رفتن به مطلب
رایت ساحر

اورک ها

Recommended Posts

Peredhil

خب اونا هم به هر حال رهبر بودن باید یه چیزی میداشتن که سزاوار رهبریت بودن.

و توی فیلم، توی دالان های آیزنگارد، ارک ها روی از یه ماده قهوه ای رنگی که از قبل به سختی هم زده بودن میان بیرون. اون چی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

خب اونا هم به هر حال رهبر بودن باید یه چیزی میداشتن که سزاوار رهبریت بودن.

و توی فیلم، توی دالان های آیزنگارد، ارک ها روی از یه ماده قهوه ای رنگی که از قبل به سختی هم زده بودن میان بیرون. اون چی بود؟

والا نمیدونیم! چون تو کتاب اورک ها هم مثل بقیه نژاد ها زاد و ولد میکنن(البته اسم اورک مونثی وجود نداره ولی با توجه به زاد و ولد واضحه که اورک ها هم مثل بقیه نژاد ها مذکر و مونث دارند)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

یه سوال نسبتا مضحک درمورد ارکها چند وقتیه ذهنمو مشغول کرده!

اینکه ارکها ریش دارند یا نه؟!

خودم فکر میکردم که اونها هم مثل الفها نباید ریش داشته باشند(شاید هر بر اساس فیلم این تصویر تو ذهنم شکل گرفته بود) تا اینکه چند وقت پیش این دوستمون رو در نبرد پنج سپاه دیدم:

post-3582-0-28554600-1429189776_thumb.jp

امروز هم که یه قسمت از بازگشت شاه رو میدیدم متوجه این دوستمون شدم:

post-3582-0-14138300-1429189772_thumb.jp

حالا بر اساس ریشه‌ی ارکها، اونها هم نباید ریش داشته باشند؟ و یا اینکه اصلا اشاره‌ای به این موضوع تو هیچ کدوم از کتابا بوده یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

کی گفته ندارن؟

درسته که مورگوت از الف های سرگردان آنها را تغییر داد و ساخت. اما تغییر کردن خب . و با پلیدی و کثیفی و تاریکی درآمیختند که ریشدار شدن هم جزوشون بوده.

یه مثال بزنم فقط نترسین

عکس بولگ دومه

(جدی نگیرین چون فیلم دلیلی بر کتاب نیست)

post-3945-0-69963500-1429191920_thumb.jp

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

کی گفته ندارن؟

درسته که مورگوت از الف های سرگردان آنها را تغییر داد و ساخت. اما تغییر کردن خب . و با پلیدی و کثیفی و تاریکی درآمیختند که ریشدار شدن هم جزوشون بوده.

یه مثال بزنم فقط نترسین

عکس بولگ دومه

کسی هم نگفته دارن! :دی

سوالم بیشتر در این مورد بود که در کتابها،در توصیف هیچ اورکی میشه اشاره ای به این موضوع پیدا کرد یا نه، وگرنه از فیلم که مثال آوردم.

در مورد تغییر اورکها، اونها بعضی از ویژگیهای الفها رو حفظ کردند، و بعضی رو از دست دادند و ویژیگیهای دیگری بدست آوردند. داشتن ریش هم به منزله ی پلیدی و کثیفی نیست که بگیم از ویژگیهایی بوده که مورگوث بهشون اضافه کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب فیلم ها که نشونگر چیزی نیستن و به عنوان مدرک سر این مسائل هم هیچوقت نباید نگاه بشن...

