رفتن به مطلب
ائارندیل Eärendil

کدام انگشت، کدام حلقه

Recommended Posts

Elrond

آفرين :دى

منم اون موقع ها به اين موضوع فكر كردم و تا اونجا كه يادم مياد فقط تو ياران حلقه يه جا ميگه كه فرودو حلقه رو توى انگشت سبابه ـش مى كنه ... ( شايد هم فيلم از اون صحنه الگوبردارى كرده )

در مورد فيلم هم آخر بازگشت شاه ( توى لنگرگاه هاى خاكسترى ) اگه دقت كنى ویلیا رو تو دست الروند ، و ناريا رو هم تو دست گندالف مى بينى .

post-1733-0-68907500-1359987367_thumb.jp post-1733-0-22217500-1359987399_thumb.jp

به مهدى : اين قضيه ى رسم توى انگشت وسط كردن حلقه توسط الف ها چيه ؟!

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

به Elrond: مرسی این دوتا آخری رو من تا حالا متوجه نشده بودم.

نکته جالب اینه که دقیقاً ویلیا رو گیل گالاد هم بر انگشت وسط دست راست انداخته بود و الروند هم همون کارو کرده و ناریا رو هم کیردان روی انگشت وسط دست چپش انداخته بود مثل گندالف.

من فکر میکنم بعضی از حلقه ها انگشت مخصوص خودشونو داشتن و فقط اون موقع کار میکردن. البته ما باز هم فقط از روی صحنه های فیلم قضاوت کردیم،کسی نیست از نوشته های تالکین مطلبی در این مورد یادش باشه.

چه خوب میشد الان فئانور یا کله بریمور اینجا بودن تا از اونا میپرسیدیم :دی

ویرایش شده در توسط ائارندیل Eärendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

یادمه چند سال پیش همین موضوع حلقه ها ذهنمو مشغول کرده بود .

از استادم پرسیدم این طوری جوابمو داد :

بدن هر انسان همون طور که دارای رگ های خونی و لنفی هست دارای شبکه های انرژی هست که سر تا سر بدن وجود داره و به موازات ستون فقرات مهم ترین شبکه ها با هم تلاقی میکنن و مراکزی به نام چاکرا رو به وجود میارن . مردین ها خطوطی از انرژی هستن که مثل رگ برای انرژی میمونن و در دست و انگشتان هر کسی هم هست و توسط برخی خروجی ها از دست خارج میشه همچنین در انرژی درمانی هم مردین ها نقش مهمی دارن (حتی بعضی اوقات دیدید که یه جادوگر با نوک انگشتانش جادو میکنه!)

انگشتر ها و کارایی هاشون هم بسته به سنگ روی انگشتر و انگشتی که اون رو نگه میداره متغیره و انرژی مردین ها رو در انگشت خاص به طوری که مورد نیازه تغییر میده تقویت میکنه ویا کم میکنه .

حالا در داستان های تالکین که مخصوصا حلقه های قدرت مطرح میشه این نکته خیلی مهمه که حلقه ای که به دست میکنن چه اثری میگذاره و چه قدرتی به اونا میده ولی اکثرا به عنوان یه نماد و شخصیت افراد در نظر گرفته میشه , مثلا شاه همیشه اونو در انگشت اشاره می اندازه که نشان قدرت و رهبری و شفا گریست و توی شخصیت ها این رو میبینید که دستان شفاگر شاه ائووین رو خوب میکنه , سائورون قدرت طلب اونو به انگشت اشاره خودش داره و یا انگشت وسط که نماد تعادل و یا به قول دوستمون هدفه و میبینید که گندالف , الروند و گالادریل همشون در انگشت وسط حلقه می اندازن (شاید به خاطر حفظ تعادل و آلوده نشدن به قدرت حلقه هاست ؟!)

و یه نکته جالب :

دنه تور کارگزار گاندور انگشتر رو به انگشت وسط داره و نه به انگشت اشاره !!

http://s2.picofile.com/file/7645187846/Ringofdenethor.jpg

http://s2.picofile.com/file/7645188274/Ringofdenethor2.jpg

پیشنهاد میکنم این pdf رو دانلود کنید اطلاعات اولیه مفیدی میده

http://s3.picofile.com/file/7645134301/Free_Reiki_eBook.pdf.html

نسخه کاملا رایگانه و از سایت منبع www.persianreiki.com هم میتونید دانلود کنید

همون طور که از قبل احتمالا میدونید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

به به دوست عزیز! من می خواستم در همون لحظه ی اول پست بزارم اینجا اما هرچی به خودم فشار می آوردم که بخوام نظرمو بگم نتونستم. حالا می گم:

من فکر نمی کنم دلیل خاصی وجود داشته باشه!

دلیلش جلوه هایی بوده که کارگردان اون رو مناسب دونسته. نمونش به به دستان سه الف که ائارندیل عزیزعکسشو در بالا قرار داده نگاه کنید!

اگر در حلقه ها در انگشت حلقه یا اشاره بودند چقدر زشت میشد؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
little lord

به به دوست عزیز! من می خواستم در همون لحظه ی اول پست بزارم اینجا اما هرچی به خودم فشار می آوردم که بخوام نظرمو بگم نتونستم. حالا می گم:

دلیلش جلوه هایی بوده که کارگردان اون رو مناسب دونسته. نمونش به به دستان سه الف که ائارندیل عزیزعکسشو در بالا قرار داده نگاه کنید!

موافق نیستم

ویرایش شده در توسط little lord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

فکر نمی کنم چون ما با اون حالت عادت کردیم فکر می کنیم جالب نمی شه مثالش همین اسم و فامیله اسم خودمون رو اگه عوض بکنیم با فامیل خودمون می بینیم اصلا به هم نمی خورن ولی با اسم خودمون چرا.خوب این دلیل خاصی داره ؟فکر نمی کنم.چون ما بهش عادت کردیم این حالت پیش میاد.

ویرایش شده در توسط white witch

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

من انگشت اشاره و بلند رو برای خودم ترجیح میدم (انگشت اشاره:اختيار و بلند پروازي (جاه طلبي) -- اين انگشت نشان دهنده نياز ما به قدرت و اختيار عمل و اقتدار است . همچنين با رهبري و جاه طلبي همراه خواهد بود. پادشاهان ، )

(انگشت بلند(انگشت وسط)(انگشت وسط : هويت و مادي گرايي-- بلندترين انگشت ، انگشت وسط يا هدف ما در زندگي است. همچنين اين انگشت در مرکزي ترين نقطه دستان است ، که نشان دهنده هويت شخصي و آن چيزهايي است که براي ما مهم قلمداد مي شوند است.. افرادي که علاقه به انداختن حلقه در انگشت وسط دارند اغلب کساني هستند که تمايل دارند در کانون توجه افراد باشند)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

قطعا چیزی پشت این موضوع هست، کسی درباره اش از نوشته ها و نامه های استاد نمیدونه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
arshia_civil

سلام

نکته ای که تو فیلم ارباب حلقه ها متوجه شدم اینکه حلقه سایرون دردست راست و حلقه آراگورن در دست چپ هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...