رفتن به مطلب
بورومیر

تفاوت نسخه های اکستندد با نسخه سینمایی

Recommended Posts

3DMahdi

مال شما نسخه اکستند هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل
مال شما نسخه اکستند هست.

حق با شما بود.فیلم نامه ها مال نسخه ی اکستند نیست.آیا نسخه ی کاملتری (خود فیلم) از اکستند هم هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه این نسخه کاملترین نسخه فیلمه. نسخه اسپشیال اکستند هم هست که از نظر خود فیلم یکسانه اما حدود 10 دقیقه تیتراژش طولانی تره و لیست طویلی از Fan Club رو نمایش میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

سلام دوستان.نسخه ی SEE چیه ?و نسخه اکستند و سینمایی و SEE هر کدومشون چند تا دی وی دی هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اینا قبلا تو فروم گفته شده.

نسخه سینمایی 3 تا DVD هستت. یک DVD برای هر فیلم.

نسخه اکستند (EE) صحنه های اضافه تری داره و 6 DVD هست. دو DVD برای هر فیلم.

نسخه اکستند ویژه(Special EE) همون 6 DVD به علاوه 6 DVD پشت صحنه فیلم هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

کسی نسخه های دیگه ای از فیلمنامه های لوتر نداره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

دوست عزیز خیلی دیگر از صحنه های ارباب حلقه ها است که در ایران نشان نداد.

-- در میناس تریس در در زمان جنگ گاندور،گاندلف مری را بر پشت اسب سوار کرده و می تازد، ناگهان سوار سیاه با ازدها جلوی اسب او از آسمان فرود می آید و گاندلف را تهدید می کند در عین حال شمشیر آتشینش را بیرون می شکد و به خاطر قدرت شمشیر، عصای گاندلف غیب می شود. ناگهان سوار سیاه وجود چیزی را احساس می کند و وحشت گرفته فرار می کند.

--- هنگام تسخیر کشتی دزدان دریایی به وسیله ی آراگور و لگولاس و گیملی، آراگور رو به روی کشتی می ایستد به به دزدان می گوید: شما به گاندور نخواهید رسید. رئیس دزدان دریایی جواب آراگور را می دهد و آراگور به لگولاس می گوید برای اخطار تیری از بغل گوشش رد کن اما گیملی کمان رو را کج می کند و تیر می خورد در سینته ی یکی از دزدان دریایی و بعد حملهی ارواح و آراگور به کشتی آغار می شود.

--- در زمان حمله به ازگیلیات در ابتدا یک سرباز متوجه حرکت کشتی ها می شود و مخفیانه به گوشه ای می رود و نگاه می کند . ناگهان تیری از کشتی ارگ ها به او اصابت می کند و سرباز پرت شده و از روی پله ها می افتد در این زمان فارامین و دیگر سربازان د ر کنار سنگ های شهر پناه می گیرند و آماده حمله می شوند.

---- در رمان لشگر کشی به دروازه های سیاه و بعد از قتل مونت آو سائرون. فیلم در چندین میزان یک ارگ مشخصی را نشان می دهد. صورت ارگ بسیار ترسناک است و چندین میزان هم از جنگاوری او نشان می دهد.

من همه ی اینها را از جاهای مختلفی مشاهده کردمم. اما بابت فیلم گاندلف و سارومان ممنون من قضیه را میدانستم ولی تا به حال نگاه نکرده بودم.

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

توی تلویزیون نسخه اکستند فیلم اول و دوم نمایش داده شد اما برای فیلم سوم نسخه سینمایی نشون داده شد.

این صحنه هایی هم که گفتی جزو صحنه های اضافه شده در نسخه اکستند هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

سوالی هست که من خیلی وقته درگیر خودش کرده

زمانی که نسخه ی سینمایی روی پرده رفت نسخه ی اکستندد وجود داشت؟

اگه وجود داشت خوب چرا همون رو توی سینمای نشون ندادند؟

اگه وجود نداشت یعنی بعد از این که نسخه سینمایی نشون داده شد دوباره یه سری سکانس گرفتند و به فیلم در قالب اکستندد اضافه کردند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

من خیلی مطمئن نیستم ولی احتمالا جواب سوالت اینی باشه که میگم

فیلمبرداری و آماده سازی هر دو نسخه قبل از اکران کاملا انجام میشه.یعنی موقعی که نسخه سینمایی فیلم توی سینما فیلم داره اکران میشه نسخه اکستندش هم وجود داره و در دست عوامل فیلمه.اینکه چرا تو سینما همون نسخه اکستندش رو نشون نمیدن اینه که کسی که میاد سینما قطعا نمیتونه مثلا 4 ساعت رو اون صندلی بشینه و فیلم رو ببینه و این از گیرایی فیلم کم میکنه.