تاریکی قادر به آفرینش نیست و اگه به ریشه ی اورک ها نگاه کنیم، با درصد بالایی میشه گفت از تغییر و شکنجه نیروی اهمینی ملکور از الف ها به وجود اومدن. اما ریشه ی اورک ها فقط الف ها بودن؟ خیر! میدونیم که در طول تاریخ شکل های مختلفی از این موجودات (یوروک-های مثلا) وجود داشتن که از مخلوط کردن نژادهای مختلف با اورک به وجود اومدن. حالا این قضیه رو کنار بزاریم و به سراغ ریش الف ها بریم میبینیم که الف ها اصولا ریش نداشتن و فقط اون تکه ی توضیح درباره سومین دوره ی زندگی الف ها هست که میتونه بهشون قابلیت داشتن ریش رو بده (مثل قضیه گیردان). حالا به نظرم فقط یک نکته ی دیگه میمونه که اشاره بشه و اون ریش دار بودن یا نبودن کسایی هست که خون الفی در رگ هاشون دارن؛ که تالکین در اواخر عمرش یادداشتی رو در این باره نوشته که کسایی که به نوعی خون الفی داشتن، ریش نداشتن [صرفا جهت اطلاع هیچ مدرکی از ریش دار بودن آراگورن که از نسل نومه نور هست وجود نداره]. حالا میتونیم برگردیم به قضیه اورک ها و ریش داشتنشون و به دو نتیجه برسیم: اول اینکه چون برخی از اورک ها (یا شاید همه ی اون ها) عمر بسیار طولانی و احتمالا مثل الف ها Immortality رو داشتن، با وجود مخلوط شدن خونشون (که میتونه قابلیت ریش داشتن رو ازشون بگیره)، تا زمان رسیدن به دوران سوم زندگیشون یحتمل هیچ ریشی نداشتن (بعد از اون هم هیچ اجباری به در آوردن ریش نیست). دوم اینکه ممکنه با تغییرات صورت گرفته در الف هایی که به اورک تبدیل دن، اون دوره های زندگی اورک ها بسیار کوتاه تر از حالت عادی بوده باشن و زودتر از یه الف هم سن اورک ها ریش در بیارن.

درکل این یه قضیه هست که توی کتاب به طور مستقیم وجود نداره و هیچ کجا به ریش دار بودن اورک ها اشاره ای نشده و تنها از روی برخی مدارک میشه به این نتایجی که گفتم رسید (یا شاید به نتایج دیگه) که میتونه درست باشه یا غلط

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

الان بحث سر ریش دار بودن اورک هاست؟

گمان نمیکنم تالکین شانسی خواسته که اورک ها بی ریش باشن...

بنظرمن دوتا نظریه داشته...

1-خب اولا اورک ها از نظر ظاهری با ریش یکم مظلوم تر بنظر میرسیدن و اینکه اورک ها فقط موی سر دارن....تازه بعضیاشون مثل آزوگ بی مو بودن...

2-یکی هم اینکه اورک ها درکل موجودات ورجه وورجه کنی هستن....مطمئنم داشتن ریش یکم از سرعتشون می کاست...

همونطور که تو بعضی داستانا میشنویم معمولا اونایی که خیلی دانا هستن ریش های بلندی دارن...

ممکنه این موضوع درمورد اورک ها وجود نداشته باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

یه سوال، بولگ چجوری پسر آزوگ بوده؟ یعنی آزوگ عاشق یه ماده ارک (!) شده و جفت گیری کردن !!؟ موضوع چیه؟ (چه باحال، فرض کنید آزوگ خسته از جنگ میاد و بولگ میگه بابایی بغلم میکینی؟ :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

یه سوال، بولگ چجوری پسر آزوگ بوده؟ یعنی آزوگ عاشق یه ماده ارک (!) شده و جفت گیری کردن !!؟ موضوع چیه؟ (چه باحال، فرض کنید آزوگ خسته از جنگ میاد و بولگ میگه بابایی بغلم میکینی؟ :))

حالا داستان‌های عشقی و ایناش معلوم نیست :) ولی اورک‌ها هم مثل انسان‌ها زاد و ولد می‌کنن. اون چیزی که جکسون در ارباب حلقه‌ها نشون داده اشتباهه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

مقایسه ی فیلم با نظر تالکین توی همه موارد صحیح نیست. تا جایی که من میدونم ملکور دسته هایی از الف های بیدار شده را گمراه میکرد و پس از سالیان دراز در تاریکی و خفقان تغییر میافتن و با توجه به اینکه لشکریان آنگباند پس از هر بار شکست تجدید قوا میکردن میتوان گفت که زاد و ولد داشتن. به نظر من آنگباند مجموعه ساده و کوچکی از دخمه ها نبوده بلکه شهر های اورکی زیرزمینی بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

حالا داستان‌های عشقی و ایناش معلوم نیست :) ولی اورک‌ها هم مثل انسان‌ها زاد و ولد می‌کنن. اون چیزی که جکسون در ارباب حلقه‌ها نشون داده اشتباهه!

