رفتن به مطلب
Aslan

سه گانه وراثت

Recommended Posts

Aslan

مي خوام بدونم كسي سه گانه وراثت يا همان پسر ا‍ژدها سوار رو خونده به نر من اين كتاب بعد از كتاب وار كرافت سومين كتاب باه كه به دنياي تخيلي تالكين ربط داشته باشه متشك مي شم اطلا عات زيادي در اين رابطه به من بدهيد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

سلام اصلان عزیز من فکر میکنم خوندن کتب تالکین و سی اس لویس به تو کمک بیشتری بکنه

از آشناییت خوشبخت شدم

به امید دیدار مجدد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستا ن عزیز,خوب سه گانه وراثت رو کامل نخوندم ولی باهاش اشنایی دارم . این داستان در مورد پسری به نام اراگون واژدهایش سافیرا هست.جلد اول این داستان رو کریستوفر پائولینی نویسنده کتاب در سن 15سالگی نوشته و چاپ شده.در این مجموعه داستان هم ردپای تخیلات تالکینی و عناصر داستانی دنیای تالکین به شدت دیده میشه .فضای سرزمین آلاگیزیا که داستان در اون اتفاق می افته خیلی شبیه فضای سرزمین های اسکاندیناوی در دوره قرون وسطی ودوران وایکینگ ها هست.اما دوست عزیز اسلان بیشترین چیزی که می تونه به شما در شناخت دنیای داستان های تالکین کمک کنه همانا خوندن خود کتاب های تالکین به صورت عمیق هست.و تطبیق اطلاعات کتاب های مختلف تالکین اعم از سه گانه بزرگ فرمانروای حلقه ها,هابیت ,سیلماریلیون,افسانه های ناتمام نومه نور و سرزمین میانه,فرزندان هورین و.....با یکدیگر می تونه درک عمیقی از دنیای تالکین به شما بده .به خصوص اگر مطالب کتاب های تالکین با اطلس سرزمین میانه خونده بشه و همینطور با بهره گیری از مطالب سایت اردا وچند سایت دیگر مثل والیمار,آکادمی فانتزی,و...وهمینطور استفاده از مطالب سایت های انگلیسی زبان مرجع درباره تالکین مثل تالکین گیت وی ,تاک بروک,تالکین لایبرری,انسیکلوپدیای آردا و.......می تونی اطلاعات زیادی درباره تالکین ودنیای بزرگ خلق شده به دست اون پیدا کنی.در ضمن دعوتت می کنم که از صفحه چهارم مبحث داستان های تالکینی در بخش داستان های سرزمین میانه دیدن کنی که اونجا تمامی توضیحات لازم در مورد کتاب های نارنیا و وراثت رو نوشته ام.با تشکر.الندیل پسر آماندیل.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

کتاب خوبیه به نظرمالبته باید در سطح خودش نگاهش کردوتخسل بالاتری از نارنیا یا لوتر نداره،اما برای یه روز بیکاری به شدت توصیه میشه.من دوست داشتم داستان رو تا اینحا.البته هنوز منتظر جلد 4 هم هستیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

من حتی اینجا پست هم زده بودم؟ ایول.خب آقای اصلان.بیا صحبت کنیم دیگه.چرا میگی شبیه تالکینه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

من حتی اینجا پست هم زده بودم؟ ایول.خب آقای اصلان.بیا صحبت کنیم دیگه.چرا میگی شبیه تالکینه؟

کلا گرفتاری کار دستت داده ها تولکاس جون :دی

تولکاس جون راستش شرمنده امشب نمی تونم صحبت کنم شارژ اینترنت سیم کارتم داره به اتمام می رسه و من تا لحضاتی بعد اینترنت ندارم

واقعا باید من رو ببخشی خودت می دونی که سرم درد می کنه واسه بحث

فردا صبح دوباره اینترنت دار می شم و اون موقع مطمئن باش باهم بحث می کنیم

باز می گم از شما و دوستان کمال شرمندگی رو دارم

پ.ن :

پیرامون کتاب های وراثت

من کتاب ها رو از کتاب ناک گرفته بودم اما الان کتاب ناک در تخته شده و فعلا باید یه چرخی بزنم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

کتاب اولشو میشه توی 2 صفحه خلاصه کرد منظورم اینه که خیلی روند کندی داره ولی به مرور خیلی بهتر میشه امیدوارم زودتر جلد های بعدیش بیاد بیرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

امیدوارم زودتر جلد های بعدیش بیاد بیرون

دوست عزیز سری کتاب های سه گانه ی وراثت تا جلد سومش تو بازار هستش و جلد چهامش هم تو پاییز وارد بازار های خارجی شد البته تا فصل 10 این اثر رو تو یکی از سایت ها دارن ترجمه می کنند و می تونید دانلودش کنید :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

ببخشیدا...ولی جلد 4 با ترجمه آقای نورالهی و انتشارات بهنام (البته اگه اتفاق خاصی نیفته) تا آخر امسال زیر چاپ میره و تو نمایشگاه سال دیگه خواهیم داشتش!

