رفتن به مطلب
pirooz

نظرات در مورد تالکین

Recommended Posts

pirooz

تاپیک های مختلفی بود که هر کی یه نظری میداد .

این تاپیکو زدم تا هر کی بیاد و نظرشو در مورد فیلم و کتاب تالکین به طور آزادانه بیان کنه .حتی بگه من از کتاباش متنفرم .البته با دلیل .

برای مثال : من از کتاباش و فیلمش خوشم میاد چون یه کتاب فانتزی کامله .شخصیت های قشنگ و پر محتوایی داره .از فیلمشم به خاطر حرفه ای ساخته شدن، داستان جالب، گرافیک خوب و ... خوشم میاد .(مثال بود اگرم بدم میاد با دلیل)

راستی اگرم فقط از قسمتی از فیلم یا کتاب بدتون میاد ذکر کنید .

توجه : میتونید بیاید بگید من از کتاباش و فیلمش متنفرم و هیچکس حق نداره بحث الکی راه بندازه و بگه اله بله و دوست داشته اینطوری بسازه و... چون هر کی نظری داره و نظرشم قابل احترامه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تاپیکهای زیادی در این مورد و به صورت تخصصی برای هر موضوع(کتاب، فیلم و ...) وجود داره. خودت هم که همین الان یه تاپیک جداگانه درباره گرافیک فیلم زدی. این بحث در صورت ادامه میشه آش شعله قلمکار! بهتره هر چیزی در جای خودش بحث بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
تاپیکهای زیادی در این مورد و به صورت تخصصی برای هر موضوع(کتاب، فیلم و ...) وجود داره. خودت هم که همین الان یه تاپیک جداگانه درباره گرافیک فیلم زدی. این بحث در صورت ادامه میشه آش شعله قلمکار! بهتره هر چیزی در جای خودش بحث بشه.

همه چی بود ولی یه قسمت نظرات کلی نبود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

من آقای تالکین ارادت دارم.عده ای به ظاهر عاقل میشینن میگن تنها چیزی که در ارباب حلقه و هری پاتر نمی بینید وجود خداست.ابن موضوع درباره هری پاتر صدق میکنه. اما در ارباب حلقه ایلوواتار خدای یگانه وجود دارد.اگر درباره ادیان و فرهنگ های مختلف اطلاعات داشته باشید متوجه میشید که ارباب حلقه تالکین میراث فرهنگ جهان است.برای نمونه در اول فیلم صدای گالادریل رو می شنویم که می گه :جهان تغییر کرده.من آن را در آبها احساس می کنم.من ان را در زمین احساس می کنم.بویش را در هوا استشمام می کند.(درباره حضور سایرون) تلمیحی است از حدیث علی (ع)است که می فرماید:او (دجال)وارد دریا ها میشود و خورشید با او سیر میکند(منظور در آسمان است) وزمین زیر پاهایش درنوردیده می شود.دوستان اگر نظری دارند می توانند برای من ارسال کنن.البته اگر به موضوع فرا***ری علاقه مندند.فقط خواستم بگم که اگر طرفدار اقای تالکین هستید باید از ایشان در مورد این مهملاتی که بعضی ها در مورد ما***ی بودن ارباب حلقه می بافند دفاع کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
من آقای تالکین ارادت دارم.عده ای به ظاهر عاقل میشینن میگن تنها چیزی که در ارباب حلقه و هری پاتر نمی بینید وجود خداست.ابن موضوع درباره هری پاتر صدق میکنه. اما در ارباب حلقه ایلوواتار خدای یگانه وجود دارد.اگر درباره ادیان و فرهنگ های مختلف اطلاعات داشته باشید متوجه میشید که ارباب حلقه تالکین میراث فرهنگ جهان است.برای نمونه در اول فیلم صدای گالادریل رو می شنویم که می گه :جهان تغییر کرده.من آن را در آبها احساس می کنم.من ان را در زمین احساس می کنم.بویش را در هوا استشمام می کند.(درباره حضور سایرون) تلمیحی است از حدیث علی (ع)است که می فرماید:او (دجال)وارد دریا ها میشود و خورشید با او سیر میکند(منظور در آسمان است) وزمین زیر پاهایش درنوردیده می شود.دوستان اگر نظری دارند می توانند برای من ارسال کنن.البته اگر به موضوع فرا***ری علاقه مندند.فقط خواستم بگم که اگر طرفدار اقای تالکین هستید باید از ایشان در مورد این مهملاتی که بعضی ها در مورد ما***ی بودن ارباب حلقه می بافند دفاع کنید.

