رفتن به مطلب

Recommended Posts

torambar

بنظر من از گلائرونگ به بعد سایز ها باید نصف بشن واقعا سایز آنکالاگون نسبت به اسماگ اغراق آمیز و تخیلیه! طبق این مقیاس، حجم آنکالاگون به اندازه کل تنها کوهه که خب اصلا منطقی نیست...

همچنین همونطور که الوه گفت اطلاعاتی از شکل و شمایل بیشتر اژدهایان در دسترس نیست یا واقعا کمه برای مقایسه و بررسی؛ بنابراین این تصویر فقط ذهنیت یه بنده خداییه و اصلا سندیت نداره.

پ.ن

گلائرونگ اولش این شکلی بود وگرنه بعدا بال دار شد اگر تصویر بالدارش رو میذاشت بهتر بود.

اگه بخوای دقیق بررسی کنی، مساوی بودن آنکالاگون با تنها کوه هم دقیق نیست. البته درسته که آمار و اندازه ای از اژدهایان وجود نداره ( یا من نمیدونم) و اگه اینطور باشه اطلاعات به مقدار زیادی فرضی هستند. ولی کلا مقیاس ها در دوران اول نسبت به دوران سوم خیلی خیلی بزرگتر بوده؛ در هر چیزی تقریبا. قدرت الف ها و انسان های دوران اول در مقایسه با دوران سوم، تعداد و شمار لشکرها، عظمت جنگ ها، مساحت قلعه ها و خیلی چیز های دیگه. پس اگه با این فرض جلو بریم، میشه گفت که آنگباند هم عظمتی چندین برابر اره بور داشته و آنکالاگون هم چندین برابر (شاید بیشتر از ده برابر) اسماگ بوده {کاری به این عکس ندارم} و از اونجایی که میدونیم آنکالاگون در آنگباند زندگی میکرده و تا زمان جنگ خشم خودش رو نشون نداده بود، پس حتما آنگباند عظمتی قابل توجه داشته که این اژدها داخلش قرار داشته (و طبیعتا یه فضای قابل توجهی هم برای حرکت کردن داشته :دی) و همینطور آنگباند اینقدر بزرگ بوده که ملکور و دم و دستگاهش و اورک ها و بالروگ ها و ... داخشل جا بگیرن. -البته میدونیم که فضای قابل توجهی از آنگباند در زیر زمین بوده و از قسمت هایی که روی زمین قرار داشته، به جز یک دروازه که فین گولفین در جلو اون به انتظار ملکور می ایسته، و اینکه آنگباند به قدری مرتفع بوده که فین گون برای نجات مایدروس، از عقاب ها کمک میگیره چیز دیگه ای نمیدونیم- ولی با این حال طبیعی هست که آنگباند یک خروجی هوایی داشته که آنکالاگون قادر به خروج از اون بوده. پس میشه تا حدی عظمت آنگباند و آنکالاگون رو تصور کرد. و اگه با این فرضیات جلو بریم، این عکس چندان هم بیراه نیست.

پ.ن 1 :

گلائرونگ بال دار شد ؟! مطمئنی ؟ فکر کنم با یه مورد دیگه اشتباه گرفتی. گلائرونگ در داگور براگولاخ زره ضعیفی داشت ( یا اصلا نداشت) که باعث میشد پوستش آسیب پذیر باشه و بعدا توی آنگباند زره اش (یا فلس هاش) رو تقریت کردن. یعنی اول بی زره بود، بعد زره دار شد، نه بال دار :دی

پ.ن 2 :

اژدهای نبرد خشم دیگه چیه ؟ منظور "اژدهایانی" هستند که در نبرد خشم در کنار آنکالاگون از آنگباند خارج شدن یا این اسم "یک" اژدهای خاص هست ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به نظر منم مقیاس درسته. آنکالاگون انقدر بزرگ بوده که وقتی سقوط میکنه قله های تانگورودریم زیرش شکسته میشه!

پ.ن1:

گلائرونگ هیچ وقت بال نداشت. اولین زمانی که اژدهای بالدار تو آردا دیده میشه همون نبرد خشمه که آنکالاگون و بقیه میان.

