رفتن به مطلب
امیر فارامیر

چه کسی برنده می شود؟

Recommended Posts

turambar

بعد از این همه بی بحثی در انجمن چه بحثی واقعا را افتاده :((

مورگوت میدونیم چه قدر بزرگ بوده

پتکش رو زمین چاله ایجاد کرد اندازه من!

خوب!؟

اونگولیانت هم میدونیم که هنگام فرار از والینور واقعا بزرگ و موهش بود

وقتی هم که جواهراتو میخوره بازم بزرگ تر و موهش تر میشه در حدی که مورگوث جلوش کوچیک میشه :))

حالا بالروگ اگه اینجوری که میگین کوچیک باشه چطور میزنه اونگولیانتو فراری میده!؟

چند جا مگه درباره بالروگ ها تو سیل چیزی داریم!؟!؟

تو فصل دوم هم اومده که بزرگ ترین این ها (ینی طرف مورگوث!!) بالروگ ها هستن ...

چرا نگفته اژدهایان هستن!؟

ب نظرم شما زیادی بالروگ رو کوچیک کردین!

نوبل لرد مطمئنی سیل رو درست یادته؟! تو فصل دوم هنوز هیچ اژدهایی به وجود نیومده بود که بخواد ازشون نام برده بشه! ملکور اژدهایان رو خیلی بعدتر ساخت، و اولیشون که گلائرونگ باشه اولین بار تو داگور براگولاخ رویت شد!

بعدشم لزوما اینجا بزرگ ترین به معنی گنده ترین از لحاظ جثه نیست!

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

نوبل لرد مطمئنی سیل رو درست یادته؟! تو فصل دوم هنوز هیچ ازدهایی به وجود نیومده بود که بخواد ازشون نام برده بشه! ملکور اژدهایان رو خیلی بعدتر ساخت، و اولیشون که گلائرونگ باشه اولین بار تو داگور براگولاخ رویت شد!

بعدشم لزوما اینجا بزرگ ترین به معنی گنده ترین از لحاظ جثه نیست!

بزرگترین ولی میشه دهشتناک و قدرتمند باشه

هرچی جثش بزرگ باشه قدرتمند نیست

قدرت اژدها به آتیششه

اون وقت یعنی فصل دوم الروند به دنیا اومده بود که و دربارش حرف زده!؟ چه ربطی داشت به حرف من!؟!

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

بزرگترین ولی میشه دهشتناک و قدرتمند باشه

هرچی جسش بزرگ باشه قدرتمند نیس

قدرت اژدها به اتیششه

اون وقت ینی فصل دوم الروند به دنیا اومده بود که وربارش حرف زده!؟ چه ربطی داشت به حرف من!؟!

حالت خوبه؟! :دی

تو کجای فصل دوم سیل دقیقا درباره الروند حرف زده؟! ربطش به حرف تو این بود که میگی تو فصل دوم سیل گفته بزرگ ترین اطرافیان مورگوت بالروگ ها هستند و نگفته اژدهاها (الان سیل دم دستم نیست ببینم دقیقا چی گفته)، منم میگم اونجا هنوز اژدهایی وجود نداره که بخواد با بالروگ ها مقایسه اش کنه و بگه کدوم قدرتمند تر بودن!

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

تاکید بر روی گوتموگ هست در صحبت هام

نکته ی بعدی به نظرم زوال تدریجی مایار یا والار در سرزمین میانی هست اینکه کالبد اونا کم کم بعد از موندن در سرزمین میانی ضعیف میشه برای ملکور این صادقه و برای بالروگ ها هم میتونه صادق باشه

جدای از این با توجه به توصیف تالکین بالروگ ها ،بالروگ ها خیلی باید در دوران اول و قبلش مخوف می بودند تا بتونند ملکور رو از دستان آنگولیانت در بیارن

خب زوال تدریجی رو من قبول دارم کاملا، اما اون قسمتی که گفتید بالروگ توی موریا بزرگ تر بوده رو متوجه نشدم :دیــ اون قستی که نقل قول کردم رو بخونید

