رفتن به مطلب
ELI.21ST

دنیای فیلیپ پولمن \ Philip Pullman's World

Recommended Posts

فنگورن

من مدتیه دنبال یه فانتزی جدیدم که بخونمش ! به طور خلاصه بگم فخر خون کتاب خونم پایین اومده ( توضیح : در خون من ، البته به نظرمن چند نوع فخر وجود داره از جمله فخر فیلم ، فخر غذای خوب ، فخر عبادی ، فخ محبت وفخر کتاب وجود داره که هر کدوم با یه اثر خوب بالا میره ، مثلا تازگی ها فخر خونم با فیلم بچه جایگزین با بازی جولی بالا رفته ! اما مدتیه فخر کتاب خونم در حد صفر شده ! اومدم مجموعه گرگ و میش رو بخونم که تو جلد اول موندم ، خیلی لوس و دخترونس L-)( ، موندم کدوم مجموعه فانتزی رو بخرم بخونم !))

توضیح و تعریف تولکاس از نیروی اهریمنی بشدت وسوسه ام کرده ، ولی میخوام مطمعن بشم ! در مورد کتابش لطفا بیشتر توضیح بدید ، به فکر فخر خونم باشید ترو خدا !

البته من فیلم قطب نمای طلایی رو دیدم ، هر چند زیاد ازش خوشم نیومد :ymapplause: فکر میکردم سر هم بندیه ! داستانش هم اینجوریه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
البته من فیلم قطب نمای طلایی رو دیدم ، هر چند زیاد ازش خوشم نیومد L-) فکر میکردم سر هم بندیه ! داستانش هم اینجوریه ؟

پاسخ منفی ;:D . کتاباش فوق العادست .. .

میدونی از کجای فیلم بیشتر خوشم اومد !؟ تیزر - تلیرر قبل اکراین عمومیش :ymapplause:

نه حالا, بی شوخی کتاب خیلی فوق العاده ای هستش .. .

این کتاب لایرا اکسفورد واقعا ادامه 3 گانه ی نیروی اهریمنیش هستش !؟ و دیگه اینکه این کتاب تک جلدی !؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

آکسفورد لایرا یه داستان کوتاهه(نهایتا چهل صفحه است).خیلی کتاب مهمی نیست.

سه گانه نیروی اهریمنی اش فوق العاده است.شخصیت پردازی های قوی تو فصل های ابتدایی و نحوه پیش برد داستان واقعا بینظیره.

ممنون از الیاس بابت راه انداختن تاپیک.

یه موضوعی راه بنداز در موردش بحث کنیم:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

الی مگه تریلر های قطب نمای طلایی چه مشکلی داشت ؟

به نظرت چرا قسمت های بعدیش ساخته نشد ؟ فروشش که خیلی بد نبود ! :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
الی مگه تریلر های قطب نمای طلایی چه مشکلی داشت ؟

حال شما چطور !؟ چه عجب, مدتی نبودی ما گفتیم نکنه گرفتار انگباند شدی !! کم کم میخواستم داوطلب بشم با عقاب ها بیام یه سرکی بکشم و دنبالت بگردم !! ;L-)

- - - - - -

منظورم این بود که از تریلرهاش خیلی خیلی خوشم اومد !! بعد کلی هم پشتش حرف بود !! مثلا اینکه به کسی اجازه ی حمل موبایل و ایپاد و ایپد و از این جور چیزا به داخل محوطه ی فیلم برداری رو نمیدن !! نکنه که صحنه ای/ پشت صحنه ای لو بره !! خوب, جالب که فکرش رو بکنی به نیکول کیدمن و دنیل کرک اجازه ی حمل تلفن همراه رو ندی !! به هر حال, بودجه ی 180 میلیون دلاریش اونطور که کمپانی توقع داشت در نیومد !! فقط 70 میلیون فروش داخل ایالات متحده خیلی ضعیف بود و فروش جهانی هم 300 و خورده ای در اومد . شاید این دلیل تاخیر ساخته شدن قسمت های بعدی بوده باشه ولی من از جزییات بی خبرم !! کمپانی نیو لاین هم مدتی از نظر مالی حالش خوب نبود !! حالا فکر میکنم کم کم داره خودش رو دوباره ریکاوری می کنه .. .

