رفتن به مطلب
3DMahdi

فصل «معما در تاریکی» از ویرایش اول کتاب هابیت

Recommended Posts

لینک دانلود

خیلی بهتر شد

بهترین شخصیت پردازی عمرم گالوم ارباب حلقه ها بود

هیچ چیزی جاش رو نمییره

استاد کارش درسته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
king.nezgul

به نظرم اگه داستان هابیتو دوباره ویرایشش میکردن و به خاطر داستان های دیگه یکم کش و قوسش میدادن بهتر بود.

مثلا تو داستان هابیت در قسمت سه ترول یکی از ترولا کیف پول داشت. @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

ممنون از شما دوست عزیز اما واقعا لازم بود این تغییرات داده بشه؟ حالا چی؟ ادامه داده میشه این سلسله کتابهای تالکین؟

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Fladrif Skinbark

ممنون از شما دوست عزیز اما واقعا لازم بود این تغییرات داده بشه؟ حالا چی؟ ادامه داده میشه این سلسله کتابهای تالکین؟

منظورت از ادامه چیه؟ بنده خدا فوت شده وگرنه اگه زنده بود که کلی کتاب واسه نوشتن و حرف واسه گفتن داشت :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

منظورت از ادامه چیه؟ بنده خدا فوت شده وگرنه اگه زنده بود که کلی کتاب واسه نوشتن و حرف واسه گفتن داشت :دی

بله میدونم مرده اما راهش ادامه داره تازه بنیاد بین المللی تالکین هم وارث کارهاشه توسط اونها بطور جدی و کامل پیگیری میشه

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

post-1032-0-29770700-1423211810_thumb.jp

حالا این فصل از ویرایش اول کتاب هابیت رو با دو فرمت برای شما میذارم که مشاهده کنید تغییرات در چه حد هست و شخصیت گولوم دستخوش چه تغییراتی شده.

Hobbit (1st Edition Riddles in the Dark), The - J. R. R. Tolkien.pdf

Hobbit (1st Edition Riddles in the Dark), The - J. R. R. Tolkien.epub

میتونه بحث خیلی جالبی باشه و این طور که از کامنت دوستان مشخصه قبلا قابل دانلود بوده اما متاسفانه لینک ها خراب شدن و قابل دانلود نمیباشن، لینک جدیدی سراغ ندارین؟

ویرایش شده در توسط زاپا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
m.sedaghat1993

سلام من تازه دارم کتاب ارباب حلقه ها 1 رو میخونم و فصل یک رو تموم کردم.اخر فصل گندالف به فروده میگه کدوم داستان رو شنیدی(در مورد یافتن حلقه)و فرودو میگه داستان واقعی و نه اون داستانی که بیلبو تو کتابش آورده و به دورفها گفته.من کمی گیج شدم الان ماجرای معمای در تاریکی که تو کتاب هابیت هست و بیلبو همونو به دورفها میگه(توی فصل پروانه ها و عنکبوتها)دروغه!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain
در در 1/25/2016 at 0:49 AM، m.sedaghat1993 گفته است :

سلام من تازه دارم کتاب ارباب حلقه ها 1 رو میخونم و فصل یک رو تموم کردم.اخر فصل گندالف به فروده میگه کدوم داستان رو شنیدی(در مورد یافتن حلقه)و فرودو میگه داستان واقعی و نه اون داستانی که بیلبو تو کتابش آورده و به دورفها گفته.من کمی گیج شدم الان ماجرای معمای در تاریکی که تو کتاب هابیت هست و بیلبو همونو به دورفها میگه(توی فصل پروانه ها و عنکبوتها)دروغه!!!!

همونطور که در توضیح مولف کتاب هابیت و سرآغاز ارباب حلقه‌ها گفته شده، بیلبو داستان غیرواقعی ( یعنی ماجرای هدیه و ... که بالا لینکش هست) رو برای همه تعریف میکنه و اون رو در خاطراتش میاره. بعدها گندالف موفق میشه داستان واقعی رو از زیر زبونش بکشه و بیلبو خودش داستان واقعی رو برای فرودو میگه. اما داستان غیرواقعی از خاطرات بیلبو (و کتاب سرخ ) حذف نمیشه و به همین صورت در ویرایش اول کتاب هابیت آورده میشه. بعدها فرودو یا سم که هردو ماجرای حقیقی رو میدونستن اون رو در یادداشت‌هاشون میارن و این ماجرا به این ترتیب وارد کتاب سرخ میشه. ویرایش دوم کتاب هابیت هم بر اساس همین روایت واقعی نقل میشه. این قسمت از سرآغاز ارباب حلقه‌ها(ص51) موضوع رو تا حد زیادی روشن میکنه:

نقل قول

بيل بو اين روايت را در خاطرات خود ثبت کرده و ظاهرا خود او هرگز آن را تغيير نداده است، حتی پس از شورای الروند. ظاهرا اين روايت هنوز در کتاب سرخ اصلی و همچنين نسخه ها و چکيده های متعدد از اين کتاب يافت می شود. اما بسياری از نسخه ها، روايت راستين را به عنوان شق ديگر ماجرا نقل، و بی ترديد آن را از يادداشت های فرودو يا سام وايز اقتباس کرده اند، زيرا هر دوی آنان به حقيقت پی بردند، اما در واقع تمايلی به حذف آنچه خود هابيت پير نوشه بود، نداشتند.

منظور فرودو از کتاب بیلبو در اون جمله هم همین کتاب سرخه که در اون زمان فقط روایت غیرواقعی توش بود و فرودو یا سم حقیقت رو بهش اضافه نکرده بودند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...