رفتن به مطلب
Aslan

در مورد نارنیا

Recommended Posts

Aslan

با سلام راستش چند تا کتاب است که بر گرفته از دنیای تالکین است مثل نارنیا و یا سه گانه وراثت که هر کدومش داستان های جالبی داره می خواستم اگه می شه تو سایتتون مطالبی در مورد این داستان ها بنویسم متشکر می شم اگه جواب بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بله چرا که نشه. ما واسه وارکرافت قسمت جداگانه داریم برای نارنیا هم تا حالا چندین تاپیک زده شده. کلا در مورد تمام داستانهای فانتزی میشه توی این سایت صحبت کرد فقط بهتره تو قسمتهای مربوط به تالکین نباشه و در انجمنهای مربوط به خودش مثل "موجودات فانتزی" و "دنیای جادویی" ایجاد بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

راستي اقاي 3D Mahdi odgd از خبر تون خيلي خوشحال شدم در اسرع وقت حتما مطالب جالبي در اين مورد مي نويسم :ymapplause:

بهعلاوه اين كه مطالبي در مورد سه گانه وراثت مي نويسم راستي من خيلي ازسايت تون ديدن كردم و خيلي چيزها دانلود كردم يه بار سيليماريليون رو به زبان فارسي دانلود كردم ولي بعد هرچي گشتم تا دوباره دانلودش كنم پيداش نكردم اگه داريدش رو سايتتون بذاريند خيلي متشكر مي شم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar
راستي اقاي 3D Mahdi odgd از خبر تون خيلي خوشحال شدم در اسرع وقت حتما مطالب جالبي در اين مورد مي نويسم :ymapplause:

بهعلاوه اين كه مطالبي در مورد سه گانه وراثت مي نويسم راستي من خيلي ازسايت تون ديدن كردم و خيلي چيزها دانلود كردم يه بار سيليماريليون رو به زبان فارسي دانلود كردم ولي بعد هرچي گشتم تا دوباره دانلودش كنم پيداش نكردم اگه داريدش رو سايتتون بذاريند خيلي متشكر مي شم

دوست عزیز بهتره که کتاب سیلماریلیون رو تهیه کنید. کتاب حقیقی 180 درجه با کتاب مجازی تفاوت میکنه !

در اینجا به خاطر قانون کپی رایت و احترام به ناظر و مترجم ، کتاب فارسی روی سایت قرار نمیگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خیلی ممنون اصلان جان.

دو سالی میشه که کتابهای فارسی رو برای حمایت از نویسندگان و ناشران ایرانی از وبلاگم برداشتم. علاوه بر اون ترجمه اون کتاب واقعا بد بود(اگه نخوایم بگیم مزخرف) و اصلا نمیشه با ترجمه رضا علیزاده مقایسه اش کرد. بهت پیشنهاد میکنم حتما ترجمه علیزاده رو تهیه کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

در تایید پست بزرگان اردا این رو اضافه کنم که .. .

سیلماریلیون رو واس تو دستت بگیری !! مجازی بچازی نداریم ;:ymapplause: .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nazgul king of anegmar

عذر میخوام . اما من اصلاً از نارنیا و هری پاتر خوشم نمیاد به نظرم واقعا بچه گانه هستن و اصلاً نمیشه با آثار تالکین حتی مقایسشون کرد

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

عذر میخوام . اما من اصلاً از نارنیا و هری پاتر خوشم نمیاد به نظرم واقعا بچه گانه هستن و اصلاً نمیشه با آثار تالکین حتی مقایسشون کرد

با تمام احترامی که ب تمام کاربران سایت دارم

با پستتون کاملا مخالف هستم

اول این که مقایسه دو اثر یک سری ضوابط و شرایط داره و همین جوری نمی شه دو چیز رو با هم مقایسه کرد

دوما دلیل نمی شه که هری پاتر و نارنیا بچه گانه هست { دلیلش رو نمی دونم } بگیم خیلی داستان های بدی هستن