ولی خب بعد از یه مدتی نسخه اکستندش رو هم پخش میکنن تا همه بتونن کامل استفاده کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

صحنه ها فیلمبرداری شده بود اما تدوین نشده بود بعد از اکران، فیلم دوباره تدوین شد و DVD نسخه اکستند بعد از DVD نسخه سینمایی منتشر شد. اینجوری دوبار DVDها رو فروختن! :دی

حتی صحنه های دیگری هم بود که توی نسخه اکستند هم قرار نگرفت. این صحنه ها به صورت مجزا(و نه داخل فیلم اصلی) توی نسخه بلو-ری قرار گرفت. یعنی فیلم دوباره تدوین نشد.

بقیه رو هم که تام گفت.

لیست صحنه های اضافه شده رو توی تاپیک نسخه اکستند فیلم گذاشته بودم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

من فقط یک نکته را میدانم که از یاران حلقه تا بازگشت پادشاه، ایران حدود رک ربع را خذف کرده.

یک نکته ی جالب:

در ساخت فیلم بازگشت پادشاه قرار بود پیتر یک صحنه ی جالب بسازد و آن را ساخت. صحنه این بود که در هنگام جنگ در پشت دوازه های سیاه و بعد از قتل مونت آو سائرون و سخنرانی آراگور ، سائرون مانند نور با چهره ی حقیقی یعنی بدون نقاب و صورت انسان نمای خودش جلوی آراگور و لشگر انسان ها ظاهر شد و به آراگور نگاه کرد و بلافاصله به جنگ با انسان ها پرداخت در حالی که ارگ ها هنوز حمله نکرده بودند. آراگور به همراه سربازان و گاندلف و نیکلاس او را شکست می دهد و سائرون ناگهان غیب می شود. و در این لحظه است که ارگ ها حمله می کنند.

این صحنه فیلمبرداری شد اما پیتر تصمیم گرفت آن را حذف کند. دلیلش را نمی دانم آما صحنه ی فیلمبرداری شده ی جنگ سائرون با آراگور پاک شد. و فیلم به گونه ای انجام گرفت که بعد از قتل مونت آو سائرون و سخنرانی آراگور هر دو لشگر به سوی هم تاختند.

من حتی خود صحنه ی خذف شده را در یک مصاحبه به زبان اصلی با پیتر جکسون در یوتیوب دیدم.

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

یک نکته ی جالب:

در ساخت فیلم بازگشت پادشاه قرار بود پیتر یک صحنه ی جالب بسازد و آن را ساخت. صحنه این بود که در هنگام جنگ در پشت دوازه های سیاه و بعد از قتل مونت آو سائرون و سخنرانی آراگور ، سائرون مانند نور با چهره ی حقیقی یعنی بدون نقاب و صورت انسان نمای خودش جلوی آراگور و لشگر انسان ها ظاهر شد و به آراگور نگاه کرد و بلافاصله به جنگ با انسان ها پرداخت در حالی که ارگ ها هنوز حمله نکرده بودند. آراگور به همراه سربازان و گاندلف و نیکلاس او را شکست می دهد و سائرون ناگهان غیب می شود. و در این لحظه است که ارگ ها حمله می کنند.

این صحنه فیلمبرداری شد اما پیتر تصمیم گرفت آن را حذف کند. دلیلش را نمی دانم آما صحنه ی فیلمبرداری شده ی جنگ سائرون با آراگور پاک شد. و فیلم به گونه ای انجام گرفت که بعد از قتل مونت آو سائرون و سخنرانی آراگور هر دو لشگر به سوی هم تاختند.

من حتی خود صحنه ی خذف شده را در یک مصاحبه به زبان اصلی با پیتر جکسون در یوتیوب دیدم.

در مورد این صحنه قبلا بحث شده.

