رفتن به مطلب
  • 0
به لگ

سرنوشت آینوری که به آردا نیامدند چیست؟

سوال

به لگ

سلام

این اولین سوالیه که براش تاپیک زدم :)

همونطور که می دونید یه تعداد از آینور به آردا وارد شدن. که 15 تا قدرتمند تریناشونو میگن والار و بقیه مایارن. تکلیف اونا که پیش ارو موندن چی میشه؟

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

5 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 5
ورونوه
در 5 ساعت قبل، به لگ گفته است :

اون آینوری که پیش ارو مونده هم ممکنه قدرتمند تر از والاری که به آردا اومدن باشه ؟

یعنی مثلا یه آینور باشه که از ملکور که قدرتمند ترین والاره قدرتمند تر باشه ؟

جواب سوال تاپیک همونه که A.M.Sگفت. این داستانِ بقیه ی آینور نیست که بخواد درباره ی اونا چیزی بگه. اونا توی تاریخ آردا نقشی نداشتن و سهمشون از داستان همون آینولینداله س.

قدرتمندتر از والاری که به آردا اومدن ممکنه باشن. چون گفته شده"  و در میانشان برخی از بزرگترین و زیباترین آینور از ایلوواتار جدا گشتند و در آن جهان فرود آمدند."

پس لابد برخی دیگه از بزرگتر ها موندن.

ولی نه قدرتمند تر از ملکور. ملکور هم در سیلماریلیون و هم در حلقه ی مورگوت، تواناترین آینو خوانده شده.

نقل قول

آنگاه ایلوواتار به سخن درآمد و گفت:"آینور توانایند و تواناترین در میانشان ملکور است.

بسیاری از تواناترین ها، جمله اندیشه و آرزوی خود را معطوف آنجا کردند. و از اینان ملکور مهتر بود. چنان که از آغاز نیز بزرگترینِ آینور همو بود که دست در کار آهنگ داشت.*

سیلماریلیون، آینولینداله

* و همه ی آینور در نواختن آهنگ نقش داشتن، چون ایلوواتار چون: "ایلوواتار جمله آینور را به نزد خویش فراخواند و نغمه ای شگرف به ایشان بازنمود."

همینطور از حلقه ی مورگوت، مباحثه ی فینرود و آندرت:

نقل قول

اما  به جز ارو،قدرتی بالاتر از ملکور وجود ندارد. بنابراین اگر ارو نخواهد ساخته اش را در دست ملکور رها کند، باید دست به کار گشته و برای شکست او وارد شود.

........

ملکور اهریمنی محدود به زمین یا فرشته ای فروافتاده نبود،  او روح شیطان بود که برخاست(طغیان کرد.) حتی پیش از آنکه ائا آفریده شود.

بعد، از اونجایی که چندجا گفته شده "مانوه و ملکور در اندیشه ی ایلوواتار برادر بودند"، احتمالا با وجودی که مانوه قدرت خاصی از خودش نشون نداده باید اونو هم تقریبا همسنگ ملکور بگیریم. از این دو تا قوی تر آینویی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
Samwise Gamgee the Brave

خیلی از مایار تا جایی ک اطلاع دارم مانند مردم عادی و مثل دیگر نژاد ها به زندگی میپرداختند و مسئولیت خطیری بر عهده ایشان قرار نداشت هر چند بعضی از انها مانند گندالف،راداگاست،سارومان و جادوگران ابی برای کمک به اهداف والار به سرزمین میانه فرستاده شدند. و کلا اینور به همین دو دسته تقسیم میشن ک یکی والار هس ک معلومه وضعیتشون و مایار هم ک توضحات مختصری دادم. در ضمن هیچکدوم از مایار پیش ارو نموند و اونها هم در سرزمین های غربی اردا زنگی میکنند تا جایی ک اطلاع دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
به لگ
در 9 دقیقه قبل، Samwise Gamgee the Brave گفته است :

خیلی از مایار تا جایی ک اطلاع دارم مانند مردم عادی و مثل دیگر نژاد ها به زندگی میپرداختند و مسئولیت خطیری بر عهده ایشان قرار نداشت هر چند بعضی از انها مانند گندالف،راداگاست،سارومان و جادوگران ابی برای کمک به اهداف والار به سرزمین میانه فرستاده شدند. و کلا اینور به همین دو دسته تقسیم میشن ک یکی والار هس ک معلومه وضعیتشون و مایار هم ک توضحات مختصری دادم. در ضمن هیچکدوم از مایار پیش ارو نموند و اونها هم در سرزمین های غربی اردا زنگی میکنند تا جایی ک اطلاع دارم.

ممنون واسه جواب دادن و جوابتون درسته اما منظور من از این سوال آینوری بود که کلا به ائا نیومدن :)

حالا من نمیتونم ویرایشش کنم 

ویرایش شده در توسط به لگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
*Manwë*

جوابش سادست چون تنها آینو هایی که تاثیر مستقیم و مهم رو آهنگ داشتند به آردا اومدند و کسانی که به آنها نیاز بود برای شکل گیری آردا و کمک به دیگر والار برای شکست دادن ملکور قبل از دوران دو درخت و دوران های مختلف و دیگر آینو هایی که به آردا نیومدن نزد ارو ایلوواتار ماندند و این که به آردا نیامدند مبنی بر این نمیشه که حتما وظیفه ای داشتند یا دارند تنها در کنار ارو هستند و زندگی معمولی خودشونو ادامه میدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
به لگ

به نظرم بهتره این تاپیک پاک شه چون ویرایش شده و مفهوم سوال منو نمیرسونه . بعد از رسیدن به جواب سوال پایین ٬ به مدیر نیه نور میگم پاک یا ویرایشش کنه

جواب شما هم درسته اما من سوال اصلیمو اینجا میگم باز

اون آینوری که پیش ارو مونده هم ممکنه قدرتمند تر از والاری که به آردا اومدن باشه ؟

یعنی مثلا یه آینور باشه که از ملکور که قدرتمند ترین والاره قدرتمند تر باشه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...