نامه ای نیست که استاد به این موضوع اشاره کرده باشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

الفی به اسم گویندور که اسیر ملکور بود از آنگباند فرار کرد و به نارگوتروند برگشت . ابتدا مردم او را نشناختند چراکه جوان و خوش بنیه رفته بود و اکنون به سبب رنج و مشقات زندگی سالخورده و به مانند یکی از آدم های فانی باز گشته بود. این نقلی شبیه به سخنان سیلماریلیون بود که در مورد تغییر یافتن یک الف در آنگباند است که نشان میدهد صورتش پژمرده میشود. به نظر من طبق این گفته میتوان گفت که اورک ها یی که در فیلم تصویر شده اند به طور اغراق آمیز زشت هستند که فکر نکنم اغراق تا این حد دیگه کار درستی باشه.

در مورد نامه هم با الوه مشورت کن. مثل اینکه همه نامه ها دست ایشونه. :)

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

الفی به اسم گویندور که اسیر ملکور بود از آنگباند فرار کرد و به نارگوتروند برگشت . ابتدا مردم او را نشناختند چراکه جوان و خوش بنیه رفته بود و اکنون به سبب رنج و مشقات زندگی سالخورده و به مانند یکی از آدم های فانی باز گشته بود. این نقلی شبیه به سخنان سیلماریلیون بود که در مورد تغییر یافتن یک الف در آنگباند است که نشان میدهد صورتش پژمرده میشود. به نظر من طبق این گفته میتوان گفت که اورک ها یی که در فیلم تصویر شده اند به طور اغراق آمیز زشت هستند که فکر نکنم اغراق تا این حد دیگه کار درستی باشه.

در مورد نامه هم با الوه مشورت کن. مثل اینکه همه نامه ها دست ایشونه. :)

فکر نکنم، اونها نیروی شیطانی اند و باید ترسناک و تنفر آمیز باشن، همونطور که توی دنیای خودمون هم هست. طبق یکی از نامه های تالکین خود تالکین هم اونها رو تقریبا مثل فیلم توصیف میکنه:

...they are (or were) squat, broad, flat-nosed, sallow-skinned, with wide mouths and slant eyes; in fact degraded and repulsive versions of the (to Europeans) least lovely Mongol-types.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

من این موضوع رو که اون قسمت از فیلم با کتاب در تضاده رو تو چندتا بحث دیگه هم دیدم ولی به طور کامل قبولش ندارم!

جاهایی که اون صحنه نشون داده میشه به نوعی بر اینکه یه گونه ی جدید بوجود اومده تاکید میشه،و بیشتر جنبه ی آزمایشگاهی داره!

بار اول در یاران حلقه(1:17) که چندتا ارک معمولی یه اورک-های رو از لوله آزمایش(!) خارج میکنند و یکیشون هم به دستش کشته میشه و سارومان هم با تحسین نگاهش میکنه. و بعد در ادامه(2:46) سارومان با یکی از همین گونه های جدید صحبت میکنه و میگه شما کامل شده اید و از عبارت "اوروک-های جنگجوی من" استفاده میکنه.بعدا یاران حلقه هم از توانایی های این نژاد جدید تعجب میکنند.

بار دوم هم در دو برج(0:20) یه نمونه ی دیگه رو از لوله آزمایش خارج میکنن که به نظر مشکل دار میاد، و یه اورک معمولی یه نمونه دیگه رو با گرفتن چونه اش بررسی میکنه.

نظر من اینه که میشه اینارو به عنوان پروتوتایپ(!) در نظر گرفت و بگیم فیلم در مورد تولید مثلشون سکوت کرده.

پ.ن.1.اینکه اوروک های در کتاب محصول سارومان بودند یا نه بحثش جداست،به نظر میرسه فیلم چنین فرضی داره.

پ.ن.2.قبول دارم که در نگاه بیننده ی عادی که فقط فیلم رو دیده به نظر میاد که ارکها اینجوری تکثیر میشن، خودم هم قبل ازینکه در مورد ریشه اورکها بدونم چنین فکری میکردم.