پ.ن2:

اژدهای نبرد خشم و اژدهایان گوندولین اسم عام هستن و منظور اژدهایانیه که کنار آنکالاگون بودن یا به گوندولین حمله کردن. اژدهایان گوندولین و اسکاتا هم بدون بال بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino
ارسال شده در (ویرایش شده)

به نظرم آنکالاگون بزرگ بوده ولی نه دیگه تا این حد! آخه نگاه کنید اسماگ به اون عظمت، اندازه ی ناخون پاشه! از طرفی گلارونگ هم خیلی گنده است! آخه تصورشو بکنین یک نفر انسان با یه شمشیر نهایتا بتونه یه اژدها به سایز اسماگ رو به اون روش تورین از پایین زخم بزنه و با یه ضربه بکشه... ولی اسماگ جلوی گلارونگ اینجا قد یه زنبوره! تا دسته ی شمشیر که سهله،اگه خود تورین هم با شمشیرش تمام قد فرو بره توی شکم اژدها، برا اون مثل یه خراش به حساب میاد...

ویرایش شده در توسط msa_dino

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

ترامبار:

آره درسته من اشتباه کردم. :دی

مهدی:

این شکسته شدن تانگورودریم بر اثر سقوط آنکالاگون رو نمیدونستم اما با این حال این شکل بنظرم دقیق نیست چون الان اسماگ تو این شکل به اندازه یکی از شاخک های آنکالاگونه! سقوط نصف این حجم هم میتونه یک برج رو بندازه ها! :دی

در کل من خیلی به این آثار طرفداران بد بینم مگر بر اساس کتاب ها باشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

منم به شدت مخالف ابعاد تصویر شده در این عکسم ، نه تنها به اون موجود سیاه بلکه به اندازه گلائرونگ هم ایراد وارده ! تورین تورامبار با یک ضربه گلائرونک رو هلاک میکنه ، با توجه به این عکس گورتانگ به اندازه حجم یه فلس هم نمیتونسته به بدن گلائرونگ نفوذ کنه ، چه برسه به این که بخواد به اندام های حیاتیش صدمه بزنه .

آنکالاگون (چقدر هم اسمش زشته ) از این بدتر ! فراموش نکنیم که یه نیمه انسان شکستش داده ! در صورتی که اگه ائارندیل یه شمشیر یا نیزه سه برابر اندازه خودش رو هم حمل بکنه نمیتونه بیشتر از خراش به این اهریمن داخل تصویر وارد کنه . این که سقوطش تانگوردیم رو خراب کرده به نظر من دلیل موجهی نیست ، در این صورت باید نتیجه بگیریم که افرادی که سپاهیان والار رو همراهی میکردن در نبرد خشم باید هر کدوم اندازه یه کوهستان باشن که بتونن بلریاند رو ببرن زیر آب :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

به نظرم آنکالاگون بزرگ بوده ولی نه دیگه تا این حد! آخه نگاه کنید اسماگ به اون عظمت، اندازه ی ناخون پاشه! از طرفی گلارونگ هم خیلی گنده است! آخه تصورشو بکنین یک نفر انسان با یه شمشیر نهایتا بتونه یه اژدها به سایز اسماگ رو به اون روش تورین از پایین زخم بزنه و با یه ضربه بکشه... ولی اسماگ جلوی گلارونگ اینجا قد یه زنبوره! تا دسته ی شمشیر که سهله،اگه خود تورین هم با شمشیرش تمام قد فرو بره توی شکم اژدها، برا اون مثل یه خراش به حساب میاد...

منم به شدت مخالف ابعاد تصویر شده در این عکسم ، نه تنها به اون موجود سیاه بلکه به اندازه گلائرونگ هم ایراد وارده ! تورین تورامبار با یک ضربه گلائرونک رو هلاک میکنه ، با توجه به این عکس گورتانگ به اندازه حجم یه فلس هم نمیتونسته به بدن گلائرونگ نفوذ کنه ، چه برسه به این که بخواد به اندام های حیاتیش صدمه بزنه .

