نور دفن میشد

و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

ممنون از توضيحات كاملت الوه جان.اينبار سعي خودم رو كردم كه در خوندن اشتباه نخونم ;) ولي توضيحاتت كامل بودن. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ممنون

چقدر جای قدیمی ها خالیه

کسی نمیشناستشون ؟؟

بهشون بگه برگردن

اما حداقل خوبه شما 2.3 نفرو دارم :دی

وگرنه دق میکردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

:D

به نظر مياد انسان ها با بزرگ تر شدن،واقع نگرتر ميشن و واسه همين كمتر ديگه به اين مباحث روي مي آرن!البته من سعي خودم رو مي كنم كه دچار اين رئاليسم نشم!!!(هر چند من از نژاد سست عنصر انسان نيستم! ;) )

خيلي ها از اهالي آردا هم هستن كه دارن تو فروم هاي ديگه فعاليت مي كنن و شايد يك نفر با نفوذ و با سابقه بتونه دوباره همه رو اينجا دور هم جمع بكنه.

(اگر در بهار آردا بوديم احتمالا كله مان از دادن اين پست هاي بي ربط كنده ميشد!!)

--------------------------------------------------------------------

به موضوع جالبي برخوردم كه شايد جاش هم اينجا نباشه.ولي به نظر مياد مايار ناميرا هستن...

(دوستان واقعا معذرت مي خوام!من خودم در پيش دوره ي ابتدايي تالكينيسم به سر مي برم و مجبورم به صحبت هاي اساتيد( ;) ) رجوع كنم! ;) )

سلام ...

اگه دقيق يادم باشه مايار يا كلن آينور نمي ميرند ... بلكه ممكنه اونقدر ضعيف بشن كه تقريبن هيچ كاري نتونن بكنند ...

فكر كنم جايي نوشته بود كه ... مايار هر بار كه جسمي انتخاب مي كنند از دفعه قبل نيروي كمتري خواهند داشت ... سائورون هم همين طور بود ... اول كه توي نومه نور جسمش رو از دست داد بعد دوباره توي سرزمين ميانه اومد و باز جسمش رو از دست داد ... اين مجسم شدن هاي پي در پي تاثير زيادي در قدرتشون داشت ... به طوري كه سائورون آخرين بار كه جسمش رو از دست داد تقريبن قدرتي براش باقي نمونده بود كه باز دوباره بخواد برگرده .... اما در كل هيچ وقت مايار نمي ميرند ... سائورون هم نمرده ...

چاكر همه...

ت.ت

من هم سوالم رفع و رجوع شد.بهتره در رابطه با موضوع هاي ديگه در تاپيك هاي مربوط بحث كنيم. :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خوب منم دارم مقاومت می کنم

من یک سال ازت کوچیک ترم و مثل شما در نیمه ی راهم

اما مطلب در مورد مایار رو من هیچ جا نخوندم همچین چیزی رو

و علت این که سائورون جسمشو برگردونند حلقه بود و برای همین نابود شد

اگه قدرتشون کم می شد مایار هایی که داخل والینور بودن و برای نبرد اشکهای بیشمار اومدن باید ضعیف می شدن چون شکل جوان های بلند قامت و قدرتمند در آورده بودن

در ضمورد ضعفشون درست اگه مدت زیادی به یک کالبد در بیان و کار های زیادی انجام بدن دیگه نمیتونن برگردن

مثل ملیان

ا---------------------------------------------------------------------

در ضمن می دونی توی کدوم فروم ها و کدوم کاربران ؟؟؟

اگه شد به جناب اله سار بگیم اگه می تونه جمع کنه بچه هارو

من اینجا تازه واردم زیاد کسی رو نمیشناسم

جز : Tulkas Astaldo ، تورین تورامبار ( ت.ت ) ، شما و خودم

اما راجع به کنده شدن کلمون

فعلا کسی اینجا نیست

خودمون داریم فرومو نابود میکنیم :دی

تا زمانی که شاه برگردد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

شرمنده دوستان هم هستیم که یه تاپیک عهد بوقی رو میکشم بیرون .دی

ازونجایی که حلقه ، مقدار زیادی از وجود و قدرت سائورون رو با خودش یدک میکشه؛ آیا این سوال پیش نمیاد که چرا سائورون از مکانش ناآگاهه؟!! آیا جای تعجب نداره که چرا از محل حلقه بی خبره؟!

آخه حلقه و سائورون رو میشه یک روح در دو کالبد درنظر گرفت.

حتی زمانی هم که نکرومنسر بود هم میتونست حلقه رو بیابه و عملا براش کار چندان سختی نبود.

به نظر شما چطور این کار تالکین، توجیه پذیره؟! به نظر شما این قصور تالکین در داستان پردازی نیست؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...