این فرمول پنج و سه تا از کجا اومد؟:دی .تصاعده؟

اینجا برو جالبه نوشته تور در سقوط گاندولین 5 تا رو کشته:دی

http://wiki.valimar....%B1%D9%88%DA%AF

اینو دیگه به کاربرای قدیمی که نباید بگم :وی کلا ویکی ها چیز معتبری نیستن، مخصوصا وقتی این ویکی ترجمه شده باشه و ممکنه تغییراتی در اثر ترجمه یا کامل نبودن سورس در اون زمان وجود داشته باشه. توی تالکین گیت وی انگلیسی چیز دیگری نوشته شده و دقیقش رو توی جلد دوم تاریخ سرزمین میانه نگاه انداختم. این اعداد برای کشته شدن بالروگ ها مربوط به نسخه ای قدیمی برای سقوط گوندولین هست، توی اون نسخه اکتلیون به جای کشتن گوتموگ، 3 بالروگ رو میکشه. من هنوز هم میگم اندازه ی بالروگی که در سه گانه ی ارباب حلقه حضور داشت تقریبا برابر با بالروگ های دوران اول بود و اندازه ی اون میشه تقریبا 2 برابر قد انسان ها. اگه یه بالروگ بیش از حد بزرگ بود، اکتلیون نمیتونست اون رو هل بده پایین، گلورفیندل هم نمیتونست اینکارو کنه. مثل اینه که بگیم بخوایم با پرتاب یه توپ فوتبال، یه دیوار بزرگ و مستحکم رو بندازیم! خنده داره دیگه... اما اگه اون دیوار رو با مثلا 50تا آجر درست کرده باشی و کوچک تر باشه، خب معلومه با اون توپ میوفته یحتمل!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

خب زوال تدریجی رو من قبول دارم کاملا، اما اون قسمتی که گفتید بالروگ توی موریا بزرگ تر بوده رو متوجه نشدم :دیــ اون قستی که نقل قول کردم رو بخونید

اینو دیگه به کاربرای قدیمی که نباید بگم :وی کلا ویکی ها چیز معتبری نیستن، مخصوصا وقتی این ویکی ترجمه شده باشه و ممکنه تغییراتی در اثر ترجمه یا کامل نبودن سورس در اون زمان وجود داشته باشه. توی تالکین گیت وی انگلیسی چیز دیگری نوشته شده و دقیقش رو توی جلد دوم تاریخ سرزمین میانه نگاه انداختم. این اعداد برای کشته شدن بالروگ ها مربوط به نسخه ای قدیمی برای سقوط گوندولین هست، توی اون نسخه اکتلیون به جای کشتن گوتموگ، 3 بالروگ رو میکشه. من هنوز هم میگم اندازه ی بالروگی که در سه گانه ی ارباب حلقه حضور داشت تقریبا برابر با بالروگ های دوران اول بود و اندازه ی اون میشه تقریبا 2 برابر قد انسان ها. اگه یه بالروگ بیش از حد بزرگ بود، اکتلیون نمیتونست اون رو هل بده پایین، گلورفیندل هم نمیتونست اینکارو کنه. مثل اینه که بگیم بخوایم با پرتاب یه توپ فوتبال، یه دیوار بزرگ و مستحکم رو بندازیم! خنده داره دیگه... اما اگه اون دیوار رو با مثلا 50تا آجر درست کرده باشی و کوچک تر باشه، خب معلومه با اون توپ میوفته یحتمل!

اون مناطق کوهستانی بودن شاید بالروگ پاش لیز خورده افتاده زمین! :(( شایدم اون قد بزرگ بوده تو کوره راه جا نشده افتاده پایین :| بالاخره باید همه احتمالارو در نظر بگیریم! اگه اینجوری می بود که میگی گندالف باید در جا میکشتتش نه اینکه خودشم بره کما :))

اسماگ رو میشه با چندتا تیر خاص کشت پس میشه با بالروگ هم کشت

حالت خوبه؟! :دی

تو کجای فصل دوم سیل دقیقا درباره الروند حرف زده؟! ربطش به حرف تو این بود که میگی تو فصل دوم سیل گفته بزرگ ترین اطرافیان مورگوت بالروگ ها هستند و نگفته اژدهاها (الان سیل دم دستم نیست ببینم دقیقا چی گفته)، منم میگم اونجا هنوز اژدهایی وجود نداره که بخواد با بالروگ ها مقایسه اش کنه و بگه کدوم قدرتمند تر بودن!

