رفتن به مطلب

Recommended Posts

Light king

تا جایی که یادمه چیزی از این موجودات تو کتاب ندیدیم

با این که یه چند جایی ماجرای سیلماریلیون و لوتر به دریا میکشه ولی تالکین اونا رو در داستان قرار نداده

اگر میخواست حتما تو یه قسمتی میاوردش

از نظر من که بیش تر , مخصوصا گفته گندالف در شورای الروند رو برای این آورده که بگه توی دریا هم موجوداتی هست و اولمو هم بیکار نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

توی دریا هم موجوداتی هست و اولمو هم بیکار نیست

شرمنده که اسپم {در واقع اسپمچه :دی} میزنم، ولی از حرفت اینطور برداشت کردم که میخوای بگی اولمو موجودات زیر آب رو آفریده. درحالی که هیچ کدوم از بندگان ارو توانایی آفرینش نداشتن. حتی آئوله هم با نفس ارو دورف ها رو زنده کرد و ملکور هم با تقلید یا تغییر ژن یا فریب دادن موجودات دیگه، اورک ها و ترول ها و... رو بوجود آورد. مگر اینکه اولمو هم مثل آئوله موجودات زیر دریا رو ساخته و ارو به اونا روح و زندگی بخشیده. که البته هیچ جا در این مورد چیزی گفته نشده یا حداقل من نخوندم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بهرحال موجوداتی در آب ها از جمله ماهی های ریز و درشت و سایر گونه های گیاهی کف دریا، همگی برای تکمیل چرخه زندگی و تهیه غذا وجود دارند. از وجود این ها مطمئنیم چون گاه و بی گاه در کتاب ها به ماهیگیری اشاره میشه.

اما به صورت مشخص فقط به همون نگهبان آب جای دروازه های موریا اشاره شده...نمیشه گفت از این ها بازم هست یا نه، یا در مورد دیگر موجودات نظر قطعی داد، چون تالکین هیچوقت نتونست در مورد این مسائل کامل توضیح بده. محیط زیست شاخص ترینشه. مثلا تالکین نمیاد در کتاب ها به معرفی و بررسی گونه های گیاهی یا جانوری بپردازه، فقط تا جایی که لازمه از مثلا گیاه مخصوص "آتلاس" یا جانوری خاص مثل "نگهبان آب" در داستان استفاده میکنه.

از اون جمله ی گندالف هم که بارادیل بهش اشاره کرد میشه برداشت های دیگه ای کرد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

حرف تور رو تا حدی قبول دارم. نباید در مورد جانوران و یا گیاهان آردا زیاد مته به خشخاش بذارم. همون طور که جناب تور گفت استاد تالکین جاهایی که لازمه از گیاهان و جانوران خاص استفاده میکنه. البته فکر کنم اگر عمر ایشان کفاف می داد شاید در مورد چنین مسائلی حتی در حد اشاره هم نیز صحبت می کرد.

الان تنها مشکلی که برای من باقی مونده اینه که ببینم استاد تالکین در کدام یک از نوشته هاش به sea serpents اشاره میکنه. حتی نمی دونم توی داستان هایی اشاره می کنه که به آردا مرتبطه یا از داستان های متفرقه ایشان هست!

توضیحات:sea serpent در اساطیر نورس(و بعدا در باور عامه مردم) موجودی به شکل اژدها-ماهی است که در دریای های عمیق زندگی می کند و گهگاه به شکاز دریانوردان می پردازد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

من نتونستم به اطلاعات زيادي دست پيدا كنيم ولي:

توي ورژن هاي اوليه نهنگي به نان اوين(Uin) كه متعلق به اولمو بود، تول اره سئا رو از بالار جدا مي كنه و به سمت آمان مي بره. در حالي كه (درست يادم نيس چون سه ساله لوتر و سيل رو نخوندم) توي ورژن نهايي خود اولمو اين كارو مي كنه.

ولي اين نهنگ ظاهرا توي رووراندوم اومده{اگر چه اين داستان از آردا كاملا جداس}

مي رسيم به موجودي به اسم فاستيتوكالان كه {نمي دونم} توي ماجراي تام بامباديل آمده. لاك پشتي عظيم الجثه كه دريانوردان آن را با جزيره هاي كوچك اشتباه مي گرفتند{اونطور كه من برداشت كردم} و سپس آن نگون بخت ها را مي بلعيد

در مورد sea serpent هنوز به جايي نرسيدم.

گندالف تو شورا ميگه there are many monsters in the sea . واژه ي monsters لابد به موجوداتي مخوف اشاره مي كند چون در اين صورت مي تونست بگويد creatures . شايد اين انتخاب واژه دليل بر بودن هيولاهاي دريايي باشد.{واقعا حيف كه عمر استاد كفاف به توصيف دريا نداد}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alice

حرف تور رو تا حدی قبول دارم. نباید در مورد جانوران و یا گیاهان آردا زیاد مته به خشخاش بذارم. همون طور که جناب تور گفت استاد تالکین جاهایی که لازمه از گیاهان و جانوران خاص استفاده میکنه. البته فکر کنم اگر عمر ایشان کفاف می داد شاید در مورد چنین مسائلی حتی در حد اشاره هم نیز صحبت می کرد.

الان تنها مشکلی که برای من باقی مونده اینه که ببینم استاد تالکین در کدام یک از نوشته هاش به sea serpents اشاره میکنه. حتی نمی دونم توی داستان هایی اشاره می کنه که به آردا مرتبطه یا از داستان های متفرقه ایشان هست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...