رفتن به مطلب
3DMahdi

نظرسنجي: شخصیت مورد علاقه شما در دنیای آردا چه کسی است ؟

Recommended Posts

3DMahdi

پس یعنی شما میگی اشتباه پیش بینی کرده؟ :ymsmug:

اصلا این حرف رو نمیزنم. پیشگویی کاملا درست بود و محقق هم شد. اصلا ذات پیشگویی اینه که مبهم باشه و برداشت چند گانه ازش بشه(تو هری پاتر هم به همین شکل هست). گلورفیندل این حرف رو زد اما من شک دارم که خودش هم متوجه معنی دقیقش شده بود.

نمونه دیگه هم همین پیشگویی فینرود که تو امضامه. خود تالکین هم میگه تا لحظه ای که اونا به زبونش اومد روحش هم خبر نداشت که چی قراره بگه. حتی نمیدونه که اون سوگندی که خواهد خورد چیه.

پیشگویی الفها(و همینطور انسانها) مثل پیشگویی ماندوس نیست که دقیق همه چیز رو بدونه و بیان کنه. اونا صرفا یه چیز مبهم از آینده میبینن و در اکثر موارد خودشون هم از اصل ماجرا بی خبر هستن.

اما در باب ویچ کینگ:

همچین میگی با نامردی از پشت بهش خنجر زدن که هرکی ندونه فکر میکنه ویچ کینگ چقدر مرد بوده! خودش آخر نامردا بود. شاه گوندور رو با نامردی کشت و حاضر نشد طبق قولی که داده بود بیاد و تنها و تن به تن باهاش بجنگه و افرادش رو فرستاد تا دستگیرش کنن.

نابودی پلان تیر ها هم کاملا تصادفی بود. در واقع ویچ کینگ خیلی خوشحال میشد که پلانتیرهای بیشتری داشته باشه، همونطور که به پلان تیر میناس مورگول آسیب نرسوند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo
منظور از قدرت فقط قدرت بازو نیست.

می خوای چجوری کشته بشه ؟ ( اکثر قهرمانا یا با نامردی یا با اتفاق های مسخره کشته شدند مثلا بورومیر که از دور بهش تیر زدند یا مرگ مسخره به لگ و یا حتی خود سائورون که با یه شمشیر شکسته و با یک ضربه شانسی انگشتاش قطع میشه! و ...)تنها چیزی که داشت غیر از جنگاوری طلسمش بود که همون لحظه شکسته شد! در اینکه مبارز خیلی خوبی بوده شکی نیست. همین ویچ کینگ بیچاره هم با نامردی از پشت زدنش اونم کی! یه هابیته ... که یه شمشیر شانسی افتاده دستش و از پشت خنجر میزنه

اینکه تعریف شده ولی پرداخت نشده تقصیر تالکینه نه ویچ کینگ!

من خودم ویچ کینگو خیلی دوست دارم اما فکر نمیکنم این شانس باشه... بیشتر مثل سرنوشته...

در مورد شانسی بودن هم...واقعا حق با توئه...نمیدونم چرا همشون شانسی میمیرن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اصلا با شانسی مردنشون موافق نیستم. هیچ کدوم الکی و مسخره نبود. درست از نقطه ضعفشون شکست خوردن. سائرون و ویچ کینگ به حدی خودشون رو بزرگ میدیدن که خودشون هم باورشون شده بود که شکست ناپذیرن. ویچ کینگ اصلا فکر نمیکنه که یه هابیت بتونه شکستش بده و نمیکشدش و به راحتی پشتش رو بهش میکنه.

سائرون فکر نمیکنه که یه هابیت بتونه جرئت بکنه و به جای استفاده از حلقه بیاد و اونو توی موردور نابود بکنه.

سائرون فکر نمیکنه که ایسیلدور شکست خورده میتونه با یه ضربه حلقه ای رو که بهش ووای=بسته بود از چنگش دربیاره. خیلی راحت میتونست ایسیلدور رو اونجا بکشه اما میخواست زنده بگیردش و اونو تحقیر کنه و قبل از کشتنش استفاده های دیگه ازش بکنه، مثل تضعیف روحیه بقیه سپاه و ایجاد رعب و وحشت با کشتن ایسیلدور به روشی فجیع تر که باعث عبرت همه بشه و کسی دیگه جرئت نکنه بر علیه اش قیام کنه.

