رفتن به مطلب
Eomer Horse Lord of Rohan

سائورون همون ملکور است؟

Recommended Posts

یه توضیح کامل در مورد سائورون میخواستم!آیا او الف بوده یا انسان؟چرا اونجوری شده؟همون ملکوره یا نه؟اصلا کیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

آراتورن جان. ملکور یا مورگوث و سائورون هیچ کدوم انسان نبودند. هر دو اونها از گونه روحانی آینور هستند. ملکور یک والار و سائورون یک مایاره. ملکور رو قدرتمند ترین موجود تمام آردا میدونند. 15 والار توسط ایلوواتر خلق شدند که هر کدوم فقط از اون قسمتی از وجود ایلوواتر که ازش نشات گرفته بودند خبر داشتند. ملکور تنها والاری بود که از هر قسمت وجود ایلوواتر یک هدیه داشت. هنگامی که ملکور و برادرش منوه و سه والار دیگر (اولمو، اورومه و فکر میکنم آئوله) به آردا هبوط کردند تا سطح آردا رو برای حضور فرزندان ایلوواتر یعنی انسانها و الفها آماده کنند ملکور خواست که حکومت بر آردا رو در دست بگیره. به همین دلیل هر کدوم از دو جبهه تعداد دیگری از آینور رو به آردا فرا خوندن.

چون حال و حوصله توضیح کاملش رو ندارم بهت پیشنهاد میکنم بری به آدرس http://www.glyphweb.com و از اونجا بری به لینک دائره المعارف آردا Encyclopedia of Arda و راجع به ملکور و سائورون بخونی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

درسته هالباراد عزیز ولی ما 14 تن والار داریم , و ملکور اصلا جزو والار حساب نمیشه. ملکور قدرتمندترین آینور هستش و 14 تن آینور دیگه هم بودند که از قدرتمندترین آینور بودن و به دلیل اینکه هر یک بخشی از روان دنیا و نظم و ترتیب بخشیدن به آن را به عهده گرفتند , و به دلیل آنکه سرنوشت شان این شد که تا پایان دنیا در آردا بمانند و عمر دنیا را تشکیل دهند , والار خوانده شدند: نیروهای دنیا.

ولی ملکور جزو والار نبود چرا که همه چیز را برای خودش می خواست و واقعا نمی خواست که آردا رو آماده و منظم کنه و هدف واقعی او به سلطه کشیدن آردا بود. و این 14 تن بعد از ملکور وارد آردا شدند.

آنها به همراه خود , روان هایی از آینو های کم اهمیت تر را که مایار خوانده می شدند به آردا بردند , و هرکدام از مایار جزو مردم یکی از والار شدند تا به همراه آنها زندگی کنند و او را یاری دهند و از خردمندی خاص آن والار هریک چیزی بیاموزند.

سائورون نیز یک مایار بود , از مردم والا یی به نام آئوله صنعتگر. آئوله همان است که پایه زمین را از سنگ و سیم و زر و آهن شکل داد , دانش و معرفت زمين از اوست, و دانش تمام چيزهايی که زمین در بر دارد.و يا دانش یک هنرمند, بافنده, يا شکل دهنده جنگل, و کار با فلز, و زارع و کشاورز نيز...

اهمیت این موضوع در آن است که آئوله تنها والا یی بود که هنر جواهرسازی و بخصوص حلقه سازی را بسیار می دانست چرا که صنعتگر بود و از این رو هر کس خواه الف و خواه والار زیردست او معرفت می آموخت در این هنر نیز چیره دست می شد. مخصوصا الف های نولدور که از او بسیار آموختند و هم ایشان بودند که زیباترین جواهرات (و سیلماریل ها) را ساختند.

سائورون نیز از همین آئوله بود که این هنر را فرا گرفت. سائورون قدرت های ویژه و جالبی داشت از جمله اینکه می تونست خودشو به شکل هایی که می خواد در بیاره. از این رو ملکور اونو به سمت خودش کشوند تا جایی که سائورون تبدیل به بهترین خادمش شد و بعدها که ملکور از دنیا رانده شد , او در سرزمین میانه مخفی شد و به کارهای شیطانی اش ادامه داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از لیدی آرون و هالبراد عزیز بسیار متشکرم که مرا راهنمایی کردید!دمتون گرم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
phenix

آراتورن عزيز اگه توضيحي شايسته و درست درمان ميخواهي به بخش سرزمين ميانه _داستانها_ملكور از همين سايت مراجعه كن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
phenix

راستي اگه به بخش سرزمين ميانه_موجودات سري بزني نه تنها در باره ي ملكور بلكه درباره ي تمام پسر خاله ها يعني فاميلها و رفقا و خدم وحشم ميتوني اطلاعات كسب كني

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

درسته فنیکس عزیز اما تو اون داستان توضیح کاملی در موزد سائورون نیست و این دوست ما یه توضیح یک جا از سائورون میخواست که بهش گفتیم ....