در مورد کشته شدن گلائرونگ، یه جمله از فرزندان هورین :

" ... تورامبار دوباره دل قوی داشت و و گرچه اژدها هنوز نفس می کشید، خواست شمشیر را بردارد، شمشیری که اگر پیش از این گرامی اش می داشت، اکنون نزد او ارزشی برابر با تمام گنجینه نارگوتروند داشت. سخنانی که در زمان ساخت اش گفته بودند، این که هیچ چیز از بزرگ یا کوچک که نیش این شمشیر را بچشد زنده نخواهد ماند، اینک به درستی ثابت شده بود"

من از این جمله اینطور برداشت میکنم که کشته شدن گلائرونگ بیشتر از اینکه به شدت جراحت ـش بستگی داشته باشه به گورتانگ ربط داره.

آنکالاگون (چقدر هم اسمش زشته ) از این بدتر ! فراموش نکنیم که یه نیمه انسان شکستش داده ! در صورتی که اگه ائارندیل یه شمشیر یا نیزه سه برابر اندازه خودش رو هم حمل بکنه نمیتونه بیشتر از خراش به این اهریمن داخل تصویر وارد کنه . این که سقوطش تانگوردیم رو خراب کرده به نظر من دلیل موجهی نیست ، در این صورت باید نتیجه بگیریم که افرادی که سپاهیان والار رو همراهی میکردن در نبرد خشم باید هر کدوم اندازه یه کوهستان باشن که بتونن بلریاند رو ببرن زیر آب :((

در مورد کشته شدن آنکالاگون، شما از کجا مطمئنی که ائارندیل با نیزه یا شمشیر شکستش داده ؟ حدس من اینه ( دقت کنید گفتم حدس ! ) که ائارندیل به کمک کشتی اش که میتونسته پرواز کنه، با مقداری طناب و اینجور چیزا دست و پاش رو توی هم گره زده و سقوط کردن آنکالاگون باعث مرگش شده. اینجوری عظمت آنکالاگون هم زیر سوال نمیره، چون مطمئنا همچین موجود غول پیکری رو با سلاح سرد نمیشه از پا در آورد

در ضمن من یه نظر دیگه هم دارم (همون طور که توی پست قبلی ام گفتم) که اندازه ها و مقدار ها در دوران اول خیلی عظیم تر و اساطیری تر از دوران سوم هست، و دقیقا با همین چیزی که گفتی جور در میاد. آنکالاگون باید در حدی باشه که وقتی میفته، چند تا کوه (قله های تانگورودریم) زیرش خورد بشن.

و نبرد خشم هم دقیقا باید یه چیزی در همین حد باشه ! تا حالا نبردی دیدی که بتونه یه قاره رو زیر آب ببره ؟ بمب های هسته ای هیروشیما و ناکازاکی هم همچین کاری نکردن ! شما باید در تصورت مقیاس های اساطیری تری در نظر بگیری. وقتی نبرد همراه با طوفان و آذرخش هست، شما فکر کن چه افرادی با چه قدرت هایی در این نبرد حضور دارن ؟!

در ضمن، الف سوسول، اسم های با ابهت اژدهایان رو به سخره نگیر ! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد کشتن گلائرونگ با تورامبار موافقم. به نظر منم تاثیر گورتانگ بیشتر بوده تا زخم.

در مورد مقیاس. شما ابعاد اسماگ رو چیزی که توی فیلم نشون داده شده(120 متر) در نظر نگیرید. اندازه اسماگ با توجه به نقاشی تالکین خیلی باشه 20 برابر یه هابیت(10 برابر انسان عادی) ـه.

تور: سقوط آنکالاگون باعث شکسته شدن هر سه برج میشه!

آرون: به نظر منم آنکالاگون با شمشیر کشته نشده. فراموش نکنیم که ائارندیل یه سیلماریل داشت که معلوم نیست چه قدرتی داره. کاری که سیلماریل با دست مورگوت و کارخاروت کرد غیر قابل پیش بینی بود و معلوم نیست با آنکالاگون چیکار میتونسته بکنه.