اینا شانس نیست، ناشی از خود بزرگ بینی، غرور و کوچک شمردن بقیه و فراموش کردن نقاط ضعف خودشه. این موارد توی دنیای واقعی هم هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo
اصلا با شانسی مردنشون موافق نیستم. هیچ کدوم الکی و مسخره نبود. درست از نقطه ضعفشون شکست خوردن. سائرون و ویچ کینگ به حدی خودشون رو بزرگ میدیدن که خودشون هم باورشون شده بود که شکست ناپذیرن. ویچ کینگ اصلا فکر نمیکنه که یه هابیت بتونه شکستش بده و نمیکشدش و به راحتی پشتش رو بهش میکنه.

سائرون فکر نمیکنه که یه هابیت بتونه جرئت بکنه و به جای استفاده از حلقه بیاد و اونو توی موردور نابود بکنه.

سائرون فکر نمیکنه که ایسیلدور شکست خورده میتونه با یه ضربه حلقه ای رو که بهش ووای=بسته بود از چنگش دربیاره. خیلی راحت میتونست ایسیلدور رو اونجا بکشه اما میخواست زنده بگیردش و اونو تحقیر کنه و قبل از کشتنش استفاده های دیگه ازش بکنه، مثل تضعیف روحیه بقیه سپاه و ایجاد رعب و وحشت با کشتن ایسیلدور به روشی فجیع تر که باعث عبرت همه بشه و کسی دیگه جرئت نکنه بر علیه اش قیام کنه.

اینا شانس نیست، ناشی از خود بزرگ بینی، غرور و کوچک شمردن بقیه و فراموش کردن نقاط ضعف خودشه. این موارد توی دنیای واقعی هم هست.

من از این پستتون نتیجه گرفتم که شما، علت اصلی مرگ این اشخاص رو غرور و خود بزرگ بینی میبینید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
["]

اصلا این حرف رو نمیزنم. پیشگویی کاملا درست بود و محقق هم شد.

کو محقق شد؟ گلورفیندل میگه به دست انسان ها کشته نمی شه و به دست انسان کشته شد!

["]

همچین میگی با نامردی از پشت بهش خنجر زدن که هرکی ندونه فکر میکنه ویچ کینگ چقدر مرد بوده! خودش آخر نامردا بود. شاه گوندور رو با نامردی کشت و حاضر نشد طبق قولی که داده بود بیاد و تنها و تن به تن باهاش بجنگه و افرادش رو فرستاد تا دستگیرش کنن.

.

از کجا می دونی چه اتفاقی برای پادشاه گاندور و گروه همراهش افتاد؟ تو کتاب نوشته هیچ خبری ازشون نشد!

شاید ویچ کینگ با شاهه جنگیده و شکستش داده! سربازا هم که می بینن پادشاهشون کشته می شه، حمله می کنن و کشته می شن! :ymsmug:

ویچ کینگ اصلا فکر نمیکنه که یه هابیت بتونه شکستش بده و نمیکشدش و به راحتی پشتش رو بهش میکنه.

.

دقیقا متن اون صحنه رو خوندم. اصلا ویچ کینگ متوجه حضور هابیت نمیشه!

.

خو اینم شانسیه دیگه! اینکه دقیقا از جایی که ضعف دارن ضربه می خورن!

مثلا مری روحشم خبر نداشت که شمشیر تو دستش تنها شمشیریه که می تونه طلسم ویچ کینگ رو باطل کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

مثلا مری روحشم خبر نداشت که شمشیر تو دستش تنها شمشیریه که می تونه طلسم ویچ کینگ رو باطل کنه

این نمیتونه شانس باشه...بیشتر به سرنوشت شباهت داره!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
کو محقق شد؟ گلورفیندل میگه به دست انسان ها کشته نمی شه و به دست انسان کشته شد!

کی گفت به دست انسانها کشته نمیشه؟ مشکل اینه که تو ترجمه فارسی پیشگویی رو مد نظر قرار میدی. پیگویی اصلی اینه:

("the witch king will not fall by the hand of man")

کلمه man در انگلیسی هم میتونه معنای انسان و هم مرد رو داشته باشه. هیچ معلوم نیست که منظور کدوم بوده. اگه منظور رو انسان درنظر بگیری مری که هابیت بود باعث مرگ ویچ کینگ بوده اما اگه مرد در نظر بگیری ائووین اونو کشته، توی هیچ کدوم هم پیشگویی نقض نمیشه. من به شخصه مرد بودن رو محتمل تر میدونم، چون ضربه نهایی رو ائووین زد و در ثانی هابیت رو نمیشه یک نژاد کاملا مستقل در نظر گرفت. این نظر شخصی منه و هیچ دلیلی براش ندارم.

ز کجا می دونی چه اتفاقی برای پادشاه گاندور و گروه همراهش افتاد؟ تو کتاب نوشته هیچ خبری ازشون نشد!