منتقل شد به جای مناسب تر(ناظر)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

آراتورن عزیز ملکور یک والار قدرت آردا بود ولی دیگر نیست سائورون یک مایا بود که همراه با گندالف و راداگاست و دو جادوگر آبی به سرزمین میانه برای جلوگیری از خرابکاریهای سائورون فرستاده شدند ولی سارومان هنگامی که به پلانتیر خیره شد آنقدر به دور ها نگاه کرد که باراد-دور را دید و قدرت او از سائورون کمتر بود و نتوانست با پلانتیر را به یک جای دیگر نگاه بیاندازد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

نیمه الف عزیز این چه جوابی است؟

سوال در مورد سائورون است شما در مورد سارومان جواب می دهید.

لطفا در نوشتن مطالب دقت کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بهتون بگم که سائورون یکی از مایار هاست که تحت سلطه ی تاریکی در اومد و به ملکور ( مورگوت بائوگلیر ) پیوست

پس نتیجه میگیریم یکی نیستن

در ضمن شما اگه سیلماریلیونو می خوندین می فهمیدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

;)

میتونم بگم ب بسم لله این داستان کجاست؟

یعنی اول داستان چطوری شروع میشه؟

;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سیلماریلیونو بخون می فهمی

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

نمى فهمم چرا همه دارن جواب آراتورن رو مى دن من که تا ىادم مى آد همچين چىزى نپرسيده بودم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
نمى فهمم چرا همه دارن جواب آراتورن رو مى دن من که تا ىادم مى آد همچين چىزى نپرسيده بودم!

چی رو ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

مي گم من قبلا آراتورن بودم همچىن سوالى هم نکرده بودم;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آدم کم بوده اسم شما رو گفتن :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
بهتون بگم که سائورون یکی از مایار هاست که تحت سلطه ی تاریکی در اومد و به ملکور ( مورگوت بائوگلیر ) پیوست

پس نتیجه میگیریم یکی نیستن

در ضمن شما اگه سیلماریلیونو می خوندین می فهمیدین

الوه جان لطفا اسپم نکن شما پست ها رو خوندی؟ پس بقیه چی گفتن؟ تازه خیلی کاملترم جواب دادن!!! و باید بهتون بگم که سیلماریلیون هیچی, اینا کسانی هستن که ذره ذره کتابها و مطالب مربوط به تالکین رو جوویدن چه برسه به سیل!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth
چی رو ؟؟

لوه عزیز انقدر میگیم اسپم نکن..

پست های دو کلمه ای نزن..

میزنی...

لا اقل حرفتون نگه دار با یه جمله ی کامل که پیدا کردی بگو :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

الوه جان لطفا اسپم نکن شما پست ها رو خوندی؟ پس بقیه چی گفتن؟ تازه خیلی کاملترم جواب دادن!!! و باید بهتون بگم که سیلماریلیون هیچی, اینا کسانی هستن که ذره ذره کتابها و مطالب مربوط به تالکین رو جوویدن چه برسه به سیل!

چشم

اما من ارباب حلقه ها رو سرسری نمی خونم

درسته در برابر افراد قدیمی خیلی کوچیکم اما حداقل تا بتونم مطالب دربارشون می خونم تا بفهمم

کتابارو سالی 3 یا 4 بار ی خونم

تقریبا اون کتاب هایی رو که تونستم گیر بیارم بخونمو حفظم :D ( حتی بهتر از درسام )

در هر حال می بخشید از پستم

( شانس مارو . اولین روزی که خانم آرون رو می بینیم این جوری میشه :D )

الوه عزیز انقدر میگیم اسپم نکن..

پست های دو کلمه ای نزن..

میزنی...

لا اقل حرفتون نگه دار با یه جمله ی کامل که پیدا کردی بگو :D

دوست عزیز من توی خیلی از انجمن ها عضوم و توی خیلیشون فعال

آخه کی رو دیدی اسپم رو اسپم بزنه ؟؟؟

که آخرش بیاد بگه شما اسپم دادین

در ضمن این جمله ی آخر شما یکم ...

در هر حال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

اگر منظورت اسپم من بود.

بگو کجای حرفم رو اسپم کردم؟

یاد آوری اشکالی داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

نه اشکالی نداره

فقط یکم خستمه :دی

شما نباشین چی کار کنیم

کجایی ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

در بعضی از نوشته‌های تالکین اومده که نام اصلی سائورون، «مایرون» بوده به معنای «ستودنی» ولی این نام پس از اینکه ملکور اون رو اغوا کرد دیگه به کار گرفته نشد ولی اون همچنان به نامیدن خود با نام مایرون یا «تار-مایرون» تا قبل از نابودی نومه نور ادامه داد.