پ.ن.3.اینجا هم تا حدی همین نظر رو داشتن: :دی

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=649&st=40

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

من این موضوع رو که اون قسمت از فیلم با کتاب در تضاده رو تو چندتا بحث دیگه هم دیدم ولی به طور کامل قبولش ندارم!

جاهایی که اون صحنه نشون داده میشه به نوعی بر اینکه یه گونه ی جدید بوجود اومده تاکید میشه،و بیشتر جنبه ی آزمایشگاهی داره!

بار اول در یاران حلقه(1:17) که چندتا ارک معمولی یه اورک-های رو از لوله آزمایش(!) خارج میکنند و یکیشون هم به دستش کشته میشه و سارومان هم با تحسین نگاهش میکنه. و بعد در ادامه(2:46) سارومان با یکی از همین گونه های جدید صحبت میکنه و میگه شما کامل شده اید و از عبارت "اوروک-های جنگجوی من" استفاده میکنه.بعدا یاران حلقه هم از توانایی های این نژاد جدید تعجب میکنند.

بار دوم هم در دو برج(0:20) یه نمونه ی دیگه رو از لوله آزمایش خارج میکنن که به نظر مشکل دار میاد، و یه اورک معمولی یه نمونه دیگه رو با گرفتن چونه اش بررسی میکنه.

نظر من اینه که میشه اینارو به عنوان پروتوتایپ(!) در نظر گرفت و بگیم فیلم در مورد تولید مثلشون سکوت کرده.

پ.ن.1.اینکه اوروک های در کتاب محصول سارومان بودند یا نه بحثش جداست،به نظر میرسه فیلم چنین فرضی داره.

پ.ن.2.قبول دارم که در نگاه بیننده ی عادی که فقط فیلم رو دیده به نظر میاد که ارکها اینجوری تکثیر میشن، خودم هم قبل ازینکه در مورد ریشه اورکها بدونم چنین فکری میکردم.

پ.ن.3.اینجا هم تا حدی همین نظر رو داشتن: :دی

https://arda.ir/forum...topic=649&st=40

خب اگه ذکر این مسئله در کتاب نیومده باشه میشه خلاف اون دیگه. منم الان حضور ذهنی در مورد جایی از کتاب که اشاره‌ای به تغییر یا اصلاح نژاد اورک/یوروک‌ها توسط سارومان کرده باشه ندارم. اگه شما چیزی می‌دونید ما رو هم از گمراهی در بیارید :دی

ولی اگه بنا رو بر این بذاریم که توی کتاب اشاره‌ای به چنین چیزی نشده باشه خب این میشه بیراهه رفتن و دیگه آزمایش و این چیزها هم معنی نداره.

پ.ن: توی اون صفحه هم مهدی به خوبی اشاره کرده که یوروک‌ها به آیزنگارد رفتن و در اون‌جا تولید نشدن.

نامه ای نیست که استاد به این موضوع اشاره کرده باشه؟

نامه‌ای معتبرتر از حرف استاد مهدی در لینکی که بین داده؟ :)

ویرایش شده در توسط Le‌golas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

خب اگه ذکر این مسئله در کتاب نیومده باشه میشه خلاف اون دیگه. منم الان حضور ذهنی در مورد جایی از کتاب که اشاره‌ای به تغییر یا اصلاح نژاد اورک/یوروک‌ها توسط سارومان کرده باشه ندارم. اگه شما چیزی می‌دونید ما رو هم از گمراهی در بیارید :دی

ولی اگه بنا رو بر این بذاریم که توی کتاب اشاره‌ای به چنین چیزی نشده باشه خب این میشه بیراهه رفتن و دیگه آزمایش و این چیزها هم معنی نداره.

پ.ن: توی اون صفحه هم مهدی به خوبی اشاره کرده که یوروک‌ها به آیزنگارد رفتن و در اون‌جا تولید نشدن.

در اینکه اینجا هم مثل خیلی جاهای دیگه فیلم تحریف وجود داره شکی نیست، ولی به نظر من صریحا برخلاف کتاب نیست.