پی نویس : سالی که کار فیلم برداری میشد نیکول کیدمن در جایگاه خوبی نبود و کلی ازش انتقاد میشد که بازیش در حال حاضر انقدر چشم گیر نیست که قرارد دادهای طلایی باهاش بسته بشه و میشد در بستن قراردا تخفیف های قابل توجهی گرفت از این گذشته اگه درست خاطرم باشه دنیل کرک هم تازه برای نقش جیمز باند مصاحبه داده بود ولی الان هر دوتاشون از موقعیت ممتاز قبلیشون برخوردارن و قرارداد ها بله دیگه !! :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

شخصا من یکی بیشتر از یه هفته غیبتم طول نمیکشه ، اونم چی بشه ! :ymapplause:

شاید پست های منو ریز میبینید نمیخونید ! :D( :D(

این نیولاین پولهاش رو کجا میریزه که هی کم میاره ! فروش فیلم بزرگی شده از بودجش کمتربشه ؟ L-)

ولی در مورد قطب نمای طلایی ، من هیچی ازش نمیدونستم تا این که دیدمش !

به جز جلوه های ویژه اش و و صدای ایان مک کلن رو خرسه ، هیچ چیز قابل توجهی ندیدم ! خیلی شبیه نارنیا بود ! همونجوری که قبلا هم گفتم احساس میکردم یکم داستانش سر هم بندیه. :x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

فیلم خوبی ساخته نشده متاسفانه از روی کتاب.شاید هم ارباب حلقه ها بد عادتمون کرده.

این پروژه هم یه جور شکست حساب میشه.فیلم بلاک باستری که فقط دو برابر هزینه اش بفروشه،اصلا توجیه اقتصادی نداره!

فعلا هم که تولیدش متوقفه.

راستی دقت کردید که تو تریلرش یه قسمت هایی هست که تو فیلم نیست و گذاشتن واسه قسمت دوم؟:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
راستی دقت کردید که تو تریلرش یه قسمت هایی هست که تو فیلم نیست و گذاشتن واسه قسمت دوم؟:دی

دقیقا, من فکر میکردم یه طورایی حذف کردن که زمان کلی رو پایین بیارن !! یکم عجیب ولی نظر سنجی ها حکایت از این دارن که مردم ساکن در کشورهای پیشرفته به خصوص ایالات متحده خیلی حوصله ی کارهای طولانی رو ندارن .. بگردم, پیدا کردم لینک نظر سنجی رو میزارم . فکر میکنم مال یک موسسه ی غیر انتفاعی بود بنابراین شاید خیلی نشه روش حساب کرد .. .

پی نویس : شاهین, میدونستی جریان پیشنهاد شدن نقش اصلی جیمز باند به دنیل کرک تو این فیلم چطوری بود !؟ دنیل و نیکول کیدومن گویا با رانندگی نیکول خودشون رو میرسونن به لوکیشن فیلم برداری . ماشین رو بالای یک سرازیری پارک میکنه نیکول ولی مثل اینکه دنده دستی رو درست جا نمیزنه وقتی پیاده میشه ماشین شروع میکنه اروم به پایین رفتن که دنیل کرک میدوه و میپره پاشو میزاره رو ترمز و ماشین رو وایمیستونه !! فرداش پیشنهاد مصاحبه ی جیمز باند رو میگیره ;:ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