حتی من عکس سائرون رو هم گذاشتم.میتونی به تاپیک درخواست پشت صحنه ارباب حلقه ها سر بزنی.اینم لینکش

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1027&hl=&fromsearch=1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *
ارسال شده در (ویرایش شده)

جدیدترین نسخه ی اکستند ارباب حلقه ها ، با عنوان blu-ray extended edition usa در سال 2011 توسط یک شرکت آمریکایی منتشر شد، که با اطمینان میشه گفت بهترین نسخه ی منتشر شده از فیلم ارباب حلقه هاست. حجم مجموع 3 قسمت ، چیزی حدود 300 گیگا بایت هست. کیفیت تصویر وصداش در جهان بی نظیره!

این پکیج تشکیل میشه از 6 تا BD 50gig که شامل خود فیلم میشه و 9 دیسک dvd که شامل پشت صحنه هاست!

این نسخه تو ایران خیلی کم پیدا میشه.

برای پیدا کردن پکیج اورجینال این نسخه خیلی گشتم اما توی ایران پیدا نکردم! تا اینکه 2 ماه پیش یکی از آشناها از آمریکا آورد.

به قدری کیفیت داره که آدم فکر می کنه داره یه ارباب حلقه های جدید می بینه!

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اگه اجازه بدين، من لينک پخش آنلاين ويدئوها رو بذارم:

دروازه های سیاه

9651.jpg9402.jpg4413.jpg

http://www.aparat.com/v/...052799

سارومان و گاندلف

9712.jpg3333.jpg67947lenrdp89q2rkbbl.jpg

http://www.aparat.com/v/...954035

و يه ويدئوی ديگه كه تو نسخه‌ی سينمايی نيست و اون اين تاپيک هم گذاشته نشده:

صحنه‌ی مبارزه‌ی گندالف با ويچ‌كينگ

برای دانلود، به اين لينک (راهنما) مراجعه كنين:

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1224&view=findpost&p=23436

با آرزوی شادباش؛ در پناه خدا... موفق باشيد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Ring
جدیدترین نسخه ی اکستند ارباب حلقه ها ، با عنوان blu-ray extended edition usa در سال 2011 توسط یک شرکت آمریکایی منتشر شد، که با اطمینان میشه گفت بهترین نسخه ی منتشر شده از فیلم ارباب حلقه هاست. حجم مجموع 3 قسمت ، چیزی حدود 300 گیگا بایت هست. کیفیت تصویر وصداش در جهان بی نظیره! این پکیج تشکیل میشه از 6 تا BD 50gig که شامل خود فیلم میشه و 9 دیسک dvd که شامل پشت صحنه هاست! این نسخه تو ایران خیلی کم پیدا میشه. برای پیدا کردن پکیج اورجینال این نسخه خیلی گشتم اما توی ایران پیدا نکردم! تا اینکه 2 ماه پیش یکی از آشناها از آمریکا آورد. به قدری کیفیت داره که آدم فکر می کنه داره یه ارباب حلقه های جدید می بینه!
سلام . خواستم بگم منظور شما این نسخه http://www.amazon.co...d/dp/B0026L7H20 هست؟ که در این June 28, 2011 تاریخ منتشر شد؟ و اگر هست فرمت نسخه در اختیار شما چیست؟ آخه خودم این نسخه آمازون را دارم وفرمتش M2TS - File .m2ts هست و قسمت اول حجمش 70 گیگ قسم دوم باز 70 گیگ وقسمت سوم 80 گیگ هست می خواستم بدونم مال شمام اینطوره؟ ممنون میشم. ویرایش شده در توسط The Ring

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

سلام . خواستم بگم منظور شما این نسخه http://www.amazon.co...d/dp/B0026L7H20 هست؟ که در این June 28, 2011 تاریخ منتشر شد؟ و اگر هست فرمت نسخه در اختیار شما چیست؟ آخه خودم این نسخه آمازون را دارم وفرمتش M2TS - File .m2ts هست و قسمت اول حجمش 70 گیگ قسم دوم باز 70 گیگ وقسمت سوم 80 گیگ هست می خواستم بدونم مال شمام اینطوره؟ ممنون میشم.

سلام دوست عزیز.

بله تقریباً این مشخصاتی که فرمودید درسته، البته حجم دیسک های من یه کم بیشتره! من از آمازون نگرفتم؛ از یکی از فروشنده های فیلم های اورجینال که از آمریکا فیلم میاره بی واسطه خریدم!