راستش ... نمیدونم کتابو نگاه کنم میگم .. یحتملن اشتباه می کنم دیگه :|

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اون مناطق کوهستانی بودن شاید بالروگ پاش لیز خورده افتاده زمین! :(( شایدم اون قد بزرگ بوده تو کوره راه جا نشده افتاده پایین :| بالاخره باید همه احتمالارو در نظر بگیریم! اگه اینجوری می بود که میگی گندالف باید در جا میکشتتش نه اینکه خودشم بره کما :|

اسماگ رو میشه با چندتا تیر خاص کشت پس میشه با بالروگ هم کشت

گندالف کشته میشه و جسمش رو از دست میده

تیر خاص :)) اینجا شورای خردمندان هست، مباحث فیلم ها جایی در این تالار و در نتیجه تاپیک هاش ندارن. زره اژدها وقتی کامل میشه، نفوذناپذیر هست؛ تیری هم که بارد به طرف اسماگ پرتاب میکنه، یکی تیر معمولی با کمان معمولی بوده و فقط در جایی که زره اسماگ نبوده پرتاب میشه و همین باعث مرگ اسماگ میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من جایی نگفتم که که بزرگ تر بودند بلای جان دورین فقط پنهان شده بود دلیلی برای بزرگتر شدنش نیست .فقط تغییراتی که تالکین روی بالروگ ها انجام داده گفتم اینکه در ابتدا مد نظرش بوده که دوبرابر یک انسان باشند ولی بعدا چه در ویرایش یاران حلقه و چه سیلماریلیون بزرگتر و مخوف ترشون کرده احتمالا اشتباه متوجه صحبتم شدی

دقیقا منم در مورد اون 3 و 5 اشاره ام به همین مطلب بود اینکه اون دو عدد رو گفتی خواستم بگم اشاره به همچین اعدادی وجود داره

در ضمن خیلی نباید روی جنبه عقلانی کشته شدن گوتموگ تاکید کرد این هم حکما مثل مرگ آنکالاگون بدست ائارندیل هستش

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

يه چيزي بگم هرچند ممكنه مهم نباشه ولي بي تاثير هم شايد نبوده: اكتليون براي اينكه گوتموگ رو هل بده با كلاهخود به بدن گوتموگ ضربه ميزنه و تيزي كلاهخودش به بدن گوتموگ فرو ميره.( البته اين مطلب توي كتاب داستان هاي گمشده ٢ هست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به نظرم هردو ممکنه ! هم میتونه اسماگ بالروگو بکشه هم برعکس

تورین مادر اژدهایان رو کشت. جرا بالروگ نتونه شمشیرشو بکنه تو شکم اسماگ؟ یا تبرشو!؟

بالروگ توسط یه الف پرت شد تو رودخونه ... پس اگه شرایط مهیا باشه اسماگ هم مسلما میتونه

به نظرم به نتیجه خاص تری بحثمون نمیتونه برسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

اگر عادلانه بخوایم گروه بندی کنیم ، آراگورن و سائرون و ائومر در یک گروه و گندالف و ولدمورت و دامبل دور در یک گروه .

تو گروه اول متاسفانه آراگورن ائومر رو شکست میده ولی هر جفتشون توسط سائرون له می شن ، توی گروه دوم هم ولدمورت دانبلدور رو منفجر می کنه و همین طور گندالف ولدمورت رو ، ولی فکر کنم در مبارزه ی گندالف و دامبلدور ، مساوی میشه . پس گندالف هم با چهار امتیاز سعود می کنه :دی

در مبارزه ی سائرون و گندالف اگر بی طرف باشیم ، به نظر من سائرون گندالف رو شکست میده و قدرت بزرگ شناخته می شه .

بالروگ ها موجودات قوی هستند ولی نه اندازه ی اژدهایان ، به نظر من که درگیری بالروگ و اسماگ به پیروزی اسماگ منجر می شه ، وقتی یک مایا (گندالف) تونسته یک بالروگ رو شکست بده فکر نکنم برای اسماگ با اون عظمت کار سختی باشه .

ویرایش شده در توسط VICTOR

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فیثاغورث

سلام دوستان اگر نبردی میان ارتش لرد سیاه ولدمورت و سائورون در بگیره کدوم ارتش پیروز خواهد شد؟

ارتش لرد سیاه ولدمورت:جمعیت فراوان جادوگران سیاهپوش و غول ها و مارهای غول پیکر و جادوهای بزرگ و قدرتمند و دیگر موجودات تحت سلطه ولدمورت.