خوب باز می ریم که داشته باشیم گشوندن یک قبر کهنه :دی

اول از همه باید گفت که جای ال بسی خالیست

جالب اینه که روی 300 تا پست غیبش زده :دی

و اما فیلیپ پولمن کیست و چه کرده است ؟

یکی اگه می شه در مورد داستان هاش و سیر خطی داستان یه چیز هایی بنویسه من اون چیزی که تو ویکی نوشته بود رو خوندم و ازش خوش اومده اگه می شه یه ذره بیشتر راهنمایی کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

راستش من نیروی اهریمنی اش را نخوندم (البته گیر نیاوردم که بخونم ) اما میدونم که انتشارات کتاب پنجره با ترجمه ی فرزاد فربد چاپ کرده. یه کتاب دیگه هم از پولمن چاپ کردند به نام کوکی که هشتاد صفحه است ولی اگه نیروی اهریمنی اش مثل این باشه واقعا شاهکاره

اینم ادرس وشماره تلفن انتشارات پنجره: تهران- خیابان سهروردی شمالی- میدان شهید قندی- شماره ی 19

تلفن: 88511060

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من فکر میکردم نظرم رو در باب کتاب نیروی اهریمنی اش ، مدت ها قبل و زمانی که خوندمش اینجا گذاشتم ، اما میبینم که عزیزان از ترشحات ذهن من بی بهره بوده اند :دی

من در مورد ساختار داستان نظر چندانی ندارم ، همونی بود که باید باشه ، اما در کل کتاب رو مخصوصا از جلد دوم به بعد ، کسل کننده میدونم . کتاب سوم که واقعا برای من یه کابوس بود ، همون بهتر که فیلم های بعدی ساخته نشدند .

اواخر داستان ، مخصوصا زمانی که به نبرد با ابر نیرو پرداخته می شه ، ممکنه اعتقادات برخی افراد رو جریحه دار بکنه ، فکر میکنم دلیل تجدید چاپ نشدن کتاب ها هم به همین موضوع بر میگرده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

من جلد یک و دو این مجموعه رو چند سال پیش خوندم(88 یا89) راستش اون موقع از کتابناک خدا بیامرز دانلود کرده بودم و ازخوندنش اون لذتی که باید رو نبردم! شاید به خاطر ترجمه بود یا شاید به خاطر اینکه از رو صفحه ی مونیتور خوندنش برام واقعا سخت بود و خیلی جاهاش نا واضح بود.به هر حال سراغ جلد سومش نرفتم و متن اصلیشو هم پیدا نکردم...چند باری هم تو کتابفروشی دیدمش ولی دست و دلم به خریدنش نرفت! فیلمش هم به نظر خیلی بچگانه بود و چندان خوشم نیومد اما با این حال شاید یه روز وقتی بازنشسته شدم وتو یک روز بارونی رویه یه صندلی کنار شومینه نشسته بودم حاضرم تو نور شمع کتاب اصلیشو بخونم! :-?

ویرایش شده در توسط Gladriel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

خب بزارین من یه توضیحی بدم.

مجموعه نیروی اهریمنی اش از 3 کتاب تشکیل میشه.

1.سپیده شمالی در 2 جلد

2.خنجر ظریف در یک جلد

3.دوربین کهربایی در 2 جلد

که جمعا میشه 5 جلد.ولی خب متاسفانه فرصت چاپ مجدد رو نداشته و کلا در بازار نیست.من همین چند وقت پیش با جستجوی کل انقلاب و شهر کتابای تهران فقط جلدهای 2-3-5 رو تونستم گیر بیارم.خلاصه اینکه اگه کسی جلد 1 و 4 رو پیدا کرد یه خبری بده!:دی

پ.ن:راستی یه سر به سایت کتاب ناک خدا بیامرز بزنین.انگار کلی پول جمع کرده ولی هنوز خبری از بازگشایی نیست.یه حرفایی از دادرسی و اینا زده.ببینید چیزی دستگیرتون میشه؟

ویرایش شده در توسط tom bombadil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نمیدونم اینجا نظری دادم یا نه! ولی به نظرم در مورد نیروی اهریمنی اش اکثر دوستان بی انصافی میکنن.