به نظر میاد تو فیلم این فرض وجود داره که یوروک-های فقط در نیروهای سارومان حضور دارند، و با پذیرفتن این فرض چنین چیزایی خیلی پرت نیست.(این تحریف خیلی کوچکتر از تحریف نحوه ازدیاد اورکهاست)

اما در کتاب هم این موضوع وجود داره که سارومان تغییراتی توی اورکها ایجاد کرده.تنها نمونه ای که الان یادم میاد اینه:

"گملینگ گفت:اما این جانورهای آیزنگارد،این نیمه اورکها و این گابلین-آدمها که پرورده ترفند پلید سارومان هستند،با طلوع خورشید از میدان به در نمی روند"

دو برج،گودی هلم،ص 269

ویرایش شده در توسط Bain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

در اینکه اینجا هم مثل خیلی جاهای دیگه فیلم تحریف وجود داره شکی نیست، ولی به نظر من صریحا برخلاف کتاب نیست.

به نظر میاد تو فیلم این فرض وجود داره که یوروک-های فقط در نیروهای سارومان حضور دارند، و با پذیرفتن این فرض چنین چیزایی خیلی پرت نیست.(این تحریف خیلی کوچکتر از تحریف نحوه ازدیاد اورکهاست)

اما در کتاب هم این موضوع وجود داره که سارومان تغییراتی توی اورکها ایجاد کرده.تنها نمونه ای که الان یادم میاد اینه:

"گملینگ گفت:اما این جانورهای آیزنگارد،این نیمه اورکها و این گابلین-آدمها که پرورده ترفند پلید سارومان هستند،با طلوع خورشید از میدان به در نمی روند"

دو برج،گودی هلم،ص 269

الان چی شد، تریدی مهدی میگه حدود سال های ۲۵۰۰ بودند و سارومان درست نکرده اما توی کتاب میگید که گفته «پرورده ترفند پلید سارومان هستند»!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

الان چی شد، تریدی مهدی میگه حدود سال های ۲۵۰۰ بودند و سارومان درست نکرده اما توی کتاب میگید که گفته «پرورده ترفند پلید سارومان هستند»!

اینکه اوروک-های توسط سارومان درست نشدند که جای بحثی نداره.(ولی در فیلم برعکس این فرض شده) بحث بر اینه که تغییر دیگه ای از جانب سارومان رو اونا انجام شده یا نه.

اينكه سارومان تغييري در اونها ايجاد كرده يا نه رو نميدونيم اما به وجود آورنده اونها نبوده.

اما با توجه به نقل قولی که از گملینگ آوردم میشه گفت که قطعا سارومان هم اونا رو دستکاری کرده.اینکه این تغییرات در چه حدی بوده خیلی روشن نیست.

ممکنه آمیزش احتمالی ارکها با انسانها توسط سارومان انجام شده باشه. در کل یوروک-های سارومان قویتر و بزرگتر از یوروک-های موردور هم توصیف شدن.(مثل جمله ائومر در دو برج-سواران روهان-ص62)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

حالا بر اساس ریشه‌ی ارکها، اونها هم نباید ریش داشته باشند؟ و یا اینکه اصلا اشاره‌ای به این موضوع تو هیچ کدوم از کتابا بوده یا نه؟

به طور اتفاقی حدیث میم دورف رو از فرزندان هورین میخوندم که به یه جمله جالب رسیدم:

وقتی مردان تورین میم دورف رو دستگیر میکنن، یکیشون میگه:"گاز میگیرد،یا اورک است یا خویشاوند اورکها" اما تورین میگه:"نه!ریش دارد.به نظرم دورف است."