اما مهمتر از اون حرفیه که تورامبار زد. دوران اول خیلی اساطیری و خارج از مقیاسه و نمیشه به این راحتی با دوران سوم مقایسه اش کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

آرون: به نظر منم آنکالاگون با شمشیر کشته نشده. فراموش نکنیم که ائارندیل یه سیلماریل داشت که معلوم نیست چه قدرتی داره. کاری که سیلماریل با دست مورگوت و کارخاروت کرد غیر قابل پیش بینی بود و معلوم نیست با آنکالاگون چیکار میتونسته بکنه.

به هیچ عنوان نمیتونم بپذیرم که ائارندیل برای کشتن آنکالـاگون از سیلماریل بهره گرفته باشه. اون صدماتی ام که از سیلماریل به کارخاروت رسید اتفاقی بود و پیش بینی نشده بود و آسیبی که به ملکور رسید فقط و فقط بخاطر طلسم واردای والـا بود که هر فانی و پلیدی لمسش کردن پژمرده و فاسد بشه و برای انتقام گرفتن یا بعنوان اسلحه ساخته نشدند.

سیلماریلی خیلی خیلی مقدس تر و به قول معروف pure تر از این بودن که برای کشتار و مبارزه ازشون استفاده بشه. و نه حتا من فکر نمیکنم والـار این اجازه رو به ائارندیل میدادند...

{البته فکر نمیکنم جای این پست اینجا باشه}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به هیچ عنوان نمیتونم بپذیرم که ائارندیل برای کشتن آنکالـاگون از سیلماریل بهره گرفته باشه. اون صدماتی ام که از سیلماریل به کارخاروت رسید اتفاقی بود و پیش بینی نشده بود و آسیبی که به ملکور رسید فقط و فقط بخاطر طلسم واردای والـا بود که هر فانی و پلیدی لمسش کردن پژمرده و فاسد بشه و برای انتقام گرفتن یا بعنوان اسلحه ساخته نشدند.

سیلماریلی خیلی خیلی مقدس تر و به قول معروف pure تر از این بودن که برای کشتار و مبارزه ازشون استفاده بشه. و نه حتا من فکر نمیکنم والـار این اجازه رو به ائارندیل میدادند...

{البته فکر نمیکنم جای این پست اینجا باشه}

خب فرضا اگه ائارندیل سیلماریل رو ببنده سر یه چوب و بزنه تو چشم آنکالاگون چی میشه؟ مگه اون اژدها پلید نیست؟ پس وقتی سیلماریل رو لمس بکنه باید بسوزه و چشمش کور بشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خب فرضا اگه ائارندیل سیلماریل رو ببنده سر یه چوب و بزنه تو چشم آنکالاگون چی میشه؟ مگه اون اژدها پلید نیست؟ پس وقتی سیلماریل رو لمس بکنه باید بسوزه و چشمش کور بشه!

این میشه اما من میگم کلـا از سیلماریلی هم چین استفاده ای نمیشه.اصلـا برای کار دیگه ای ساخته شدند. ازشون برمیاد، قدرتشو دارند اما تقدسشون اجازه ی هم چین استفاده ای رو نمیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره برای همچین کاری ساخته نشدن اما میگم تاثیر داره. احتمال اینکه ائارندیل سیلماریل کرده باشه تو چشم اژدها خیلی کمه. منظورم اینه که سیلماریل نیرویی به ائارندیل و وینگیلوت داده که تونسته با آنکالاگون مبارزه بکنه. همونطور که باعث شد ائارندیل بتونه از جزایر طلسم شده عبور کنه و برسه به والینور. سیلماریل یه نیروی خاص به ائارندیل اضافه کرده که تونسته اونو هماورد آنکالاگون بکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

آره برای همچین کاری ساخته نشدن اما میگم تاثیر داره. احتمال اینکه ائارندیل سیلماریل کرده باشه تو چشم اژدها خیلی کمه. منظورم اینه که سیلماریل نیرویی به ائارندیل و وینگیلوت داده که تونسته با آنکالاگون مبارزه بکنه. همونطور که باعث شد ائارندیل بتونه از جزایر طلسم شده عبور کنه و برسه به والینور. سیلماریل یه نیروی خاص به ائارندیل اضافه کرده که تونسته اونو هماورد آنکالاگون بکنه.

