رفتن به مطلب
بانو گالادريل

Dark Elf,High Elf and Wood Elf

Recommended Posts

بانو گالادريل

كسي ميدونه دارك الف ، وود الف و هاي الف ها چه فرقي با هم ميكنند؟

اگه جواب بديد ممنون ميشم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

دارک الف لقب یکی از الف ها بود به نام ائول. اما dark Elves به الفهایی میگن که هیچوقت نور دو درخت رو ندیدن و از کوی ویه نن به قصد والینور خارج نشدن.

برای این جواب یه قسمت ترجمه سیلماریلیون خودمو میذارم:

اینان سه خاندان الدالیه بودند , که در روزگار درخت ها, سرانجام با گذر به منتهی الیه غرب کالاکوئندی نام گرفتند, الف های روشنایی. لیک الدار دیگری نیز بودند که باری , به قصد عزیمت به سوی مغرب سفر کردند, لیک در این مسیر طولانی گم شدند , یا جدا گشتند , یا در کرانه های سرزمین میانه ماندند. و اینان بسیاری از خاندان تلری بودند , آن سان که زان پس گویند. ایشان در جوار دریا مأمن گزیدند یا اندر بیشه ها و کوهستانهای جهان آواره گشتند , با این حال دل هاشان به غرب متمایل بود.کالاکوئندی بر این الف ها اومانیار نام نهادند, چه ایشان هرگز به سرزمین آمان و قلمرو قدسی پای نگذاردند. لیک اومانیار و آواری به مانند هم موریکوئندی خوانده می شوند, الف های تاریکی, چرا که ایشان را هرگز بر روشنایی پیشتر از خورشید و ماه نظاره نبود.

---

الان باید برم بهدا میام بقیه رو هم جواب میدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
دارک الف لقب یکی از الف ها بود به نام ائول. اما dark Elves به الفهایی میگن که هیچوقت نور دو درخت رو ندیدن و از کوی ویه نن به قصد والینور خارج نشدن.

برای این جواب یه قسمت ترجمه سیلماریلیون خودمو میذارم:

اینان سه خاندان الدالیه بودند , که در روزگار درخت ها, سرانجام با گذر به منتهی الیه غرب کالاکوئندی نام گرفتند, الف های روشنایی. لیک الدار دیگری نیز بودند که باری , به قصد عزیمت به سوی مغرب سفر کردند, لیک در این مسیر طولانی گم شدند , یا جدا گشتند , یا در کرانه های سرزمین میانه ماندند. و اینان بسیاری از خاندان تلری بودند , آن سان که زان پس گویند. ایشان در جوار دریا مأمن گزیدند یا اندر بیشه ها و کوهستانهای جهان آواره گشتند , با این حال دل هاشان به غرب متمایل بود.کالاکوئندی بر این الف ها اومانیار نام نهادند, چه ایشان هرگز به سرزمین آمان و قلمرو قدسی پای نگذاردند. لیک اومانیار و آواری به مانند هم موریکوئندی خوانده می شوند, الف های تاریکی, چرا که ایشان را هرگز بر روشنایی پیشتر از خورشید و ماه نظاره نبود.

---

الان باید برم بهدا میام بقیه رو هم جواب میدم

بانو آرون با سلام

پس بدين ترتيب تقريبا تمام الف هاي سرزمين ميانه dark Elves هستند نه؟؟؟

يعني لگولاس هم dark Elves است ؟؟؟

حالا كه اين سوال پرسيده شده منم با اجازه بانو آرون يك سوال ديگر مي پرسم:

منظور از Night Elf در داستان هاي واركرفت چيست؟

با تشكر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

تقریبا بله هالدیر جان. البته غیر از نولدور اصیل. در دوران نبرد حلقه فکر کنم تنها الفهای روشن سرزمین میانه گالادریل و گلورفیندل بودند.

لگولاس هم بله دارک الفه.

توی وارکرفت هم فکر کنم دو نوع الف بیشتر نداریم: الف برین High Elf و نایت الف Night Elf. توصیفات و تفاوتشون رو امروز از متخصص وارکرفت (فرهاد آذرنوا) میپرسم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

پس با اين حساب گالادريل و گلورفيندل بايد High Elf باشن ،نه؟

من كه چيز زيادي راجع به نايت الف ها نمي دونم فقط اينو مي دونم كه يه ربطي به نور ماه دارند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

هالدیر جان اون ترجمه رو کامل بخون ... خیلی پیچیده اس و باید خوب دقت کنید :

وقتی که الف ها در دریاچه کوی ویه نن بودند , والار از اونها دعوت کردن که به والینور بیان. اما الفها می ترسیدن هنوز از والار چون خوب نمیشناختنشون. پس والار 3تن از اربابان الف رو انتخاب کردن که بیان والینور و اعتمادشون جلب شه. این سه تا ارباب , اینگ وه - فین وه و اِل وه (یا همون تینگول) بودن.