ارتش سائورون:غول ها و نزگول ها و اژدها و ارتش اورک ها و منجنیق و دیگر موجودات تحت سلطه سائورون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jack Walters

سلام دوستان اگر نبردی میان ارتش لرد سیاه ولدمورت و سائورون در بگیره کدوم ارتش پیروز خواهد شد؟

ارتش لرد سیاه ولدمورت:جمعیت فراوان جادوگران سیاهپوش و غول ها و مارهای غول پیکر و جادوهای بزرگ و قدرتمند و دیگر موجودات تحت سلطه ولدمورت.

ارتش سائورون:غول ها و نزگول ها و اژدها و ارتش اورک ها و منجنیق و دیگر موجودات تحت سلطه سائورون.

من فکر کنم با توجه به نیروی جادویی که ولدمورت وارتشش داره وکلا کارشون با جادو میگذره اونا پیروز بشن.تنها مسئله ای که میتونه شاید برای ارتش ولدمورت این وسط خطرناک باشه حمله نزگول ها با اژدهاشون هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو فریمن

قطعا ولدمورت میبره

با جادوش کاری می کنه که سائرون نتونه حتی فکرشو بکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

ببخشیدا...

ولی به نظرم مزخرف تر از مقایسه سائرون و ولدمورت چیزی تو این تاپیک نیست!!!این دو اصن هیچ ربطی به هم ندارن و به هیچ وجه نمیشه قدرتشونو با هم مقایسه کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

ببخشیدا...

ولی به نظرم مزخرف تر از مقایسه سائرون و ولدمورت چیزی تو این تاپیک نیست!!!این دو اصن هیچ ربطی به هم ندارن و به هیچ وجه نمیشه قدرتشونو با هم مقایسه کرد.

با عرض اجازت موافقم سائورون کجا ولدمورت کجا!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکاور شمال

من هری پاترنخوندم نمی تونم نظر بدم

ببخشید(: َِ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

گندالف همه رو شکست می ده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

ملکور بالاخره بازم شاید بتونم باز فرار کنه بیاد :D

ولی این دیگه داغون کنه :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

ولی جدا از شوخی به نظرتون اگه درگیری(به قول کتاب سیلماریون کشتی گرفتن) بین گندالف و سائورون اتفاق می افتاد چه کسی پیروز میشد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

معلومه سائرون(گفتين جدا از شوخي ديگه!)سائرون بدون هيچ شكي قوي ترين مايا بود تو سيلماريليون هم نوشته شرارتش حتي از خود ملكور هم اندكي كمتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

معلومه سائرون(گفتين جدا از شوخي ديگه!)سائرون بدون هيچ شكي قوي ترين مايا بود تو سيلماريليون هم نوشته شرارتش حتي از خود ملكور هم اندكي كمتر بود

پس پیتر همچینم اقتباسی رو خراب نکرده!

اما در مورد شکستن عصای گندالف بنظرم کمی زیاده روی کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

پاش ميفتاد مطمئن باشيد كه سائرون انقدر قوي بود كه نه تنها عصاي گاندلف رو بلكه خود گاندلف رو هم پودر ميكرد!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آراگورن اله سار521375

نه داخل کتاب چیزی در این مورد نوشته نشده است و احتمالا این خلاقیت ذهن پیتر جکسون بوده که خواسته اش این بوده که به فیلم هیجان ببخشه.

همان طور که اکثرا اطلاع دارید گندالف یک مایار بوده و در جسمی انسانی به سرزمین میانه آمده و در این جسم قدرت های او کاهش یافته (این جسم دست و پای او را بسته) و این که ویتچ کینگ هم یک شبح حلقه هست و بخشی از قدرت ویران کنندهی حلقه قدرت در اختیار او و اشباح دیگر هست.

وقتی من این صحنه رو دیدم خیلی خیلی ناراحت شدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The White Wizard

پاش ميفتاد مطمئن باشيد كه سائرون انقدر قوي بود كه نه تنها عصاي گاندلف رو بلكه خود گاندلف رو هم پودر ميكرد!!!

مثل اینکه شما فراموش کردی که ایستاری ها را نمیشه کشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

1. ببخشيد ها ولي اون يه مثال بود!(انگار واقعا هيشكي تو اين سايت حرفاي منو نميفهمه!)يه مثال واسه اينكه قدرت سائرون رو شرح بدم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...