شاید ویچ کینگ با شاهه جنگیده و شکستش داده! سربازا هم که می بینن پادشاهشون کشته می شه، حمله می کنن و کشته می شن!

خودت واقعا اینو محتمل میدونی؟

شانسی نیست. هوش گندالف بود که این پیشنهاد رو داد. گندالف نقطه ضعف سائرون رو میدونست و از همونجا بهش ضربه زد. خرد گندالف رو زیر سایه شانس نبر.

مری روحش خبر نداشت اما ویچ کینگ که میدونست شمشیری وجود داره که میتونه طلسمش رو باطل کنه. چرا احتمال استفاده دشمن از اون شمشیر رو نادیده گرفت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
["]. اگه منظور رو انسان درنظر بگیری مری که هابیت بود باعث مرگ ویچ کینگ بوده

منظور رو انسان در نظر می گیرم ولی به هیچ وجه قبول ندارم که مری ویچ کینگو کشته باشه. ائووین کشتش! مری طلسمو باطل کرد! :ymsmug:

خودت واقعا اینو محتمل میدونی؟

نظر من مهم نیست مهم اینکه هیچ چیزی وجود نداره که اون اتفاق داره رو توصیف کنه و معلوم کنه که کی، کی رو کشته

مری روحش خبر نداشت اما ویچ کینگ که میدونست شمشیری وجود داره که میتونه طلسمش رو باطل کنه. چرا احتمال استفاده دشمن از اون شمشیر رو نادیده گرفت؟

فک نمی کرده کسی به بلندی های گورپشته بره و شمشیر رو ورداره :-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

دوستان یکم رعایت کنید دیگه. انقد به این گالادریل رای تکراری ندید :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

1-اراگورن: به خاطر هیبت و شجاعت. :ymblushing:

2-گاندولف: به خاطر قدرت و مهربانی. :-*

3-ویچ کینگ: به خاطر مرگبار بودنش. @-)

ویرایش شده در توسط Thorongil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

اراگورن دوم-اله سار.

در کل از زندگی نامه اش خیلی خوشم میاد و دوستش دارم.

دیگه تورین-برن-فئانور-بلگ-بانو گالادریل

ملکور,شاه ثئودن(و همه ی روهیریمها.چون با غیرتن),دورین(و همه ی دورفها.بخصوص اعقاب دورین.چون من شخصیتی مثه دورفها دارم),آرفانت,آرودوی,الداکار و پدرش والاکار,لوثین

قول میدم که آخریناش باشن(رو قول من اعتباری نیست!)!

الندیل و ایسیلدور

ویرایش شده در توسط رضائی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

گندالف و دیگر هیچ!!! (اونم از نوع سفیدش!)

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

1-ائارندیل

2-ائرندیل

3-ارندیل

4-ایرندیل

5-earendil

6-آرندیل

7-آئارندیل

8-اِآرندیل

9-ایریندل

10-Eärendil

ویرایش شده در توسط ائارندیل Eärendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

آقا قفل کنید این تاپیک های رنگ و رو رفته ی انقضا گذشته رو:دی :)

حالا که حرفش پیش اومد، آرون و دیگر ه.....ی....چ.....!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elenour

فکر کنم به گندالف رای دادم...حافظه ام قد جلبکه

از چیه ملکه گالادریل خوشتون میاد دقیقا؟

چرا اسم لگولاس نبود؟ یعنی شما این الف فداکار رو آدم حساب نمیکنین؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

1_ گندالف : به خاطر این که همیشه امید داشت و سیاهی در قلبش راه پیدا نمی کرد.

2_ فین گولفین : شجاعت تنها سلاحش بود. در مقابل مورگوث ایستادگی کرد و اون شیطان هیچ وقت اون زخم ها یادش نرفت.

3_ گالادریل : به خاطر اینکه بزرگترین زن سرزمین میانه بود. همه لورین رو با نام گالادریل می شناختن. یکی دیگه هم اینکه از هزاران مشکل پیروز بیرون اومد. اندازه دایناسور ها قدمت داره.

خوب آقا اصلا گالادریل رو دوست دارم. که شی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow
ارسال شده در (ویرایش شده)

من از شخصیت تورین خیلی خوشم میاد ولی گالادریل یه چیز دیگه است دلیل اینکه بعضیا انقدر بهش گیر میدن نمی فهمم چون طرف زرنگ بوده و الکی خودشو به کشتن نداده که دلیل نمی شه بد باشه اگه بخوام بر اساس فیلم قضاوت کنم گیملی خیلی دوست داشتنی بود

ویرایش شده در توسط hamid stormcrow

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
ارسال شده در (ویرایش شده)

1-ائارندیل

2-ائرندیل

3-ارندیل

4-ایرندیل

5-earendil

به شيوه‌ی شما:

1. گندالف

2. گندولف

3. گندوالف

4. گاندلف

5. گاندولف

6. گاندالف

7. گاندوالف

8. Gandalf

آقا قفل کنید این تاپیک های رنگ و رو رفته ی انقضا گذشته رو:دی :)

تاپيک كه سس مايونز نيست، تاريخ انقضا داشته‌باشه! مگه نشنيدی، می‌گن: «تاپيکو هروقت توش پست بذاری، تازه است»؟!