بله دقیقا. تنها چیزی که میشه از سیلماریلی بدست آورد نیرو و قدرتی هست که به حمل کننده شون میدن.البته حمل کننده ای که پاک و مورد قبول باشه.اما استفاده ی مستقیم و دستی رو مخالفم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به تورامبار : :(( یه نگاه بنداز به عکس ! انصافا اگه وقعا در این اندازه بوده باشه با چه طنابی میشه این موجود رو بست ؟!

مهدی سیلماریل یه مدت طولانی تو دستگاه گوارش کارخاروت مظلوم بود ، اگه سیلماریل میتونست کسی رو بکشه اول باید کارخاروت رو می کشت ! با این اوصاف نمیتونسته تو مدت زمان نبرد صدمه جدی به اون پیل پیکر بزنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آرون:

نه، سیلماریل که کشنده نیست. منظورم اینه که کاری رو بکنه که با مایدروس کرد. انقدر براش دردناک باشه که دیگه نفهمه چیکار میکنه و سقوط بکنه و بیافته و نوک قله های تانگورودریم بره تو شیکمش! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

به تورامبار : :(( یه نگاه بنداز به عکس ! انصافا اگه وقعا در این اندازه بوده باشه با چه طنابی میشه این موجود رو بست ؟!

مهدی سیلماریل یه مدت طولانی تو دستگاه گوارش کارخاروت مظلوم بود ، اگه سیلماریل میتونست کسی رو بکشه اول باید کارخاروت رو می کشت ! با این اوصاف نمیتونسته تو مدت زمان نبرد صدمه جدی به اون پیل پیکر بزنه .

سیلماریلی کشنده نیستن. بلکه پژمرده و فاسد کننده هستن. جایی گفته نشده قابلیت نابود کردن داشتن. برای همین هست که من تاکید میکنم از سیلماریلی چنین استفاده هایی نمیشه کرد.

میشه با حلقه ی یگانه مقایسه شون کرد که کشنده نبود اما فاسد کننده بود. هم چنین به حاملش قدرت خیلی زیادی میداد.

مهدی: با هم پست زدیم. شرمنده:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

@3dmahdi با همین حسابی که آقای مهدی انجام دادن هم اسماگ حدودا میشه یه سوسمار گنده بالدار با طول قریب به 18 متر که همینجوریشم 5 متر از تیرانوساروس رکس معروف بزرگ تره!!

@torambar راجع به قدرت جادویی و فرازمینی شمشیر تورین که جناب تورامبار گفتن حق رو به شما میدم چون در کل حال و هوای سیل خیلی ماورایی و جادوییه... اما چون صحبت سر درست و غلطی اون عکس بود، اگه اشتباه نکنم یادمه تالکین موقع کشتن اژدها اشاره میکنه که شمشیر در پوست و گوشت هیولا رسوخ میکنه و واسه همین کارشو میسازه...درحالی که با این مقیاسی که توی این عکس داریم بعیده شمشیر حتی از لایه ی سطحی پوست هم جلو تر بره و خلاصه اینکه هرجوری حساب کنیم گلارونگی که توی این عکس کشیده بی حساب بزرگه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

گلارونگی که انجاستو با 10 تا اف 22 هم نمیشه کشت چه برسه ببه شمشیر. در اغراق آمیز بودن این نقاشی تردیدی ندارم. مطمئنن بابایی که این رو کشیده گلارونگ دوست داشته :((

یا شاید یه چیزیگرفته از گلارونگ همچین کت و کلفت نشونش بده. من فکر کنم نهایتا 10 تا 15 برابر اسماگ بوده. پره پر.بررای سقوط هر 3 برج 10 تا 15برابر بودن اسماگ کافیه.

زیاد بحث نداره مطلب مهمی نیست. تخیلات یه آدمه شیفته گلارونگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Rosebud
ارسال شده در (ویرایش شده)

اینم یه سری عکس دیگه که صفحه تالکین در فیس.ب.و.ک تحت آلبومی به نام اژدهایان اضافه کرد. یکی دیگه اش هم همونی بود که چند وقت پیش گذاشتم.

http://upload7.ir/imgs/2014-05/81415044698319957562.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-05/75817490434895638598.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-05/20297034297210592784.jpg

ویرایش شده در توسط الوه
عدم نمایش مستقیم تصاویر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

با توجه به این بحث فکر کنم اون تصویر که نیه نور رو مقابل گلائرونگ نشون میداد (از تد ننسمیت فکر کنم) زیادی کوچیکه حتی کوچیکتر از اسماگه!

