رفتن به مطلب
ARMIN THE DARK LORD

توان مبارزه ی ارک ها

Recommended Posts

ARMIN THE DARK LORD

سلام

در فیلم ارباب حلقه قسمت سوم دیدیم که وقتی ارک ها فرودو رو که در تارعنکبوت گیر افتاده بود به برج خودشون بردن و یه درگیری بین آن ها ایجاد شد، سم اومد و فرودو رو نجات ولی قبل از اینکه به فرودو نزدیک بشه حدود 3 یا 4 ارک رو کشت...

آیا ارک ها اونقدر ضعیف بودن که از یک هابیت بی تجربه هم ضربه میخورند بدون اینکه به اون آسیب بزنند؟

آیا ارک ها تمرین نمیکردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

در مورد اون قسمت بخصوص فیلم که باید گفت بدون در نظر گرفتن جو و حس اون سکانس، میشه گفت عصبانیت سم و غلت اورک های مست باعثش شد.

اما اگه کلی بخوایم بحث کنیم میشه گفت بله. تمرین میکردن و تمرینشون هم همون درگیری ها با خودشون بود! :دی

جدی میگم. تو کتاب هم از این درگیری ها یاد شده و میشه گفت هرازگاهی با هم میجنگیدن و در آخر تلفات هم میداد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ARMIN THE DARK LORD

ممنون از هردوی شما ...

آیا همه ی ارک ها رو از تنه ی درخت و تخریبجنگل بدست می آوردن؟ در فیلم ارباب حلقه ها که اینطور بود. آیا در کتاب همچین چیزی نوشته شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نه ، این قسمت فیلم صحت نداشت ، اورک ها اولیه به وسیله شکنجه الف ها بوجود اومدند ، از این رو مثل الف ها و از طریق اعمال جنسی صاحب فرزند می شدند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

نه! ارک ها که از درخت به وجود نمی اومدن!!

اون عمل شیطانی سارومان بود برای این که اورک هارو قادر کنه زیر نور آفتاب حرکت کنن و مبارزه کنن. اورک های موردور نمیتونستن. اون قسمت فیلم هم در مورد این بود و صحت هم داشت.

قطع درخت ها که صرفا برای تهیه سوخت کافی برای کارگاه های زیرزمینی سارومان بود. برای ساخت سلاح و تجهیز اورک ها. حالا این که چطور سارومان تونست اورک هایی متفاوت با نام یوروک-های تربیت کنه، در کتاب بهش پرداخته نشده و اون صحنه در فیلم ابتکار پیتر جکسون بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این قسمت در کتاب و فیلم تفاوت داره. همونطور که آرون گفت اورکها در اصل الف بودن اما ملکور اونها رو شکنجه و فاسد کرد و به اورک تبدیل کرد بنابراین اورکها هم مثل الفها زاد و ولد میکنن. در دوران سوم سائرون(نه سارومان) نژاد اورک ها رو با انسانها در هم آمیخت(از طریق ازدواج و احتمالا جادو) و یوروک-های رو به وجود آورد که میتونستن در برابر نور خورشید مقاومت کنن و قد و قامت بلندتری داشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
majid13

آره منم با این دوستمون موافقم. خب اون صحنه اولین صحنه نبود که یه هابیت چند اورک رو شکست داد. مثلا تو معدن موریا سم - پپین - مری و فردو چندین ارک رو کشتن!! ولی قبول دارم که ارکها خیلی خیلی از هابیت ها قویتر بودن.

کلا من هر وقت اورک هارو میدیم یاد روباتها میفتم چون لحظه ای عکس العمل نشون نمیدن! یخورده تاخیر دارن. در کل نظر من اینه که ارک ها در جنگ خیلی از نژادهایه الف ها -دورف ها و انسانها ضعیفتر بودن.

ویرایش شده در توسط تور
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

این قسمت در کتاب و فیلم تفاوت داره. همونطور که آرون گفت اورکها در اصل الف بودن اما ملکور اونها رو شکنجه و فاسد کرد و به اورک تبدیل کرد بنابراین اورکها هم مثل الفها زاد و ولد میکنن. در دوران سوم سائرون(نه سارومان) نژاد اورک ها رو با انسانها در هم آمیخت(از طریق ازدواج و احتمالا جادو) و یوروک-های رو به وجود آورد که میتونستن در برابر نور خورشید مقاومت کنن و قد و قامت بلندتری داشتن

بله. البته من این قسمت رو از روی فیلم به دوستمون توضیح دادم. در فیلم این کارو سارومان انجام میداد. و در قسمت سوم هم میدیدید که سائورون برای نبرد اورک ها ابرهای غلیظی رو از موردور بیرون فرستاد تا جلوی نور خورشید رو بگیره...

حالا برای من سوال پیش اومد: یعنی یوروک-های اختصاص به سارومان نداشت؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

تا جایی که بنده میدانم خیر . اصلا تعجب کردم چون چیفتن های گنده اورک توی اربا ب حلقه ها (مثل همونی که توی موریا نیزه انداخت به فرودو) باید یوروک میبودن که خیلی قبل تر به وجود اومدن . در ضمن برای بعضی امردر مورد آزوگ مشتبه نشه . آزوگ هابیت کاملا با آزوگ کتاب فرق داره ، چون که آزوگ کتاب توی موریا مرد . این پسرش بولگ بود که در وقایع بعدی حضور داشت . و در ضمن به نظرم بولگ و آزوگ هردو گابلین بودن نه اورک . این دو نژاد با هم متفاوتند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حالا برای من سوال پیش اومد: یعنی یوروک-های اختصاص به سارومان نداشت؟!