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

نام اصلی سائورون اگر هم مایرون بوده زمانی بوده که مایای آئوله بوده . سائورون یکی از مایار بود که در کار آهنگری مهارت پیدا کرد ، به واسطه ی اینکه کنار آئوله بود . و اشیاء جادویی قوی میساخت . برای همین هم رفت توی موردور چون طبق گفته "اطلس سرزمین های میانه" تالیف کارن وین فونستاد ، یکی از علل اصلی سکونت سائورون کنار مونت دوم این بوده ک از مذاب اونجا واسه آهنگری استفاده میکرده . و به به واسطه همین مهارت حلقه یگانه رو ساخت .

اما ملکور - که بعدها در والیمار "فئانور " اون رو مورگوت به معنی "خصم سیاه جهان" نامید- یکی از هشت والار بود (ما هشت تا والار داریم و هفت تا والیر ، والیر همسران والارند .) که چون نور ائا رو واسه خودش میخواست ، با بقیه والار درافتاد . علت اینکه دیگه از والار محسوب نمیشد این بود که تمامی قدرت قدسیش رو صرف ساخت مخلوقات اهریمنی یا قدرت بخشی به اون ها کرد ، به همین دلیل نیروش تحلیل رفت و چون از منبع نیرو یعنی ایلواتار - یا همون خدای خودمون- دور شده بود ، نمیتونست خودشو بازسازی کنه . واسه همین هم هیچگاه نتونست سلاح به دست بگیره و خودش بجنگه ، و در طول جنگ خشم هم به دلیل نداشتن توان کافی نتونست سلاح برداره و در مقابل ارتش والار از خودش دفاع کنه .

اما ب بسم الله اونجایی که خدا - ایلواتار ، یا ارو- تصمیم به ساخت جهان میگیره . اول از همه فرشته ها - آینور- رو خلق میکنه . بزرگترین اونها ، ملکور بود . بعد مانوه . ملکور و مانوه برادر بودند . بعدش آئوله و بعد تا به آخرین والار . توانا ترین والیر هم واردا بود ، بعد یاوانا و همینطور تا آخر . ملکور فکر میکرد که مانوه ، واردا رو برای خودش تصاحب کرده . بنابر این از مانوه متنفر بود ، در حالیکه واردا رو هم دوست داشت و هم ازش متنفر بود . مایار هم از آینور بودن ، منتها ضعیف تر از اونا و در حقیقت ، ندیمان والار بودند . بالروگ ها هم از مایار بودند ، منتها از نوع مینویان آتش ، که ملکور اونها رو فریب داد .

بعد از خلق آینور ، ارو دستور داد که اونها یک ترانه بخونند - که به ترانه مهین مشهوره - و در این ترانه ، ملکور به سبب خود رای بودن ، از نت هایی که ارو بهش یاد داده بود استفاده نکرد و باعث ایجاد ترانه ای ناهمگون شد . بعد ارو به آینور گفت که ترانه اونها در حقیقت باعث شکل دادن دنیا شده ، و اعوجاجی که ملکور در ترانه ایجاد کرد موجب شد که پلیدی ها در دنیا خلق بشن . بعد یه تعداد از آینور رو به زمین فرستاد تا برن و دنیایی رو که در پوچی - یا کوما - وجود داره رو شکل بدن . هشت والار به همراه تعدادی مایار به زمین میرن . اونها آردا رو خلق میکنن ، اما ملکور که دوست داشت آردا مال اون باشه شروع به تخریب و جنگ افروزی کرد ، تا اینکه تولکاس که تمایلی به پا نهادن در دنیا نداشت اومد و اونو بیرون انداخت . ادامشو برو توی سلماریلیون بوخون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

در بعضی از نوشته‌های تالکین اومده که نام اصلی سائورون، «مایرون» بوده به معنای «ستودنی» ولی این نام پس از اینکه ملکور اون رو اغوا کرد دیگه به کار گرفته نشد ولی اون همچنان به نامیدن خود با نام مایرون یا «تار-مایرون» تا قبل از نابودی نومه نور ادامه داد.

منم این اسمو شنیدم، ولی درستش مایروث بود یا مایرون!!؟ :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

منم این اسمو شنیدم، ولی درستش مایروث بود یا مایرون!!؟ :-?

فک کنم مایرون بوده اگه اشتباه نکنم.در ضمن از سیه تیغ عزیزم ممنون بابت توضیحش....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...