فکر نمی کنم تالکین احادیث حضرت علی رو خونده باشه :-? :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

شما از کجا می دونی.تالکین در زبانهای ساختگیش از واژه های عربی و فارسی و ترکی هم استفاده کرده.نمونش حلقه گندولف که اسمش ناریه است.نار در عربی یعنی اتش و ناریه یعنی اتشین و حلقه گندولف هم حلقه آتش بود.حالا اگه فکر می کنید تالکین اگاهی نداشته خودتون می دونید.نمونه دیگه شباهت سیلماریلیون به اموزه های اوستا.دوازده فرشته و اهریمن.خود دانی.باز هم اگه می خواای برات مثال میزنم(فقط یه پیام شخصی برام بفرست.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
شما از کجا می دونی.تالکین در زبانهای ساختگیش از واژه های عربی و فارسی و ترکی هم استفاده کرده.

و همینطور زبان کردی

نمونش حلقه گندولف که اسمش ناریه است.نار در عربی یعنی اتش و ناریه یعنی اتشین و حلقه گندولف هم حلقه آتش بود.حالا اگه فکر می کنید تالکین اگاهی نداشته خودتون می دونید.نمونه دیگه شباهت سیلماریلیون به اموزه های اوستا.دوازده فرشته و اهریمن.خود دانی.باز هم اگه می خواای برات مثال میزنم(فقط یه پیام شخصی برام بفرست.)

ناریا درسته نه ناریه

منم کاملا با این موافقم که آردا از دنیای واقعی ما گرفته شده (مثلا می شه گفت ملکور همون شیطانه و والینور همون بهشت) ولی در مورد احادیث مخالفم. احادیث حضرت علی یا سایر امامان یا حتی پیامبر انقدر مستند نیستن که تالکین بیاد اونارو بخونه. در ضمن مقایسه احادیث با اوستا بسیار اشتباهه :-?

بنده که ایرانیم تا حالا این حدیثو نشنیده بودم حالا تالکین که جای خود داره :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

حالا ناریا یا ناریه زیاد فرقی نداره.مهم اینه که از ریشه عربی نار گرفته شده.بعدشم من کل منظورم اینه که نذارید تهمت نا روا به تالکین بزنن.جدا از این حرفا چشم و سارومان که شاه جهانه و بقیه این حرفها اگه اطلاعات داشته باشید متوجه می شی که ارباب حلقه به هیچ وجه یه کتاب ما***ی نیست.اگه اینم قبول نداری که اصلا اسمتو نذار طرفدار تالکین.و برعکس کاملا بر ضد ما***ه.بعدشم شما که علم درایه نداری که همه حدیثا رو بدونی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

این جا جای این بحث ها نیست.در مورد ما*** ها با اینکه مطلب جذابیه،به هیچ وجه پستی رو نمیخواهیم که ببینیم.در مورد سایر موضوعات هم در تاپیک ها دیگه بحث داره صورت میگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
.بعدشم من کل منظورم اینه که نذارید تهمت نا روا به تالکین بزنن.جدا از این حرفا چشم و سارومان که شاه جهانه و بقیه این حرفها اگه اطلاعات داشته باشید متوجه می شی که ارباب حلقه به هیچ وجه یه کتاب ما***ی نیست.اگه اینم قبول نداری که اصلا اسمتو نذار طرفدار تالکین.

اینو قبول دارم. اتفاقا یه مدت قبل وبلاگی همین موضوع رو مطرح کرده بود :-?

که با جواب های تولکاس و من(که اونموقع اطلاعات کمتری داشتم و عملا نقشی نداشتم) طرف کم آورد

آدرس وبلاگ: http://cinemazion.blogfa.com/post-19.aspx

به قسمت نظرات برو

پی نویس: از مدیران می خوام که تایپیکی در این باره ساخته شه و تمام نمادهایی که می گن رو اونجا در موردش بحث کنیم تا اگه جایی کسی این مسئله رو مطرح کرد کم نیاریم و جواب منطقی بدیم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

ممنون منهم همین نظر رو دارم.خوبه که یه تاپیک باشه تا بشه از تالکین و آثارش دفاع کرد. :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

نریچ،اون یکی که اون جا کامنت میداد تو بودی؟ :-?

دست روزگارو ببین!از کجا فهمیدی اون یکی منم؟:دی

راستی طرف دیگه جواب نداد؟

ما نمیتونیم همچین مبحثی رو اینجا مطرح کنیم به دلیل یه سری قوانین نانوشته.از دوستان میخوام که تو این زمینه خیلی صحبت نکنن،اگه علاقه مند به ادامه فعالیت ساتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich
نریچ،اون یکی که اون جا کامنت میداد تو بودی؟ :-

دست روزگارو ببین!از کجا فهمیدی اون یکی منم؟:دی

راستی طرف دیگه جواب نداد؟

آره. من بودم :-?

آخه تورو توی کلوب ارباب حلقه ها دیده بودم. بعدم که اینجا عضو شدم فهمیدم خودت بودی ;)

نه دیگه جواب نداد. کم آورد. مردیکه ...