این سه تا رفتن والینور و نور دودرخت رو دیدن. خب حالا وقتی برگشتن برای مردمشون تعریف کردن و اونا رو راضی کردن که به والینور سفر کنن. پس این سه ارباب , هرکدام یه عده ای از الفها رو به عنوان مردم خودشون جمع کردن و به سه گروه تقسیم شدن . به تمام این الف هایی که حدااقل دعوت والار رو قبول کردند - حالا چه به والینور تونستن برن چه نتونستن - الدار گفته میشه.

خب , اینجا جدایی الف ها کم کم اتفاق می افته ... من با اسم گروه ها , همه رو توضیح میدم.

1. آواری : به معنی بی تمایلان. الفهایی که اصلا دعوت والار رو نپذیرفتن و سرجاشون تو کوی ویه نن موندن. الف های آواری جزو دارک الفها محسوب میشن و الدار نیستند.

2.الدار : الدار در سه گروه سفر کردند:

#وانیار : گروه اول به رهبری اینگ وه , الفهایوانیار هستند. Fair Elves. این ها همگی به والینور رفتند.

# نولدور: گروه دوم الفهای نولدور اند.Deep Elves. به رهبری فین وه .

# تلری: گروه سوم هستند. Sea Elves. چون عده آنها زیاد بود , دو فرمانروا داشتند : Elwe یا همان تینگول , و Olwe که برادرش بود.

خب , از این سه گروه , همه نتونستن به والینور برن. چون در طی سفر عده ای از اینها در راه باقی موندن و ادامه سفر ندادن.

به اون دسته از این الفهایی که بالاخره به والینور تونستن برن , کالاکوئندی گفته میشه به معنی Light Elves.

اما اون الفهایی که سفر کردند امادر راه سفر باز موندن و هیچوقت به آمان و والینور نرفتن , اومانیار گفته میشه.

الفهای اومانیار هم مثل آواری که هیچوقت نور دو درخت رو ندیدن , موریکوئندی به معنی دارک الفها محسوب میشن.

از این به بعد باز هم شاخه شاخه میشه گروه ها :

# ناندور: در راه , عده ای از الفهای تلری از کوهستانها هراسان گشتند , و به رهبری لین وه , از سفر به غرب دست کشیدند و به سوی جنوب رفتند. اینان ناندور اند: الف های جدا

# سیندار : عده ای از تلری , به رهبری Elwe یا همان تینگول بودند. اینان به قصد سفر به غرب رفتند اما الو تینگول با ملیان مایا آشنا شد و به عشق او در سرزمین میانه باقی ماند. مردمان او سیندار بودند الفهای خاکستری. با آنکه سیندار جزو الف های تاریکی بودند , اما فرمانروای ایشان تینگول , جزو دارک الفها محسوب نمی شد چون نور دو درخت را دیده بود.

#فالاتریم : عده ای از تلری بودند که در سواحل سرزمین میانه به عشق دریا ماندند و دیگر سفر نکردند. ارباب آنها Cirdan کشتی ساز بود.

فعلا تا همین جا کافیه :) چیز زیادی نیست دیگه جز اینا.

High Elves هم به الف های روشنایی گفته میشه . الف های برین . اونهایی که نور دو درخت رو دیده بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

بانو آرون با سلام

فكر كنم چون شما يك الف هستيد و عمرتان هم (فقط ارو ميداند چند سال داريد) خيلي زياد است وقت مي كنيد اين همه تايپ كنيد.. دستتان (انگشتانتان) درد نكند كاملا متوجه شدم و مشكلم در رابطه با انواع الف ها به طور كامل رفع شد.

فقط يك سوال ديگر؟

پس Cirdan (تلفظ فارسيش چي ميشه؟؟؟) هم جزو Dark Elves ها به حساب مي آيد ؟؟؟؟چون مثل اينكه اون هم نور 2 درخت را نديده است؟

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

با اجازه با نو آرون من به این سوال جواب بدم ... تالکین حرف C بیشتر با تلفظ ک به کار برده است ... بنابراین تلفظ صحیح Cirdan : کیردان است , مانند Celeborn : کلبورن ...

