رفتن به مطلب
اهریمن شکن

تاثیر موسیقی بر داستان نویسی و برعکس!!!!

Recommended Posts

تور

اگر ميخواي موسيقي رو چيزي تاثير بزاره بايد اون هم شنيداري يا ديداري باشه

گوش دادن به موسيقي حين خوندن مثلا كتاب تاثير جالبي نداره چون تمركزت رو از كتاب ميگيره

اما مثلا فايلي رو كه بنده صداگذاري كردم و در تاپيك پروژه هاي عملي موجوده رو گوش كنيد...تاثيرگذاري شگرف موسيقي بر كتاب صوتي

برعكس بالايي كه گفتم اين يكي براي شما تمركز به ارمغان مياره چون هر دو شنيداري اند

درسته.؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اهریمن جان نه ببخشید اهریمن شکن جان، حال کردم با این سلیقت. من خودم یه روز یعنی یه شب نشستم اودیسه 2001 رو خوندم و البته همزمان به موسیقی گوش می دادم. فکر کنم اگه اون وسط مسطا کسی ضبط رو خاموش می کرد، من از یه جایی طرفای مشتری و یا زحل یه هویی سقوط می کردم پایین!(البته این لفظ پایین به صورت نسبی به کار برده شده!) الان یادم نیست که دقیقاً به کدوم اثر گوش می کردم، ولی در کل یه اثر کلاسیک بود که من مخصوصاً برای اینکه با فضای کتاب هماهنگی داشته باشه انتخابش کرده بودم. اگه یدم اومد که چی بود، حتماً می گم.

در مورد البوم کرونولوژی: من توی پشت جلد این آلبوم خونده بودم که ژار گفته این مجموعه بر اساس کتاب A brief history of time اثر استفن هاوکینگ خلق شده است. مثلاً توجّه کن به شمارش معکوس پایان این البوم (در ترک پی هشت) که در اصل به لحظۀ Big Bang اشاره داره. در مورد ترک پی دو، خودت چه فکری می کنی؟ راستی من می خواستم در مورد همین قضیه موسیقی و فضای کتاب های تالکین یه فروم باز کنم که تو زحمت این کار رو کشیدی. حالا من همون پست مورد نظرم رو بزودی می ذارم توی همین فروم.

سلام دوست عزیز.خیلی خوشم اومد که کتاب راز کیهان (اودیسه فضایی) رو خوندید ولی فیلمش یه چیز دیگس.موسیقی وحشتناک لیگتی ،والس زیبای دانوب آبی و شاهکار چنین گفت زرتشت ریچارد اشتراوس آدمو دیوونه می کنه یکی از معدود فیلمهاییه که حتی از ارباب حلقه ها هم قدرتمندتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من دیروز داشتم صحنه نبرد دشت های پله نور رو همراه با موسیقی ونجلیس گوش می کردم. محشر بود.

ولی انصافا رفیق نبرد پلنور با آهنگ خودش محشره.من هردوتا ورژنشو دارم.ونجلیسم خوبه ولی معنویت هاوارد شور توی آهنگاش نیست یونانیه دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

چند وقت پیش یه کلیپ توی یوتوب از هاوارد شور دیدم که ظاهرا توسط همسرش تهیه شده بود...کلیپ خیلی جالبی بود که هاوارد شور رو در حال هدایت ارکست فیلهارمونیک لندن حین ساخت موسیقی های هابیت نشون میداد و درکنارش مصاحبه هم داشت... توی اون مصاحبه هاوارد شور میگفت که برای ساخت موسیقی های فیلم هابیت، اول از همه سراغ کتاب رفته.. صفحه ی اول رو باز کرده و همون جمله ی نخست معروف ( در سوراخی در زمین یک هابیت زندگی می کرد ) رو می خونه... بعد متناسب با همون صفحات اول و با حسی که کتاب در اون ایجاد میکرده، اولین آهنگ رو میسازه و همینطور تا اخر... یادمه که میگفت این کتاب در کل فضای شادی نسبت به ارباب حلقه ها داشته و اساسا برای کودکان نوشته شده و بهمین دلیل موسیقی هایی که براش نوشته به همون اندازه با لوتر تفاوت داره..

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

سلام دوست عزیزم.من از باخ توکاتا این دی مینورش رو خیلی دوستدارم.ویران کنندس.راستش دنبال انجیل به روایت ماتیو از باخ می گردم که آهنگ همین فیلم از پیر پائولو پازولینیه.

غیر باخ که پدر موسیقی کلاسیکه موزارت،شوبرت،لیست،کورساکف،واگنر ... و صد البته لودویک وان بتهوونو دوست دارم بخصوص سمفونی پنجم.موفق باشید

خب اين كه من چرا الان اين پست رو مي بينم شايد دليلش اين باشه كه پير شدم و حواسم به اطرافم نيست :D))))

باخ رو همه با فوگ كبير مي شناسند Bwv 565 اصن فوگ رو باخ مي شناسند اين جوري بهتره :|)

در مورد باخ شايد هر چي بگيم كم گفتيم از فوگش بگير تا كنسرتوهاش كه همشون محشرند

حالا كه حرف از فوگ شد در مورد موتسارت بهت پيشنهاد مي كنم يه اثر فانتزي تو f مينور داره اون رو حتما گوش بده لامصب چي مي كنه با ارگ :D

ريكوئيم هاش رو گوش كن لامصب ادم رو هوايي مي كنه :)((

شوبرت و كورساكف و واگنر و صد البته بتهوون رو ديگه از من بهتر واردي بهش :|))

اون ليست رو فقط همين جوري ولش نكن

به چسب بهش كه خيلي تو چنته داره اون شش اتود پاگانينيش رو گوش كن حتما ديوانه ات مي كنه :|))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...