از طرفی خیلی ها در این فروم به شخصه خود من زمانی رو با هری پاتر و نارنیا بزرگ شدم و کاملا با نظرتون مخالفم که این داستان ها بچه گونه هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب کلا نمیشه قضاوت کرد

در مورد نارنیا بخصوص در قسمت اول (شیر،گنجه و ساحره) کار خوبی رو از کارگردان که آدامسون بود شاهد بودیم

ولی قسمت های دوم و بخصوص سوم افت کردند

در مورد هری پاتر هم زندانی آزکابان و شاهزاده دورگه و تاحدودی یادگاران مرگ فیلم های قابل قبول بودند

البته در سطحی پایین تری از لوتر بودند که این هم بخاطر قدرت تالکین و هم برگردان بسیار خوب پیترجکسونه

در مورد کتابها هم نارنیا و هری پاتر خوب بودند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
nazgul king of anegmar

با تمام احترامی که ب تمام کاربران سایت دارم

با پستتون کاملا مخالف هستم

اول این که مقایسه دو اثر یک سری ضوابط و شرایط داره و همین جوری نمی شه دو چیز رو با هم مقایسه کرد

دوما دلیل نمی شه که هری پاتر و نارنیا بچه گانه هست { دلیلش رو نمی دونم } بگیم خیلی داستان های بدی هستن

از طرفی خیلی ها در این فروم به شخصه خود من زمانی رو با هری پاتر و نارنیا بزرگ شدم و کاملا با نظرتون مخالفم که این داستان ها بچه گونه هستن

. دوست گرامی من صرفا نظر خودم رو گفتم . از جهاتی هم شما هم حق دارین خاطراتتونه من به خاطر اظهار نظر م از شما عذر میخوام .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

با سلامی دوباره

خوب موضوع و محوریت بحث من کتاب ها بود نه فیلم { کلا زیاد با فیلم ها حال نمی کنم و تنها فیلم های اثار فانتزی رو نگاه می کنم تا بتونم بهتر فضا سازی انجام بدم البته لوتر قضیه اش فرق ی کنه } با این اوصاف می رم سر بحث کتاب ها

کتاب های نارنیا بحث در موردش خیلی بیشتر از اون ک شاید فکرش رو بشه کرد نویسنده ای که میاد این اثر رو می نویسه همکار تالکین بوده و این که آیا این دو نویسنده طرز تفکر یکسانی داشته اند یا نه بحث خیلی زیادی رو می طلبه مخصوصا که جناب تضاد خیلی مایل هستند که در ین زمینه بحث کننند

و در مورد هری پاتر هم باید اعتراف کنم که واقعا داستان های خوبی داشت مخصوصا محفل ققنوس که واقعا به نظرم بهترین قسمت از سری های 7 گانه ی این داستان بود

والا الان زیاد نمی دونم چی بنویسم اگه مایل باشید می تونیم در تاپیک هر کدوم ز این کتاب ها به صورت مجزا و کامل بحث کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

ممنونم از اصلان عزیز که بحث رو به مسیر اصلی خودش برگردوند. بله. من با ترجمه ی این کتاب (نشر هرمس) بسیار مشکل داشتم و به تازگی (شکلک خجالت از تأخیر) شروع کردم به گوش دادن نسخه ی صوتی کتاب و فکر میکنم این نویسنده هم بسیار مورد اجحاف قرار گرفته و برخلاف لوتر که با فیلم شدن اقبال مخاطبانش رو بالا برد یکی دو فیلمی که برای نارنیا ساخته شد جز از لایه ی سطحی فانتزی پیشتر نرفت.

از اونجا که تالکین و لوییس زمان هایی بسیاری رو با هم سپری کردن بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو اثر بزرگ فانتزی می تونه برای شناخت بهتر تالکین هم مؤثر باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

من با ترجمه ی این کتاب (نشر هرمس) بسیار مشکل داشتم و به تازگی (شکلک خجالت از تأخیر) شروع کردم به گوش دادن نسخه ی صوتی کتاب و فکر میکنم این نویسنده هم بسیار مورد اجحاف قرار گرفته و برخلاف لوتر که با فیلم شدن اقبال مخاطبانش رو بالا برد یکی دو فیلمی که برای نارنیا ساخته شد جز از لایه ی سطحی فانتزی پیشتر نرفت.