Cirdan هم بله جزو الف های موریکوئندی بود زیرا او به فرمان الوه ( اگه اشتباه نکنم ) هیچ گاه سرزمین میانه را ترک نکرد و ماند تا برای الف های دیگر کشتی بسازد ... و در پایان دوران چهارم به آمان بادبان کشید و بقیه اش هم دیگه معلوم نیست ...موفق باشی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
با اجازه با نو آرون من به این سوال جواب بدم ... تالکین حرف C بیشتر با تلفظ ک به کار برده است ... بنابراین تلفظ صحیح Cirdan : کیردان است , مانند Celeborn : کلبورن ...

Cirdan هم بله جزو الف های موریکوئندی بود زیرا او به فرمان الوه ( اگه اشتباه نکنم ) هیچ گاه سرزمین میانه را ترک نکرد و ماند تا برای الف های دیگر کشتی بسازد ... و در پایان دوران چهارم به آمان بادبان کشید و بقیه اش هم دیگه معلوم نیست ...موفق باشی ...

در تکمیل سخنان لگولاس عزیز باید بگم که تلفظش یه کمی فرق داره و اونهم اینکه با اینکه Ceerdan تلفظ میشه ولی آخرش روی D فتحه میاد و دَن خونده می شه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

من كه كاملا متوجه شدم.فقط نگفتين Wood Elf ها چه فرقي فرقي ميكنند؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

بانو گالادریل عزیز... شما به wood elf در کجا بر خوردی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

راستشو بخواي براي اولين بار اسمشو توي بازيه Oblivion ديدم.

الان خودم رفتم توي Wikipedia دنبالش.يه چيزايي دستگيرم شد.

اينجور كه فهميدم ،در عصر اول ، به الف هاي Ossiriand يا Wood Elves، Laiquendi هم مي گفتند.ولي مطمئن نيستم درسته يا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

گالادریل عزیز!

خب... منم توی همونجا بهش برخوردم... ولی توی یه بازی دیگه هم بود... فکر میکنم battlecray یا همچین چیزی... ولی بیشتر شبیه high elfهایی بودند که رقتند تو کار پول و طلا!

حالا آرون میاد توضیح میده دیگه...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دسته ای از الفهای ناندور، به فرماندهی دنه تور از کوهستان آبی گذشتند و در اسیریاند ساکن شدند. این الفها را الفهای جنگلی نامیدند Wood elf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

بالاخره اين معما كشف شد!

ازت ممنونم Halbarad عزيز.(;

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

بله کشف شد.... ولی یک سوال هالباراد جان... میشه چند نمونه از الف های جنگلی معروف رو نام ببری؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو

الفهای جنگلی معروف ؟

تراندویل و لگولاس مثلا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

هالدیر جان wood elves ناندور نبودن , بحث گیج کننده شد بذار یه کم بازش کنم ببینید ,

یادتونه گفتم الفهای تلری Sea Elves خودشون چند دسته شدن ؟

خب , سه دسته شو گفتم , ناندور , سیندار (الفهای خاکستری) , و فالماری (الفهای دریا) , بقیه تلری ای که سفر نکردن و جزو این سه دسته نیستن , سیلوان خونده میشن. اینها همون Wood Elves هستن ...

البته عده ای از ناندور و نیز الفهای غیر تلری هم به سیلوان پیوستن.

اکثر اونها به رهبری تراندویل در میرک وود زندگی کردند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

اي بابا همه چيز شير تو شير شد!

پس لگولاس هم الف جنگليه ديگه؟چون دارك الف به حساب مياد؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو

بانو گالادریل جان! لگولاس هم پسر تراندویل ه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

منوه جان منظورم چند تا بود! نه فقط دو تا که معروفترن! شاید حرزفمو بد گفتم.

حالا چند تا میگی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
اي بابا همه چيز شير تو شير شد!

پس لگولاس هم الف جنگليه ديگه؟چون دارك الف به حساب مياد؟؟

من جایی گفتم هرکی دارک الف باشه الف جنگلیه ؟

برعکسش درسته یهنی هرکی الف جنگلیه از dark elves محسوب میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو

ققنوس جان به جز اون دو نفر تنها اسمی که به گوشم خورده اسم بابای تراندویل Oropher که قبل از پسرش حکومت میکرده ...... به جون خودم همین .و بلدم ...:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

عجب... منوه سلیمو جان! تو هم مثل اینکه با این اجداد لگولاس قرارداد بستی ها....!

ولی جدا از شوخی ممنون. سه تا بسمه ، کارم راه افتاد.

منتظر پسر لگولاس باشیم تا بشه چهار تا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

اااا راست گفتي منوه سيلمو ي عزيز .

يادم رفته بود! بايد دوباره بشينم كتاب ارباب حلقه ها رو از اول بخونم.

و بانو آرون عزيز منظور من هموني بود كه شما گفتين.متاسفانه نتونستم درست بيانش كنم:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...