اما این عکسو توی لوتر ویکی دیدم بنظرم تقریبا بهتریه صمن این که نیرنائت آرنوئدیاد رو قشنگ تصویر کرده:

post-1262-0-31619600-1399811136_thumb.jp

ضمن این که من همچنان سایز آنکالاگون رو قبول ندارم. ببینید این تصویر اصلیشه:

post-1262-0-65813100-1399811265_thumb.jp

هر دستش روی یک کوهه! فکر کنید یکی از ون کوها اره بور یا اورودروین باشن در اون صورت اون پرنده کوچولوها جلوش میشن در سایز اسماگ! اصلا منطقی نیست...

خود اسماگ سقوطش میتونه شهر دریاچه رو نابود کنه پس یه اژدها دو سه برابر اون میتونه کل تانگورودریم رو فرو بریزه اما تو این تصویر آنکالاگون یا یه تقریب چشمی 10 برابر اسماگه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

@torambar راجع به قدرت جادویی و فرازمینی شمشیر تورین که جناب تورامبار گفتن حق رو به شما میدم چون در کل حال و هوای سیل خیلی ماورایی و جادوییه... اما چون صحبت سر درست و غلطی اون عکس بود، اگه اشتباه نکنم یادمه تالکین موقع کشتن اژدها اشاره میکنه که شمشیر در پوست و گوشت هیولا رسوخ میکنه و واسه همین کارشو میسازه...درحالی که با این مقیاسی که توی این عکس داریم بعیده شمشیر حتی از لایه ی سطحی پوست هم جلو تر بره و خلاصه اینکه هرجوری حساب کنیم گلارونگی که توی این عکس کشیده بی حساب بزرگه...

من دفاعی در مورد این عکس ندارم، ولی فکر می کنم اگه اسماگ رو مشابه اسماگ فیلم در نظر نگیرید تقریبا همه چی درست در میاد.

ضمن این که من همچنان سایز آنکالاگون رو قبول ندارم. ببینید این تصویر اصلیشه:

post-1262-0-65813100-1399811265_thumb.jp

هر دستش روی یک کوهه! فکر کنید یکی از ون کوها اره بور یا اورودروین باشن در اون صورت اون پرنده کوچولوها جلوش میشن در سایز اسماگ! اصلا منطقی نیست...

خود اسماگ سقوطش میتونه شهر دریاچه رو نابود کنه پس یه اژدها دو سه برابر اون میتونه کل تانگورودریم رو فرو بریزه اما تو این تصویر آنکالاگون یا یه تقریب چشمی 10 برابر اسماگه!!

اتفاقا اون پرنده کوچولوها دقیقا اژدها هستن :دی

شما فکر کن هر کدوم از قله های تانگورودریم اندازه ی اره بور باشه. (که مطمئنا اینطور نیست و تانگورودریم بسیار بزرگتره). خب آنکالاگون حداقل مساحت یک سطح از بدنش به اندازه ی مساحت سطح تمام کوه های تانگورودریم ـه و و وزنش در حدی زیاده که این چهارتا کوه زیرش خورد میشه. اسماگ هم میتونه بره و توی سوراخ سنبه های یکی از این کوه ها قایم بشه :دی حالا خودت مقایسه کن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

اگه اسماگ رو مشابه اسماگ فیلم در نظر نگیرید تقریبا همه چی درست در میاد.