فکر کنم به گندالف رای دادم...حافظه ام قد جلبکه

از چیه ملکه گالادریل خوشتون میاد دقیقا؟

چرا اسم لگولاس نبود؟ یعنی شما این الف فداکار رو آدم حساب نمیکنین؟؟؟

با گندالفت حال كردم. درباره‌ی لگولاس هم راست می‌گی؛ لگولاس از معروف و مهم‌ترين اشخاص آردا و ارباب حلقه‌هاست كه جزو ياران حلقه هم بود و در تيراندازی خيلی مهارت داشت. نمی‌دونم چرا مهدی لگولاسو بين گزينه‌ها نياورده.

1_ گندالف : به خاطر این که همیشه امید داشت و سیاهی در قلبش راه پیدا نمی کرد.

:)

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eönwë

به نظر من کیردان دلسوزترین فرد در آردا بود البته گندالف و بلگ هم بچه های با عشقی بودند

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
SHIRE

تام بامبادیل، دلیل خاصی ندارم شاید به خاطر رمزو رازهایی که براش وجود داره . البته آراگورن هم به خاطر شجاعت و صبر و تحملش در رتبه بعدی قرار میگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

نظرات خودتون رو در مورد نظرسنجي اين ماه بيان كنيد:

شخصیت مورد علاقه شما در دنیای آردا چه کسی است ؟

1- گندالف

2- تورين تورامبار

3- فين گولفين

4- تئودن

5- هورين تاليون

6- گالادريل

7- آراگورن

8- فينرود فلاگوند

9- بلگ كمانگير

10- تام بامباديل

11- ويچ كينگ

لطفا نظر كامل خودتون رو درباره تمام گزينه ها بيان كنيد.

پس لگولاس چی من می خوام لگولاسو انتخاب کنمچرا اسمشو نذاشتین اونم جزو یاران حلقه بود اصلا چرا شما با اف ها ور افتادین کم خدمت کردیم ;) بشکنه این دست که نمک نداره:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

مسلما ویچ کیگ آو انگمار و بعدش گندالف غرغرو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ERI

مسلما گندالف

چرا لگولاس تو گزینه ها نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
white witch

آقا اول یه اعتراض چرا لگولاس نیست

1- گندالف:پیرمردی دوست داشتنی که همه دوستش دارن و کسی نیست که ازش بدش بیاد کلا خیلی فرد جالب هستش جادوگری قابل

2- تورين تورامبار:شجاع ولی رو اعصاب کفرم رو در آوورد

3- فين گولفين فردی عادی ولی نه این که خوشم نیاد چون با بقیه قاطی می کنمش ولی کلا از خانواده ی گیل گالاد خوشم میاد

4- تئودن :واقعا شجاع حاضر بود برای مردمش بمیره دوستش دارم

5- هورين تاليون نه زیاد

6- گالادريل :آقا خیلی رو اعصابه الف قحط بود؟یه جوریه مرموزه بدم میاد ازش ولی یه موقع هایی جالبه ولی نه این که خوشم بیاد

7- آراگورن :توی کتاب خیلی دنبال پادشاهی بود درسته حقشه ولی یکم تواضع (البته اونقدر ها هم بد نبود ولی عشق پاکی داشت و حاضر نبود آرون رو فراموش بکنه)

8- فينرود فلاگوند:میگم که قاطی می کنم

9- بلگ كمانگير:آخ دست رو دلم نذار که خونه واقعا لحظه ای که خوندم مرد کپ کردم

10- تام بامباديل نه رو اعصابه کا ازاونایی که دمب دقه ورجیک ورجیک می کنن حوشم نمیاد البته نه از نوع الفیش

11- ويچ كينگ جیگر منه با ابهته ولی زود مرد میزد یه نفر دیگرو هم می کشت

در آخر یه تشکر برای نظر سنجی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

به ترتیب اینارو انتخاب میکنم:

1- گندالف:که شخصیت محبوب من هستش

2- آراگورن

3- هورين تاليون

4- تورين تورامبار

5- ويچ كينگ(خیلی با ابهته!)

به اشتراک گذاری این پست