خودتون این پکیج رو از آمازون خریدید؟ کلاً چقدر هزینه برداشت؟ از کیفیتش راضی هستید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

یکی از شما می تونه یه اسکرین شات از فیلم بذاره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Ring

سلام دوست عزیز.

بله تقریباً این مشخصاتی که فرمودید درسته، البته حجم دیسک های من یه کم بیشتره! من از آمازون نگرفتم؛ از یکی از فروشنده های فیلم های اورجینال که از آمریکا فیلم میاره بی واسطه خریدم!

خودتون این پکیج رو از آمازون خریدید؟ کلاً چقدر هزینه برداشت؟ از کیفیتش راضی هستید؟

سلام. این سه گانه توسط یکی از آشنایان نزدیکم از تهران برام آمد. برای عیدی بود پولی نگرفت. کیفت اش که 20 هست . درش یاد شده که ریلیز June 28, 2011 هست .بیت ریت این فیلم برای من به 39 مگابایت میرسه صداشم 7 کاناله هست. البته در این سایت http://tehparadox.com/forum/f119/lord-rings-extended-edition-trilogy-bluray-1080p-avc-dts-hd-ma6-1-chdbits-2370009/ دقیقا نسخه ای که من دارم میشه دانلود کرد مشخصاتشم تمام و کمال نوشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

کسی لینک پشت صحنه ارباب حلقه هارو نداره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Ring

یکی از شما می تونه یه اسکرین شات از فیلم بذاره؟

چون عکسا حجمشون زیاد بود برای دانلود گذاشتم. فقط " تمام صفحه نگاه کن " که کیفیتش معلوم شه. http://uploadfa.net/uploads/13412411301.rar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

چون عکسا حجمشون زیاد بود برای دانلود گذاشتم. فقط " تمام صفحه نگاه کن " که کیفیتش معلوم شه. http://uploadfa.net/...13412411301.rar

یک دونه عکس هم میذاشتی کافی صرفا می خواستم کیفیت رو ببینم

این الان خیلی سنگین تر شده :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

سلام دوستان.یه سوال:

یکی از دوستان در تاپیک دیگری اشاره کرده بودن که نسخه ی بلوری اکستندد لوتر،هر قسمتش در دو دی وی دی منتشر شده که البته کانورت شده نیستن.در حالیکه نسخه ی سینمایی بلوری لوتر،هر قسمتش در یک دی دی وی بلوری منتشر شده.میخواستم بدونم که آیا در نسخه ی سینمایی کانورت صورت گرفته؟

پ.ن:

نسخه های BD چی هستن؟

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*  لرد الروند  *

سلام دوستان.یه سوال:

یکی از دوستان در تاپیک دیگری اشاره کرده بودن که نسخه ی بلوری اکستندد لوتر،هر قسمتش در دو دی وی دی منتشر شده که البته کانورت شده نیستن.در حالیکه نسخه ی سینمایی بلوری لوتر،هر قسمتش در یک دی دی وی بلوری منتشر شده.میخواستم بدونم که آیا در نسخه ی سینمایی کانورت صورت گرفته؟

پ.ن:

نسخه های BD چی هستن؟

ممنون

سلام دوست عزیز.

من نمی دونم چه کسی از چنین جمله ای استفاده کرده اما به هر حال این ترکیب بندی کلمات کاملاً اشتباه و متناقض هست!!! شما فرمودید: " نسخه ی بلوری اکستندد لوتر،هر قسمتش در دو دی وی دی منتشر شده ...!!! باید به استحضارتون برسونم که دیسک های بلوری چیزی مجزا از دیسک های دی وی دی هست ؛ دقیقاً همانطور که دی وی دی چیزی مجزا از سی دی هست! برای پخش دیسک های دی وی دی ، به دی وی دی پلیر نیاز دارید، در صورتی که دیسک های بلوری در دی وی دی پلیر پخش نمیشه و حتماً باید از بلوری پلیر یا ps3 استفاده بشه! دی وی دی و سی دی با اشعه مادون قرمز (Infrared) کار می کنند اما بلو ری با اشعه آبی (blue ray) کار می‌کنه.ظرفیت دیسک های تک لایه ی دی وی دی 4.7گیگ و دیسک های دولایه تقریباً دو برابر یک لایه هست ، در صورتی که ظرفیت دیسک های تک لایه بلوری به 25 گیگ هم میرسد و دیسک های دولایه می تواند تا حدود 50 گیگ اطلاعات ذخیره کند!