از اونجا که تالکین و لوییس زمان هایی بسیاری رو با هم سپری کردن بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو اثر بزرگ فانتزی می تونه برای شناخت بهتر تالکین هم مؤثر باشه.

خب اولش با این نظر تضاد که در ساخت فیلم های نارنیا کوتاهی به عمل اومده کاملا موافقم

بهتر از این ها می تونست فیلم درست بشه که البته جای بحث داره و به نظرم از بحث دور نشیم خیلی بهتره

در مورد ترجمه ی نارنیا از انتشارات هرمس من واقعا نظری در مورد ترجمه ندارم و دلیل اون هم اینه که متن اصلی نارنیا رو نخوندم =))

و خوشحال می شم تضاد جون متن اصلی کتاب رو در اختیار من قرار بدی :دی :ایکسـ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

حالا تا تضاد بیاد اینو به عنوان نمونه داشته باش!:دی

Magicians Nephew Book.pdf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اول بگم که نمیدونستم این نظرم رو کجا بزارم . گفتم بد نیست اینجا قرارش بدم. هر چی باشه خیلی دلم خواست که یه مطلب در مورد نارنیا (حالا هر مطلبی باشه) رو بزارم. که اینو گذاشتم :دی

همین الان از دیدن فیلم سرگذشت سرزمین نارنیا قسمت اول فارق شدم. با اینکه داستانش کمی لوس و کودکانه میزد ولی به دلم نشست. یکی از نکات جالب توجه فیلم شخصیت پردازی بسیار خوب شخصیت منفی یعنی جادوگر سفید هستش که بخش عمده اش رو بازی بسیار خوب بازیگرش باید دونست. از جلوه های ویژه اش هم خوشم اومد . جلوه های ویژه ی فیلم بی خودی شلوغ و پلوغ یا به قول بعضی ها پر زرق و برق نبود و و به قول خودم (:دی) جلوه های ویژه در خدمت فیلم بود نه مثل بعضی فیلم ها که فیلم در خدمت جلوهای ویژه بودن.

ولی ای کاش سی اس لوئیس یکی از این شخصیت ها رو تو رمانش میکشت تا ما شاهد فیلم بهتری از این میبودیم :دی . فیلمه شخصیت های بانمک و دوست داشتنی هم داره که نمونه ی اونها شخصیت لوسی و تامنوس با بازی جیمز مک آوی هستش. در کل فیلم لذت بخشی بود و ارزش یکبار دیدن رو داشت و اشتباه فکر میکردم که فیلم نارنیا فیلم دلچسبی نیستش.

همچنین این رو هم بگم که (با اینکه رمان نارنیا رو نخونده ام و با توجه به فیلمش قضاوت میکنم) کاملا احساس میشد که سی اس لوئیس از برای نوشتن رمانش همانند تالکین از کتب های الهی الهام گرفته هست. هر چی باشه سی اس لوئیس و تالکین تو یه دانشگاه باهمدیگه درس خوانده اند و بی خود نیست که چرا هر دوتاشون از کتب های الهی الهام گرفته اند. البته بنظر من تالکین بسیار بسیار بهتر و زیباتر از سی اس لوئیس عمل کرده است. سی اس لوئیس نمادهای الهی اش رو بسیار آشکار بیان کرده است و همین باعث میشه که ایشون چندین پله پائین تر از تالکین قرار بگیره . (البته دوباره هم میگم من اینارو با توجه به فیلم دارم نظر میدم)