ویرایش شده در توسط tom bombadil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

تام جون انگار یه ذره تو سایت های فانتزی نمی چر خی ها :دی

هر سایت فانتزی یه قسمت داره به عنوان این که کتاب های فانتزی تازه به بازار اومده رو خوده کاربرانی که در زمینه ی ترجمه مهارت دارند ترجمه می کنند یه چیزی تو کایه تالار دایرون خودمون و از قضا این اثر هم تا فصل 10 به وسیله ی دوستانی ترجمه شده و در یکی از فروم ها موجود است :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

خب اصلان عزیز من چی گفتم مگه؟

من گفتم اگر کسی مایل به خوندن کتاب(بصورت واقعی کتاب و نه دیجیتال)و البته با یه مترجم معتبر(مترجم رسمی آقای پائولینی در ایران آقای نورالهی هست...امضای خود کریستوفر تو کتابای ترجمه شده نورالهی موجوده)هست تا چند ماه دیگه میتونه اون رو در دسترس داشته باشه!

لازم به ذکره که انتشارات بهنام کل مجموعه وراثت رو با ترجمه نورالهی بیرون داده:

1.اراگون

2.الدست در دو جلد

3.بریسینگر در 2 جلد

حالا کتاب بعدی هم قراره تا آخر امسال بیاد!البته اینطور میگن!

حالا تو یه سری سایت ها هم شروع به ترجمه کردن و این تناقضی ایجاد نمیکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

خب من امروز خبردار شدم که جلد 4 این مجموعه هم زیر چاپ رفته.اصلا متن خبر رو خودتون بخونید.

"این هم اگر قبول کنید عیدی نشر بهنام به خوانندگان و علاقمندان.بخش نخست از جلد چهارم میراث با همین عنوان به چاپ رسید.

این قسمت از جلد چهارم در 552 صفحه چاپ شده که در روز شنبه بعدازظهر در محل انتشارات بهنام قابل تهیه بوده و توزیع سراسری آن در بعد از ایام تعطیلات به انجام خواهد رسید. جلد دوم کتاب چهارم ترجمه شده واکنون مراحل ویراستاری را سپری می کند امیدواریم تا اوایل اردیبهشت در اختیار شما قرار گیرد.

از هم اکنون در بخش خرید اینترنتی برای عزیزان قابل تهیه بوده تا در روزهای پایانی سال امکان ارسال پستی فراهم آید."

این خبر رو از خود سایت نشر بهنام برداشتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

به نظر من داستان خوبیه؛ فیلم و بازیش هم اومده. (من بازی کامپیوتریش رو انجام دادم؛ دوربین سوم شخصش خیلی اذیت می‌کرد و دکمه‌هاش هم که نمی‌شد عوضشون کرد، جای بدی داشتن و با همدیگه قاتی می‌شدن!)

ویرایش شده در توسط گندالف سپید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

کتاب خوبیه به نظرمالبته باید در سطح خودش نگاهش کردوتخسل بالاتری از نارنیا یا لوتر نداره،اما برای یه روز بیکاری به شدت توصیه میشه.من دوست داشتم داستان رو تا اینحا.البته هنوز منتظر جلد 4 هم هستیم

ولی جناب تولکاس به نظر من این اثر درسته که هیچ وقت نمیتونه قابل قیاس با لوتر باشه ولی در کل وقتی پای کتاب هایی مثل نارنیا و وار کررفت و برخی کتاب های دیگه من باب مقاسیه به میان میاد اثر کریستوفر پائولینی در رده ی خیلی بالاتری قرار میگیره.

توی این کتاب نویسنده هیچ گونه نماد گرایی ای نکرده و نهایت ظرافت نویسندگی اش رو در ساماندهی امکان اقوام و نژاد ها به کار برده (ولی توی کتابی مثل اثر سی اس لوئیس ما میتونیم درف ها و سایر موجودات رو به صورت ادغام شده و پراکنده و نامنظم تو همه جای نارنیا ببینیم) و( به تقلید از استاد تالکین ولی شاید بهتره بگم به صورت غیر اوجینال-چون ابداع خودش نبوده) برای هر قوم و نژادی زبان خاص اون قوم رو به کار گرفته.

