رفتن به مطلب
luckystrider

گیملی جد کبیر الفها !

Recommended Posts

luckystrider

سلام بر همگی‌

آخر لرد ۳ نوشته که شاید گیملی به غرب رفته باشه.هر کسی‌ هم به غرب میره باید جاودانه بشه با این حساب اگه گیملی رفته باشه الان ما آلف‌های کوتوله و ریشو داریم!!!!!

نظر شما چیه؟ ;wink.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

چه ربطی داشت رفتن گیملی با الف های کوتوله ی ریشو؟

منکه هیچ نفهمیدم منظورت چیه؟

-------------

در ضمن مرگ یا زندگی فق دست اروست و والار هیچ نقشی ندارند پس گیملی رو نمی تونن جاودانه کنن

--------------

در باب ورود فرودو بیل بو به والیتور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

تئودن درست ميگه ... فانيان حتي اگر به والينور هم بروند باز هم فاني خواهند ماند ... رفتن گيملي به والينور دليل ديگه اي داشت ... كلا بر اثر يه سري از تخفيفاتي كه والار به فانيان دادند و موجب ورود اونها به والينور شد بر فاني بودن اونها تاثيري نداشت ... ممكنه طول عمرشون زياد تر شده اما همچنان فاني خواهند ماند ... فرودو و بيلبو هم همين طور...

تشكر

ت.ت

ويرايش:

لاكي جان منظورت از آلف همون الفه؟! ... خب برادر من ميگفتي ... توي اون سوالت مربوط به تور هم من ديدم نوشته بودي آلف ... هر چي فكر كردم نفهميدم يني چي ! :دي!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
luckystrider

شرمنده تورین جان آخه من از این سایت استفاده می‌کنم.www.behnevis.com

خوب تا اونجا که یادمه ماندس در مورد ارندیل به منوه میگه کسی نمیتونه بیاد والینرو فانی باشه ;)؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

آره به نظر من هم همیه حرف درسته و این قضیه که فانیان وارد قلمرو قدسی بشن رو خود والار رد کرده بودنداما تو اونجایی که من میدونم این فانی ها وارد آمان شدند:

آماندیل پدر الندیل

فرودو و بیل بو بگینز

تور پسر هور

گیملی پسر گلوین

سم وایز گمگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

خوب سام كه جزو حاملين حلقه بود اجازه رفتن را داشت و طبق گفته كتاب اجازه گيملي را هم بانو گالادريل گرفته بود همچنين در سيل گفته شده آمانديل به سوي آمان حركت كرده ولي گفته نشد كه رسيد يا نرسيد ولي دركل به جز ائارندیل و شايد تور بقيه باقي مانده دوران زندگي خود را در آنجا هستند و سرنوشت آنها فاني بودن مي باشد احتمالاً دليل آنكه والار اين اجازه را به آنها داده بودند خدمات آنها بوده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

راستش انتقاد بزرگی که من به کتاب های تالکین ( که عاشقشونم ) وارد میکنم رفتار نه چندان درست والاره

والاری که خیلی راحت از زیر بار مسئولیتشون شونه خالی کردن ، سرزمین میانه رو راحت گذاشتن برای ملکور تا بیاد ذهن انسان ها رو مسموم کنه و بعد هم چهارتا الف درو خودشون جمع کردن و بقیه رو سپردن به امان خدا

مگه انسان ها چه تفاوتی با الف ها دارند؟ که والار این تبعیض رو در حق اون ها روا داشتند ؟ مگه اون ها هم فرزندان ایلوواتار نبودند در مورد سرنوشتشون هم به نظر من فرجام آن ها بسیار بهتر است از فرجام الف ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

البته بعد از ماجراي آر-فارازون والار سعي كردند با انسانها كاري نداشته باشند ولي درسته در كل نسبت به انسانها خيلي بي انصافي كردند شايدم دليلش اين باشه كه الفها را بيشتر شبيه خودشان ميديدند تا انسانها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تورین تورامبار

با نظر تئودن موافقم که میگه:

چه ربطی داشت رفتن گیملی با الف های کوتوله ی ریشو؟

منکه هیچ نفهمیدم منظورت چیه؟

-------------

در ضمن مرگ یا زندگی فق دست اروست و والار هیچ نقشی ندارند پس گیملی رو نمی تونن جاودانه کنن

--------------

ارادتمند...........