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

همچنین این رو هم بگم که (با اینکه رمان نارنیا رو نخونده ام و با توجه به فیلمش قضاوت میکنم) کاملا احساس میشد که سی اس لوئیس از برای نوشتن رمانش همانند تالکین از کتب های الهی الهام گرفته هست. هر چی باشه سی اس لوئیس و تالکین تو یه دانشگاه باهمدیگه درس خوانده اند و بی خود نیست که چرا هر دوتاشون از کتب های الهی الهام گرفته اند. البته بنظر من تالکین بسیار بسیار بهتر و زیباتر از سی اس لوئیس عمل کرده است. سی اس لوئیس نمادهای الهی اش رو بسیار آشکار بیان کرده است و همین باعث میشه که ایشون چندین پله پائین تر از تالکین قرار بگیره . (البته دوباره هم میگم من اینارو با توجه به فیلم دارم نظر میدم)

با عرض اجازت

جنابayubs شما کتاب را که بخوانید متوجه می شوید که استاد لوئیس از استاد تالکین الهام کامل نگرفته است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

بحث الهام که اصلا مطرح نیست بیشتر یه جور تبادل نظر و مراوده فکری بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

بحث الهام که اصلا مطرح نیست بیشتر یه جور تبادل نظر و مراوده فکری بوده!

با عرض اجازت

من هم همیشه با شما موافق بوده ام اما بعضی ها به اشتباه خیال می کنند که کار استاد لوئیس تقلید است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

به یاد قدیم ها

سریال نارنیا رو که یادتون هست .توی دهه هفتاد از شبکه دو پخش می شد.؟؟؟؟ در صفحه دوم این تاپیک هم یه توضیحاتی در این مورد دادم.امروز چندتا از آهنگ های موزیک متن این سریال رو که آهنگسازش جفری بورگن هست رو به مناسبت ایام عید فطر تقدیم شما عزیزان می کنم.

01 - Aslan's Theme myfreemp3.eu.mp3

05 - Aslan Sacrificed myfreemp3.eu.mp3

03 - Mr. Tumnus' Theme myfreemp3.eu.mp3

02 - The Great Battle myfreemp3.eu.mp3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به یاد قدیم ها

سریال نارنیا رو که یادتون هست .توی دهه هفتاد از شبکه دو پخش می شد.؟؟؟؟ در صفحه دوم این تاپیک هم یه توضیحاتی در این مورد دادم.امروز چندتا از آهنگ های موزیک متن این سریال رو که آهنگسازش جفری بورگن هست رو به مناسبت ایام عید فطر تقدیم شما عزیزان می کنم.

اقا با اين كاري كه شما كردي باز داغ ما رو تازه كردي :)(((

سريالش واقعا زيبا بود فكر كنم BBC ساخته بودتش

ارزش ديدن داشت

از سري اهنگ هاي نارنيا اون اهنگ تومنس وقتي داره با فلوت براي اولين بار براي لوسي مي زنه تو خونه اش واقعا زيبا بود

واقعا اون حس جادوي بودن رو داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

سلام اسلان جان

پیشنهاد می کنم آهنگ اول رو گوش کنید.خودم این آهنگ رو خیلی دوست دارم که در ابتدای تیتراژ سریال هم بود. این سریال برای من خیلی نوستالوژیک و اشک آوره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظر کاری که این سریال و سریال زمزمه گلاکن(در ایران) انجام دادند این بود که نسلی کنجکاو و علاقه مند به فانتزی رو بار آوردند طوری که اگر چه در هنگام اکران یاران حلقه آشنایی کمی با دنیای تالکین وجود داشت ولی این نوع فانتزی به نظر آشنا میومد و فانتزی هایی از این جنس و فضا قبلا تجربه شده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

لایک آرفارازون لایک

سریال زمزمه گلاکن کدومه؟؟؟؟اصلا به خاطر ندارم؟؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

لایک آرفارازون لایک

سریال زمزمه گلاکن کدومه؟؟؟؟اصلا به خاطر ندارم؟؟؟؟؟

اره امين جون اين كدوم سرياله ؟! :دي

والا سريال نارنيا رو من هيچ وقت نتونستم كامل نگاه كنم :)(

تصور من از كمد هنوز متصل به اون كمد سريال

خيلي طبيعي بود و واقعا زيبا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...