موافقی دوباره بریم کامنت بدیم :D اینبار همه باهم :D

ما نمیتونیم همچین مبحثی رو اینجا مطرح کنیم به دلیل یه سری قوانین نانوشته.از دوستان میخوام که تو این زمینه خیلی صحبت نکنن،اگه علاقه مند به ادامه فعالیت ساتن

خیلی بد شد :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

نمیدونم چرا این مبحث نماد شناسی این روز ها اینقدر پرطرفدار شده و چقدر هم مفسر پیدا کرده !!!!

البته طبیعتا" به خاطر حس مرموز بودن انسان هست که کشف کردن اینها براش جذابیت داره . و البته واقعا برام جالبته که چرا بعضی ها با خوندن چند تا کتاب و فهمیدن چند تا نماد و اسطوره اینقدر جو میگیرتشون و فکر میکنن بزرگترین کشفیات قرن تو دستشونه ؟!!!

من اون وبلاگ رو قبلا دیده بودم و همین مطلبش رو هم خونده بودم ، منتها اینقدر به طرف ارزش نمیدم که براش کامنت بدم ! بنابراین کامنت هاش رو هم نخوندم ! کلا" چیزی رو که بعد از کلی فهمیدم اینه که بحث با آدمایی که مخ شون بسته هست چیزی به جز اعصاب خوردی به همراه نداره . البته باید تشکر کنم از نریچ و تولکاس که حرف های روشن کننده ای گفتن . که اگه یه بنده خدایی گذرش به اون بلاگ افتاد ، فقط با دیدگاه تک بانده ی بعضی ها گمراه نشه !

به Radagast :

به عنوان یه طرفدار تالکین طبیعتا" باید خوشحال باشم که شما قصد دارید از داستان های تالکین دفاع کنید ، ولی دوستانه به شما پیشنهاد میکنم به جای اینکه در آثار تالکین به دنبال ارتباط میان حرف ها و دیالوگ ها با منابع دیگه باشید ، سعی کنید با خود اثر ارتباط برقرار کنید . این نماد ها به جز یه سری شباهت کودکانه چیز دیگه ای در پی نخواهند داشت . که طبیعتا" به نتیجه ی عاقلانه ای هم منجر نمیشه .

همینطور ملتمسانه ار همه درخواست میکنم درمورد فرا.ماس.ون ها و ... تو آردا بحث نکنن . این چیزی هست که متاسفانه خیلی از مردم درک درستی ازش ندارن و هنوز تو حوب و بدش موندن ! . البته بیشتر از ترس فیل.تر شدن ، از خدشه دار شدن آثار تالکین تو ذهن ها میترسم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast
نمیدونم چرا این مبحث نماد شناسی این روز ها اینقدر پرطرفدار شده و چقدر هم مفسر پیدا کرده !!!!

البته طبیعتا" به خاطر حس مرموز بودن انسان هست که کشف کردن اینها براش جذابیت داره . و البته واقعا برام جالبته که چرا بعضی ها با خوندن چند تا کتاب و فهمیدن چند تا نماد و اسطوره اینقدر جو میگیرتشون و فکر میکنن بزرگترین کشفیات قرن تو دستشونه ؟!!!

من اون وبلاگ رو قبلا دیده بودم و همین مطلبش رو هم خونده بودم ، منتها اینقدر به طرف ارزش نمیدم که براش کامنت بدم ! بنابراین کامنت هاش رو هم نخوندم ! کلا" چیزی رو که بعد از کلی فهمیدم اینه که بحث با آدمایی که مخ شون بسته هست چیزی به جز اعصاب خوردی به همراه نداره . البته باید تشکر کنم از نریچ و تولکاس که حرف های روشن کننده ای گفتن . که اگه یه بنده خدایی گذرش به اون بلاگ افتاد ، فقط با دیدگاه تک بانده ی بعضی ها گمراه نشه !

به Radagast :

به عنوان یه طرفدار تالکین طبیعتا" باید خوشحال باشم که شما قصد دارید از داستان های تالکین دفاع کنید ، ولی دوستانه به شما پیشنهاد میکنم به جای اینکه در آثار تالکین به دنبال ارتباط میان حرف ها و دیالوگ ها با منابع دیگه باشید ، سعی کنید با خود اثر ارتباط برقرار کنید . این نماد ها به جز یه سری شباهت کودکانه چیز دیگه ای در پی نخواهند داشت . که طبیعتا" به نتیجه ی عاقلانه ای هم منجر نمیشه .