کتابی که به عقیده اکثر نظر سنجی ها کتاب سوم یا چهارم برتر تاریخ ادبیات فانتزیست،نمیتونه کتاب بد و یا حتی به قول دوستانی: کسل کننده!!!!!!! باشه.دنیای این کتاب خیلی شاهکاره و فیلیپ پولمن تو بقیه کتاباش هم نتونسته مثل این دنیا رو در بیاره.اتفاقا مشکل اصلی کتاب به نظر من اینه که خیلی زود تموم میشه.در واقع این دنیا انقدر جای کار داره که میتونست بسیار بیشتر از کل کتابایی که تالکین در مورد سرزمین میانه نوشته است،در موردش کتاب نوشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من نظر شخصیم رو گفتم ، مگرنه که پشت کتاب جوایزش رو به ترتیب آورده بود . ایده جهان های موازی ، غبار ، کلیسا ، شیطان و ... ایده های نو و خاصی بود ، اما ایده تمام کار نیست ، نویستنده باید بتونه خواننده رو با خودش همراه کنه ، وقایع باید قابل باور باشه ( منظورم فانتزی بودن نیست ، منطقی بودنشه ) . به شخصه خوشحالم نویسنده بیش از این داستان رو کش نداده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب البته اینکه تو رو همراه نکرده،با توجه به مخاطبان بسیار زیاد کتاب،میتونه نشون بده که مشکل از کتاب نیست.همونطور که اگه یکی بیاد و بگه (یه کتابخون آشنا با ادبیات فانتزی رو عرض میکنم) کتابای تالکین کسل کننده، خسته کننده یا هر چیزی مثل اینه، احتمال اینکه مشکل از کتاب تالکین باشه رو به هیچ وجه نمیشه در نظر گرفت.

اتفاقا من افراد بسیاری میشناسم که از ارباب حلقه ها بدشون میاد یا حتی بهش نقد دارن ولی نیروی اهریمنی اش رو میپرستن.

نمیدونم چرا میگی داستان جلو نمیره یا کسل کننده است. و کدومیک از این وقایع در درون این دنیا قابل باور نیست؟اتفاقا زیبایی این کتاب به نظرم اینه که تنها قانون و منطق این دنیا اینه که هر لحظه ممکنه چیز تازه ای ببینی.و این غافلگیرت نمیکنه چون از همون اول متوجهش میشی

پی اس: امیدوارم این کلام به عنوان یه بحث دوستانه در نظرت بیاد.به هیچ وجه قصد توهین،استهزا و امثال اینو ندارم و به عنوان دو دوست که نظرات مخالفی دارن امیدوارم بحث کنیم: لبخند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

پس در رد اوایل سخنت همین بس که در این جامعه آماری کوچیک فروم ما ، نظر بانو گالادریل هم مضاف بر نظر بنده است :دی ( چه دلیل محکمی !) . احتمالا ایشون هم از معدود افرادی هستند که رنج مطالعه این کتاب رو به تن خریدند :دی

اتفاقا ، کی گفته هیچ جای کتاب های تالکین اصلا کسل کننده نیست ؟! من با وجود علاقه شدیدم به آردا ، در قسمت هایی از کتاب لوتر واقعا خسته میشم ، مخصوصا قسمت هایی که به توصیف مناظر میپردازه .اما در کتاب فیلیپ این قضیه کلی تر هستش و داستان با وجود اتفاقات بیشمارش مجذوب کننده نیست . در حقیقت من احساس میکنم علاقه مندان این سه گانه بیشتر به سبک تفکر حاکم بر داستان و ایده اون اشتیاق نشون میدن تا خود داستان .وقتی به اواخر داستان نزدیک میشدم احساس میکردم نویسنده تمام این مقدمه چینی ها رو فراهم کرده بود تا فرضیه مورد قبولش در مورد کائنات رو بیان کنه و هدفی جز قصه گویی داشته . ( هرچند این ایده و فرض، متفاوت و تامل برانگیزه ) .