به نظر شخصی من اتفاقا ابعاد اسماگ فیلم خیلی نزدیک به اسماگیه که تالکین توصیف کرده و کشیده و شاید نهایتا 2 -3 متر بزرگ تر از اونه... دقت کنید که ما اسماگ رو در فیلم در مقابل یک هابیت و چندتا دورف داریم میبینیم و همین قضیه هم در بزرگتر دیده شدن اژدها نقش داره... به علاوه اصلا منطقی هم نیست که یک اژدها که یه شهر آدما رو نابود کرده و کل ارتش دورفها رو در هم شکسته ازین اندازه کوچکتر باشه... البته این نظر منه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
به نظر شخصی من اتفاقا ابعاد اسماگ فیلم خیلی نزدیک به اسماگیه که تالکین توصیف کرده و کشیده و شاید نهایتا 2 -3 متر بزرگ تر از اونه... دقت کنید که ما اسماگ رو در فیلم در مقابل یک هابیت و چندتا دورف داریم میبینیم و همین قضیه هم در بزرگتر دیده شدن اژدها نقش داره... به علاوه اصلا منطقی هم نیست که یک اژدها که یه شهر آدما رو نابود کرده و کل ارتش دورفها رو در هم شکسته ازین اندازه کوچکتر باشه... البته این نظر منه...

نزدیکه؟ اتفاقا خیلی خیلی تفاوت داره!

در مورد توصیف اسماگ من چیزی رو به یاد نمیارم اما نقاشی هایی که خودِ تالکین میکشیده رو به هیچ عنوان ملاک نگیرید، توی پادکست اگه گوش کرده باشید چند نامه ی اخیر در مورد نقاشی ها بوده و خب تالکین توی نامه هاش از مشکلات و موارد اینچنینی نوشته که مهارت کافی رو نداره و اینها (کمی از توضیحاتی که توی لینک های زیر میبینید) + مثلا سایز نقاشی بیلبو توی خونه ی هابیتیش (توی کتاب هابیت) رو نگاه کنید تالکین بیلبو رو اندازه ی یه جوجه کشیده توی اون خونه به اون بزرگی!

مثلا این اسماگ هست: http://tolkiengatewa...%28large%29.jpg

این گلائرونگ: http://tolkiengatewa..._seek_Turin.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

در مورد توصیف اسماگ من چیزی رو به یاد نمیارم اما نقاشی هایی که خودِ تالکین میکشیده رو به هیچ عنوان ملاک نگیرید، توی پادکست اگه گوش کرده باشید چند نامه ی اخیر در مورد نقاشی ها بوده و خب تالکین توی نامه هاش از مشکلات و موارد اینچنینی نوشته که مهارت کافی رو نداره و اینها (کمی از توضیحاتی که توی لینک های زیر میبینید) + مثلا سایز نقاشی بیلبو توی خونه ی هابیتیش (توی کتاب هابیت) رو نگاه کنید تالکین بیلبو رو اندازه ی یه جوجه کشیده توی اون خونه به اون بزرگی!

به هر حال بهتره روی توضیحات و توصیفات تالکین تمرکز کرد.منم فکر می کنم بهتره که با توجه به کار هایی که هر کدوم از اژدهایان کردند دربارشون نظر بدیم.آناکالاگون تو نبرد خشم ارتش والار رو یک تنه در آستانه شکست قرار داده بود و بنابر این باید ابعاد بسیار بزرگی می داشته.مشخصه که مهم ترین سلاح و نقطه اتکای ملکور بوده و با اژدهایان دیگه قابل مقایسه نبوده.من فکر نمی کنم تصویری که اونارو مقایسه کرد بود این قدر ها هم در بزرگ نشون دادن اون افراط کرده باشه.درباره مطلبی که دوستمونmsa-dinoهم تو چند پست قبل مطرح کردن باید بگم اتفاقا ائارندیل می تونسته به بدن اژدها نفوذ کنه.به هر حال اون بخش از شکم اژدها آسیب پذیر بوده و مرگ آناکالاگون بر اثر خون ریزی داخلی یا سوراخ شدن قلب منطقی به نظر می رسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

خوب پس غیر از این نقاشی ها چه مدرک دیگه ای از تالکین در اختیار داریم که ابعاد اژدها رو دقیقا شرح داده باشه؟ روی چه حساب میگید ابعاد اژدهای فیلم کاملا اشتباهه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

دوستان سوالی داشتم.در جایی اشاره شده که نامگذاری اژدهایان چطوری بوده یا نه؟یعنی خود موگوت نامگذاری میکرده براشون؟یا الف ها وانسان ها.یا همین جوری هرکدوم واسه خودشون یه عنوانی انتخاب میکردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...