با اینکه باز هم اشاره ی کاملا مستقیمی نیست اما ازش برداشت میشه که تورین فقط با دیدن ریشش نتیجه گرفته که میم اورک نیست.میشه گفت حداقل تا اون زمان اورکها هیچکدومشون ریش نداشتند(چه نتیجه مهمی! :دی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

بله به نظرم این نتیجه میتونه درست باشه اما تو دوران سوم نژاد اورک ها (یوروک هی و اونایی که با آدما قاطی شدن :دی)کاملا برگرفته از الف ها نبود پس میتونستن ریش داشته باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil
ارسال شده در (ویرایش شده)

توى كتاب يه جا هست كه سم و فرودو، بين ارک ها توی دروازه های سیاه گیر افتادن، اونا هابیت بودن و قدشون کوچیک تر از ارک ها هست، چرا ارک ها شک نکردن؟ یعنی بچه های ارک ها هم میجنگیدن؟ :)

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain
ارسال شده در (ویرایش شده)

توى كتاب يه جا هست كه سم و فرودو، بين ارک ها توی دروازه های سیاه گیر افتادن، اونا هابیت بودن و قدشون کوچیک تر از ارک ها هست، چرا ارک ها شک نکردن؟ یعنی بچه های ارک ها هم میجنگیدن؟ :)

نه،بچه هاشون نمیجنگیدن(فکر میکنم البته!) اما نژادهای مختلفشون جثه های متفاوتی داشتن و بعضیها ریزنقش تر بودند. هم جایی که سم لباسهای مبدل رو در برج کیریت انگول میاره میگن که مال اورکهای کوچکتر بوده، و هم اون دسته اورکی که میان گفته میشه که از نژاد کوچکتر بودند.در نتیجه فرودو و سم بینشون به چشم نمیومدن.

بازگشت شاه:سرزمین سایه:ص389: "گروهی بودند متشکل از 《اورکهای کوچک》 و آنها را که رغبتی به جنگیدن نداشتند به اجبار به جبهه های فرمانروای تاریکی اعزام میکردند"

پ.ن.ترجمه این جمله یکم کژتابی داره، چون جمله اصلی میگه گروه اورکهای کوچک رغبتی به جنگ نداشتند و به اجبار به جبهه برده میشدند،اما ازین جمله میشه برداشت کرد که اورکهای کوچک گروهی رو به جنگ میبردن(اگه آنها به معنی آنهایی خونده بشه)

They were a gang of the smaller breeds being driven unwilling to their Dark Lord’s wars

ویرایش شده در توسط Bain

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

والا تو کتاب نوشته بود که ارک های کوچک جثه تر بیشتر نقش بو کردن و ردگیری یا نقش کارگری و ساخت و ساز و به نوعی بردگی داشتن. بخاطر همین جثه نحیف تر و بینی بزرگتری داشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

دوستان، جناب الوه کلا فرضیه تخم گذاری ارک ها رو کاملا مردود دانستند (https://arda.ir/forum...indpost&p=70384)، ولی خب این سوال برای من به وجود آومده که اونو چه طوری زاد و ولد میکردند؟ نمیشه که بگیم همه ارکها همشون الف های تغییر داده شده توسط ملکورند ، چون از زمان ملکور کلی ارک تو جنگ ها کشته شدند، پس اونا چه طوری زیاد میشدند؟ سوال دوم من هم اینه که آیا ارکها ها زن و مرد داشتند؟ ارک بانو ها چه شکلی بودند؟ چیزی در موردشون نوشته شده؟

ویرایش شده در توسط زاپا
انتقال پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

دوستان، جناب الوه کلا فرضیه تخم گذاری الف ها رو کاملا مردود دانستند، ولی خب این سوال برای من به وجود آومده که اونو چه طوری زاد و ولد میکردند؟ نمیشه که بگیم همشون الف های تغییر داده شده توسط ملکورند ، چون از زمان ملکور کلی ارک تو جنگ ها کشته شدند، پس اونا چه طوری زیاد میشدند؟ سوال دوم من هم اینه که آیا الف ها زن و مرد داشتند؟ ارک بانو ها چه شکلی بودند؟ چیزی در موردشون نوشته شده؟

الف ها مانند انسان ها زاد و ولد می کنن، چرا باید تفاوت داشته باشه؟ توی جلد دهم تاریخ سرزمین میانه نوشته که Elves are born about one year from their conception.

دوم اینکه معلومه که الف ها زن و مرد دارن، مگه فیلم ارباب حلقه ها، بانو گارادریل یا آرون رو ندیدید؟ سوم اینکه ارک ها تغییر یافته الف ها بودن و مثل اونها میتونستن زاد ولد کنن. الف که تخم نمیزاره! ;)

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...