نه اختصاصی به سارومان نداشتند. اونها اول در موردور و گوندور ظاهر شدن و بعدا به غرب اومدن و عده ای به خدمت سارومان در اومدن.

https://arda.ir/uruks

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Light king

به نظرم توی فیلم جنگیدن اورک ها توی فیلم به هیچ وجه متعادل نیست

خیلی جا ها به راحتی تک تکشونو میکشن ولی بعضی جا ها خیلی راحت عقب میروننشون

مثلا توی ازگیلیات کلا سربازای گاندور حریف اورک ها نمیشن ولی تو نبرد پله نور به راحتی قلع و قم میشن !

در صورتی که اورک ها وحشی و بی رحم بودن و سربازای گاندور هم این قدر دست و پا چلفتی نبودن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

به مهدی : فکر کنم این طرف یه اشتباهی کرده و نباید یوروک رو مساوی یوروک-هی گرفت ؛ چون توی ضمایم هم نوشته که :

... هم خانواده با این کلمه بی تردید ، واژه یوروک زبان سیاه است ، هر چند که این کلمه معمولا فقط در مورد اورک های جنگجوی بزرگ به کار می رفت که در این زمان از موردور و ایزنگارد به بیرون اعزام می شدند . انواع پست تر را به ویژه یوروک-هی ، اسناگا یعنی" برده" می نامیدند .

از اون طرف هم بعید به نظر می رسه که این کار سارومان نبوده باشه ، که این دو تا از دو برج ـن :

... ما یوروک-هی جنگی هستیم ! جنگجوی بزرگ را ما کشتیم . اسیرها را ما گرفتیم . ما خادمان سارومان خردمند هستیم ، سارومان سفید دست : دستی که گوشت آدمیزاد برای خوردن به ما می دهد . از ایزنگارد راه افتادیم و شما را تا اینجا آوردیم ، ...

گملینگ گفت : " اما این جانورهای ایزنگارد ، این نیمه اورک ها و این گابلین-آدم ها که پرورده ی ترفند پلید سارومان هستند ، با طلوع خورشید از میدان به در نمی روند . ... "

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

به نظرم توی فیلم جنگیدن اورک ها توی فیلم به هیچ وجه متعادل نیست

خیلی جا ها به راحتی تک تکشونو میکشن ولی بعضی جا ها خیلی راحت عقب میروننشون

مثلا توی ازگیلیات کلا سربازای گاندور حریف اورک ها نمیشن ولی تو نبرد پله نور به راحتی قلع و قم میشن !

در صورتی که اورک ها وحشی و بی رحم بودن و سربازای گاندور هم این قدر دست و پا چلفتی نبودن !

خب جو نبرد روی روحیه هرکسی تاثیر میذاره. توی نبرد ازگیلیات خیال سربازان گوندور این بود که شکست می خورن و اورک ها هم به خیال یه پیروزی مسلم اومده بودن و واقعا هم پیروزیشون مسلم بود اگه دزدان دریایی کشته نمیشدن. پس روحیه سربازان گوندور از روحیه ی اورک ها پایین تر بود.

توی نبرد پله نور به علت دخالت بیجای چند تا روح آشو لاش(قصد توهین نداشتم :Ring: ) دزدان دریایی کشته میشن و اورک ها با دیدن آراگورن و مردم تیول های جنوبی دیگه آمپر روحیشون به شدت پایین میاد و فقط به فرار فکر می کردن. اگه تو جنگ به فرار فکر کنی دیگه رغبتی برای مبارزه نمیمونه و راحت تر کشته میشی.

در مورد یوروک-هی:

به نظر من پرورده سارومان بودن چون تو کتاب تنها اورک هایی که زیر نور خورشید هم باصلابت(!) بودن عضو ارتش سارومانن ولی هیچ اشاره ای به حضور چنین اورک هایی در ارتش سائورون نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Dwarf

تا جایی که بنده میدانم خیر . اصلا تعجب کردم چون چیفتن های گنده اورک توی اربا ب حلقه ها (مثل همونی که توی موریا نیزه انداخت به فرودو) باید یوروک میبودن که خیلی قبل تر به وجود اومدن . در ضمن برای بعضی امردر مورد آزوگ مشتبه نشه . آزوگ هابیت کاملا با آزوگ کتاب فرق داره ، چون که آزوگ کتاب توی موریا مرد . این پسرش بولگ بود که در وقایع بعدی حضور داشت . و در ضمن به نظرم بولگ و آزوگ هردو گابلین بودن نه اورک . این دو نژاد با هم متفاوتند .

مطمئنی اونی که تو موریا نیزه انداخت به فرودو یک اورک بزرگ بود؟ به نظر من که یک ترول بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

توی کتاب یه یوروک(خود تالیکن به صراحت میگه یوروک نه اورک) بود ولی توی فیلم یه ترول غارنشین بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

مطمئنی اونی که تو موریا نیزه انداخت به فرودو یک اورک بزرگ بود؟ به نظر من که یک ترول بود.

نظر شما محترمه اما عینا توی کتاب گفته شده که یک اورک گنده از بین در پرید وسط و عینا یه نیزه رو محکم کوبید به فرودو ، که بعد آراگورن گفت اون نیزه یه خرس وحشی رو به سیخ میکشید . حالا اورک گنده بود یا یوریوک ، و یا آراگورن این حرفو زد یا یکی دیگه از یاران حلقه درست یادم نیست . فقط اصلا کلمه ترول توی کتاب در این تیکه نیست ، و ترول ساخته ذهن خلاق پیتر جکسونه توی اینجا .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...