ولی در هر حال گذشته از این ها(به نظر من) متاسفانه مسئله جادو مثل کتاب های وارکرفت و هری پاتر؛ توی این مجموعه هم به نوعی به نخود و کشمیش تبدیل شده و(البته بازم به نظر من)این امر یکم از ارزش ادبیش کم کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

خب چند روزی بود که میخواستم این خبر رو بذارم ولی هی پشت گوش مینداختم تا اینکه امروز الدا گفت و من یادم اومد!

کتاب چهارم کریستوفر پائولینی با نام میراث و ترجمه محمد نورالهی به نمایشگاه رسید!

جلد اول 14000 تومن

جلد دوم 16000 تومن

مجموعا: بالای 1000 صفحه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لینک دانلود

این مجموعه وقاعا خوبه و میشه ردپای تالکین رودرش دید به طور کامل

واقعا خوب کارکرد

در ضمن بچه هاخواهشا دانلود نکنید

این کتاب کپی رایت داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرگتلام

من داستانهای وراثت رو دوست دارم . با همین با دنیای الف ها و اژدها ها و ... آشنا شدم و الان هم با دنیای تالکین ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

من چند سال پیش فیلمشو دیدم و بسیار خوشم اومد میخواستم بینم کتابش هم به اون خوبی هست؟ و چه نقاط ضعف و قدرتی داره . شاید بخرمش :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 10 دقیقه قبل، lord of gondolin گفته است :

من چند سال پیش فیلمشو دیدم و بسیار خوشم اومد میخواستم بینم کتابش هم به اون خوبی هست؟ و چه نقاط ضعف و قدرتی داره . شاید بخرمش :)

من کتاب اول و دومش رو خوندم. کتاب اول میشه گفت مسخه ی کتبی فیلمه و تفاوت های کلی زیادی نداره. اگه از فیلمش خوشتون اومده ارزش خوندن رو براتون داره و چیزهایی اضافه بر فیلم هم داره که براتون جالب خواهد بود. کتاب دوم بنظرم روندش یکم کندتره اما از زاویه ی دید جدیدتریه. تا اینجا که داستان خوبی برای من بوده;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در هم اکنون، Nienor Niniel گفته است :

من کتاب اول و دومش رو خوندم. کتاب اول میشه گفت مسخه ی کتبی فیلمه و تفاوت های کلی زیادی نداره. اگه از فیلمش خوشتون اومده ارزش خوندن رو براتون داره و چیزهایی اضافه بر فیلم هم داره که براتون جالب خواهد بود. کتاب دوم بنظرم روندش یکم کندتره اما از زاویه ی دید جدیدتریه. تا اینجا که داستان خوبی برای من بوده;)

چه نقاط ضعفی داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Denris

در در ۱۳۹۶/۴/۵ at 1:33 PM، lord of gondolin گفته است :

چه نقاط ضعفی داره

تو قسمت چهارم روند کنده و بعضی ها معتقدند نویسنده میتونست نیمه دوم کتاب آخر رو حذف کنه...هر چند به نظر من لازم بود  و حتی شاید نقطه قوت به حساب بیاد و به آدم میگه رسیدن به پیروزی پایان مشکلات نیست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بوفچه
در در 1/10/2018 at 8:44 AM، Denris گفته است :

تو قسمت چهارم روند کنده و بعضی ها معتقدند نویسنده میتونست نیمه دوم کتاب آخر رو حذف کنه...هر چند به نظر من لازم بود  و حتی شاید نقطه قوت به حساب بیاد و به آدم میگه رسیدن به پیروزی پایان مشکلات نیست...

خب اینکه به ضعف های بزرگ این مجموعه اشاره نکردین. شخصیت پردازی داغون که تا فردا صبح می تونم ازش ایراد بگیرم. اصلا درک نمی کنم اراگورن چطور جذب شخصیت سرد و افسرده آریا شد. و اینکه نویسنده هیچ ایده ای از فئودالیسم نداشت. اون صحنه شکار اول کتاب مزخرف بود. تنها چیزی که خوب توش عمل کرده سیستم جادویی دنیاست که با توجه به ضعف های دیگه داستان به هدر رفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...