همینطور ملتمسانه ار همه درخواست میکنم درمورد فرا.ماس.ون ها و ... تو آردا بحث نکنن . این چیزی هست که متاسفانه خیلی از مردم درک درستی ازش ندارن و هنوز تو حوب و بدش موندن ! . البته بیشتر از ترس فیل.تر شدن ، از خدشه دار شدن آثار تالکین تو ذهن ها میترسم

کلا منظور من اینه اگه بخواهیم دنبال سوژه بگردیم ارباب حلقه بیشتر به یک کتاب مخالف می خوره تا یه کتاب طرفدار.در غیر این صورت اگر مخالف نباشه حد اقل بی طرفه.ومن هم به خواسته ی دوستان احترام می ذارم و چیزی نمی گم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel
اینو قبول دارم. اتفاقا یه مدت قبل وبلاگی همین موضوع رو مطرح کرده بود :-

که با جواب های تولکاس و من(که اونموقع اطلاعات کمتری داشتم و عملا نقشی نداشتم) طرف کم آورد

آدرس وبلاگ: http://cinemazion.blogfa.com/post-19.aspx

به قسمت نظرات برو|

آخ ای کاش آدرسو نمیدادی وقتی اون چرتوپرتارو خوندم داشتم ;) ...

میخواستم جواب بدم اما شما دو تا گل کاشته بودین وتمییییز حال طرفو گرفته بودین! :-? :D :D

راستی میدونستین انجا یه مدتیه تویه دبیرستانها( چند تا نفوذی دارم!) این چیزارو به صورت فیلم نمایش میدن؟ و مخصوصا تاکید روی این میکنن که تو ارباب حلقه ها و هری پاتر خدا وجود نداره و این فیلمها هدفشون کافر کردن ماست! :D :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

کجا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

اینجا یعنی جایی که من زندگی میکنم: شهر باران

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Radagast

در صورتی که ایلوواتار همون خداوند یکتاست.این برادرا انتظار داشتن تالکین حتما بنویسه الله. :-? (قرار بود من چیزی نگم.اقا جون مادرت یه تاپیک بذار ما حرف دلمونو بزنیم. :D )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

الله؟ این دیگه چه جورشه؟! :-?\

خدا خداست دیگه... چه فرقی میکنه عربی صداش کنیم یا فارسی یا انگلیسی یا...

هیچ کس همچین انتظاری نداره دوست عزیز! ;:D ;:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به به Tulkas جون فقط يه چيزي بگم تموم :-? ديگه عمرا در موردش حرف نمي زنم

در رابطه با نماد ها يكي از بهترين و مرموزترين علومي كه من مي دونم و حاضر اگه بشه در رابطه با اون بحث كنم :D

در رابطه با نماد ها بيشتر اين نماد ها بر مي گرده به فرا ما سو نري و البته اين سايتي كه داديد كه چيزي نيست عادي عادي

اما از در اين رابطه اصلا خوش ندارم كه دوباره بحث در رابطه با تالكين و دنياش رو تو اين جا شروع كنيد بنده چند ماه ژيش تو يكي از همين جور سايت ها عضو شدم " تولكاس فكر كنم بدوني كدوم رو مي گم" اومدم هر كاري كنم كه بگم اقا جن با الف فرق داره كسي تو مغزش نرفت هنوز كه هنوز به الف مي گن جن

اما نظرات من در مورد نه تنها فيلم ارباب حلقه ها بلكه هر فيلم ديگه هر حرفي بزنن تا خدودي قبول مي كنم اما در مورد كتاب ها يه ذره مشكل پيش مياد بنده در مورد كتاب ها يه حساسيت ويژه اي دارم و حتي اگه خود تالكين بياد به من بگه اقا من ما سو ن بودم من باز ارباب حلقه هاشو مي خونم :D

به نظر من در اين رابطه بحث رو شروع نكنيم بهتر چون بي نتيجه است راستي اگه كسي ادرس سايت رو خواست يه پست به من بده ما در خدمتيم

torambar جون در مورد ما سون ها يه ذره قضيه فرق مي كنه بايد در اين رابطه جدي فكر كني اين حرف رو مي گم چون مي دونمي جهان در چه حاليه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

ببین ، خودت داری میگی نمیخوای در این مورد حرف بزنی بعد آدمو تحریک میکنی بیاد پست بزنه :-?

فقط یه جمله ی کلی میگم : بد و خوب یه چیز شخصیه . نباید اونو به بقیه نسبت داد . باور های آدما در مورد چیزای مختلف فرق میکنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دادش tormbar من شما رو تحريك كردم خب نمي توني پست بدي يه پيام خصوصي بده باهم حرف بزنيم من كلم درد مي كنه براي صحبت در اين رابطه :-? :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مثل اینکه به حرف تولکاس توجه نکردی! بحث در این مورد کاملا بی فایده است. اگه امیدت اینه که نظراتشون رو تغییر بدی باید بگم کاملا در اشتباهی چون بعضیهاشون نمیخوان نظرشون رو تغییر بدن. از نظر من این کار یک کار کاملا بیهوده و با ریسک بالاست. میتونی توی همون فروم به این بحثها بپردازی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...