به نظرم روند دستان در مقابل ایده پایانی ، در حاشیه قرار میگیره . همین الان هم وقتی به کتاب فکر میکنم بیشتر از این که روال داستان رو به یاد داشته باشم ، تقابل خدایی دروغین به نام ابر نیرو و جمهوری مخلوقات رو به خاطر میارم .

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خب بالاخره خوندن این مجموعه تموم شد!

در مورد کار باید بگم ایده فوق العاده خلاقانه ای داره و فارغ از این که شما با اعتقادات نویسنده موافق یا مخالف باشید کتاب شما رو به شدت درگیر خواهد کرد ریتم حوادث تا به آخر بسیار خوب و مناسبه فقط نکته ای که به نظرم می رسه اینه که آخر داستان به یکباره سرهم بندی می شه گویا نویسنده احبار داشته زودتر کار رو به پایان برسونه به طور مثال فصل " پایان کار ابر نیرو" به شدت بی مزه برگزار می شه و اون حس لازم رو منتقل نمی کنه یعنی شما نزدیک 700 صفحه داستان رو دنبال می کنید که ببیند بالاخره سرنوشت این جدال به کجا می رسه ولی قضیه به بی حال ترین شکل ممکن برگزار می شه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من دو جلد اول نیروی اهریمنی اش رو (که فکر کنم میشه جلد اول سه گانه) خیلی وقت پیش خوندم سه جلد بعدیشم هر کدومو از یه جای ایران پیدا کردم مونده فقط وقت برای خوندنش که بزودی انجامش میدم و میام نظرمو میگم. :))

اما اونچه از دو جلد اول یادم مونده ریتم عالی داستان بود. صحنه های جذاب و پر کشش حاصل فضاسازی های عالی فیلیپ پولمن و ارتباط قوی ای که در حقیقت اجازه میده به مخاطب که این ارتباط با داستانش رو راحت انجام بده گرچه به نوعی دنیای کتاب دنیای علمی تخیلی هست.

ترجمه فرزاد فربد هم واقعا ستودنی و عالیه گرچه متن اورجینال رو نخوندم اما از ترجمه و پیوستگی متن فارسی لذت بردم.

اقتباس سینمایی از نیروی اهریمنی اش نداشتیم هنوز درسته؟!

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

چرا از روی جلد اول (سپیده شمالی) که البته تو آمریکا با نام "قطب نمای سحر آمیز " منتشر شده یه فیلم به نام " Golden Compass " که اتفاقا تهیه کننده اش همین نیولاین خودمون بود ولی به دلیل فروش کم ساخت قسمتهای بعدی کنسل شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت چرا داشتیم :http://fa.wikipedia.org/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

باعرض اجازت

درست است که این جا تاپیک فیلیپ پولمن است؟ چون او به جز سه گانه ی نیروش اهریمنی اش(که آن را نخوانده ام) کار های خوب دیگری همچون کنت کارلشتاین و ساعت ساز دارد.

کنت کارلشتاین درباره ی زامیل اهریمن شکارچی است.

و ساعت ساز یک داستان عالی درباره ...نمی توانم بگویم چه جوری است ولی بسیار عالی در حدی که پس از خواندن آن می خواستم به سرعت سه گانه اهریمنی اش را تهیه کنم اما ظاهرا چاپش تمام شده بود.

در ضمن هر دو کتاب را فرزاد فربد ترجمه کرده(نشر پنجره).

راستی کسی این جا ساعت ساز را خوانده؟ آیا فضایش مثل سه گانه اهریمنی اش می ماند؟ و از کجا می توان تمامی کتب سه گانه اهریمنی اش را گیر بیاورم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...