در مورد سوالی که پرسیدی: " نسخه های BD چی هستن؟" باید خدمتت عرض کنم که "BD" مخفف Blu-ray Disk هست! بنابراین هرجا با واژه ی "نسخه های BD" مواجه شدید، بدانید که منظور همان نسخه ی بلوری هست!

در ضمن، من احساس می کنم سوال شما مربوط به پست شماره 1018 صفحه ی 51 تاپیک فیلم هابیت هست که بنده توضیحاتی در مورد نسخه ی نهایی فیلم ارباب حلقه ها داده بودم!!! اما دوست عزیز، پیشنهاد می کنم دوباره و با دقت بیشتری اون مطالب رو بخونید، چون فکر می کنم نتونستید اونطور که باید و شاید مطلب رو متوجه بشید! من در اون پست نوشتم : "... قبل از انتشار ديسكهاي BD نسخه ی Extended Edition، نسخه ی Theatrical به روي BD‌ اومد. تفاوت اساسي بين اين دو نسخه (كه البته نسخه ی Theatrical هر فيلم بر خلاف نسخه ی Extended روي يك ديسك BD عرضه شده بود) بدون شك كيفيت فوق العاده تصوير در نسخه ی Extended‌ هست! البته دور از انتظار هم نبود كه وقتي حجم كار از يك ديسك 50 گيگابايتي به 2 ديسك 50 گيگابايتي افزايش پيدا مي كنه چنين جهشي رو در كيفيت تصوير داشته باشيم. ..."!!! همونطوری که می بینید من در این جمله از لفظ BD یا همون بلوری استفاده کردم و نامی از دی وی دی در این قسمت نیاوردم!

در مورد اینکه پرسیدی: " آیا در نسخه ی سینمایی کانورت صورت گرفته؟" باید عرض کنم که این بستگی به شرکت منتشر کننده ی فیلم داره! نذارید لفظ کانورت شما رو به اشتباه بندازه!!! کانورتی که شرکت های منتشر کننده انجام میدن با کانورتی که من و شما با نرم افزارهای معمولی انجام میدیم بسیار متفاوته!!! اکثر افرادی که نسخه ی تک دیسکی رو دیدند، بعد از دیدن فیلم در نسخه ی دو دیسکی، متوجه ی تفاوت کیفیتش نشدند؛ اما به هر حال تفاوت وجود داره و بین تمام نسخه هایی که تا به حال از این فیلم منتشر شد، نسخه نهایی آمریکایی که توضیحاتش رو در اون پست دادم از کیفیت بهتری برخورداره! اینکه میگم نسخه ی آمریکایی، به این دلیل هست که نسخه ی نهایی توسط چند شرکت اروپایی هم منتشر شده که متأسفانه از لحاظ کیفیت رنگ و شفافیت نسبت به نسخه ی آمریکایی دچار ضعف هستند.

موفق باشید.

ویرایش شده در توسط * لرد الروند *

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

بابت توضیحاتتون ممنونم.بله اشتباه از من بود و بلوری با دی وی دی فرق میکنه.

دقیقا منظور من هم همون پست شما توی صفحه ی 51 بود.

البته من از ترس اینکه اسپم باشه یه سوال دیگه میپرسم:دی:

یه نسخه شرکت جوانه ی پویا منتشر کرده که صحنه ای رو نشون میده که من در هیچ یک از نسخه های اکستندد اونو ندیدم.اگه شما دیدینش راجع بهش به من کمی توضیح بدین:

وقتی یاران وارد جنگل لوثلورین میشن و با هالدیر برخورد میکنن،هالدیر به گیملی میگه که اون دورف اونقد...

اما از اینجا به بعد هالدیر با آراگورن به الفی صحبت میکنه(با زیرنویس انگلیسی) و بعدش گیملی میگه: آراگورن این جنگل خطرناکه باید از اینجا بریم.اما هالدیر میگه(به انگلیسی) شما وارد قلمروی بانوی جنگل شدین نمیتونین خارج بشین.

صحنه ی بعدی توی نسخه ی اکستنددی که من دارم هستش و اون اینه:

هالدیر:Mae govannen!Legolas Thranduilion.

...

اما راجع به بالایی ها دوستان میتونن توضیح بدن که اون صحنه رو تا به حال دیدن یا نه؟

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...