ت.ت

ـــیه تیغ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سم وایز گمگی به روایتی می گن رفت

100% معلوم نیست

و در مورد والار

اینارو راست می گین این والار در کل عقلشون یکم ... بوده

اینا می دونستن ملکور هست و نمی رفتن توی شمال دنبالش بگردن و دنیاشون نابود شد ( آلمارن )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

تئودن جان اول كه تور پسر هور هيچوقت به والينور نرفت او در جنگ گونولين بعد لز كشتن مايگلين به دست يك اورك كشته شد بعد در مورد اينكه والار در مورد انسان ها بي انصافي كردند نظرتو كاملا قبول دارم اما اين موضوع باور هاي تالكين را نشان مي داد كه از انسان فاني خيلي خوشش نمي اومد و سعي مي كرد در زندگي به الگويي مثل الف ها داشته باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

می گم...من خیلی رو این موضوع تفکر کردم...از والار...مــــتــــنـــــــــــفــــــــــرم!!!بی مسوولیتهای مسخره!فکر کردن کی هستن؟ با نظر اخوی تئودن کاملا موافقم...

می گم رفتن الفها به غرب...یه جورایی شبیه مردن نیست؟یعنی...اونامیرن به غرب...دیگه برنمیگردن...مثل مردن!یا فقط فناناپذیرهامیتونن برن اونجا الفها فناناپذیرن...مثل روح که فناناپذیره!میرن پیش والار...اصلا نمیدونم چرا این فکر به ذهنم رسید! تعبیر مسخره ای بود...نه؟؟؟؟؟ ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

داداش..برادران...خواهش میکنم به داستان ما یه نگاه بندازین خیلی وقت واسش گذاشتم...در تاپیک بازگشت ملکور یه نسخه از اون هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

راستش من در باره ی سرنوشت گیملی خبری ندارم...

ولی میدونم...از الفها متنفر بود.....چرا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

گیملی همراه لگولاس به غرب میره و در اونجا روزگار به سر میبره

از الف ها نیز بعد از دوران سیاه بین الفها و دورف ها،متنفر شد.دوران بیدار شدن بالروگ در موریا و جنگ های بین الف و دورف و ارک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

من در مورد سرنوشت ملکور و سرنوشت سائرون خیلی میدونم....ولی در مورد سرنوشت پاکی ها نمیدونم..

آیا دورف ها به جنگ با الف ها میرن؟

اگر این طور شه هر دور طرف پلید میشن...

یعنی بیشتر دورف ها که گیر میدادن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بیشتر دعواست تا جنگ.کمک نکردن به همدیگه،تا راه ندادن نژاد دیگه به قلمرو خود و از این بحث ها.

واسم جالبه که در مورد روز نهایی میدونی ولی در این موارد نه!

چرا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

من بیشتر دنبال کامیون ملکور دوییدم تا سوپرمارکت لگولاس... ;)

یعنی علاقه ای نداشتم...انقدر خوندم...مغزم داغ کرد...نفهمیدم چی شد..

ولی ملکور جماعت بهتر میتونن به مغز آدم برن..

مثلا اونجایی که ملکور عین بابا برقی میره لامپای اضافی رو خاموش میکنه یکمی پیچیدس...اونجاهارو نفهمیدم..ولی در کل میدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

وقتی ملکور چشمش به نسا میوفته...لورین دست به کار میشه... و ملکور مشغول چشم چرانی اون میشه.

و تولکاس با دیدن این صحنه میخنده...و ملکور از آردا فرار میکنه. ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
من در مورد سرنوشت ملکور و سرنوشت سائرون خیلی میدونم....ولی در مورد سرنوشت پاکی ها نمیدونم..

آیا دورف ها به جنگ با الف ها میرن؟

اگر این طور شه هر دور طرف پلید میشن...

یعنی بیشتر دورف ها که گیر میدادن...

تا به حال جنگیدن

در برلیاند وقتی تین گول رو کشتن جنگ شروع شد

برن هم شرکت داشت

اخرین جنگش بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

چرا تالکین دورف ها و الف ها رو به جون هم انداخت؟

چرا اینا سازگاری ندارن؟

علتش چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

توی سیلماریلیون در باب دوران سوم،جوابتو پیدا میکنی.

لزوما دورف ها با الف ها از اول مشکل نداشتن.اصلا دورف ها توسط آئوله برای کمک به الف ها ساخته شدن،هر چند که عدم سازگاری اون ها رو از همون اول هم ارو به آئوله میگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

اون کتاب هنوز دم دستم نیست به خدا...

اونو برام بنویس...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

به جای نوشتن ،من شما تو بحثا بگرد پیداش میکنی.تو بحثای قدیمی صددر صد هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...